תדירות שימוש בסבון לניקוי ראש במכונות E61 עם מנוף הפעלה

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

תדירות שימוש בסבון לניקוי ראש במכונות E61 עם מנוף הפעלה

נושא שלא נקרא #1 

יצרנים ממליצים על שימוש בסבון מתאים לניקוי מכונות E61 (למשל Puly Caff או Cafiza). כמות קטנה עם פילטר עיוור (באקפלאש) אמורה להמיס שאריות של קפה, הבעיה היא שהיא גם ממיסה את הגריז במנוף ההפעלה של הראש. אחרי ניקוי כזה אפשר להרגיש שההפעלה הולכת קשה עד לרמה שנראה שמהנגנון עלול להשחק. ההמלצה היא לפרק את הראש לאחר ניקוי עם סבון, ואז לגרז עם גריז מתאים (למשל Dow Corning 111) את כל החלקים הנעים. אני בספק רב אם משתמשים רבים באמת עושים את זה. אני מניח שמה שרובם עושים זה פשוט להשתמש במכונה גם אם המנוף חורק, ופשוט לתת לשמנים של הקפה לשמן מחדש את המנגנון.

הרושם שלי הוא שבאקפלאש עם מים בתדירות גבוהה יחסית (לפחות פעם~פעמיים בשבוע) מספיק כדי למנוע סתימות. אני משתמש בסבון לעיתים רחוקות (פעם בכמה חודשים) ולא יכול לדווח שאני מרגיש הבדל בטעם. הדבר היחידי שאי אפשר לפספס זה שהמנוף לא מתפקד כמו שצריך בגלל שהסבון הסיר את השמנים או הגריז מהמנגנון. התחושה שלי היא שאולי עדיף להפוך את השלב הזה למשהו ריאקטיבי ולא פרואקטיבי, כלומר במקום לבצע אותו בתדירות קבועה, לבצע אותו רק אם נתקלים בבעיות כלשהן (למשל שבאקפלאש רגיל עם מים לא מתפקד כמו שצריך ויש חשד לסתימה).

באיזו תדירות אתם משתמשים בסבון? באיזו כמות? האם אתם מפרקים את הראש כדי לגרז אותו? האם אתם מרגישים בשיפור בטעם הקפה לאחר ניקוי עם סבון?

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

Re: תדירות שימוש בסבון לניקוי ראש במכונות E61 עם מנוף הפעלה

נושא שלא נקרא #2 

אני הפסקתי להשתמש בסבון עם המכונה הנוכחית בדיוק מהסיבה הזו, ועושה באקפלאש עם מים בלבד, ביחד עם Espazzola לניקוי הראש, בינתיים נראה שזה עושה את העבודה.

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

אני גם משתמש ב-Espazzola (או ליתר דיוק חיקוי שקניתי באליקספרס). עובד מעולה!

sight
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Sight Full
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מקפיץ :-)
אז.. כמה חודשים עם הביאנקה והידית התחיל לחרוק.

אני עוקב הדוק אחר הוראת התחזוקה ששם נכתב הדבר הבא:

It is advisable to backflush the
machine once a month (washing
the operational parts used dur...

ובהמשך גם מצויין

b) Add 1 tea spoon of detergent powder (3-5 grams, code PL103 – not included) in the blind filter (d)

מגיגול הגעתי גם לפה וגם לעוד מספר אתרים ופורומים שכולם הסבירו את זה כתופעת לוואי של החומר ניקוי
יצרתי קשר עם LELIT והם הפנו אותי לפה -> , גם איך לנקות וגם מוסבר איזה חומר לובריקציה לקנות.

(ואגב, אני גם עם אספזולה לאחר כל שימוש- עובד פיקס.)

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

אני בד"כ משתמש בכמה טיפות שמן זית כדי להאיץ את השימון מחדש. עובד לא רע ובפועל לא משאיר ריח.

אגב, למי שלא משתמש במצב המרכזי של המנוף עדיף כנראה מכונה עם ראש E61 מבוסס סולנואיד (כמו ב-ACS Minima) ולא מבוסס מנוף (כמו רוב המכונות האחרות). אתה משתמש במצב הזה? אם כן, לאיזו מטרה?

sight
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

לא כלכך הבנתי למה התכוונת ב"מצב מרכזי" ?

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

בראש E61 יש מנוף עם שלושה מצבים - מצב עליון מבצע חליטה, מצב תחתון מרוקן עודפי מים, מצב מרכזי סוגר את שני השסתומים ושומר על לחץ (אם יש כזה) בתוך הראש.

אני למשל משתמש בזה כשאני עושה באקפלאשינג. אני מרים את המנוף עד הסוף למעלה כדי להפעיל את המשאבה, וברגע שהלחץ מגיע למקסימום אני מוריד את המנוף לאמצע במקום עד הסוף למטה. ככה אני יכול לשמור על לחץ במהלך הניקוי (למשל ל-10 שניות) מבלי שהמשאבה תעבוד. בסוף פרק הזמן הזה אני מוריד את המנוף עד הסוף למטה כדי לרוקן את עודפי המים ולהוריד לחץ, ואז מנתק את הידית.

אני גם משתמש במצב האמצעי בשביל pre-infusion ארוך יותר, ע"י הפעלה של המשאבה לשתי שניות, הורדה של המנוף לאמצע ואז העלאה קלה למעלה (מספיק בשביל לפתוח שסתום אחד אבל לא בשביל להפעיל את המשאבה). זה מבצע pre-wetting שמספיק משמעותי כדי לגרום לכל העוגיה להרטב. ללא הפעלת המשאבה זה מספיק רק להרטיב חצי ממנה בערך, אלא אם המכונה מחוברת בחיבור ישיר למים.

sight
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

לא ראיתי מעולם צורך לנסות את האמצעי (אם קיים כזה) - במהלך הניקוי תמיד ראיתי לחץ מקסימלי כמו שצריך
בקשר ל pre-infusion וכדומה - הכל ניתן לתכנות בביאנקה אז אין צורך במשחקים

benk
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לא לעשו בקפלאש עם חומר בכלל
הורס את הרכיבים הפנימיים בראש

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”