מטחנת wpm zd-12

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Ohrf02 כתב: איכות הבנייה שלה זוועתית (חוץ מהסכינים הכל עשוי מפלסטיק), יש הבדל גדול בין רמות הטחינה (כמעט בכל פעם שהשתמשתי בה הייתי בין רמות), יש לה אגירה מפחידה (משהו כמו 10 גרמים), היא לא טוחנת אחיד (היה לי הבדל די גדול בין שוט לשוט) והיא טוחנת לאט ומרעישה כמו מכסחת דשא.
...
אלה שוברי עסקה רציניים. אם התיאור הזה מדוייק, לא הייתי קונה אותה בשום סכום, ואם הייתה לי בעיה של תקציב הייתי מסתכל על שוק היד השניה.

דור_א
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

boren כתב:

...
...
אלה שוברי עסקה רציניים. אם התיאור הזה מדוייק, לא הייתי קונה אותה בשום סכום, ואם הייתה לי בעיה של תקציב הייתי מסתכל על שוק היד השניה.
...
כמשתמשת במטחנה, לא חותמת על כל הנאמר, אם כי יש בזה משהו. ושוב, מדובר במטחנה טובה לרמת כניסה בלבד...
ואענה על מה שנכתב מעלי:

פלסטיק זה נכון אבל... לי אישית לא מפריע הפלסטיק, הוא חיצוני, קשיח ואיכותי, המטחנה נראית טוב חזותית וכל עוד הסכינים קוניות, אין לי בעייה עם פלסטיק, אם זה מה שיוריד ממחיר המטחנה. העיקר הקפה.

הבדל גדול מידי בין רמות טחינה: מאמינה שאכן המטחנה לא מגיעה לרמה של ניש, אבל... זה כנראה שוב כוון לא נכון עם השייבות. כשאתה עם השייבות בנקודה הנכונה, אתה מקבל מנה מדוייקת. ואני שוקלת ומודדת זמן...

בטחינה לא אחידה לא נתקלתי כלל. זה קרה לי פעם אחת והתברר שבטעות אני... עם הזזת המטחנה שיניתי רמת טחינה. כאמור אני שוקלת ומודדת זמנים, כך שברור לי שאין הבדל בין שוט לשוט.

אגירה של 10 גרם זו הגזמה. נכון שלא יורדת כל הטחינה ויש שארית. אינני פוסלת שגם היא די משמעותית ומבאסת, אבל רחוק מ10. נותר גרם עד שניים גג.

עם טוחנת לאט ומרעישה - אין לי ויקוח. בכל זאת, מטחנה זולה וכאמור העיקר הקפה.

אומר שוב, זו בהחלט מטחנה לרמת כניסה. היא עדיפה למשל על המטחנה הפנימית של הברוויל - או השם המקביל לברוויל - שמוכרים לרמת כניסה ועולה יותר מ4,000 ₪ (מכונה ומטחנה). לכן למי שחושב להכנס עם הברוויל הזו לדוגמא, עדיף להכנס עם מכונה בנפרד ועם מטחנה בנפרד. ומכונה ברמת כניסה של ברוויל או גיגה ישמחו לצירוף מטחנה נפרדת כזו. אם זכית ואתה רוכש מכונה ללא מטחנה ב 4000 - 6000 ₪, אכן עדיף אם כבר אז כבר לרכוש מטחנה בהתאם.

Ohrf02
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@דור_א
·
דרך אגב, הייתי חייב להשתמש על ההתחלה ב2 שייבות וכל חווית השימוש שלי היא עם 2 שייבות.
השייבות לא הופכות את רמת הטחינה למדוייקת יותר, רק דקה יותר.

גוף מפלסטיק = מטחנה פחות עמידה, וגם לא יציבה בזמן הטחינה (מקפצת על השיש).

האגירה הגדולה נוצרת מחלל מאוד גדול מסביב לסכינים, לאחר כל טחינה צריך לנער את המטחנה.

למרות כל הדברים האלו אני עדיין חושב שהיא תמורה מעולה למחיר.
אם התקציב גדול יותר הייתי ממליץ על מטחנה מסדרת הmignon החדשה
(כבר כחצי שנה עם הsilenzio ומרוצה מאוד).

דור_א
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

Ohrf02 כתב:@דור_א
·
דרך אגב, הייתי חייב להשתמש על ההתחלה ב2 שייבות וכל חווית השימוש שלי היא עם 2 שייבות.
השייבות לא הופכות את רמת הטחינה למדוייקת יותר, רק דקה יותר.

גוף מפלסטיק = מטחנה פחות עמידה, וגם לא יציבה בזמן הטחינה (מקפצת על השיש).

האגירה הגדולה נוצרת מחלל מאוד גדול מסביב לסכינים, לאחר כל טחינה צריך לנער את המטחנה.

למרות כל הדברים האלו אני עדיין חושב שהיא תמורה מעולה למחיר.
אם התקציב גדול יותר הייתי ממליץ על מטחנה מסדרת הmignon החדשה
(כבר כחצי שנה עם הsilenzio ומרוצה מאוד).
...
אכן 2 שייבות ואז המידה נעה סביב ה-8 לאספרסו כפול.

Dorya12 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #20 

אוקיי אז הוחלט שלא לרכוש אותה..
המלצתכם למטחנה טובה ואיכותית, תקציב של כ- אלף ש"ח בלבד .
לא מצאתי ביד 2 מציאות .. אשמח לעזרתכם

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #21 

הנה מודעה שמישהו בדיוק פרסם:

https://www.htcafe.co.il/vt350552.html

K-3 מהדור החדש יותר (עם כוונון טיימר מלפנים) ב-700 ש"ח זו אחלה קנייה, בהנחה שהיא תקינה.

Ohrf02
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

@boren
·
חמש שנים למטחנה זה לא הרבה?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

לא. במקרה הכי גרוע תצטרך להחליף מתישהו את הדיסקיות, אבל אתה מראש מתחיל פה במחיר של 300 ש"ח פחות מהתקציב. אם המטחנה תקינה, הייתי חוטף אותה במחיר הזה.

hofitz0r
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

boren כתב:לא. במקרה הכי גרוע תצטרך להחליף מתישהו את הדיסקיות, אבל אתה מראש מתחיל פה במחיר של 300 ש"ח פחות מהתקציב. אם המטחנה תקינה, הייתי חוטף אותה במחיר הזה.
...
+1

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”