Niche Zero הגיעה והיא לא מאכזבת

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #226 

מגניב השדרוג הזה
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

אסף_ב
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #227 

@thedoctor
אשמח להצטרף גם לניסוי במידה ואין לך בעיה להדפיס עוד אחד :)

thedoctor
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #228 

לכל מי שביקש, לא הספקתי להדפיס היום - מאמין שמחר אספיק. אני אדפיס 4-5 כאלה, מאמין שיהיה לכל מי שירצה (כמה בעלי ניש כבר יש באזור שלי?)

thedoctor
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #229 

@ozeltzex
·

אני פשוט מופתע כל פעם שאני משתמש בה מהתוצאות המעולות - אז גם קצת מתקשה להאמין שיש משהו שיכול לעשות שינוי דרסטי ובכל מקרה אני גם אוהב להיות סקפטי (עוד סיבה שלקח לי זמן לרכוש אותה) ולכן - i'll believe it when i see it... אז אני מדפיס כאלה ואנסה. נותן גם לעוד כאלה שירצו לנסות ככה שהתוצאות לא יהיו מוטות מדיעה אישית. מבטיח להיות כמה שיותר אובייקטיבי ומדוד בבדיקה :)

ממה שאני קורא בפורומים בחו"ל וביוטיוב כל מי שמשתמש בדיסק היה צריך לשנות את הטחינה בצורה משמעותית - שזאת אינדיקציה די טובה לשינוי משמעותי (לא יודע אם מונע לחלוטין) בפופקורן.

The-Fox (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 182 פעמים

נושא שלא נקרא #230 

אני משתמש כבר תקופה בתחתית של כוס בירה ברוחב המכסה שיושבת בין המכסה לבית הטחינה.
הכיסוי מונע פופקורן ובעיקר מונע משברי פולים לברוח מבית הטחינה שעם הזמן מצטברים מתחת לגלגל של כיוון הטחינה.
מעבר לזה זה גם מונע לכלוך באזuר הטחינה.

Randude
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #231 

@thedoctor
אשמח לשמוע איך יצא והאם זה עובד
ואם בא לך לחלוק את השרטוט שיהיה אפשר גם להדפיס

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #232 

thedoctor
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #233 

הדפסתי ושיחקתי קצת עם המודל. הכי טוב עובד מודל עם זווית של 45 מעלות עם כיוון השעון (והסיבוב). אין פופקורן !בכלל! וגם אין שינוי בזזמן הטחינה ניסיתי היום ב-5 טחינות שונות, כולן מנות של 16 גרם של קליה יחסית כהה שעד היום הייתה עושה לי ים לכלוך ופופקורן. לוקח בדרך כלל באזור ה-12-15 שניות לטחון מנה כזאת וגם עם הדיסק זה מה שלקח.
השינוי המשמעותי ביותר בשבילי הוא זה שאין חשמל סטטי בכלל. אני מניח שזה קשור לפלסטיק אבל יש אצלינו חשמל סטטי קבוע כל החורף שהוא מטורף, וגם בניש, אלא אם אני מערבב את הטחינה בכוס עם מקל מתכת קטן - תמיד נדבק לא מעט קפה לכוס ולא יוצא אל הסלסלה.
עכשיו זה לא קורה (השוויתי עם ובלי הדיסק).

אני מרגיש שינוי בטעם והייתי צריך לשנות קצת את הטחינה. אני לא כל כך יודע לתאר את השינוי בטעם אבל גם אשתי חשה אותו. הייתי אומר שהטעם יותר "אחיד" מאשר בלי. לא עשינו מבחן עיוור ויותר מדי משחקים. זה רושם ראשוני ואני לא בטוח אם אני אובייקטיבי מספיק.
גם אם אין בכלל שינוי בטעם, זה מבחינתי סבבה. הכי הפריע לי הפופקורן והחתיכות העפות שלכלכו לי את הניש הלבנה והיפהפיה.

הדפסתי ב-PETG וב-PLA, יש לי גם ניילון (לא בטוח כמה זה טוב לסביבות של אוכל) אבל נגמר לי הפוליקרבונט. אם למישהו יש והוא מעוניין לתרום אשמח להדפיס לי ולו :)
מדובר בהדפסה של 2-2.5 גרם שלוקחת בערך 15 דקות. יש לי כרגע עוד 4 יחידות (2 PETG שקוף/לבן ו-2 PLA כתום).

אני אנסה לצלם סרטון היום בחליטה של הצהרים, קצת בעייתי בסטאפ שלי מבחינת מקום אבל ננסה.
למי שמעוניין - המודל עם עוד פרטים טכניים, תמונות, ושרטוט בת'ינגיוורס - https://www.thingiverse.com/thing:4105203

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #234 

@thedoctor
·

לא יודע איפה לקנות לך חומרים, אבל אעביר לך בשמחההעברה צנועה בביט על ההדפסה של אחד שקוף.

thedoctor
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #235 

@ozeltzex
·
ממש אין צורך להעביר כלום. כמו שכתבתי זה 2-2.5 גרם (גליל של קילו עולה בין 80 ל-100ש"ח) אז מדובר באגורות. והדפסה של 15דקות, שבקווט"שים זה גם איזה כלום...

מוזמן פשוט לבוא לקחת את אחד השקופים (רק מבהיר שהפילמנט עצמו שקוף - ההדפסה עצמה יוצאת משהו בין שקוף ללבן) בכיף מפתח תקווה. כרגע יש 3 שקופים ו-2 כתומים.
כמה בעלים בבכלל של ניש יש בפורום?

Randude
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #236 

מקווה שאני לא עובר על החוקים - בdfus3d (לא קשור אליהם) הדפסה של החלק בPLA עולה 22 באיסוף עצמי מהרצליה או 39 עם משלוח

einin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #237 

@The-Fox
·
זה לא באמת מונע פופקורנינג. אני אישית משתמש בפילטר העיוור שמגיע עם המכונה. זה רק עוזר לניקיון הכללי ולמהירות.
כל הקטע הוא להזין את הסכינים באותו הקצב, כל עוד שזה לא כך, יש הבדל קטן בטחינה.
הדיסק הזה פשוט שולט על הזרימה של הפולים לתוך הסכינים כך שיש סיכוי מזערי לסטייה בטחינה.
זה קיים כבר ביוריקה והדיסק מהיוריקה עובד גם על הניש מסתבר.

The-Fox (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 182 פעמים

נושא שלא נקרא #238 

@einin
·
נכון, זה לא.
אני לא יודע כמה הפופקורן משפיע באמת על אחידות/חזרתיות הטחינה.
לא הרגשתי שיש בעיה עם זה בניש ככה שבנתיים אני חושב שיש פה נסיון לפתור בעיה שלא קיימת.

מה שכן ראיתי בוודאות לאורך זמן, זה ששברי פולים בורחים מתא הטחינה ומצטברים מתחת לטבעת של בית הטחינה ומסביב.
מעבר לזה שזה מלכלך, זה כנראה הגורם לאותה בעיה שדרגת הטחינה זזה מעצמה כפי שדיווחו מספר משתמשים.
בהתחלה גם השתמשתי בפילטר העיוור, אבל הוא לא נוח, הוא מחליק וגם אני צריך להשתמש בו מידי פעם.
בנתיים אני מרוצה, יש 0 לכלוך והתחתית לא מציקה לשימוש.

rabak
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 106 פעמים
קיבל תודות: 93 פעמים

נושא שלא נקרא #239 

החל מהיום כל מי שיבצע הזמנה המטחנה תישלח עם NFC DISK כדי לפתור את בעיית הפופקורן

yonika1
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #240 

@thedoctor
·
היי, יש לך עדיין אחד למסירה ? אני גר באזור שלך ואשמח לנסות.

תודה מראש.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”