קפסולות-כמה בין נספרסו לקפיאטלי (אספרסו-קלאב)? ואולי להישאר בטחון?

פורום מכונות קפה אוטומטיות, מכונות קפה פודים ומכונות קפה לקפסולות נספרסו ותואמות
juv (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: יובל אינדיצקי
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

קפסולות-כמה בין נספרסו לקפיאטלי (אספרסו-קלאב)? ואולי להישאר בטחון?

נושא שלא נקרא #1 

בהנחה שההחלטה היא ללכת על מכונת קפסולות, העסקה שמציעים באספרסו-קלאב זולה באופן די משמעותי מלקנות מכונה של נספרסו מקבילה, מה גם שהמכונות של קפיאטלי גם מקציפות.
1. עד כמה, אם בכלל, הקפה של הנספרסו טוב יותר?
2. באספרסו-קלאב מציעים גם מכונה של גג'יה, בתשלומים חודשיים גבוהים יותר מהמכונות "שלהם". יכול להיות שהיא מפיקה קפה טוב יותר?
3. בשיקול כללי - מה המערכת העדיפה לדעתכם?
נערך לאחרונה על ידי juv ב 26/09/2010 10:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

צריך לטעום לדעת מה ההבדל.
יש גם שיקול של תפוצה - נספרסו יותר נפוצים אז אפשר לחשוב שהייצור שלהם יימשך יותר זמן מאחרים.
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה
נתן תודות: 54 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

דבוטאנט - לא הבנתי את שיקול התפוצה? בכל מקרה דוקא ללואצה יש יתרון בדמות תחליפים זולים יותר שכן הפטנט שלהם פג
בין זאת לזאת, בהנחה שמדובר בשימוש ביתי, אני ממליץ דוקא על גאגיה פיור עם מתאם הפודים. זולה יחסית, אפשר גם פודים וגם קפה נורמלי כשלא מתעצלים, ומקציפה בצורה סבירה.
what's next?

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

חברה כמו קפהאיטלי באה משומקום ואולי מחר לא תהיה בשוק - נספרסו נראה שתישאר יותר.
מי עוד לקח את הקונספט של לוואצה? לא מכיר.
את המבנה של נספרסו "העתיקו" מאורו אילי ןעוד (לא רק את הקפסולה אלא ממש את המבנה של המכונה)
לא שאני בעד אחד מהפיתרונות האלה וגאג'ה עם פודים באמת תהיה עדיפה.
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

juv (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

ידעתי שאני מזמין צרות עם בקשה לעזרה בתחום הזה, אבל כנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לקחת צעד אחורה מהקפסולות.
שיניתי בהתאם את כותרת הדיון.
כיום יש לנו מכונה פשוטה יחסית של דה-לונגי, קונים קפה טחון באילנ'ס רעננה פעם בשבועיים. בסה"כ היינו מרוצים אבל המכונה התחילה לזייף - היא מוציאה תוצאות מאוד לא עקביות וניקוי כבר לא עוזר לה. להשקיע בה תיקונים וכו' לא נראה לי הגיוני.

חשבנו לוותר על כל ההתעסקות וללכת על קפסולות אבל ישבתי קצת על המספרים - קפסולה עולה כ-2.2 ש"ח, קפה טחון לשוט משהו כמו 0.7 ש"ח. שש כוסות ליום, נניח שלוש מאות ימים בשנה - 2700 ש"ח. מפחיד ומצדיק את ההתעסקות (ועוד לא דיברתי על התוצאות הטובות יותר). העסקה של קפיטאלי קצת מוזילה את האופציה של הקפסולות אבל לא באופן משמועתי כאשר מסתכלים על טווח זמן של שנתיים.

ועכשיו לשאלות -

1. החישוב שלי נכון?
2. אם אני נשאר עם מכונות טחון/פודים - מה מומלץ בעד 2000 ש"ח?
3. אני יודע שעדיפה מטחנה ביתית, אבל כרגע לא נראה לי שזה יכנס בתקציב, אולי עוד כמה חודשים
4. טיפול למים - נראה לי שאחת מהסיבות שהדה-לונגי הלכה היא שימוש במי ברז (אבנית). מה הדרך הזולה והפשוטה להבטיח שזה לא יקרה עם המכונה החדשה?
נערך לאחרונה על ידי juv ב 26/09/2010 11:43, נערך פעם 1 בסך הכל.

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

נושא שלא נקרא #6 

תתפלא, גאגיה פיור + מטחנה נכנסות לתקציב, אולי בחריגה קלה
עם שש כוסות ליום אתה תחסוך גם את מחיר המטחנה כי תוכל לרכוש קפה קלוי דרך האינטרנט שזה זול וטרי יותר
ההתעסקות תתן לך קפה ברמות שלא הכרת
בהצלחה
what's next?

riji
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

הערה מבחינתי, אספרסו קלאב מנסים לרכב עם הגל של נספרסו באמצעות הצעת עסקת מכונות וקפסולות זולה יותר.
בתחילת הדרך הם חילקו את המכונות למנויים של מעריב וגלובוס, אח"כ יצרו שיתופי פעולה כאלה ואחרים אבל השורה הסופית מכמה וכמה ניסיונות שלי זה שמדובר בחברה שמנסה לרכב על ההצלחה של נספרסו אך אין מה להשוות מבחינת איכות הקפה או המכונות.

הקפה שיצא לי לטעום (מכל הצבעים שלהם) היה מר ודלוח, המכונות "כביכול" מקציפות אך אם מדובר על סדרת הבית שלהם נתקלתי לפחות ב- 2 מכונות שבנויות מפלסטיקה מאוד לא איכותית, רועשות בטירוף (כמו טרקטור במטבח) בקושי מפיקות קפה וההקצפה שלהם מזעזעת עד כדי שבכרומקס ידני ההקצפה טובה יותר באופן משמעותי שלא לדבר על הנספרסו שיש להם מקציף.
שורה סופית, מי שמתפתה בגלל המחיר לדעתי יצטער על זה אח"כ כי מדובר בפער אדיר בין הפתרון של נספרסו לפתרון שלהם, וגם הפתרון של לאווצה הוא לאין שיעור יותר טוב.
דרך אגב, במקרה שלוקחים ג'אג'יה אז המכונה סבבה, נשארים עם קפה דלוח.

pup26
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לנו יש בעבודה קפיטלי.
להורים שלי ולאחי יש נספרסו.

לטעמי הקפה של קפיטלי (אבל רק הטעם מס' 3 - ערביקה 100%) יותר טעים מכל הקפסולות של נספרסו. שאר הקפסולות של קפיטלי ממש מזעזעות.

ההקצפה מצד שני היתה ממש ממש ממש גרועה, אני אפילו לא מנסה להקציף עם הדבר הזה.

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אפרופו קפסולות, יצא לי בשבת לטעום את תערובת הריסטרטו של נספרסו (ככה הם קוראים לזה, לא בהכרח קשור לכמות) וזה היה הקפה האוטומטי הכי טוב שיצא לי לשתות עד היום. זה היה אפילו טוב יותר מבריקה עם קפה טרי (וזה אומר הרבה) ובהחלט משהו שאם היה לי בעבודה (במקום הלוואצה) הייתי שותה ונהנה.

riji
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

קרמריקה כתב:אפרופו קפסולות, יצא לי בשבת לטעום את תערובת הריסטרטו של נספרסו (ככה הם קוראים לזה, לא בהכרח קשור לכמות) וזה היה הקפה האוטומטי הכי טוב שיצא לי לשתות עד היום. זה היה אפילו טוב יותר מבריקה עם קפה טרי (וזה אומר הרבה) ובהחלט משהו שאם היה לי בעבודה (במקום הלוואצה) הייתי שותה ונהנה.
...
אני מסכים שהריסטרטו מצויין. הייתה להם עכשיו תערובת חדשה במהדורה מוגבלת, לא זוכר את השם שלה ובהגדרתם היא חוזק 12 (שזה הכי חזק שם עשו כי הריסטרטו נחשב 10) ואני חושב שיצא להם משהו מעולה אפילו יותר מוצלח מהריסטרטו, בינתיים ניראה לי שכבר אי אפשר להשיג אותה ולדעתי הם יעשו טעות אם הם לא יחזירו את זה במהדורה קבועה.

juv (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

קניתי.
Gaggia Pure.
המטחנה תחכה קצת, עוד חודש חודשיים נשלים את הסט.
למי שזה חשוב לו - 890 ש"ח, פחות מהדה-לונגי שיש לי כרגע....

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

זה רק אני או שנראה שהמחירים של גאג'יה ירדו פלאים בזמן האחרון?
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

נושא שלא נקרא #13 

איפה מצאת מחיר כזה?
what's next?

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

נושא שלא נקרא #14 

moti_r כתב:זה רק אני או שנראה שהמחירים של גאג'יה ירדו פלאים בזמן האחרון?
...
כבר מזמן אמרתי לאריק מקופיטים שאם המחיר יהיה הוגן, הוא ירויח מזה
כל מי שאני מכיר ששקל גאגיה רכש בסופו של דבר סילביה כי פער המחיר לא היה כזה גדול. בחמחיר הוגן זה ישתנה

juv (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

אני רענני, ראיתי באתר של אמיגו שיש להם סניף ברעננה (בתוך"דרך האוכל") אז פיניתי לי קצת זמן אחרי העבודה ועברתי שם. מסתבר שהם מוכרים שם "רק" קפה וציוד ידני, אין אפילו מכונה אחת לרפואה.
בביאוס קל נכנסתי לרננים, ועברתי בדרך אגב בחנויות חשמל באזור. ברובן היו רק נספרסו ודה-לונגי במחירים מופקעים (1300 ש"ח לדה-לונגי 330 שיש לי זו גנבה לאור היום). לחנות האחרונה שנכנסתי אליה, מחוץ לרננים, דווקא לא של רשת גדולה, היתה את הגג'יה בתצוגה עם סטיקר של 990 ש"ח. אחרי שלוש דקות שיחה הוא הוריד 10% והתחדשתי במכונה.
ד"א - גם אני קיבלתי בקופסא סלסלות עם "מגביר קרמה".
האספרסו יותר טוב באופן מורגש ממה שהדה-לונגי נתנה (עם אותו אילנ'ס טחון), הקצפת חלה עדיין לא מוצלחת כמו בדה-לונגי, כנראה שנדרש עוד קצת נסיון.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”