האם חדר אחד יכול להחזיק 2 מחשבים בחשמל? או באותו שקע ?

איך משהו עובד? למה זה ככה?
Hellstorm (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Ч
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

האם חדר אחד יכול להחזיק 2 מחשבים בחשמל? או באותו שקע ?

נושא שלא נקרא #1 

יש לי בבית חדר מולטמידיה .
2 משתמשים באותו חדר, 2 מחשבים . אחד עם ספק כוח של 750 ואחד עם 850 (לא יודע אם זה רלוונטי )
טלוויזיה
רמקולים של אדיפייר
2 מסכי מחשב סך הכל
דיסק קשיח חיצוני
ראוטר
מטענים לטלפון
פס לדים
קונסולה

מזגן עילי שמחובר לשקע משלו

כל זה מחובר לחשמל בחדר אחד, שני משתמשים במחשב בו זמנית משחקים וכולי..

השאלה שלי, האם אני יכול לקחת 2 מפצלים של 6 שקעים כל אחד ולחבר לאותו שקע? או שעדיף לחבר כל מפצל לשקע בנפרד בחדר?
והאם בכלל אפשר לחבר את כל זה בחדר אחד? אני לא יודע מה קורה באמת מבחינת הלוח חשמל , בגלל זה אני שואל פה אם יש מישהו שמבין בחשמל קצת.
ואשמח לדעת מה לא לעשות ולא לחבר לחשמל בכאלו מצבים?

ilane
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 132 פעמים

Re: האם חדר אחד יכול להחזיק 2 מחשבים בחשמל? או באותו שקע ?

נושא שלא נקרא #2 

בגדול לא צריכה להיות בעיה

נתיך(פקק) בארון חשמל סטנדרטי הוא של 16 אמפר(משתנה בתלות בגיל הביניין, האם שיפצו וכו')
כדי להמיר מוואט לאמפר מחלקים במתח שהוא 220v, כך שבעומס מקסימלי מחשב עם ספק של 750w צורך כ3.4 אמפר ומחשב עם ספק 800w צורך 3.8 אמפר, כלומר בעומס מרבי יצרכו 7.2 אמפר מתוך ה16 שהנתיך מאפשר.

באופן כללי לא סביר ששניהם יגיעו לעומס מרבי ביחד לתקופה ארוכה, כך שיש עוד מרחב ביטחון גדול למזגן, שאר המוצרים צורכים מעט מאוד חשמל.

Hellstorm (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Ч
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

22/06/2022 4:15  
ilane כתב:
בגדול לא צריכה להיות בעיה

נתיך(פקק) בארון חשמל סטנדרטי הוא של 16 אמפר(משתנה בתלות בגיל הביניין, האם שיפצו וכו')
כדי להמיר מוואט לאמפר מחלקים במתח שהוא 220v, כך שבעומס מקסימלי מחשב עם ספק של 750w צורך כ3.4 אמפר ומחשב עם ספק 800w צורך 3.8 אמפר, כלומר בעומס מרבי יצרכו 7.2 אמפר מתוך ה16 שהנתיך מאפשר.

באופן כללי לא סביר ששניהם יגיעו לעומס מרבי ביחד לתקופה ארוכה, כך שיש עוד מרחב ביטחון גדול למזגן, שאר המוצרים צורכים מעט מאוד חשמל.
...
תודה על ההסבר, איזה מכשירים יכולים להקפיץ את החשמל? פן יכול למשל?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

פן יכול להקפיץ כי רובם לוקחים דיי הרבה חשמל, - בערך 1500-2500W אבל זו צריכה רגעית - כלומר זה לזמן קצר, אתה לא מחזיק פן דולק כל שעות היום. רמקולים/מטענים ושאר הדברים שציינת לוקחים קצת, רוב הדברים שהם צרכני חשמל רציניים זה כל מה שדורש חימום - פן/תנור ספירלה/מפזר חום וכדומה..

לגבי להפוך שקע אחד ל12 זה פחות מומלץ, ההמלצה כללית היא שלמזגן יהיה שקע משלו בלי עוד צרכנים, אבל אם מדובר על מטען ללפטופ/סלולר, מנורה, לדים, דיסק קשיח חיצוני זו לא אמורה להיות בעיה גם אם כל אלו יעבדו ביחד על אותו שקע עם המזגן. אז 2 מפצלים אחד לכל שקע.

יהלי ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: יהלי בר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הנתיכים האוטומטים לחדרים שם ל 10 אמפר ולא 16. משקע של 10 אמפר ניתן לקבל הספק נצרך במבוא של 2200 וואט בערך, זה אומר שהספק העבודה של כל המכשירים יכול להגיע עד לכ 1700 וואט. זה מספיק למחשב גיימינג ומערכת קולנוע ביתי 9.2 עם מסך 65 בלי בעיה, כי אתה אף פעם לא מפעיל את הכל במלוא העוצמה.

yoav4x4
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: יואב בן חורין
נתן תודות: 241 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בדירות חדשות:
עבור תאורה המא"ז הוא 10 אמפר -תכפיל ב 220 וולט ותקבל שניתן להעמיס עד 2200 וואט
עבור חיבורי קיר (שקעים) המא"ז הוא 16 אמפר -תכפיל ב 220 וולט ותקבל שניתן להעמיס עד 3520 וואט

גם בתאורה וגם ושקעים נהוג בד"כ לתת את אותו המעגל (כלומר מא"ז) ל2 חדרים, כלומר לכל שני חדרים מא"ז 10 אמפר לתאורה וממא"ז 16 אמפר לשקעים.
ככל שאני לומד יותר אני מבין שאני יודע פחות...

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

22/06/2022 1:38  
Hellstorm כתב:

מזגן עילי שמחובר לשקע משלו
...
זה שהמזגן העילי מחובר לשקע משלו לא אומר שהוא לא על אותו מעגל של שאר השקעים בחדר. השאלה אם החשמלאי ביצע חיבור ישיר של שקע המזגן ללוח החשמל. אני מהמר שאם מדובר במזגן קטן של חדר (1-1.5 כ"ס) אז ייתכן שזה לא נעשה...
תמצא ותוריד את הממ"ת בלוח החשמל שמנתק את השקעים בחדר ותבדוק אם המזגן העילי נדלק או לא. אם הוא לא נדלק, זה אומר שהוא על אותו מעגל.
אם אתה לא יודע מה אתה עושה - תזמין חשמלאי.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

שלח תגובה

חזור אל “שאלות בנושאים טכניים”