דאטה נעלם

איך משהו עובד? למה זה ככה?
שושו_השואל (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

דאטה נעלם

נושא שלא נקרא #1 

אהלן,

יש לי מערכת שמחברת (בין השאר) בין ה-PC לרסיבר (Yamaha RX-V681). היא מחוברת בעזרת כבל רשת (Cat 5e) ואקסטנדר.

לפני שלושה שבועות היא התחילה לעשות בעיות. כל כמה דקות בזמן שהייתי שומע מוזיקה, הסאונד היה נעלם לכמה שניות וחוזר בעצמו. כשאני מחבר את ה-PC למקור סאונד אחר אין בעיות כאלו. חיברתי כבל HDMI חדש להוא שיוצא מהמחשב לאקסטנדר, וזה עדיין קרה. החיבורים מהרסיבר מסובכים יותר אז לא בדקתי שם. מכיוון שהיו לי בעיות דומות גם לפני זה, אבל בתכיפות הרבה יותר נמוכה, החלטתי להחליף את האקסטנדר. שני המכשירים בסלון של דירה סטנדרטית. הכבלים עוברים דרך הקירות אבל המרחק הוא לא מאד גדול.

האקסטנדר החדש הוא של Boost Wires דגם 220955. כמה ימים הכל עבד מעולה וחלק. החל משלשום זה עושה את אותן בעיות. במקצבים שונים מאשר האקסטנדר הקודם, אבל בכל דקה או שתיים נעלם הסאונד לכמה שניות וחוזר לבד.

ממה שאני מסיק הבעיה היא:

1. בכבל HDMI שיוצא מהאקסטנדר אל הרסיבר.
2. האקסטנדר החדש גם דפקה.
3. הכבל רשת דפוק.

מכיוון שלהחליף את הכבל רשת אומר השקעה לא קטנה (להביא טכנאי שיעביר כבלים בצינורות, כבל חדש מאד ארוך) רציתי לבדוק קודם אם מישהו יכול לחשוב על בעיה אחרת שאפשר לבדוק/לפתור בקלות יותר לפני שאני עושה בלאגן, או שאולי האקסטנדר מאיכות לא טובה (לא מצאתי המלצות על איזה אקסטנדר מוצלח ואיזה לא לפני שקניתי), וכדאי להחליף את זה שוב.

תודה,

שלח תגובה

חזור אל “שאלות בנושאים טכניים”