איזה גודל צינורות כדאי לשים בדירה חדשה כדי להעביר כבלי רשת אל החדרים?

טלפוניה, VoIP, Video Conferencing, רשתות מחשבים וכו'.

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
ForwardThinker
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

איזה גודל צינורות כדאי לשים בדירה חדשה כדי להעביר כבלי רשת אל החדרים?

לינק להודעה #1 

שלום רב לכולם,
נרשמתי לפורום כי יש לי שאלה טכנית מהותית ודחופה. הקבלן אוטוטו מתחיל לצקת רצפה בדירה (חדשה) ואני צריך דחוף להחליט מה קוטר הצינורות שישמשו בעתיד להשחיל כבלי רשת לחדרים. נניח שאני רוצה להשחיל לכל חדר 3 כבלי רשת לנקודת הטלויזיה של כל חדר (מסומנת בתרשימים שצירפתי ב-CT/Y) שתגיע עד האזור שמעל ארון החשמל הדירתי (כל הכבלים מהחדרים ירוכזו שם ושם גם אשים את ציוד הרשת (ראוטר/מודם וכו'). הערה: מעל ארון החשמל הדירתי יהיו גם שקע בזק, שקע טלויזיה, וצינור 25 מ"מ אל נקודת ההסתעפות הדירתית (זו שאליה בזק והוט וחבריהם מביאים את כל הכבלים שלהם בכניסה לדירה) - הצינור הזה נועדכדי שבעתיד אוכל להביא לאותו מקום גם את תשתית הסיב האופטי שבתקווה תגיע למחוזותינו בעוד 40 שנה :-)

זו דירת 5 חדרים בגודל כ-120 מ'. המטרה היא שבכל חדר תהיה נקודה שאליה יגיע הצינור הזה עם 3 כבלים ושם אוכל לעשות 3 שקעי רשת - לטלויזיה, למחשב, ולנקודת גישה אלחוטית.
איזה קוטר צינור להגיד לקבלן לשים?
40 מ"מ?
32 מ"מ?
25 מ"מ?
היה מישהו שהציע אפילו 50 מ"מ... שזה נראה לי קצת מוגזם לא?
בהתחלה אמרתי להם 25 מ"מ כי חשבתי רק על העובי של הכבלים ואז חשבתי על זה שאולי בגלל מספר הכיפופים והמרחק בין ארון התקשורת לבין החדרים זה יהיה בעייתי להכניס 3 כבלים בצינור 25 מ"מ (בחיים שלי לא השחלתי כבלים אז אני לא יודע דברים כאלה...)

אז לפני שעה שלחתי מייל לאדריכלית שתשנה את התכנון ל-40 מ"מ כל צינור כי הכי לא בא לי בטוב שאחר יהיו עם זה בעיות... לצערי הכל נעשה ברגע האחרון והם בעצמם לא ממש יודעים מה לייעץ לי...
לא באמת אכפת לי שיהיו פתחי צינורות 40 מ"מ בכל אחד מהחדרים. מכסים את זה עם משהו ואף אחד לא זוכר שזה היה שם.

הצינורות יהיו פרוסים בתצורת כוכב מהאזור שמעל ארון החשמל (רוצה לשים שם ארון תקשורת) עד כל אחד מ-5 החדרים, ובכל צינור אני רוצה להכניס מקסימום 3 כבלי רשת מסוג טוב (הבנתי שרצוי CAT6 לפחות). הקבלן ישאיר לי את הצינורות עם חוטי משיכה בלי הכבלים עצמם ובלי השקעים של הרשת (לא רציתי לבקש מהקבלן שיעשה את ההשחלות בעצמו כי אני לא סומך עליהם שיעשו את זה כמו שצריך. הם יתקעו את זה עם עוד מלא כבלים אחרים בתוך אותו צינור, ואף אחד לא מבטיח לי שהם יודעים לעשות תשתיות רשת כמו שצריך).

כאמור סה"כ יהיו 5 צינורות להשחלת כבלי רשת: כולם מנקודות הטלויזיה שבכל חדר אל האזור שמעל ארון החשמל הדירתי. בכל אחד אני רוצה להשחיל 3 כבלים, נניח CAT6 או CAT7 (ללחוצים - כמוני...).

אודה מאוד לעצת אלו מביניכם שמנוסים בעניין.

ואני חשבתי ששילמתי לאדריכל.....

אודה מאוד למי מביניכם שמנוסה בזה וידע לענות...
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

שלח תגובה

חזור אל “מערכות תקשורת”