תכנון תקשורת מחשבים בדירה חדשה מקבלן

טלפוניה, VoIP, Video Conferencing, רשתות מחשבים וכו'.

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
yairts
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

תכנון תקשורת מחשבים בדירה חדשה מקבלן

לינק להודעה #1 

העתקתי את ההודעה שפרסמתי בפורום "חשמל חכם ותשתיות", נראה לי יותר מתאים כאן.

אהלן, בשעה טובה אנחנו עומדים רגע לפני חתימת חוזה עם קבלן וכבר חושבים על הצרכים שלנו.
אני אישית רוצה לדאוג לנושא התקשורת בבית, שתהיה מתוכננת כמו שצריך עם מינימום כבלים ומוצרים גלויים.

מדובר בבית 4 חדרים (כולל ממ"ד), בגודל של 105 מ"ר. מצ"ב תוכניות הבית.

אשמח להתייעץ איתכם במספר שאלות\תהיות:
1. כמה נקודות RJ45 כדאי להציב בכל חדר מגורים? האם כדאי אחד או שניים? (לדוגמה עבור טלוויזיה + מחשב בחדרים \ טלוויזיה + HTPC\קונסולה בסלון)
2. היכן הכי מומלץ למקם את הארון תקשורת ומה צריך להיות גודלו? (בתמונה שצירפתי ניתן לראות איך הבית מסודר)
אני מעוניין להכניס לארון - ניקוז של כל כבלי התקשורת, SWITCH, ראוטר (במידה וזה חכם\הגיוני מבחינת קליטה), HDD רשתי (WD MyCloud) וכמובן מה שצריך עבור בזק\הוט\יס. חשבתי על 3 נקודות חשמל בפנים לכל צורך שיבוא.

אני מתכוון להקים רשת תקשורת מחשבים עם כבלים מסוג CAT6\CAT6e.

רעיונות?

תמונה

pixies
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 770 פעמים
קיבל תודות: 2243 פעמים

לינק להודעה #2 

1. קח בחשבון שכל נקודה נוספת עולה כסף... בעקרון, הכי טוב זה נקודת רשת אחת איפה שיהיה שולחן העבודה והמחשב בחדר ונקודה נוספת מאחורי איפה שהטלוויזיה תהיה. כדי לחסוך בכסף על נקודות נוספות, ניתן להוסיף רשת ממש בקלות (וזה גם תקני) לנקודת טלפון באותו צינור. כדאי שכל הצינורות בדירה יהיו 23 מ"מ ולא 16-20 מ"מ, שקשים יותר להשחלה עתידית.
2. לא כל כך הבנתי מהשרטוט אם ארון החשמל והתקשורת נמצאים כרגע בתוך הדירה או מחוצה לה. אם זה בתוך הדירה, אפשר לדעתי להשאיר אותם באותו מיקום, שנראה בסה"כ הגיוני עבור קליטה סבירה של Wi Fi בשאר הדירה. אם זה מחוצה לה, הייתי ממליץ להעביר פנימה.

CAT6 מספיק בהחלט, אבל אם CAT6A לא יקר בהרבה למטר (CAT6 עולה כשקל למטר), אפשר לעשות CAT6A.
בנוסף, העבר נקודות ריקות ל-4 פינות הסלון עבור רמקולים (נקודת מוצא - מאחורי איפה שהרסיבר יהיה), ואולי גם צינורות עבור מקרן בתקרה ורמקולים עבור דולבי אטמוס אם אתה בקטע.
וגם - צינור עבה אנכי מאיזור הרסיבר לאחורי הטלוויזיה בסלון. ייתכן שגם בחדר השינה של ההורים תרצה לעשות משהו דומה.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

שלח תגובה

חזור אל “מערכות תקשורת”