הגדלת טווח wifi בדירת קומות ( תמונה להמחשה )

טלפוניה, VoIP, Video Conferencing, רשתות מחשבים וכו'.

מנהל: מנהלי HT Home

שלח תגובה
AvGo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

הגדלת טווח wifi בדירת קומות ( תמונה להמחשה )

לינק להודעה #1 

היי,

אני גר בדירה עם 4 קומות כאשר הראוטר ממוקם בקומה 1.
אלחוטית: הראוטר מפיץ אינטרנט אלחוטי בקומה 1 בצורה טובה
חוטית: הראוטר מחובר קווית דרך הקירות לקומות 2 ו-3 (כלומר בקומות 2 ו-3 יש שקע ethernet בקיר כך שאפשר להתחבר דרכם לאינטרנט באופן קווי).
הבעיה היא בקומה 4, בה אין חיבור קווי כלל, ולא ניתן להעביר כבל מקומה 3 לקומה 4, כך שלמעשה שאי אפשר לגלוש בה.

מה הפתרונות הכי טובים העומדים מולי שיהיה אינטרנט מהיר בקליטה טובה בכל הבית, ובפרט בקומה 4?
אני חשבתי שאולי אפשר לחבר קווית בקומה 3 איזשהו מפיץ wifi בתקווה שה-wifi יגיע לקומה 4. אבל לא ניתקלתי במכשיר כזה, ראיתי רק repeaters שיודעים לקחת wifi ולהעביר אותו הלאה, אבל אני רוצה לקחת אינטרנט קווי מהקיר ולהפיץ.

חשוב לציין, כיום מונח repeater (כזה ) בקומה 2 שמקבל אותות wifi מהראוטר בקומה 1 ומשדר אותם בקומה 2 בקליטה טובה, כלומר מתקבל אינטרנט מהיר, אך מדי פעם האינטרנט שלו לא עובד, הוצאה של הרפיטר מהחשמל והחזרתו פותרת את העניין (למה? חחח).

תודה לעוזרים! :D

תמונה להמחשה:
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tomer953
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 212 פעמים
קיבל תודות: 1395 פעמים

לינק להודעה #2 

הריפטרים האלו באמת סובלים מהתקלה שציינת ודורשים ריסטרטים די תכופים.

ממליץ לך לעשות שימוש בראוטר במקום רפיטר.
לכן אם יש לך ראוטר ישן עם אנטנות, אז תחבר אותו קווית לשקע בקומה 3, ותן לו להפיץ משם את האינטרנט, שסביר להניח יגיע לקומה 4.
רק תן לו SSID שונה מהקיים כיום (זו המלצה, אך לא חובה).

למשל אצלי בבית יש:
Home \ Home-UP
בהתחלה נתתי את אותו ה SSID כדי לתמוך בנדידה ולחסוך את המעבר בין הרשתות, אך הבעיה הייתה שאם למשל אתה בקומה 1 ומחובר לHOME, ואז עולה לקומה 2, ועדיין קולט 'טיפה' את HOME, למרות שב-HOME-UP יש קליטה הרבה יותר טובה, המכשיר שלך לא יעבור אוטומטית לHOME-UP כי הוא עדיין קולט רשת מקומה 1.

בכל מקרה יש מדריך מצוין של NETCheif שמסביר כיצד להגדיר ראוטר כ-AP.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 308 פעמים

לינק להודעה #3 

רפיטר בכל קומה כאשר כל אחד מהם מחובר לשקע ethernet ( וכפי שהוסבר קודם לכם, עדיפות לראוטר אותו תהפוך לרפיטר ).
לגבי קומה 4 , כולי תקווה שתהיה לך קליטה אלחוטית מהרפיטר שממוקם במפלס 3. זה לא מדע מדוייק , זה תלוי בהמון גורמים.
אצלי יש שתי נקודות אלחוטיות בבית, ראוטר מפלס עליון וראוטר נוסף שהפכתי אותו לרפיטר במפלס 0 מחוברים בינהם בכבל רשת.
יש לי קליטה מצויינת ( אלחוטית ) בכל אחד משלושת המפלסים.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

AvGo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

לינק להודעה #4 

אוקיי תודה לכם
נראה לי שהדבר הנכון בשבילי יהיה לקנות ראוטר ולחבר אותו קווית לקומה 3 ושהוא יפיץ אינטרנט.
שאלות:
1. יש המלצות לדגמים שיעשו את העבודה כמו שצריך ובמחיר טוב?
2. לאחר הקנייה, אני צריך להגדיר את הראוטר בצורה מסויימת כדי שיעשה זאת? אם כן, איך?
3. במידה והקליטה בקומה 4 תהיה בינונית, כדאי להוסיף רפיטר בקומה 4 לשיפור הקליטה?

תודה :)

שלח תגובה

חזור אל “מערכות תקשורת”