עזרה החיווט של רשת ביתית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Yaakovtayeb (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

עזרה החיווט של רשת ביתית

נושא שלא נקרא #1 

שלום ותודות מראש.
אני מנסה כבר יומיים להעביר בדירתי כבל רשת מארון התקשורת הפרה היסטורי שלנו למקלט.
במקלט ישנם שני שקעי תקשורת רגילים והשחלת הסטלבנד לא מצליחה (הוא נתקע אחרי בערך 10 מטרים).
הייתי שמח אם מישהו יוכל לעזור לי במספר שאלות.
הדירה היא בינונית כמאה מטרים ומתפרסת על שתי קומות...

1. האם בבניינים ישנים (בן 15 שנים) יש סיכוי שהותקנה צומת אחרת מארון התקשורת הראשי?
2. אם כן, יש דרך לגלות האם ישנם צמתי תקשורת בדירה?

תודות,
יעקב.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לא חושב שיש צמתים נוספים, אבל אם כבר יש כבל כלשהו באותו צינור, וכשמושכים אותו בעדינות ס"מ או שניים רואים שהוא נמשך בצד השני, אפשר לעשות את הדבר הבא:
- נתק את הכבל באחד הצדדים וקשור אותו היטב אל הסטלבנד.
- צפה את הקשר החזק באיזולירבנד.
- שים הרבה ג'ל להשחלה (נמכר בכל חנות חומרי חשמל) או סבון כלים אם אין כוח ללכת ולקנות ג'ל.
- עכשיו חייבים 2 אנשים למשימה!! אחד מושך את הכבל הקיים מהצד השני, השני דוחף ומורח ג'ל תוך כדי. זה שאחד דוחף והשני מושך מונע לחץ מיותר על הכבל והקשר בינו לבין הסטלבנד.
- אם הצליח, עכשיו קושרים גם את כבל הרשת ומושכים בחזרה. שוב, שני אנשים והרבה ג'ל.

לחילופין, אם הכבל הקיים לא נחוץ, אפשר ישר לקשור את כבל הרשת החדש לכבל הקיים ואז משחילים רק פעם אחת (וללא סטלבנד).
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

המלצה מעניינת.
אני אנסה הערב ואודיע!
נקווה לטוב...

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

טיפ קטן נוסף - כשנתקלים בפיתול עקשן, מומלץ לנסות בצד המושך לדחוף קצת בחזרה ואז למשוך שוב, וחוזר חלילה. זה מסייע במקרה בו הכבל נתקע שם במכשול.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

אני בהחלט משתמש בשיטה הזו וזה עוזר.
העניין המרכזי שאני ממש לא יודע זה אם יש סיכוי שבגלל שאני גר בדירה הכבלים הולכים ישירות לכניסה לבניין (אני גר בקומה שלישית).
הסיבה לחשש היא שאני מרגיש שהכבל מגיע להיכן שהוא אבל למרות שכל השקעים פתוחים (הוט ובזק) אני לא רואה אותו, וזה לא קורה רק בצינור אחד אלא לפחות בשניים.

בכל מקרה, הערב אנסה שוב ואדווח פה על ההתקדמות.
תודות.

JEXY
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 625 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

בבית בן 15 שנה לא תמיד ניתן להתקין רשת תקשורת ללא שימוש במתגים בכל מקום ורק בגלל שיטת חיבור ישנה שהיא בתצורה מעגלית ולא כוכב.

לפני הכל אתה צריך לעשות מיפוי של התשתיות שלך עם מכשיר בדיקה ייעודי ורק אז תוכל לבנות מפת רשת האטרנט שלך.

לפעמים ללא כניסה לשיפוץ לא ניתן לעביר תשתית סמויה ואם יש מקומות שפחות חשובים לך אסטטית ניתן להעביר תשתית חיצונית.

כמובן שכל זה בהתכתבות ולכן מבלי לראות את התשתית בעיניים לא ניתן לדעת מה המצב התשתיות.
G-Media
יעוץ והתקנת מערכות שמע, קולנוע, תקשורת מחשבים וחשמל חכם.
052-5634010
עקבו אחרי בפייסבוק
בעל הסמכה בתכנון והקמת תשתית על בסיס טכנולוגייה HDBaseT

נירקו
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

1. לרוב כל ההשחלות יגיעו לריכוז קומתי, בדרך כלל הריכוז יהיה ממוקם בפרוזדור או בגב של דלת כניסה לחדר וכו, לפעמים הריכוז יתחבה בגרם המדרגות, והחיבור בין הקומות יהיה מריכוז לריכוז כאשר אחד הריכוזים יקבל גם את ההזנה מהביניין.

2. הדרך הטובה ביותר לזהות כיוון של ההשחלה זה להשתמש ב"שטיילבנד" וליצור רעש בתעלה על ידי הזזה מהירה של השטיילבנד בתנועות קצרות ומהירות ככה ראש השטיילבנד יוצר ראש מגע עם הצינור פלסטיק ועוזר נאמן ינסה למצא את הכיוון של הרעש באמצעות אוזן רגישה :).

3. אם מדובר בבניין משותף שווה לשאול דירות מעל ומתחת לדירתך, קבלני חשמל בדרך כלל עובדים לפי אותן הנחיות בכל הדירות...

4. שיטה נוספת, נסה ליצור רעש עם הפה או אוויר חזק בתוך הצינור ואדם אחר יעבור בבית וינסה לזהות מאיכן הרעש מגיע.

5. שם לב לכיוון הצינור, לכיוון מעלה או לכיוון מטה? עם הוא לכיוון למטה לא סביר שהצינור יעלה לכיוון הקומה העליונה!!!.

6. לצומת ליבך, היות ומדובר בממ"ד רוב הסיכויים שהצינור שאתה מחפש סגור על ידי סיליקון, היות והממ"ד היה אמור לעבור בדיקת אטימות, בדרך כלל ממש קל להוציא את החסימה :)

ניר

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

עדכון

נושא שלא נקרא #8 

אני על סף ייאוש.

אני מנסה כבר תקופה ארוכה להעביר סטלבנד במסילות הקיימות עם כל ההמלצות שלכם.
מרגיש כאילו הסטלבנד נתקע באיזשהי נקודה ולא מסוגל להמשיך.
ניסיתי בנקודות אחרות ונכשלתי באופן דומה. זה תמיד נתקע איפשהו באמצע.
ניסיתי משני הכיוונים של הכבל, מארון התקשורת לשקע ומהשקע לארון התקשרות ועדיין כלום.

יש משהו לדעתכם שאני יכול עוד לנסות?
אני גר באיזור ירושלים (צור הדסה), מישהו מכיר מישהו מהאיזור שמתעסק בזה?

הרבה תודה מראש,
יעקב.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”