אלטרנטיבה ל-CoolMasterNet במערכת VRF

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
barak1412 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Barak David
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

אלטרנטיבה ל-CoolMasterNet במערכת VRF

נושא שלא נקרא #1 

שלום לחברי הפורום היקרים,

לא מזמן הותקנה אצלי מערכת VRF של חברת Fujitsu, הכוללת בסה"כ כ-7 יחידות מיזוג.
עקב לנכות פיזית, הייתי רוצה אפשרות לשלוט שליטה מלאה על המזגן בעזרת פקודות קוליות דרך Google Home ומערכת Control4 שיש אצלי בבית.

איש המזגנים המליץ לי על CoolMasterNet, אך הבעיה שהוא מאוד מאוד יקר (באזור ה-10,000 ש"ח כולל המתאם ל-Fujitsu).

רציתי לשאול האם מישהו מכיר חלופה זולה יותר.

תודה רבה.

asafalfa
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

Re: אלטרנטיבה ל-CoolMasterNet במערכת VRF

נושא שלא נקרא #2 

מחזק.....

UBS1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אולי פתרון כמו Homeassistant / homebridge יעזור ?
לא יודע אם יש איך להתחבר למזגן ברשת או שצריך פיזית חיבור ליחידה...
בטוח לא הייתי מוציא על זה 10k מישהו שם עושה קופה בדרך נראה לי

asafalfa
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתה אכן צודק אבל אין לצערי אני לא מוצא מקום שמסביר ממש טוב איך עושים את הציוד שתמחבר ...
HA כבר קיים ועובד.

Ronaldlee537
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: רון
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #5 

הי ברק, יש לי אותה בעיה, מזגן VRF של היטאצי עם 7 יחידות שלט חוטי , לצערי עישתי טעות ולא התקנתי אלחוטי כי אז יכולתי להשתמש ב IIR .... אני שובר תראש חודשים על כל הפתרונות הנ"ל סיכום.

קודם כל סיכום המטרה שלי. מטרתי היא אחת ויחידה, בקרה על תצרוכת החשמל וסגירה של המזגנים במקרה ששכחו בחדר מסויים או כולם. כידוע המזגנים מהסוג הזה אחראים כנראה לכ 50-70% מהחשמל שאתה משלם וכידוע מדובר בכ 1500-2500 ש"ח בקלות לחודש. אחת הבעיות שלי שיש 7 יחידות והילדים שוכחים את זה פתוח ואני לא יכול לרוץ אחריהם. מספיק שמשאירים את זה יותר שעות וימים והחשבון קופץ. לכן זאת מטרתי במזגן חכם. כאשר להדליק ולכבות מרחוק ולחסוך לחיצה על כפתור בחדר... לא מטרתי כלל.

סיכום פתרונות שבדקתי:

1. החלפת כל ה 7 שלטים חוטיים ב IR ואז הוספת מקלט חכם IR לכל אחד. הבעיה: מחיר. כל מקלט IR כ 1200 ש"ח X שבע יחידות ואז כ 200 כפול 7 לכל מקלט חכם IR

2. התקנת cloud transmitter של מזגן היצרנים ליחידה המרכזית שתשדר למובייל דרך הענן שלהם. הבעיה: מחיר היחידה, אין תמיכה בארץ אף אחד לא יודע להתקין ולהזמין את זה, וייתכן גם דמי שימוש חודשיים ליצרן על ענן.

3. Cool master וגם בדקתי עוד חברה שעושה אותו דבר, מחיר שערורייתי של כ 10,000 ש"ח שחלק גדול ממנו בכלל קופון של המתקין

4. התקנת מתג חכם (בחרתי ב shelly ב 500 ש"ח) שיושב על הלוח חשמל ומאפשר לי לראות את צריכת החשמל של המזגנים ולסגור אותם (דרך המובייל google home assitant) בחרום (במקרה שהילדים שכחו.... ואנחנו לא בבית כמה שעות או ימים), הסיבה שאני אומר חרום, כי אני לא חושב שזה מאוד בריא למזגן לסגור אותו על ידי ניתוק הזרם

5. התקנת מתג חכם (בחרתי ב shelly בכ 85 ש"ח ליחידה) שמתחבר לכל יחידה מה 7 ושולט על ההדלקה והכיבוי של כל יחידה בנפרד. לפתרון זה נאמר לי שצריך dry contact מגע יבש מכל יחידה ואת זה אני עוד לא יודע עם יש. הרעיון שחיבור הנ"ל לא יפגע במזגן כי ההדלקה והכיבוי זה כאילו נעשו ומהשלט. כמו כן מאפשר גם הדלקה. במידה ואתה רותה לשלוט אוטומטית עם טמפרטורה ותרחישים לא בעיה שים בכל חדר סנסור טמפרטורה נפרד שיתחבר ל google home assitant, ותפעיל תרחיש הדלקה וכיבוי לפי הטמפרטורה

אני הולך לממש את 5 , אם אמצא מתקין נורמלי ושיגיד לי שיש מגע יבש. אחרת אלך על פתרון 4.

כל הפתרונות הם מהמחקר שלי, מקווה שהכל מדוייק.

תוכל לפנות אליי בפרטי נשתך פעולה

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”