מדורג דירוג אנרגטי - MITSUBISHI MSZ/MUZGE80VA. F

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
barnat (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

מדורג דירוג אנרגטי - MITSUBISHI MSZ/MUZGE80VA. F

נושא שלא נקרא #1 

מתכונן לקנות מזגן לסלון, קיבלתי ממצובישי המלצה על המזגן הזה: MITSUBISHI MSZ/MUZGE80VA.
לפני שעמדתי לסגור קניה קלטתי שהמזגן מדורג דירוג אנרגטי - F
למשהו יש הבנה בנושא? מה ההשלכות בכיס?

מהחברה טענו שבכל העולם המזגן מדורג כ AAA ורק בארץ לא כל כך יודעים איך למדוד יעילות של מזגן אינוורטר (או משהו כזה...)

נראה לי קצת מוזר שכל החברות שממותגות מתחת כאלקטרה ותדיראן קיבלו דירוג אנרגטי A על מוצרים דומים...

אגב עוד מזגן שלהם לחדר גדול שהומלץ לי MITSUBISHI MSZ/MUZGE50VA גם כן לא להיט מבחינת הדרוג : דירוג אנרגטי - G

אל תפנו אותי לדייקין, הם לא רלוונטים יותר בישראל עם מזגנים עיליים

shaharp
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: שחר פ.
נתן תודות: 0

Re: מדורג דירוג אנרגטי - MITSUBISHI MSZ/MUZGE80VA. F

נושא שלא נקרא #2 

אתחיל בכך שבמקרה של מיצובישי נושא הדירוג אינו רלוונטי, יש לכך הרבה הסברים אבל לא נכנס אליהם.
הדגם שהציעו לך הוא קצת ישן אבל בהחלט מצויין, חי ובועט, אולי בגלל זה לא הצליחו להשכיל ולדרג אותו כמו שצריך.
במקרה הספציפי הזה, עדיף שתתמקד בערך ה-COP .
שום מזגן של אלקטרה/תדיראן שיצרוך אותה "כמות" החשמל כמו המיצובישי לא ייתן לך ספיקת אוויר כמו האחרון.

אגב, אני בעלים של מזגן מיצובישי PKA-RP100 שכן מדורג A (מניח שרק בגלל שהוא דגם חדש).

נ.ב.
מזגן מיצובישי עם תפוקה נומינלית של 20K BTU לחדר סגור, אפילו אם גדול כמו 20 מ"ר נשמע כמו אוברקיל, במקרים האלה גם תדיראן ALPHA יעשו יופי של עבודה.

אלטרנטיבה למיצובישי זה פוג'יטסו - בחללים "פשוטים" ולא ענקיים הם לא פחות טובים ובדרך כלל זולים יותר.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לא ברור לי למה לפנות למזגני מיצובישי שלרוב העלות שלהם משמעותית גבוהה יותר מאלקטרה/תדיראן.
שום דירוג אנרגטי ו/או COP לא יתן לך ROI נורמאלי אל מול אלקטרה/תדיראן.

אבל אני כן יכול להבטיח לך, שבתקלה הראשונה כשיגיע אליך הטכנאי ויגיש לך חשבונית (של תיקון מיצובישי)...אתה תצעק הצילו !!!

מהשוואה מהירה של הדגם שהבאת שמחירו לפי זאפ סביב 11,000 ש"ח, דירוג אנרגטי C ו COP 3.61
לעומת אלקטרה מדגם אקסלוסיב 38, דירוג אנרגטי A ו COP 3.78 והמחיר סביב 5300 ש"ח !!!

אז למה לעזאזל אני צריך לרכוש מיצובישי ?

shaharp
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

מעניין שאתה משתמש במושג כמו ROI...
הרי אנחנו לא מייצרים דבר עם מזגן ולכן אין כאן החזר על השקעה.
למעשה אנחנו מודדים 2 דברים - הסובייקטיבי - כמה נעים ונוח לי ובאיזה מהירות הגענו לכך והאובייקטיבי שזה צריכת חשמל.
בנושא צריכת חשמל, המיצובישי (והפוג'יטסו) יהיו טובים יותר אבל אם נשנה את משמעות ROI לחסכון מצטבר לעומת עלות המוצר, בהחלט מסכים איתך שיש כאן פער שכלל לא בטוח שניתן לגישור.

צריך לזכור שמדובר במוצר פרימיום, וכמו ברוב תחומי המוצרים, מוצרי פרימיום בדרך כלל לעולם לא יתחרו במותגים איכותיים "רגילים" בכל הקשור ל-VFM.
אמנם אף אחד לא יתווכח עם האמרה שBMW סדרה 3 או מרצדס C קלאס יהיו טובות יותר ממשפחתית רגילה אבל כמה יגידו שיש בהם הגיון כלכלי?

אם נחזור למדד הסובייקטיבי שציינתי מעלה, מתוך ניסיון אישי, ויותר מדירה/בית אחד, כאשר הוחלף מזגן "רגיל" באחד ממותגי הפרימיום, ההרגשה של אופי הקירור/חימום והמהירות בה זה בוצע הם עולם אחר.
האם זה הופך את מזגן האלקטרה אקסלוסיב 38 או המקביל מבית תדיראן למזגנים לא ראויים? כלל לא, מדובר במוצרים טובים בהחלט.

barnat (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

אחרית דבר רכשתי אותו את הMITSUBISHI MSZ/MUZGE80VA מקרר חלל של 75 מ׳׳ר בערבה... ומצליח (הבית בנוי בשיטת icf)
אגב רציתי את הPKA-RP100 אבל באקוןטק המליצו לי שלא כדאי להשתמש בו בסלון וללכת על ה80 כי הוא רועש מידי
shaharp הכצעקתה?

shaharp
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

לדעתי בנושא רעש הם צודקים חלקית.
בעוצמה הנמוכה ביותר, ה-GE80 שקט מאוד בעוד שה-RP100 סביר ולא יותר.
בעוצמה בינונית אין הבדל מורגש ביניהם ובגבוהה דווקא הגדול שקט יותר אבל כנראה שבהפרש קטן.
מה שכן, בנוגע לרעש היחידה החיצונית - ההבדל הוא משמעותי לטובת RP100.

בקיץ אני מפעיל רק על עוצמה נמוכה והייתי שמח למזגן שקט יותר. בחורף זה סיפור אחר והמזגן עובד קשה עם רעש סביר לחלוטין (אני גר במקום קר יחסית, ברמת קיפאון של מזגן "רגיל" בשיא החורף).

בכל מקרה, לחלל של 75 מ"ר עשית בחירה מצויינת.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

30/05/2022 11:45  
shaharp כתב:
מעניין שאתה משתמש במושג כמו ROI...
הרי אנחנו לא מייצרים דבר עם מזגן ולכן אין כאן החזר על השקעה.
למעשה אנחנו מודדים 2 דברים - הסובייקטיבי - כמה נעים ונוח לי ובאיזה מהירות הגענו לכך והאובייקטיבי שזה צריכת חשמל.
בנושא צריכת חשמל, המיצובישי (והפוג'יטסו) יהיו טובים יותר אבל אם נשנה את משמעות ROI לחסכון מצטבר לעומת עלות המוצר, בהחלט מסכים איתך שיש כאן פער שכלל לא בטוח שניתן לגישור.

צריך לזכור שמדובר במוצר פרימיום, וכמו ברוב תחומי המוצרים, מוצרי פרימיום בדרך כלל לעולם לא יתחרו במותגים איכותיים "רגילים" בכל הקשור ל-VFM.
אמנם אף אחד לא יתווכח עם האמרה שBMW סדרה 3 או מרצדס C קלאס יהיו טובות יותר ממשפחתית רגילה אבל כמה יגידו שיש בהם הגיון כלכלי?

אם נחזור למדד הסובייקטיבי שציינתי מעלה, מתוך ניסיון אישי, ויותר מדירה/בית אחד, כאשר הוחלף מזגן "רגיל" באחד ממותגי הפרימיום, ההרגשה של אופי הקירור/חימום והמהירות בה זה בוצע הם עולם אחר.
האם זה הופך את מזגן האלקטרה אקסלוסיב 38 או המקביל מבית תדיראן למזגנים לא ראויים? כלל לא, מדובר במוצרים טובים בהחלט.
...
למה לא להשתמש ב ROI ?
יש לי שני מוצרים שעושים בדיוק את אותה העבודה. ההרגשה שאתה מדבר עליה...היא בדרך כלל הרגשה של שכנוע עצמי אחרי שהוצאת סכום לא מבוטל על משהו לא ברור. פסיכולוגיה בגרוש !
מבחינתי הם מקררים או מחממים. רוצה למדוד כמה מהר ? שים שעון עצר ומד חום...מדדים מדעיים לחלוטין.
אם אתה אוהב איך האחד נראה על פני האחר...כאן הויכוח שלנו מסתיים.

עכשיו נשאלת השאלה של דירוג אנרגטי, BTU, COP ומחיר- אלו דברים מדעיים שניתנים להשוואה ואין בהם שום סובייקטיביות !

אני הבאתי, בשלוף, מזגן של אלקטרה (תאמין לי שאין לי שם מניות ואני לא מקבל מהם בונוסים), שערכי ה BTU שלו די זהים למיצובישי, ה COP של אלקטרה גבוה יותר, הדירוג האנרגטי של האלקטרה עדיף והמחיר פחות מחצי !!!
על שאלת התיקונים העתידיים אני בכלל לא מדבר, אבל יכול להבטיח לך שיעלה לך פי כמה וכמה, אם בכלל תהיה זמינות חלקים למיצובישי...

ואז אני שואל את עצמי, איך בדיוק המיצובישי עדיף יותר ? ה ROI כאן הפוך לחלוטין. כל יום שאני משתמש במיצובישי זה עולה לי יותר. אין שום חסכון ובסוף אני שואל את עצמי מה בכלל עשיתי ? איפה רשום שמיצובישי הוא מוצר פרימיום ? המתקין סיפר לך את זה ?

verborn
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

ה-COP נמדד במת"י אך ורק לנקודת העבודה הנומינלית. באינוורטר אין לזה משמעות, כי המזגן שואף להוריד את ההספק ונשאר במצב שיוט, ואז כאן הוא חוסך הרבה חשמל. באירופה בודקים מזגני אינוורטר בצורה שונה מאשר בארץ. מודדים צריכות חשמל בתדרים שונים וגם בטמפ' חיצוניות שונות. התוצאות מוזנות לנוסחאות חישוב מורכבות ואז מקבלים מקדמי יעילות עונתית (SEER לקיץ ו-SCOP לחורף).
מי שלא קונה מזגן מיצובישי לא יבין עד כמה הוא שקט יחסית, ואם הוא הותאם לשטח החדר בהתאם להספק הנומינלי, לא יהיו איתו תקלות למשך הרבה שנים. אצלי מזגן מיצובישי MSZ-FA25VA שנרכש לפני 16 שנים הדגים זאת והוא עדיין פועל יפה.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

מי שמשתמש במזגנים שימוש סביר- לעולם לא יחזיר את הפרש ההשקעה באינוורטר.
זה פשוט לא אפשרי ! במיוחד בהפרשים בין המזגנים של מיצובישי,פוג'יטסו, דייקין, LG, טושיבה, סמסונג וכו'
כמובן שאם תפעיל את המזגן שעות ארוכות מאוד- יתכן שבסוף תוכל "להדביק" את ההפרש במחיר ההתחלתי, למרות שגם המזגנים המקומיים המודרניים מציגים בשנים האחרונות יעילות דומה ליפניים/קוריאניים.
אבל אם תוך כדי השימוש פתאום ילך הכרטיס (באינוורטר)- תוכל לצבוע את המזגן בכחול...

בארץ מנסים למכור "הנחות" ולכן נותנים הצעות מחיר נמוכות (כדי לזכות בהתקנה), בפועל אתה מקבל מערכת שלא הותאמה בגודלה לבית.
ראיתי את זה בתקופה שבניתי את הבית שלי. אנשים סביבי קיבלו הצעות מחיר ל VRF יפניים/קוריאניים שלא הותאמו כנדרש למבנה. כמובן שהסוף ידוע.
אני מכיר אישית אנשים שהתקינו להם מערכות חימום תת רצפתי שלא עומדות בעומסים הנדרשים של חימום הבית. התוצאה- המרכת עובדת על מכסימום, תשלום החשמל בשמיים, טמפרטורה בבית לא מספקת ובסוף המערכת גם מתקלקלת !!!

אצלי התקנתי מזגני אלקטרה רגילים בכל הבית. הכל עובד מצוין גם בחורף וגם בקיץ, חשבונות החשמל סבירים לחלוטין וההשקעה הראשונית היתה רבע ממערכת VRF טיפוסית של חברות יפניות/קוריאניות !!!

verborn
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

ציינת נקודה מאוד חשובה: מי שלא מכיר בכללי האצבע של BTU ראוי לכל מ"ר (והוא משתנה בהתאם לאיזור הגיאוגרפי, לבידוד הדירה, והאם היא בקומה אחרונה) מפסיד, והמזגן לא יעבוד למשך מספר השעות המירבי שהיצרן תיכנן עבור המזגן. בטכנולוגיית האינוורטר התקלות מגיעות כשהכרטיס והמדחס עובדים על זרם גבוה מירבי ליותר מידי שעות. אם הזרם יהיה מתחת לנומינלי אז כאן קובעת איכות המוספטים, הקבלים וגם גודל גוף הקירור והאם הדפים בסוללה החיצונית לא צפופים מידי (אם ייסתמו מהר, קירור הכרטיס נפגם). יש גם חשיבות לעמידות המישחה הטרמית. אם היא באיכות *** היא תתפורר ותתפרק מהר מתחת לבסיס ה-PCB ואז הוא יתקלקל במהרה, ראיתי את הבעיה הזו גם בקירור של כרטיס בעזרת צנרת גז, שהיא בנקודת הראות שלי למעשה גימיק מיסחרי.

אתה מבקש להכניס לדיון השוואה בין מזגנים רגילים לאינוורטר. באירופה אף אחד לא יכול לקנות מזגן רגיל, כי הוא לא מסוגל לתת יעילות שתענה על דרישות הדירוג, מהסיבה שלא ניתן לשנות למדחס תדרים. כך חסמו את השיווק שלו ב-2013. הבנתי מאחד המתקינים הותיקים ביותר בתחום, שבקרוב מאוד נוטשים את ה-COP בארץ ועוברים ל-SEER. נחכה ונראה מה יקרה, יכול להיות שעם מקדם עונתי השיווק של מזגני on/off יגיע לסוף הדרך.

השוואה בין מזגן רגיל לאינוורטר שגויה מבחינת אופי עבודה. הרעש באינוורטר נמוך יותר היות ומתקינים ביחידה הפנימית מנוע DC עם טווח סל"ד רחב בהרבה. הנוחות גבוהה יותר כי אין לך עם טכנולוגיית האינוורטר תנודתיות גדולה בטמפ' היא נשמרת בקו ישר אפילו אם תכוון ל-25-26 מעלות, כך יושנים יותר טוב עם מזגני אינוורטר. גם לחימום מזגן האינוורטר עדיף משמעותית כי פחות מייבש. בנוסף, כשיש שסתום אלקטרוני המזגן מסוגל להציע הספקי חימום גבוהים יותר משל המזגן הרגיל, כי השסתום מייצר הפרש לחצים גבוה יותר כך ההפשרות נדחות ומתבצעות בטמפ' חיצונית יותר נמוכה מאשר במזגן רגיל ובמזגני אינוורטר מחוסרי שסתום.

על VRF נתתי בעבר את דעתי. הם לא שווים את המחיר שלהם היות והתדר של המדחס מוגבל דינמית עד ל-50% מההספק צריכת החשמל לא תרד יותר. בדרישה קטנה מה-50% VRF מבצע פריקה מכנית של קרר על ידי משחקי פתיחה וסגירה של השסתומים שביחידות הכבויות, דרכן הקרר מוזרם כדי לבצע החלפת חום פסיבית באמצעות הסוללות שבתוך היחידות. הפריקה לא תמיד יציבה אגב, ולעיתים צריך להפעיל 2 יחידות בחדרי שינה, אחרת המדחס נכנס למצבי on/off רבים שיקלקלו אותו. VRF אידיאלי להפעלה במצב של 50% הספק במקומות שבהם הוא עובד נונסטופ 24 שעות ביממה (בעיקר במיגזרים המיסחריים).

barnat (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #11 

ל Arie10
למי שגר באזורי קיצון, השקעה במזגן עם נוחות אקלימית ואקוסטית זה א,ב עברנו מבית מושכר עם מזגני אלקטרה לבית חדש עם מזגני מצובישי והחיים השתנו, הכל סדרי עדפויות,(לא טחונים בכסף...)
כשהמזגנים עובדים לא שומעים אותם, הם מפזרים את האויר בצורה טובה ולא אגרסיבית, עובדה שהרבה מאוד אנשים כאן (בערבה) מוכנים להשקיע את הכסף ולהכניס לפחות מזגן אחד יפני אפילו שהוא עולה פי 2 או 3, לי זה שווה

shaharp
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

Arie10, מצד אחד אתה צודק שלרוב השימושים המקובלים של מזגן אין הצדקה למזגני פרימיום (ומיצובישי זה פרימיום גם אם אתה לא מקבל את זה, מספיק שתסתכל על הפרופיל העסקי של החברות ותקרא בפורומים עולמיים - ממליץ במיוחד על אלה מאוסטרליה לתחום הזה).
לא רציתי להיכנס למדדים "המדעיים" מכיוון שלהשוות מזגן אינוורטר ל-on/off רגיל זה להשוות תפוחים לתפוזים.
לדוגמא - ערך ה-BTU של האלקטרה מגיע בצריכת חשמל מקסימלית וברעש (דציבל) גבוה, מיצובישי יגיע לשם במצב נומינלי (פחות או יותר מצב ביניים).
אגב, אם תסתכל על מידע טכני "נקי", תראה ערכים מעניינים כמו ספיקת אוויר (CFM) וצריכת זרם - בראשון אין בכלל תחרות ובשני שים לב לטווח מינ-מקס ותראה הבדל לא קטן.
נושא רעש הוא מהותי ללא מעט אנשים וזה בהחלט ערך מדיד.

המזגנים הפשוטים הם מגוחכים מבחינת טווח העבודה היעילה שלהם, הנחמה היא שבגלל שהאקלים הדי יציב באזורים בהם רוב אוכלוסיית ישראל אז זה מספיק.
רק הסדרות החדשות של תדיראן ואלקטרה מסוגלות בכלל להתחיל לעבוד כאשר טמפרטורת החוץ יורדת מתחת ל-5 מעלות. וגם הם יפסיקו כאשר נרד לסביבות ה-1-2.
על טורנדו ומותגים פשוטים אחרים בכלל אין מה לדבר, כבר בסביבות ה-7 מעלות הם שובקים.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

31/05/2022 8:03  
shaharp כתב:
Arie10, מצד אחד אתה צודק שלרוב השימושים המקובלים של מזגן אין הצדקה למזגני פרימיום (ומיצובישי זה פרימיום גם אם אתה לא מקבל את זה, מספיק שתסתכל על הפרופיל העסקי של החברות ותקרא בפורומים עולמיים - ממליץ במיוחד על אלה מאוסטרליה לתחום הזה).
לא רציתי להיכנס למדדים "המדעיים" מכיוון שלהשוות מזגן אינוורטר ל-on/off רגיל זה להשוות תפוחים לתפוזים.
לדוגמא - ערך ה-BTU של האלקטרה מגיע בצריכת חשמל מקסימלית וברעש (דציבל) גבוה, מיצובישי יגיע לשם במצב נומינלי (פחות או יותר מצב ביניים).
אגב, אם תסתכל על מידע טכני "נקי", תראה ערכים מעניינים כמו ספיקת אוויר (CFM) וצריכת זרם - בראשון אין בכלל תחרות ובשני שים לב לטווח מינ-מקס ותראה הבדל לא קטן.
נושא רעש הוא מהותי ללא מעט אנשים וזה בהחלט ערך מדיד.

המזגנים הפשוטים הם מגוחכים מבחינת טווח העבודה היעילה שלהם, הנחמה היא שבגלל שהאקלים הדי יציב באזורים בהם רוב אוכלוסיית ישראל אז זה מספיק.
רק הסדרות החדשות של תדיראן ואלקטרה מסוגלות בכלל להתחיל לעבוד כאשר טמפרטורת החוץ יורדת מתחת ל-5 מעלות. וגם הם יפסיקו כאשר נרד לסביבות ה-1-2.
על טורנדו ומותגים פשוטים אחרים בכלל אין מה לדבר, כבר בסביבות ה-7 מעלות הם שובקים.
...
אין מה להתפלצף על נתוני עומק כמו שאתה מציג אותם...לפי דעתי גם מנכלי חברות המיזוג לא יבינו בהם לעומק !
מספיק להראות חשבון חשמל, טמפרטורת עבודה בחדר ועלות ראשונית של המזגנים כדי להחליט מה לרכוש.
יש לי בחלל הפתוח מזגן מיני מרכזי רגיל לחלוטין שהותקן כראוי ולכן עובד בצורה חרישית ומקקרר/מחמם חלל של כ 100 מ"ר. בחדרים יש לי עיליים רגילים שגם הם מחממים/מקררים בצורה פנומנלית ובשקט כמעט מוחלט. הבית עם בידוד טרמי מינימאלי (אם בכלל אפשר לקרוא לזה בידוד).
חשבון החשמל שלי בחודשי הקיץ נע סביב 1500-1700 ש"ח (לבית של כ 200 מ"ר, עם בריכת שחיה לא קטנה).
מה בדיוק פיספסתי ?
אותה מערכת מזגנים מחברות שמישהו הגדיר כפרימיום היו עולים לי בערך פי 3 (בזמנו בדקתי) ומה בדיוק היתי מקבל ?

בזמנו התקלק לי הכרטיס הראשי ביחידת החוץ של המזגן המרכזי. הכל קרה בגלל פאקט שנדפק ולא העביר פאזה אחת.
הגיע טכנאי של אקלטרה ובעזרת חוט אחד עשה מעקף בכרטיס. הכל חזר לעבוד מיד. עלה לי 300 ש"ח ביקור (החוט היה בחינם- לדברי הטכנאי).
לא רוצה לדעת מה היה עולה לי עם מזגן של חברות ה"פרימיום".

shaharp
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

אין כאן התפלספות, באקלים ישראלי ממוצע (גוש דן רבתי/חיפה/שרון וכדומה), מזגן "רגיל" יעשה את העבודה יופי, בדיוק כמו שאתה מעיד.
עדיין, הייתה רואה יתרון בחשבון החשמל אבל האם זה מצדיק את ההשקעה הנוספת? בטוח שלא מול מזגני פרימיום ו-50% שלא מול אינוורטר מקביל לדגם שאצלך.

מזגנים יקרים באים לידי ביטוי במצבים כמו אקלים קיצוני יותר או חללים מאתגרים (תנסה לדמיין את חלל ה-100 מ"ר שלך יחד עם קומת גלרייה וחלונות שמש בגג לתאורה).

אגב, הדוגמה שנתת על תקלה - היא לא קשורה לאיכות או טיב המזגן. מה שכן, שאפו לטכנאי השירות שלך, נשמע כמו צדיק בסדום. תשמור את המספר שלו לשנים קדימה :-)

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

בדוגמאות שהבאת על אזורים גאוגרפיים מרוחקים/קיצוניים...הגדל את המזגנים ב 50% ותקבל תמורה מצויינת שאף "פרימיום" לא יתן לך לעולם.

לגבי הטכנאי שהגיע אלי...מדובר על טכנאי שירות של חברת אלקטרה. לגבי צדיק ? היה באמת בחור צעיר ודתי/חרדי.
העדפתי להתקשר ישירות לחברה ולא להתמודד עם טכנאים פרטיים שברובם רחוקים מלזכות בתכנית יצאת צדיק.
אגב, כשהקשיתי עליו ושאלתי למה לא יחליף את הכרטיס עצמו, אמר שאין לו בעיה לרדת לרכב ולהביא כרטיס חדש בעלות של כ 500 ש"ח (מעט יותר מהמחיר שנמכר בחנויות מיזוג)...אבל ציין שהמעקף יעשה את העבודה וזה תיקון מקובל ורשמי של החברה. לא התווכחתי ואכן המזגן עובד מאז כ 3 שנים ללא שום תקלות.

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”