פילטר מים דירתי - כדאי?

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
Baruch Ziser
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: ברוך זיסר
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: פילטר מים דירתי - כדאי?

נושא שלא נקרא #61 

ל-GILDMOR
אני מבין שחוש הצדק אצלך מאוד מפותח, אבל כדי להיות צודק צריך לפעמים להתעמק בחומר, ציטוט שלך כמו ..." תקן לגבי סינון חלקיקי לכלוך (אסטטי) לא נוגע לנושאי בריאות וטוב עשה מכון התקנים שלא מאפשר וחבל שלא שולל את התקן למי שמפר את ההנחיה ומאפשר להמשיך להטעות רוכשים...." על הנושא של תקני NSF כתבתי בתגובה הקודמת, עכשיו אשאל את כבודו היכן אתה מוצא הטעיית רוכשים?
כדי שחברה תמכור מוצרים בארה"ב למשל עליה להוכיח שהמוצר לא מזיק בריאותי, לרעיה שלא קבלנו היתר מה-FDA להזריק את חיסון הקורונה עד שהיו בטוחים שהחיסון לא מזיק, ולאחר 10 חודשים קבלנו את החיסון, שימו לב באף מקום ה-FDA לא התחייב ליעילות החיסון.
חברות למוצרי השקייה מוכרות במיליוני דולרים לארה"ב , אבל אף אחת מהן לא מוכרת בארה"ב מוצר חקלאי כמוצר לשתיית אדם, שואלים למה? היות ומוצרים חקלאיים לא מיועדים למי שתייה מוכלרים! הסיליפוס למשל הוא מוצר ללא תקן NSF. חברת טיפה טק הנה חברה בין לאומית ומוכרת בכל העולם וגם בארה"ב, על כן כדאי מאוד להתחבר לחברת טיפה טק ולא לקנות מסנן מים עפ"י תחושת בטן, רוצים לשמור על בריאות המשפחה? חפשו תקן NSF , שאפו לתמי 4 שהבינו בשנה האחרונה שחברת מים רצינית חייבת תקן NSF.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

21/06/2022 15:44  
Baruch Ziser כתב:
קיים תקן NSF-42 וגם תקן NSF-61 , למה אדוני היקר לא מתייחס אליו? מכון התקנים הישראלי הוא לא מוסד רפואי, ועל כן לכל מי שקיים תקן ת"י 1505/1אסור לו בתכלית האסור להזכיר את המונח בריאות! לידיעתך במכון התקנים הישראלי ישנם מהנדסים ולא רופאים! דוקטור הוא תואר אקדמי ולא בהכרח רופא.
אני מבין שחוש הצדק אצלך מאוד מפותח, אבל כדי להיות צודק צריך לפעמים להתעמק בחומר, ציטוט שלך כמו ..." תקן לגבי סינון חלקיקי לכלוך (אסטטי) לא נוגע לנושאי בריאות וטוב עשה מכון התקנים שלא מאפשר וחבל שלא שולל את התקן למי שמפר את ההנחיה ומאפשר להמשיך להטעות רוכשים...." על הנושא של תקני NSF כתבתי בתגובה הקודמת, עכשיו אשאל את כבודו היכן אתה מוצא הטעיית רוכשים?
כדי שחברה תמכור מוצרים בארה"ב למשל עליה להוכיח שהמוצר לא מזיק בריאותי, לרעיה שלא קבלנו היתר מה-FDA להזריק את חיסון הקורונה עד שהיו בטוחים שהחיסון לא מזיק, ולאחר 10 חודשים קבלנו את החיסון, שימו לב באף מקום ה-FDA לא התחייב ליעילות החיסון.
...
אני מתיחס לכל הטענות שהעלת:

1. באתר שלכם מתיחסים רק לתקן NSF-42 ומציינים אותו בהקשר הבריאותי.

זה המלל שמופיע בעמוד הראשי שלכם: https://www.tipatech.co.il/#
" לוטוס היברידי
בכל העולם הנאור ומעכשיו גם בישראל
תקן בין לאומי המבטיח מים בריאים
לתשומת ליבך, אין תקן ?! לא שותים."
באמצעו יש גרפיקה שמתיחסת לתקן NSF-42.

גם בתיאורי המוצרים הספציפיים זה התקן היחיד שמוזכר ולכן התיחסתי אליו.

2. גם NSF-61 אינו מתיחס לתכונות בריאותיות כלשהם של המים אלא של המוצר שקיבל את התקן. הוא רק מבטיח שהמוצר שעומד בתקן אינו מוסיף למים חומרים או משנה את המים באופן כזה שהופך אותם למזיקים יותר ממה שהיו מלכתחילה.

ההטעיה נובעת מהחיבור של העובדה שמציגים תקן כלשהו ואז טוענים כאילו למסקנה מתבקשת בנוסח "תקן בין לאומי המבטיח מים בריאים" בידיעה שזה לא מה שהתקן מבטיח ואתה בעצמך מודה בזה. הוא מבטיח רק שהמוצר שלכם לא מזיק.

3. בשביל להצדיק טענה בריאותית כפי שטענתם היה נדרש כנראה בנוסף גם אישור של משרד הבריאות מלווה בתוצאות מחקר כלשהו שמוכיח תועלת בריאותית או לחילופין נזק בריאותי ממים רגילים שאינם עוברים בהתקן. לא הייתי מצפה שתשקיעו בכל זה כי זה לא תרופה.

אבל מאחר שהזכרת את החיסונים תרופה\חיסון שמתחיל תהליך של אישור לא מספיק שנבדקה לזה שהיא לא מזיקה, זה רק שלב ראשוני של הבדיקות. בשלבים הבאים בודקים יעילות על קבוצה קטנה, אחר כך קבוצה גדולה יותר ובסוף גם מעקב מתמשך של כמה שנים אחרי קבוצות הניסוי לצורך בירור תופעות לוואי. תרופה לא תקבל אישור FDA ללא עמידה בכל השלבים וגם אם היתה מקבלת אישור וידוע שיעילותה נמוכה זה וודאי משפיע על מוכנות של אנשים לקנות\להשתמש בה לעומת תרופה אחרת שהוכיחה יעילות יותר גבוה.
כל והתרופות מקבלים אישור למרות שדווקא כן ידוע שיש תופעות לוואי כלשהן חלקן אפילו קטלניות לפעמים ופה נכנס שיקול התועלת מול הנזק שכל אחד אמור לקחת לעצמו בהתאם למצב.
אני לא הייתי משתמש בתרופה שרק נבדקה לכך שהיא לא מזיקה ולו בגלל שזה בזבוז זמן ונזק אפשרי כתוצאה מחוסר שימוש בתרופה אחרת שכן הוכחה כמועילה, לא מוצא טעם להשוואה בין תרופות להתקני טיהור מים.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

21/06/2022 13:18  
Huber כתב:
אפשר יותר מידע לגבי זה?
...
האמת שאין הרבה מידע נדרש. אני רכשתי סילר של טמבור
https://tambour.co.il/product/%D7%A0%D7 ... D7%A8-755/
מורחים אותו עם ספוג על זכוכית נקיה מאבנית ויבשה, אפשרי למרוח אותו גם על קירות הקרמיקה של המקלחון. זה מונע עובש ואבנית.
נותנים לזה יומיים להתייבש וזהו.

אח"כ כל שנדרש הוא לנקות את שאריות המים מהזכוכית עם מגב יד קטן.
בהצלחה!
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

psibeast
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 162 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

23/05/2022 11:30  
nir11 כתב:
זה בגלל שלפתרון הזה של פילטרים יש יעילות מוגבלת. יש פתרונות יותר יעילים, הבעיה שהם עולים אלפי שקלים. מה שכן, הם יעילים. אין אבנית. לא במקלחת ולא בקומקום החשמלי. הבעיה - פתרונות יקרים. במקרה מכיר מישהו שעשה את זה.
...
אתה יכול לפרט בנושא? אילו פתרונות יקרים אלה וכמה הם עולים?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #65 

21/06/2022 18:50  
lasik כתב:
האמת שאין הרבה מידע נדרש. אני רכשתי סילר של טמבור
https://tambour.co.il/product/%D7%A0%D7 ... D7%A8-755/
מורחים אותו עם ספוג על זכוכית נקיה מאבנית ויבשה, אפשרי למרוח אותו גם על קירות הקרמיקה של המקלחון. זה מונע עובש ואבנית.
נותנים לזה יומיים להתייבש וזהו.

אח"כ כל שנדרש הוא לנקות את שאריות המים מהזכוכית עם מגב יד קטן.
בהצלחה!
...
ראיתי את זה אבל לא מצויין בשום מקום שזה לזכוכית, להיפך - מצויין שזה לחומרים "נקבוביים" (אבן וכו):

להגנה על משטחים נקבוביים (סופגים) כגון בטון, בלוקים, טיח, רובה, לוחות גבס, אבן וכדומה, מפני מים, לחות וכתמי מלח. לשימוש פנימי וחיצוני.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #66 

22/06/2022 9:10  
Huber כתב:
ראיתי את זה אבל לא מצויין בשום מקום שזה לזכוכית, להיפך - מצויין שזה לחומרים "נקבוביים" (אבן וכו):

להגנה על משטחים נקבוביים (סופגים) כגון בטון, בלוקים, טיח, רובה, לוחות גבס, אבן וכדומה, מפני מים, לחות וכתמי מלח. לשימוש פנימי וחיצוני.
...
זכוכית לא זקוקה להגנה מפני מים, לחות וכתמי מלח. היא לא מגיבה עימם ואטומה להכל.
לכן היא לא "זקוקה" לסילר. אתה משתמש בסילר רק לצרכים אסטטיים למניעת הצטברות אבנית עליה.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #67 

lasik - הסילר במהותו נועד למנוע חדירת מים לחומרים בהם לחות יכול הלהזיק, ולכן לא רואה את הקשר לאבנית. שאלתי גם כמה בעלי מקצוע וקיבלתי את אותה התגובה (כולל המתקין של המקלחונים).

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #68 

טוב - 2 הסנט שלי לאחר שימוש של זמן מה עם "פילטר" סיליפוס למניעת אבנית.

ואו. פשוט ואו.

יש לנו בבית 2 כיורים שחורים באמבטיות. לפני התקנת הפילטר כל פעם שהפעלנו את הברז והטיפות מים היו מתייבשות - היו נשארים סימנים לבנים על הכיורים מהטיפות. אותו דבר על המקלחונים. מאז התקנת הפילטר התופעה השתפרה משמעותית. לצערי לא צילמתי את הלפני, אני בטוח שאם הייתם רואים את ההבדל בעיניים - ללא ספק הייתם מבינים איזה הפרש עצום יש בלפני התקנת הפילטר ואחרי.

בנוסף העלות הדי זניחה של המוצר (אם מתקינים לבד, אם תזמינו את זה כערכה עם מתקין יעלה בערך פי 4 משום מה) פשוט הופכת את זה למוצר חובה לדעתי בכל בית שסובל מאבנית.

הנה המוצרים שאני הזמנתי למי שמעוניין:

בית הסנן:

https://www.aquatech.co.il/product/%d7% ... %a0%d7%9f/

הסנן עצמו כולל הסיליפוס (יש להחליף לפי הצורך, לפי החברה שמוכרים את זה בערך פעם בחצי שנה, עפ"י רמת השימוש):

https://www.aquatech.co.il/product/%d7% ... %95%d7%99/

אני גם רכשתי את זה שיהיה לי נוח להתקין ולפתוח בעתיד להוספת סיליפוס. לגמרי לא חובה, בעיקר אם הסנן מותקן במקום נגיש (אצלי הוא צמוד מאוד לקיר ולכן זה עזר):

asafalfa
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #69 

הדבר היחידי שאישית מציק לי זה סיליפוס שנמצא גם במים לשתיה ...
אני לא יודע כמה החומר הזה בריאה לגוף.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #70 

asafalfa - בברז שממנו אנו שותים מיים יש לנו מערכת סינון נוספת תלת שלבית אז לא רואה עם זה בעיה.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #71 

23/08/2022 17:00  
Huber כתב:
טוב - 2 הסנט שלי לאחר שימוש של זמן מה עם "פילטר" סיליפוס למניעת אבנית.

ואו. פשוט ואו.

יש לנו בבית 2 כיורים שחורים באמבטיות. לפני התקנת הפילטר כל פעם שהפעלנו את הברז והטיפות מים היו מתייבשות - היו נשארים סימנים לבנים על הכיורים מהטיפות. אותו דבר על המקלחונים. מאז התקנת הפילטר התופעה השתפרה משמעותית. לצערי לא צילמתי את הלפני, אני בטוח שאם הייתם רואים את ההבדל בעיניים - ללא ספק הייתם מבינים איזה הפרש עצום יש בלפני התקנת הפילטר ואחרי.

בנוסף העלות הדי זניחה של המוצר (אם מתקינים לבד, אם תזמינו את זה כערכה עם מתקין יעלה בערך פי 4 משום מה) פשוט הופכת את זה למוצר חובה לדעתי בכל בית שסובל מאבנית.

הנה המוצרים שאני הזמנתי למי שמעוניין:

בית הסנן:

הסנן עצמו כולל הסיליפוס (יש להחליף לפי הצורך, לפי החברה שמוכרים את זה בערך פעם בחצי שנה, עפ"י רמת השימוש):

https://www.aquatech.co.il/product/%d7% ... %95%d7%99/

אני גם רכשתי את זה שיהיה לי נוח להתקין ולפתוח בעתיד להוספת סיליפוס. לגמרי לא חובה, בעיקר אם הסנן מותקן במקום נגיש (אצלי הוא צמוד מאוד לקיר ולכן זה עזר):

...

עדכון - המוצר עזר לטווח מאוד קצר, אבל אחרי כחודשיים בהדרגה שוב חזרה האבנית. לא מומלץ.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #72 

ציינת בהתחלה שזה עזר (והגיוני). אם עכשיו זה לא, זה אומר שצריך להחליף את הסיליפוס.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #73 

זה עזר לכחודש ומאז הלך והדרדר די מהר. אם הפתרון מצריך התעסקות חודשית, לטעמי זה לא פתרון יעיל. אבל בלי שום קשר פתחתי אחרי 3-4 חודש והסיליפוס היה ברובו עדיין שם.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #74 

תלמד לחיות עם האבנית, זה בסך הכל סידן 🙂

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #75 

מישהו כאן ניסה את אחד המתקנים לריכוך המים, כמו זה?
להבנתי זה מבוסס על החלפת יוני הסידן (במקום עטיפה שלהם בסיליפוס) ביוני נתרן או אשלגן (כלומר צריך מדי כמה חודשים למלא מלח, כמו במדיח הכלים רק בכמות הרבה יותר גדולה).

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”