מסכי מחשב שמחוברים כנראה לאותו קו חשמל שאליו מחובר מתקן נביעות - נפילות - הצילו

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
benyben123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

מסכי מחשב שמחוברים כנראה לאותו קו חשמל שאליו מחובר מתקן נביעות - נפילות - הצילו

נושא שלא נקרא #1 

שלום.

סליחה מראש על הניסוח הלא-מקצועי.

יש לי במשרד 2 מסכי מחשב. ככל הנראה מחוברים לאותו קו חשמל שאליו מחובר מתקן מי נביעות. כל 20 דקות בערך ככל הנראה המתקן של נביעות כנראה מדליק את הקירור של המים כדי לשמור עליהם קרים [לקח לי המון זמן להבין את זה].

המסכים נכבים כאשר זה קורה, לבערך שנייה. ואז חוזרים לרוב. לפעמים לא חוזרים ואני נדרש לכבות ולהדליק אותם [כנראה WINDOWS חושב שניתקתי אותם או משהו כזה].

איך אני מתמודד עם בעיה כזאת?

(לצערי אין לי תקע אחר בו אני יכול להשתמש, ואל תשאלו אותי מדוע החשמאלי חיווט ככה את החשמל במשרד)

תודה רבה מראש לעונים.

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

Re: מסכי מחשב שמחוברים כנראה לאותו קו חשמל שאליו מחובר מתקן נביעות - נפילות - הצילו

נושא שלא נקרא #2 

אקדים ואומר שאני לא חשמלאי אבל כן מבין בחשמל.

סיבה אחת שעשויה להסביר את התופעה היא מגע חא טוב לאורך קו החשמל, מהשקע המדובר לכיוון ארון החשמל.
כלומר אם בשקע או בקופסאת פיצול/ביקורת שיש בדרך או בארון חשמל עצמו- יש מגע לא מחוזק זה עשוי לגרום למתח ליפול רגעית בזמן התנעה של צרכן משמעותי. זו כמובן עבודה לחשמלאי- לעבור על החיבורים ולחזק.

אם זה לא זה, אני יכול לתת כמה רעיונות אבל הן לא בהכרח הכי טובים שיש:
1. השחלת קו חשמל נוסף- צריך חשמלאי. עשוי להיות מסובך יותר או פחות כתלות במיקום הספציפי, במרחק ובניתוב לארון חשמל.
2. לקנות אל פסק קטן ולחבר אליו את המסכים. הוא אמור לרכך את הקפיצה במתח ולהגן על המסכים.

מניח שיש עוד אפשרויות לסיבה ובטח לפתרונות. זה מה שאני יכולתי לחשוב עליו.

בהצלחה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: מסכי מחשב שמחוברים כנראה לאותו קו חשמל שאליו מחובר מתקן נביעות - נפילות - הצילו

נושא שלא נקרא #3 

חוץ מלהעביר חיבור אחר, אז הפיתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה UPS.

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תביא חשמלאי שיתקן את החיווט. זו האופציה היחידה שלא תעלה לך כסף לאורך זמן, על תיקון המחשבים שנפגעים מזה. בינתיים כדאי שתשבית את מתקן המים.

amdr1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 51 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אגב מתקן oasis של מי אדן שלי בזמן הפעלת מדחס עושה קפיצת זרם קצרה עד 16 אמפר שלא יכול להיות הגיוני בכלל.
זה יותר ממזגן 1.25 ק''ס שיש לי גם.

אני מחכה שישרף הסליל של מנוע ויחליפו לי אותו הבר בהצלחה
:)

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”