מחפש עזרת התקנות בכסף של הרבה ציודי בית חכם למתקדמים

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
Cycat (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מחפש עזרת התקנות בכסף של הרבה ציודי בית חכם למתקדמים

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אני מהנדס די מתקדם עם גישה טובה לפיתוח חומרה ותוכנה, ולבית שלי רציתי להתקין הרבה דברים מגניבים, וקניתי מלא ציודים, אבל לצערי כבר תקופה ארוכה שאין לי בכלל זמן ללמוד את מה שאני רוצה ללמוד ולעשות את כל ההתקנות.

עכשיו הגעתי למסקנה שאני מוכן לשלם למישהו שייעץ לי לגבי הציודים והשיטות, ובסוף יעשה התקנות פיזית והתקנות תוכנתיות של כל מה שאנחנו נסכים עליו.

דוגמא של ציודים שיש לי ואני רוצה לשלב בהתקנה:
- ממסרי תאורה ודימרים ZWave לתוך המפסקים (בהרבה מהמפסקים בקיר כבר פרוסה אדמה, אבל בחלק נצטרך להוסיף עוד קו אדמה)
- ממסרים לתריסים חשמליים ZWave
- מד חשמל תלת פאזי ZWave
- האבים ZWave של SmartThings, דונגל ל-Raspberry Pi, ואפילו גם Vera פשוט שניסיתי בהתחלה
- כמה יחידות סנסיבו
- שליטה על מזגן מרכזי של תדיראן של CoolAutomation הישראלית
- שלט ZWave
- שקעים בשליטה ZWave
- הסנסור החדש הישראלי העולמי Roomme
- סנסור נוכחות/טמפ/לחות
- מצלמות
- רסיבר Marantz עם יכולת לשליטה מהבית החכם
- יש לי פריסת Ethernet+WiFi-Mesh שיש מה לשדרג גם בה

מועדף שיהיה אפשרי לשלוט על הכל גם דרך שעון חכם Pebble (יש לו אפליקציות להמון מערכות בית חכם, בעיקר הפתוחות), וחוץ מזה שליטה עיקרית זה טלפון אנדרואיד (אין צורך בתמיכה ב-iPhone).

אשמח להתקנה גמישה שבה יהיה אפשר לשדרג דברים ולהפוך לסופר-חכם אפילו עם תכנות, ואז אשמח שביחד נרים סביבת תכנות עם התחלה של תכנות כזה.

יש מישהו שיכול ומעוניין לעשות את זה?

תודה,
פבל
רחובות

Cycat (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: מחפש עזרת התקנות בכסף של הרבה ציודי בית חכם למתקדמים

נושא שלא נקרא #2 

שלום,

אני עדיין מאוד אשמח לעזרה בכמה שיותר דברים מכל אלה. אז אם מישהו מכיר פרילנסר שמתעסק בזה אז אני אשמח מאוד. ואם יש מישהו שעושה את זה יותר כתחביב אז גם נהדר, ואני אשמח לתגמל איכשהו גם.

אז יש כאן מישהו כזה בפורום או יכול להמליץ על מישהו או על מקום לחפש מישהו כזה?

תודה רבה!
פבל

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@Cycat
כתבתי לך בפרטי...

Cycat (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

שוב שלום,

כמו שזה היה קודם, זה כבר תקופה עוד יותר ארוכה שלא באמת התקדמתי בנושא. אז הבקשה לעזרה בתשלום עדיין רלוונטית...

תודה,
פבל

נירקו
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

חשוב לי לשתף אותך איך מודעה כזו נראת לטכנאי/מתקין

מדובר בערב רב של פרוטוקולים שלכל אחד יש את הטריקים ושתיקים שלו, ולכן כל ניסיון לבצע את ההתקנה תמיד יצור תקלות וצרות הן של טכנולוגיה אחת ובנוסף צרות של שילובים בן טכנולוגיות שבעצמן לא תמיד יציבות...

או במילים אחרות, להערכתי אין טכנאי אחד שפוי שמכבד את עצמו שיכניס את עצמו לספגטי כזה בהנחה שהוא הגון ורוצה לשמור על שמו הטוב.

לדעתי, תנסה לצמצם את המייזם לשלבים מדודים אולי זה יקל עליך להתקדם ולמצא טכנאי לכל צעד....

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

חשוב לי לשתף אותך איך מודעה כזו נראת לאדם שמבין קצת מצד

אני עוסק בתחום (כולם רואים שאתה כזה) ואני מנסה לשכנע אנשים בהפחדה לקנות מערכת יקרה בהרבה.
אני אספר סיפורי מעשיות, על זה שהטכנולוגיות האחרות בשוק לא יציבות, ואולי ככה אני אשכנע אנשים לשלם לי על מוצר יקר בהרבה.

או במלים אחרות, להערכתי אתה מנסה שיטות מכירה לא כשרות.

ועכשיו קצת יותר לעניין השאלה המקורית של הדיון.
כבר אמרתי לך בשיחה בינינו שזכותך לחשוב מה שתחשוב,
אבל אם לא תביא הוכחה שהמערכות האלחוטיות לא יציבות - אין לך שום זכות לטעון אחרת.
על סמך איזה מידע אתה מצהיר את זה? תשתף בו, שכולם יראו, אחרת אל תפיץ בבקשה שקרים ללא ביסוס.

פבל, תפנה לאדם הזה - https://www.facebook.com/moshiko2312
הוא מכיר home assistant ודרך המערכת הזו תוכל לקשר בקלות את כל הטכנולוגיות שיש לך באופן קל, יציב, ונגיש.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

31/01/2022 15:58  
noamcohen כתב:
חשוב לי לשתף אותך איך מודעה כזו נראת לאדם שמבין קצת מצד

אני עוסק בתחום (כולם רואים שאתה כזה) ואני מנסה לשכנע אנשים בהפחדה לקנות מערכת יקרה בהרבה.
אני אספר סיפורי מעשיות, על זה שהטכנולוגיות האחרות בשוק לא יציבות, ואולי ככה אני אשכנע אנשים לשלם לי על מוצר יקר בהרבה.

או במלים אחרות, להערכתי אתה מנסה שיטות מכירה לא כשרות.

ועכשיו קצת יותר לעניין השאלה המקורית של הדיון.
כבר אמרתי לך בשיחה בינינו שזכותך לחשוב מה שתחשוב,
אבל אם לא תביא הוכחה שהמערכות האלחוטיות לא יציבות - אין לך שום זכות לטעון אחרת.
על סמך איזה מידע אתה מצהיר את זה? תשתף בו, שכולם יראו, אחרת אל תפיץ בבקשה שקרים ללא ביסוס.

פבל, תפנה לאדם הזה - https://www.facebook.com/moshiko2312
הוא מכיר home assistant ודרך המערכת הזו תוכל לקשר בקלות את כל הטכנולוגיות שיש לך באופן קל, יציב, ונגיש.
...
וואו איזו התקפה על נירקו שניסה להביע דיעה

אני לא כל כך מבין מהיכן אתה מבין את מה שאתה מבין, קראתי את מה שהוא כתב ואני די מסכים איתו וממש לא מצליח להבין את ההתקפה החזיתית שלך

לא קל עד בלתי אפשרים למצוא מישהו שמקיר ומבין את כל בליל הציודים, ומותר לו לחשוב שהמערכות האלחוטיות לא יציבות, הוא לא אמר תזרוק אותם, אז אני לא מבין על מה אתה מלין

מה שהוא אומר זה "לדעתי, תנסה לצמצם את המייזם לשלבים מדודים אולי זה יקל עליך להתקדם ולמצא טכנאי לכל צעד...."

נשמע לי יותר נכון ויותר הגיוני

אני לא רואה במה שהוא כתב נסיון מכירה אז אתה ממש מתנפל על מישהו שלא כתב שום דבר ממה שאתה מייחס לו

או שיש לי בעיות בהבנת הנקרא

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

Cycat - אם מצאת מישהו אשמח לשמוע על זה, גם אני מחפש משהו דומה.

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

25/01/2022 9:54  
נירקו כתב:
מדובר בערב רב של פרוטוקולים שלכל אחד יש את הטריקים ושתיקים שלו, ולכן כל ניסיון לבצע את ההתקנה תמיד יצור תקלות וצרות הן של טכנולוגיה אחת ובנוסף צרות של שילובים בן טכנולוגיות שבעצמן לא תמיד יציבות...
...
לא תקפתי,
עניתי לעניין מה שהוא כתב 1 ל-1.
הוא כתב ״לכן כל ניסיון לבצע את ההתקנה תמיד יצור תקלות״ ו-״טכנולוגיות שבעצמן לא תמיד יציבות״
בלי לתת שום הוכחה שיש להם יותר תקלות סטטיסטית מהאלטרנטיבה שהוא מנסה לדחוף, או שהן פחות יציבות.

סתם לזרוק דברי הפחדה, כשאתה מציג את עצמך כ״בעל עניין״ זו טקטיקה פסולה.
וזה בדיוק המצב שרואים פה, מאחר ואין פה באמת הוכחות או מידע אמין. בקושי דעה שמוצגת כאמת.

@molvy
לא נראה לי שיש לך בעיות בהבנת הנקרא כמו שיש לך משהו שנקרא ״קריאה סלקטיבית״.
אז נתתי לך תמצות של הפסקה הבעייתית והסבר מה בעייתי בה

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

הבחור הזה הוא אינטגרטור בתשלום של מערכת home assistant
https://www.facebook.com/moshiko2312

גם אני ועוד לא מעט אנשים יודעים לעשות את זה, אבל לא מחפש להשקיע זמן לאנשים אחרים.
הוא להבדיל, עושה את זה למחיתו ויוכל להקים עבורך את התשתית עם החומרה שיש לך.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #11 

31/01/2022 17:08  
noamcohen כתב:
הבחור הזה הוא אינטגרטור בתשלום של מערכת home assistant
https://www.facebook.com/moshiko2312

גם אני ועוד לא מעט אנשים יודעים לעשות את זה, אבל לא מחפש להשקיע זמן לאנשים אחרים.
הוא להבדיל, עושה את זה למחיתו ויוכל להקים עבורך את התשתית עם החומרה שיש לך.
...
תודה.

ד"א - 2 הסנט שלי בנושא. אח שלי איש IT כמוני. גם הוא ניסה את ידו בהקמת בית חכם בביתו. נכון להיום הוא וויתר על זה והשאיר רק כמה אספקטים הכרחיים (דוד שמש למשל). למה? לדבריו זה היה "יותר מידיי כאבי ראש, ולא בשל מספיק". נראה שגם פותח הת'רד הגיע לאותם המסקנות פחות או יותר.
לא רוצה לעבור את כל התהליך שהוא עבר רק בשביל להגיע לאותן המסקנות - אין לי בחיים נכון להיום דבר יותר יקר מזמן הפנאי שלי.

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

אני טכנאי חשמל (יג׳, יד׳), מהנדס תוכנה (high level) עם ידע לא מועט ב-it (רשתות ולינוקס)
אז נכון שאני לא האדם הממוצע, אבל לדעתי הקמת תשתית בית חכם היא לא קשה בשנת 2022.

יש לך מספר תשתיות יחסית קלות - SmartThings, מוצרי Tuya (שנמכרים דרך ניסקו ועוד לא מעט חברות)
כמו גם שימוש בעוזרות הבית החכם כמו אלקסה וגוגל.
אפשר מראש לבחור בתשתית פחות רגישה - כמו zigbee (זיגבי) ולא wifi כדי למנוע מתקלות ברשת הביתית להשפיע על תפקוד הבית החכם

למתקדמים יש מוצרים כמו home assistant או open hab שנותנים פיתרון מקיף יותר עם מגוון יכולות גבוה בהרבה.

אני אישית מריץ מערכת בית חכם על home assitant עם לא מעט רכיבים, משילוב טכנולוגיות (wifi, zigbee, rf433, bluetooth, ir)
הכל אצלי יציב במשך קרוב ל-3 שנים, בלי קריסות או תקלות, מאחר והכל פנימי בלי תלות בשרת חיצוני.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #13 

06/05/2021 18:00  
chenta כתב:
@Cycat
כתבתי לך בפרטי...
...

אשמח אם תשלח גם לי את המידע.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

31/01/2022 17:27  
noamcohen כתב:
אני טכנאי חשמל (יג׳, יד׳), מהנדס תוכנה (high level) עם ידע לא מועט ב-it (רשתות ולינוקס)

יש לך מספר תשתיות יחסית קלות - SmartThings, מוצרי Tuya (שנמכרים דרך ניסקו ועוד לא מעט חברות)
אפשר מראש לבחור בתשתית פחות רגישה - כמו zigbee (זיגבי) ולא wifi כדי למנוע מתקלות ברשת הביתית להשפיע על תפקוד הבית החכם

למתקדמים יש מוצרים כמו home assistant או open hab שנותנים פיתרון מקיף יותר עם מגוון יכולות גבוה בהרבה.

אני אישית מריץ מערכת בית חכם על home assitant עם לא מעט רכיבים, משילוב טכנולוגיות (wifi, zigbee, rf433, bluetooth, ir)
הכל אצלי יציב במשך קרוב ל-3 שנים, בלי קריסות או תקלות, מאחר והכל פנימי בלי תלות בשרת חיצוני.
...

גם אני לא האדם הממוצע. אבל אני בטוח שהשקעת בזה לא מעט מזמנך הפנוי (בוודאות ולא תשכנע אותי אחרת), וכפי שציינתי כיום זמן הפנאי שלי הוא המשאב הכי יקר שיש לי.

ד"א - נראה לי שפותח הת'רד התייאש וברח :lol:

נירקו
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

31/01/2022 17:27  
noamcohen כתב:

...

זה יפה שאני עם ניסיון של 14 בתחום רושם "יתכנו בעיות יציבות" ואתה תוקף אותי, אבל בתגובה מאוחרת יותר אתה מעיד בעצמך על "מראש לבחור בתשתית פחות רגישה - כמו zigbee (זיגבי) ולא wifi כדי למנוע מתקלות ברשת הביתית להשפיע על תפקוד הבית החכם"

אם אתה מעיד על עצמך שאתה "מנהל IT" אתה חושב שרושם הפוסט הזה, וגם הרוב המכריע של הקוראים/כותבים כאן בפורום בעלי כישורים דומים לשלך?!
לקוח טיפוסי שפותח את האפליקציה ולוחץ על הכפתור והאור לא נדלק לא נכנס להגדרות ומבין שהיה לילה קודם עידכון תוכנה, מבחינת הלקוח התיפוסי זו תקלה, מבחינתך זה 5-15 דקות להבין מה קרה...

לקוח טיפוסי שבזק בלילה עידכנו את הגדרות המודם לא יודע שכרגע הבקרים ללא WIFI, ועוד ועוד....

ואחרי ששננו מבינים טוב מאוד לשלא מדובר במערכות שעובדות 7 שנים ללא מגע של תחזוקה כמו מערכות KNX (עבדך הנאמן התקין את תאטרון חיפה (לפני 12 שנה - תקלת ספק) ובית משפט בחיפה (8 שנים ללא תקלה) ...

רוב רובם המכריע של הבקרים שמותקנים במפסקים (TUYA/ZWAVE/SWITCHBE....) נעים סביב אחוז תקלות שנתי של 3-7% בשנה !!! ואם תיקח בחשבון 20-30 בקרים בבית תעשה את החשבון לבד...

ואם יש בכוונתך להתווכח לגבי המספרים אני מזמין אותך לקרוא את מספר הפוסטים לגבי ממסרים תפוסים, בקרים לא מגיבים, בקרים שלא ניתן לעשות צימוד, או סתם תנסה למצוא סקר 1 פעיל של SWITCHER דור ראשון פעיל וכו...

לעינייננו, לגבי טענתך שאני עוסק כאן בפורום בשיווק, אני יסתפק בלהגיד לך שהאימרה הזו לא ראוייה בלשון עדינה ואני מזמין אותך לקרוא את כל הפוסטים שלי כדי למצוא הוכחה.
למיטב זיכרוני אני בסביבות עשור בפורום הזה, אולי במקרה הטוב יש כאן משתמש אחד שיצר איתי קשר וביצעתי לו עבודה ואני כמעט משוכנע שגם אחד לא ימצא כאן אבל רשמתי את זה רק ליתר ביטחון, החברים שמכירים אותי כאן בפורום הם כאלו שביצעתי להם עבודה והפנתי אותם לפורום בשביל ללמוד את התחום ולא הפוך.

לסיכום,
יש לך מושג מה קורה ללקוח טיפוסי שעבר ספק אינטרט ושעה אחרי שהטכנאי יצא מהבית גילה שהבית חכם לא עובד לו ואז צריך לפתוח את כל המפסקים בבית?! או מה קורה שאחרי הפסקת חשמל בקר המערת מבוסס אנדרואיד נתקע...

נעול

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”