שרשור תגובות: רשת iDigital חונכת חנות קונספט חדשה עם דגש חזק על בית חכם

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
deepspace
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

מה לגבי QIVICON?
מה אתם יכולים לספר לי על זה?

https://en.wikipedia.org/wiki/QIVICON
https://www.smarthome.de/geraete/teleko ... -home-base

רשום שהרדיו הוא HomeMatic / BidCoS, frequency: 868.3MHz
ויש לזה גם תמיכה בזיגבי ע"י סטיק נפרד.
אפשר להשתמש בזה עבור ZWAVE?

פה יש איזה מאמר אבל הוא בגרמנית:
http://www.pc-magazin.de/ratgeber/funkp ... 30051.html

pashosh108
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

אלקסה + הרמוני האב

נושא שלא נקרא #47 

היי
אני מתכנן לקנות אלקסה ולחבר אותה ל הרמוני האב

כמה שאלות:
- אני מתכנן לחבר את המערכת למערכת סאונד. האם אני צריך את האלקסה או שגם לקנות אקו דוט יספיק?
- אני מעונין לחבר המערכת גם לתריסי סומפי - אני מבין שאצטרך מודול תריס - אשמח לדעת בדיוק מה לקנות ואיך מתחבר
- האם ממליצים לקנות גם smartthings ולחבר להרמוני? או שאחרי העדכון האחרון של אלקסה אני לא צריך אותו בכלל?

תודה

Enc0der
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

מה הקשר בין smartthings לאלקסה? אלו שני מוצרים שונים לגמרי.

pashosh108
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #49 

Enc0der אני מסכים איתך
ישנה אפשרות לחבר גם את ה ST לאלקסה
אשמח אם תוכל לענות לי לשני הנקודות הראשונות - מבין שיש לך נסיון רב בעניין
תודה

Enc0der
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

אפשר לחבר אותם כי הם משלימים אחד את השני, הם לא באים אחד במקום השני..

לפי מה שאני מבין זה אכן אפשרי להסתפק בדוט ולחבר אותו לרסיבר (למרות שקראתי בזמנו שאי אפשר בכלל להשיג את הדוט, ואם כן אז במחיר דומה לזה של האלקסה המלא..) אבל אז מה תעשה אם הרסיבר נגיד יהיה פעיל על הטלוויזיה, ותרצה להשתמש באלקסה? איך זה ישתלב ביחד? אין לי ניסיון עם זה אבל לדעתי זה לא ישתלב...

אין לי ניסיון עם סומפי אבל לפי מה שראיתי בדיונים רבים שיש בנושא הזה בפורום - זה מסובך יותר ממנועים "רגילים". אני הזמנתי תריסים של קליל עם מנוע NICE ולמיטב הבנתי השליטה בהם דרך מודולי-תריסים היא פשוטה וסטנדרטית.

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

Re: אלקסה + הרמוני האב

נושא שלא נקרא #51 

pashosh108 כתב: - אני מעונין לחבר המערכת גם לתריסי סומפי - אני מבין שאצטרך מודול תריס - אשמח לדעת בדיוק מה לקנות ואיך מתחבר

...
בלי קשר לאיזו מערכת תבחר - מוצרי SOMFY לרוב (או תמיד) מגיעים עם מנוע DC, שבשונה ממנוע רגיל שיש לו 2 פאזות (אחת לעליה ואחת לירידה) כאן יש לו למעשה קטבים (+ -) וכדי לשלוט בכיוון של המנוע צריך להפוך את הקוטביות של המתח.

ואז יש 2 אופציות:

1. לרכוש מנועים שהם חלק ממערכת השליטה שלהם - למיטב זכרוני המערכת שלהם נקראת RTS, ואז למעשה יש Gateway שיודע לעבוד בכל מני פרוטוקולים (אני חושב שיש גם גרסה ל-Z-WAVE) - בדרך כלל משתמשים בזה כדי לתקשר עם המערכת ב-RS-485.

2. לרכוש מנועים שלהם ללא מערכת השליטה ובעצם לשלוט עליהם באמצעות שליטה על המתח שמגיע אליהם - אופציה א' זה להשתמש בממסר עם שינוי קוטביות (בכלל לא דבר נפוץ). אופציה ב' היא להשתמש בבקר מנועים סטנדרטי (AC עם 2 פזות) ו-2 מגענים (קונטקטורים) יחד עם ספק כוח DC ששניהם מחוברים במקביל ואחד מהם מחובר בקוטביות הפוכה.

זה פתרון שמאוד מאוד מאוד מגושם ומסבך את העסק כי יש לך גם ספק כוח DC, גם בקר וגם קונטקטורים כבר צריך להוליך הכל ללוח החשמל או לאיזה מיקום שירות אזורי בשביל הדברים האלה.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”