בקרים לחשמל חכם

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
מישהו123 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

בקרים לחשמל חכם

נושא שלא נקרא #1 

שלום
מישהו יודע אם אפשר לרכוש בקרי ON\OFF לחשמל חכם מחברה אופן פרטי, ופשוט לבקש מהחשמלאי לחווט אליהם?

תודה.

yoavidor
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לא ברור בדיוק מה אתה רוצה לעשות ועל מה אתה רוצה לשלוט אבל תתחיל עם שתי דוגמאות :

גלבוע מערכות שמוכרת ציוד של חברות שונות
אביזרי קצה שלא דורשים מערכות גדולות iGreen

תחפש בדביק שבראש הפורום שם תמצא את כל האינפורמציה הדרושה להתחלה ולהמשך.

בהצלחה,
יואב.

מישהו123 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

yoavidor כתב:לא ברור בדיוק מה אתה רוצה לעשות ועל מה אתה רוצה לשלוט אבל תתחיל עם שתי דוגמאות :

גלבוע מערכות שמוכרת ציוד של חברות שונות
אביזרי קצה שלא דורשים מערכות גדולות iGreen

תחפש בדביק שבראש הפורום שם תמצא את כל האינפורמציה הדרושה להתחלה ולהמשך.

בהצלחה,
יואב.
...
תודה יואב,
ברמת העיקרון אני רוצה ליישם חשמל חכם אצלי בבית, אבל לנסות לרכוש את הבקרים בעצמי.
אני מחפש שליטה בדוד החשמלי, תאורה, ואזעקה
לא צריך דימרים, או שליטה בתריסים חשמליים, אודיו וידאו וכו, את כל אלו אני אוסיף מאוחר יותר

תודה.

YossiFogel
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

שלום מישהו123,
מתנצל על התגובה המאוחרת.
אני מניח שהסיבה שבגינה אתה מבקש לרכוש עצמאית ולהתקין היא חסכון בעלות ההתקנה.
כאן חשוב לי לציין שיש הבדל משמעותי בין ההתקנה לבין התכנות.
חלק גדול מהחברות ממילא עובדות בשיטה כזאת כדי לאפשר לך לחסוך בעלויות. כלומר, הם מוכרים לך את המוצרים שלהם ומנחים את החשמלאי כיצד לבצע את התשתית וההתקנה.

בנוגע לתכנות, אני ממליץ להיזהר. (לפעמים הרצון לחסוך עלול להביא אותך לשלם מחיר יקר...).
רוב החברות לא מתפשרות על תכנות המערכות באמצעות איש המקצוע שלהם. (לאחר שהחשמלאי התקין הכל).
הסיבה לכך היא שהם לא יכולים לקחת אחריות על הגדרות ותכנות שמישהו אחר עשה, במיוחד כשמדובר במישהו שלא התמקצע בעבודה עם המערכת הספציפית שלהם. במערכות רבות, המתכנתים נדרשים לעבור קורסים והסמכות אצל היצרן בחו"ל, שמבחינתו לא מתיר עבודה של גורם לא מוסמך על המערכת.
יש חברות שיתנו לך לבצע את התכנות בעצמך, אבל קח בחשבון שזה עלול לפגום באחריות.
נכון להיום אני חושב שיש רק חברה אחת שמעודדת ותומכת בשיטת DIY בבית חכם. מדובר על לוג אין. אתה יכול לקבל את פרטיה בדביק.

מעבר לזה, קיימות דרכים שונות לחסוך בהוצאות על המערכת ולשמור על מסגרת התקציב, אבל הן בד"כ נגזרות מהמפרט שלך ומתכניות החשמל ולכן אני לא רואה מקום לפרטן כאן.

בהצלחה.

rbroudo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #5 

מישהו123,

בלי שום קשר לאיזו מערכת תבחר בסופו של דבר אני רוצה להמליץ לך בחום על בחירת מערכת אותה תוכל לתכנת בעצמך.
עבורי היכולת לתכנת את המערכת בעצמי ולבצע שינויים בתכנות ללא תלות בספק היה אחד הקריטריונים המרכזיים בבחירת הפתרון.

יוסי כבר הזכיר את לוג-אין שמעודדת ותומכת בשיטת DIY ולכן אוסיף שגם לב-אופיר עודדה אותי אישית להגדיר ולבצע את התכנות בעצמי.

amitsound
עוסק בתחום
עוסק בתחום
קיבל תודות: 1 פעם

123 ולעבודה

נושא שלא נקרא #6 

לא ברור לי מה תעשה רק אם בקרי on\off . בלא ממשק כלשהו אבל בעקרון אם תתענין קצת בנושא תראה שזה הבקר שבדכ די קל להרכיב . אופן התכנות ממש ל מסובך .

חבל שלא פרטת מה בדיוק אתה רוצה לעשות זה יחסוך מאיתנו לטחון מים וימקד אותך במה שאתה צריך
בכל מקרה בקר שכזה לא יהפוך לך את הבית לחכם .

בקר on\off ב2000 שח נראה לי קצת מוגזם.

yoavi
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #7 

[interest]
הודעה מעוסק בתחום - מרטין
[/interest]

yossinone
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #8 

לא רוצה להשמע משוחד אבל

[interest]
נערך על ידי עפר: פרסום עצמי
[/interest]

נירקו
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

כמובן שצריך להבין בדיוק את המספר האמיתי של הבקרות/הפעלות שאתה מעוניין לממש אבל עם תקנה את בקרי PLCBUS ומתאם PLCBUS למחשב ביתי, סביר שהתקציב יספיק ואף ישאר לך עודף.
כמוכן תמיד תוכל להמשיך ולשדרג את המערכת בעתיד...

ofer_shml
עוסק בתחום
עוסק בתחום
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

ל-YossiFogel,
מה עם טיקונטרול?

YossiFogel
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #11 

ofer_shml כתב:ל-YossiFogel,
מה עם טיקונטרול?
...
הזכרתי קודם את לוג אין, הם עובדים עם בקרים של טי קונטרול.

ofer_shml
עוסק בתחום
עוסק בתחום
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

YossiFogel כתב:
מה עם טיקונטרול?
...
...
מה לגבי חברה ישראלית נוספת שראיתי ולא הזכרת את שמה - קונטק הבית החכם, שמאוד התרשמתי מאתר האינטרנט שלה?

YossiFogel
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #13 

ofer_shml כתב:
YossiFogel כתב:
מה עם טיקונטרול?
...
...
מה לגבי חברה ישראלית נוספת שראיתי ולא הזכרת את שמה - קונטק הבית החכם, שמאוד התרשמתי מאתר האינטרנט שלה?
...
יש עוד לא מעט חברות שלא הזכרתי את שמן. בנוגע לקונטק- לבקרים של קונטק יש ייתרונות רבים ואשמח להרחיב עליהם את הדיבור, אבל אם הדיון הזה עוסק ב-DIY, הנטייה של קונטק היא לא לתת את הבקרים ללקוח הפרטי שיתעסק בהרכבתם באופן עצמאי, אלא לספק לחשמלאי לוח פיקוד מוכן עם רכיבי המערכת, כדי שירכיב בסופו של דבר את המערכת בארון החשמל. לדעתי הסיבה לכך היא הרצון של קונטק למנוע כשלים שעלולים להיגרם כתוצאה מעבודה לא נכונה של הלקוח.

elivne
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: ערן ליבנה
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

מה עם זה:
http://amdar.com/web/8888/nsf/sbs.py?&_ ... EC4C28D8A3

חיבור פשוט ומחיר זול.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

אם יותר לי, מניסיוני בתכנות של מערכות בית חכם אבקש לציין כפי שיוסי כבר כתב , הבעיה פה אינה ההתקנה אלא התכנות וההתאמה של המוצרים לבית החכם, צוין פה שליטה על אזעקה אז, אפשר לשכוח בגדול מכך מ 2 סיבות:
רוב מה שנמכר פה בארץ לא ניתן לשליטה על ידי רוב המערכות הבית החכם וכדי לאפשר שליטה נעשים לעיתים מעקפים שאני מאוד לא ממליץ לעשותם אם לא רוצים להסתבך עם חברות הביטוח במקרה תביעה.
בגדול מערכות חשמל "קלאסיות" דורשות התקנה של כל הבקרים בארון חשמל ובקרה בסמוך אליהם או בתוך הארון.
במקרה כזה יש לבנות לוח (גדול מאוד בד"כ לעיתים גם 2 לוחות) על ידי בוני לוחות מוסמכים וע"פ תוכניות של הנדסאי או מהנדס חשמל עם זכות חתימה על תוכניות חשמל וגם להעביר את כל החוטים של כל המוצרים שעליהם רוצים לשלוט לתוך ארון החשמל.
ישנם גם מערכות מבוססות ZIGBEE PRO ו KNX המאפשרות התקנת המפסקים ליד המכשיר ושליטה באמצעות 3 חוטים או גלי רדיו או אפילו PLC (שימוש ברשת החשמל כרשת בקרה).
וגם אם התקנת בעצמך או באמצעות חשמלאי, פתרון פשוט יחסית להתקנה כמו ZIGBEE PRO ושמרת על מרחק של לא יותר מ 10 מטרים בין כל האביזרים ודאגת לקנות גם בקר עדיין תאלץ לתכנת את המערכת , אני למשל נשלחתי לקורס אצל יבואן מסוים פה בארץ כדי לקבל את הכלים הראשונים בהבנת המערכת וגם היום אני משכלל את הידע שצברתי.
בסופו של דבר כל אדם עם הבנה טכנית וקצת הבנה בתכנות בסיסי יוכל ללמוד לבדו לתכנת אבל מה שקובע פה הוא ההתנסות בשטח ואיך פותרים בעיות שליטה בעיקר על צד שלישי לדוגמא מזגן תריסים דודים מערכות AV וכו...
ולכן אמליץ לך בכל מקרה להזמין את מערכת החשמל אצל חברה רצינית שתרכיב ותפעיל את המערכת ולאחר מכן תוכל לבקש (דרוש זאת מראש) את תוכנת השליטה של המערכת ולנסות בעצמך, כך תוכל תמיד לחזור למה שעובד במקרה של שגיאה בתכנות.
אם המטרה היא לחסוך בעלויות לדעתי תוכל להסתפק במפסקים בעלי שליטה ב IR שכל חשמלאי יכול להתקין ולהשתמש בשלט חכם וזול כמו HARMONY כדי לשלוט על המרכיבים במיוחד אם אתה מוכן להסתפק במפסקי ON OFF ודימר ללא תרחישים. מה שיתאים בד"כ לחדר קולנוע למשל או חדר שינה.
אגב, במערכת שעליה אני מדבר תעלה לך בממוצע כל בקר (ולעיתים צריכים יותר מבקר אחד )
כ 1000$ וכל מפסק או דימר כ 200$ וזאת לפני שליטה על מזגנים, תריסים ודודים ולפני עלויות של תכנות שיכולות להגיע לכמה אלפי שקלים בתלות בגודל המערכת ורמת המורכבות.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”