רוצה להתחבר לבזק סיבים עם ציוד פרטי - צריך את עזרתכם

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
moriel5
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Re: רוצה להתחבר לבזק סיבים עם ציוד פרטי - צריך את עזרתכם

נושא שלא נקרא #16 

11/08/2022 23:45  
nb12 כתב:
כלומר, רק הממיר מדיה שצורף בלינק הראשון הוא זה שיעבוד עם הציוד של בזק? (בהנחה ולא הולכים על האפשרות של ה-ZTE).
...
לא. ברעיון כל קופסת המרה מ- SFP ל- RJ-45 אמורה לעבוד (KSP מוכרים דגם של UCY שיספק את הצרכים, ואני מאמין שאַייבוֹרִי עדיין מספקים את האחד של D-Link, וניתן לקנות במחירים מאוד זולים קופסאות כאלו עם אותה ערכת שבבים של רִילְטֶק באַלִיאֶקְספֶּרֶס).

מה שכן, כמו כלמכשיר עם ערכת שבבים של רִילְטֶק, אני לא מאמין שזה באמת יצליח לספק חיבור יציב כמו שצריך ליותר כאשר יותר ממכשיר אחד או שניים מתחברים למרשתת במהירות של גִּיגַּהבִּיט לשנייה (אותו סיפור עם ה- G-010S-Q, ואולי גם ה- G97S, שבזק מספקים), אך בוודאות יספיק לעד סביבות 700 מֶגַּהבִּיט לשנייה.
נערך לאחרונה על ידי moriel5 ב 11/08/2022 23:57, נערך פעם 1 בסך הכל.

nb12
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #17 

11/08/2022 23:54  
moriel5 כתב:
לא. ברעיון כל קופסת המרה מ- SFP ל- RJ-45 אמורה לעבוד (KSP מוכרים דגם של UCY שיספק את הצרכים, ואני מאמין שאַייבוֹרִי עדיין מספקים את האחד של D-Link, וניתן לקנות במחירים מאוד זולים קופסאות כאלו עם אותה ערכת שבבים של רִילְטֶק באַלִיאֶקְספֶּרֶס).
...
זאת אומרת, צריך לשים לב פשוט שיש יציאה של SFP בממיר המדיה.

moriel5
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #18 

11/08/2022 23:56  
nb12 כתב:
זאת אומרת, צריך לשים לב פשוט שיש יציאה של SFP בממיר המדיה.
...
ברעיון. תמיד יכולים להיות מקרי קצה, אך לרוב זה אמור להיות בסדר.
רק תיזהר עם מה שמגיע מאַלִיאֶקְספְּרֶס, חלק מהם רק תומכים עד 100 מֶגַּהבִּיט לשנייה (בצד חיבור ה- RJ-45, וזה גם רִילְטֶק, אז ניתן לצפות יותר למשהו כמו 70).

nb12
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #19 

11/08/2022 23:59  
moriel5 כתב:
ברעיון. תמיד יכולים להיות מקרי קצה, אך לרוב זה אמור להיות בסדר.
רק תיזהר עם מה שמגיע מאַלִיאֶקְספְּרֶס, חלק מהם רק תומכים עד 100 מֶגַּהבִּיט לשנייה (בצד חיבור ה- RJ-45, וזה גם רִילְטֶק, אז ניתן לצפות יותר למשהו כמו 70).
...
ולפי מה שראיתי באחד השרשורים כאן, הוא שהממיר מדיה של TP-LINK יכול להתחמם, האם יש ממיר מדיה שלא מתחמם/פחות מתחמם? או שמא זה מקרה קיצון?

moriel5
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #20 

12/08/2022 0:02  
nb12 כתב:
ולפי מה שראיתי באחד השרשורים כאן, הוא שהממיר מדיה של TP-LINK יכול להתחמם, האם יש ממיר מדיה שלא מתחמם/פחות מתחמם? או שמא זה מקרה קיצון?
...
זה שמתחמם זה לצערי רגיל, מכיוון שאין קירור מספק (ב- G-010S-Q שבזק מספקים, הפֶּדּ הטֶרְמִי שאמור לכסות את ערכת השבבים, לא מכסה אותו כראוי, אלא רק בערך 60% ממנו, וכמובן שהמשדר עצמו מתחמם בצורה קיצונית, ביסוד זה כמו מנורה קטנה אבל עוצמתית, הרי הכל, וב- M220LC אין בכלל קירור, מלבד האוויר (שדי כלוא) והמארז עצמו (אשר בקושי מסייע, מכיוון שהוא כמעט ולא נוגע בשום דבר בפנים).

בינתיים, אם אתה לא רוצה שיתחמם, תצטרך להיות יצירתי (כמו להחליף או להוסיף מאוורר לכרטיס רשת SFP+ עסקי, ושיהיה הרבה אוורור (ו/או קירור נוזלי) בתוך המחשב או קופסת המרה או מכשיר שער שיתחבר לתשתית הסיבים).

elad919 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: אלעד אלעד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

הממיר המתאים לבזק ה-MC220L קיים במלאי בבזק סטור, אפילו בשפע אתמול בדקתי איתם. המחיר גם 99 ש"ח כמו ב-KSP

https://bstore.bezeq.co.il/internet/42255

moriel5
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #22 

12/08/2022 0:39  
elad919 כתב:
הממיר המתאים לבזק ה-MC220L קיים במלאי בבזק סטור, אפילו בשפע אתמול בדקתי איתם. המחיר גם 99 ש"ח כמו ב-KSP

https://bstore.bezeq.co.il/internet/42255
...
אכן, שכחתי מהחנויות של בזק.
אגב, האם אני מכיר אותך מזוּזוּ (גּלַאוּדּס לשעבר)?

elad919 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

כנראה שלא

אבל בזכות מה שכתבת עכשיו הכרתי את ZUZU :-)

תודה

elad919 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

ואגב, אם אני בבזק סיבים ומחליט לנייד לסלקום (וסלקום לא פרוסים באיזור שלי, אלא רוכבים על בזק)

האם ה-SFP שאני קונה מבזק + הממיר מדיה MC220L יכולים להמשיך לשמש אותי גם בסלקום?

או שלסלקום יהיה ציוד אחר?

אני כמובן רוצה להמשיך להישאר עם הנתב שלי TPLINK VR600 גם בסלקום במידה ואנייד אליהם בהמשך.

starman73
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #25 

11/08/2022 23:54  
moriel5 כתב:

מה שכן, כמו כלמכשיר עם ערכת שבבים של רִילְטֶק, אני לא מאמין שזה באמת יצליח לספק חיבור יציב כמו שצריך ליותר כאשר יותר ממכשיר אחד או שניים מתחברים למרשתת במהירות של גִּיגַּהבִּיט לשנייה (אותו סיפור עם ה- G-010S-Q, ואולי גם ה- G97S, שבזק מספקים), אך בוודאות יספיק לעד סביבות 700 מֶגַּהבִּיט לשנייה.
...
היי,
הגעתי לכאן משרשור אחר שפתחתי. אפשר לקבל הבהרה לגבי ה G-010S-Q? כי בחיפוש בגוגל, הוא תמיד מפנה אותי ל G-010S-A (שגם אותו בזק מספקת). הוא מבוסס על צ'יפסט של רילטק? ולגבי המהירות, לא נשמע לי הגיוני שהוא לא יעבור את ה 700Mbps, אחרת כל לקוח שני של בזק ובזב"ל היה מתלונן. יש לך איזה לינק, או מקור כלשהו שמתאר את המצב? אני בדיוק בודק אופציה לעבור לבזב"ל מסלקום (כרגע על חבילה של 1000/250), ולמרות שאני מודע ל ZTE, פחות בא לי להתעסק איתו.

תודה

elad919 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

אגב, אם אני בבזק עכשיו (עם נתב פרטי, מתאם אופטי ו-SFP שבזק סיפקו לי) ורוצה לנייד לסיבים של בזק בינלאומי דרך השוק הסיטונאי
זה אפשרי? בזק בינלאומי יאפשרו לי להצטרף עם הציוד הפרטי שלי ומבלי להחליף את ה-SFP או משהו נוסף?

nb12
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #27 

12/08/2022 0:17  
moriel5 כתב:
זה שמתחמם זה לצערי רגיל, מכיוון שאין קירור מספק (ב- G-010S-Q שבזק מספקים, הפֶּדּ הטֶרְמִי שאמור לכסות את ערכת השבבים, לא מכסה אותו כראוי, אלא רק בערך 60% ממנו, וכמובן שהמשדר עצמו מתחמם בצורה קיצונית, ביסוד זה כמו מנורה קטנה אבל עוצמתית, הרי הכל, וב- M220LC אין בכלל קירור, מלבד האוויר (שדי כלוא) והמארז עצמו (אשר בקושי מסייע, מכיוון שהוא כמעט ולא נוגע בשום דבר בפנים).

בינתיים, אם אתה לא רוצה שיתחמם, תצטרך להיות יצירתי (כמו להחליף או להוסיף מאוורר לכרטיס רשת SFP+ עסקי, ושיהיה הרבה אוורור (ו/או קירור נוזלי) בתוך המחשב או קופסת המרה או מכשיר שער שיתחבר לתשתית הסיבים).
...
אז אם כך על איזה ממיר מדיה היית ממליץ? (בהנחה ואני לא רוצה להתעסק עם עדכון קושחה ל-ZTE) ומה לגבי ה-SFP עצמו, האם ה-Nokia ONTG-010S-A יעשה את העבודה?

yair_i
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #28 

הרגע סיימתי להגדיר הכל ועובד ממש טוב. הנה מה שיש לי ומה נעשה:

סיב בזק מחובר דרך SFP (של בזק, והם צריכים לאפשר אותו מהצד שלהם), מחובר למתאם SFP-RJ45 של TP-Link, ומשם, לנתב VR-600 V2 של TP-link

צריך לוודאות שעל המתאם שני הלינקים, גם של ה SFP וגם של ה RJ45 עלו.

הלאה צריך להגדיר בנתב את ההגדרות הבאות:

- Advanced --> Operation Mode --> Wireless Router Mode
- +Advanced --> Internet --> Add
במסך הוספת קונקשיין:
Internet Connection Type: PPPoE
Username
Password (פעמיים)
(שם משתמש וסיסמה שקיבלתם מבזק)

וזהו - כל השאר להשאיר ברירת מחדל

מפה, תוך כמה שניות החיבור לבזק נוצר.
בדיקת מהירות מראה - 860 הורדה, 100 העלאה - יכול להיות יותר טוב, אבל סה״כ - מרוצה :-) 8) :D :)

הערות:
- תמיכה של בזק ממש לא רצו לעזור ברגע ששמעו שהראוטר לא שלהם.
- התמיכה של בנדא מגנטיק (הנציגים של TP-Link בארץ ) - 10/10 - מעולים! מענה מהיר. בלי מניירות - פתרו את הבעיה ציק צק.

בהצלחה!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”