ניתוקים בלתי פוסקים פרטנר סיבים

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
stive (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: ניתוקים בלתי פוסקים פרטנר סיבים

נושא שלא נקרא #31 

אם זה נתב שלהם נדמה לי שהם יכולים להגדיר מרחוק אצלם בתמיכה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

01/08/2022 0:11  
dor4x כתב:
ולי לא מובן למה יש עוד אנשים שרצים לבזק, חברת מונופול שבמשך שנים ארוכות החזיקו אותנו כבני ערובה בגלל סכסוכים פנימיים, וכנראה אם חברות פרטיות כמו פרטנר לא היו מתחילות לפרוס סיבים, לרובנו עדיין לא היה חיבור של סיב.

לכל אחד ניסיון שונה. הניסיון שלי משרות הלקוחות והשרות הטכני של בזק הוא ממש לא טוב יותר משל חברות אחרות.
בזק יודעים גם יופי להתיש לקוחות.
...
התשובה היא די פשוטה למה יש אנשים שרצים לבזק. וזה למשל בגלל שהם רוצים שירות תקין שלא סובל מבעיות שונות ומשונות שלא מטופלות בחברות קיקיוניות במשך שנים ושבמקום פתרון מערכתי לבעיות אלה מוסיפים בעיות אחרות נוספות. משום מה נראה לי שיש כאן מבין המשתמשים בדיון את מי שחווה כבר את הבעיות אלה על בשרו, כפי שהוא רשם כאן תחת כותרת של "המון "ניתוקים" בסיבים של פרטנר":
viewtopic.php?p=3218130#p3218130

או כאן:
viewtopic.php?f=62&t=371998

וזה עוד לפני שנזכרנו שבפרטנר נוהגים לחבר עשרות רבות של לקוחות בבניין עם חיבור של 1GB משותף לכל הבניין ולמכור לכל הלקוחות אלה חבילות של "פרייבט פייבר" של 1GB ללקוח. וכך נוצר המצב שמספיק שאחד הלקוחות בבניין מנצל את החיבור שלו בכדי שכל העשרות השכנים שלו יישארו בלי אינטרנט.
וגם על זה ממש כבר כאן בפורום נפתחו אינספור שירשורים. אחד מהם לדוגמה למי שלא זוכר:
viewtopic.php?f=62&t=359764&hilit=%D7%A ... 7%99%D7%94

ואפשר להמשיך גם לנושא של החיבור המוגבל לחו''ל של פרטנר שקורס גם הוא חדשות לבקרים לשעות רבות.
אלה רק כמה דוגמאות בודדות:

https://www.mako.co.il/nexter-news/Arti ... =757332771

https://www.ynet.co.il/economy/article/bymervblk

ולהבין למה חברת בזק הייתה ונשארה ולפי איך שזה מסתמן תישאר גם בעתיד מונופול בתחום של תשתיות תקשורת בישראל זה לא מסובך. אם רק בזק עסקה עד כה בפריסה אמיתית של תשתיות אלה בקנה מידה ארצי, אז זו הסיבה. ואם נוסיף לכך שכל שאר החברות בישראל שמנסות לספק את החיבור בישראל לא רוצות להשקיע כסף בפריסה זו וחיברו רק אחוזים בודדים בהשוואה ממה שבזק חיברה, כך הן גם הופכות את בזק למונופול. גם זה שהחברות תקשרות קיקיוניות במקום להשקיע בפריסת תשתיות מתעלקות על רשת זו של בזק, בזה הם גם הופכים את בזק למונופול. גם התקלות מערכתיות שלא מטופלות בחברות אלה, גם משאירות את בזק כמונופול.
כך שהמצב הוא כזה, שעד שבישראל לא תהייה קיימת חברה שהשקיע בתשתיות תקשורת שלה בפריסה ארצית, תיתן שירות וחיבור תקין, תבצע פריסה של כבל תת ימי לחו''ל וכל שאר הדברים הנדרשים מחברת תקשורת אמיתית, עד אז בזק תמשיך להיות המונופול בנושאים אלה בישראל.

dor4x
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: דור
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

לא יודע למה את חושב שפרטנר מחברים את כולם ב 1GB משותף לבניין שלם. אולי זה קרה (ואולי לא). זה בטח לא הכלל.
אני גר בצמד בניניים משותף עם 69 דירות בכל בניין. מחובר לפרטנר כבר למעלה מ 4 שנים.
מקבל מהירות תקינה של 900+ מסביב לשעון ומסביב לשנה. לא חושב שחיבור 1GB משותף לעשרות משפחות שמחוברות פה היה מחזיק מהירות כזאת.
הא וכן, יש לי חבר לעבודה שגר בתל אביב והתחבר לאחרונה לסיב בתשתית בזק בחבילה של 600 ומקבל בפועל פחות מחצי.

כן, יש בעיות בחיבור DHCP בפרטנר. מסתבר שלא רק בפרטנר אלה גם במקומות אחרים.
בזק לא עובדים ב DHCP וגם בפרטנר יש אפשרות לא לעבוד ב DHCP ואז אין ניתוקים.

חודשים רבים ב PPPOE החיבר אצלי היה עם אפס תקלות (למעלה משנתיים וחצי).

אין לי ניסיון עם בזק בחיבור עם סיב. ניסתי הרבה שנים לברר מתי בזק יחברו אותנו. אפילו ביקשתי להצטרף לניסוי שקראתי שהיה אצלי בשכונה. בבזק אמרו, תפתח חשבון ADSL ונצרף אותך. פתחתי. כלום לא קרה והיה כל כך קשה להתנתק ולסגור את החשבון הזה. תיזזו אותי בין מוקדים ובין תפריטים בטלפון עם זמני המתנה של מעל 30 דקות. שרות לא טוב. נקודה.

תראה מה זה.. עשיתי חיפוש בגוגל וגם לבזק יש תקלות
https://rotter.net/forum/scoops1/740731.shtml

בכל מקרה, נראה שאתה ממש נהנה ולהוט להשמיץ את כל החברות שהם לא בזק. לא מצליח להבין למה.
כאילו בזק החברה הטובה היחידה שאין ולא יהיה לה תחליף.
מכיר אנשים מתחום הפוליטיקה שגם חושבים ככה על מישהו.

stive (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

ממה שקראתי ביקורות דןקא פרטנר בניגוד אולי לחברות אחרות לא מחברים מספר משתמשים לאותו קו.
גם אני מקבל מסביב לשעון 900 + ו100×

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

יש מקומות שאכן הם מחברים כמו שהוא ציין, אבל זה לא רוחבי, ובטח שלא בבניינים של עשרות דירות.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #36 

02/08/2022 15:26  
dor4x כתב:
לא יודע למה את חושב שפרטנר מחברים את כולם ב 1GB משותף לבניין שלם. אולי זה קרה (ואולי לא). זה בטח לא הכלל.
...
לא אני לא חושב, אלה שאני יודע בוודאות "שפרטנר מחברים את כולם ב 1GB משותף לבניין שלם". ואני ידע את זה מסיבות רבות ודי פשוטות והן: אחת, שאני רואה את זה גם במפות פריסה של ציוד. שתיים, שכאשר אני מגיע לשטח אני גם רואה את זה הלכה למעשה ושלישית גם את הקישור שנתתי לדיון רלוונטי לפני זה, אם היית קורא אותו, היית רואה גם את התמונה שאחד מלקוחות של פרטנר "המרוצים" צילם בהקשר זה ממש.
הציוד גישה שנמצא בארון תקשורת בבניין בצד הלקוח שפרטנר משתמשים, לא רק שהוא של יצרן עלום שם מהמזרח, אלה גם ניתן לראות שהחיבור UPLINK שלו הוא של 1G. זה למשל אחד המתגים כאלה שהם משתמשים לחיבור בניינים שיש בהם כ 48 לקוחות פעילים:
https://www.ctsystem.com/storage/produc ... 150814.pdf

וכמובן שציוד זה מחבר את כל 48 לקוחות פעילים של אותו הבניין ל"פרייבט פייבר" עם חיבור בודד של 1G. ואם שימוש של כל הלקוחות אלה, הוא צפייה באתרי אינטרנט או אפילו ב NETFLIX, אז אין שום בעיה וכל אחד בתורו יכול גם לקבל בהמחשת מהירות את מהירות של 900 ומשהו מגה, אבל, מספיק שאחד מהם יתחיל להוריד סרטים ללא הפסקה דרך TORRENT, בכדי שכל שאר הדיירים יישארו בלי אינטרנט כלל.
זה כל הסיפור.

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #37 

אז בתור מישהו שגר בבניין כזה, ומנצל במהלך היום לפעמים את כל רוחב הפס, אני יכול להגיד לך בוודאות שזה לא המצב. אחרת קבוצת הwhatsapp של הבניין היתה משתוללת (וכל פעם שאין רגע אינטרנט בפרטנר/סלקום/בזק תוך שניה מתחילות ההודעות, וזה לא עשר/20 דיירים, זה בניין גדול).
במצב שאתה מתאר:
1.לעולם לא הייתי מקבל רוחב פס מלא, כי תמיד מישהו צופה בנטפליקס,יס,סלקום וכו'
2.כשאני מוריד בכל רוחב הפס, אף שכן כביכול לא יכול לגלוש/לצרוך טלוויזיה ברשת

אין מצב עולם כזה.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

למה שלא תצלם את דגם המתג שיש אצלך? זה יהיה הכי פשוט על מנת להוכיח.

stive (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #39 

מבלי להיכנס לויכוח אם אתה צודק או לא, המציאות אצלי מוכיחה אחרת.

בניין של 34 דירות, אליו צמוד בניין נוסף דומה.
לעולם לא הייתה אצלי ירידה מתחת ל 900 גם כשאני עושה טורנט, נטפליקס וכאלו, הכל במקביל. כנל דיירים נוספים

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #40 

02/08/2022 22:22  
ziv_r כתב:
למה שלא תצלם את דגם המתג שיש אצלך? זה יהיה הכי פשוט על מנת להוכיח.
...
אין לי גישה אליו...
אבל לפעמים מספיק רק קצת הגיון
הטורנט אצלי עובד המון, ותמיד בכל המהירות
אין מצב עולם שלכל השכנים אין אינטרנט.
זה קורה גם בשעות שאנשים עובדים מהבית, רואים חדשות או האח הגדול. אין בעיות כאלו אצלנו

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

בדקתי מתוך סקרנות אצלי בארון של הבניין (46 דיירים) ונראה שיש אמת בזה שפרטנר מתקינים סוויץ שמגביל את כל הדיירים.

הארון של פרטנר

הארון של פרטנר פתוח

והדגם מקרוב

המפרט של הסוויץ:
https://progreso.com.sg/newsite/wp-cont ... S-3128.pdf

מצד שני, מה אנחנו מצפים שיותקן, סוויץ של 100Gb? בדקתם את העלויות של ציוד כזה? זה יתגלגל בסופו של דבר לתשלום החודשי.

@sys_admin
איזה סוויץ בזק מתקינה בבניינים?

dor4x
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: דור
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #42 

03/08/2022 8:11  
ziv_r כתב:
בדקתי מתוך סקרנות אצלי בארון של הבניין (46 דיירים) ונראה שיש אמת בזה שפרטנר מתקינים סוויץ שמגביל את כל הדיירים.
...
הסתכלתי בקישור ששלחת.
כתוב שם במפרט:
non-blocking 56Gbps switching fabric

חיפשתי בגוגל מה זה אומר
The maximum port speed on each switch port, add them all up
1000*2*28=56Gbps

אם אני מבין נכון, המגבלה לכל מי שמחובר היא 56GB אבל 1GB לכל חיבור בודד.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #43 

@ziv_r
את העובדה הלא מפתיעה זו "שיש אמת בזה שפרטנר מתקינים סוויץ שמגביל את כל הדיירים" תיארתי כבר לפני זה ואפילו כבר צירפתי קישור ישיר לדיון שהתנהל כאן, שבו הלקוח "המרוצה" של "פרייבט פייבר" מספר את החוויות שימוש בו וגם אחרי שהיו עוד כאלה שלא מוכנים להפנים את זה ולהשלים עם העובדה זו, אז גם הוא מצרף את התמונה שצילם בה את התכולה של ארון תקשורת של הבניין שלו. וזה באמת נראה בדיוק כפי כמו זה שאתה ראית וצילמת. כך שאני לא יותר מדי מופתע ממה שרואים בצילומים שלך.

ועכשיו לשאלה של: "מצד שני, מה אנחנו מצפים שיותקן, סוויץ של 100Gb?" גם כאן התשובה היא די פשוטה וברורה, שלא אנו לא מצפים שיותקן סוויץ של 100Gb. וזה מסיבה די פשוטה, והיא שזה יהיה מיותר ויותר מכך, בין מהירויות של 1Gb ל 100Gb יש עוד כמה באמצע. למשל לצורך של ציוד גישה לבניין, שספק מספק דרך ציוד זה חבילות של עד 1Gb נהוג היה להשתמש במתגים שהחיבור Uplink שלהם מורכב מפורטים של 10Gb. למשל לחיבור בבניין שיש נגיד סדר גודל של עשרה לקוחות משתמשים בפורט בודד כזה, בניין של עשרים ומשהו לקוחות, משתמשים ב LAG של שני פורטים כאלה, בבניין שיש בו ארבעים ומשהו לקוחות משתמשים ב LAG של ארבע פורטים כאלה של 10Gb. ומדובר על ציודים זולים ביותר. ואפילו ליצרן עלום שם ברמה של כבלים פירטיים, אותו היצרן זה שפרטנר משתמשים בציוד שלו יש גם מתגים כאלה.
למשל מתג כזה ל 24 פורטים:
DS-S123_FOS-5128_A04_20210209 (ctsystem.com)

ואחד כזה ל 48 פורטים של אותו היצרן:
https://www.ctsystem.com/storage/product-files/DS-S130_FOS-5152_A02_20210818.pdf

על ציוד של יצרנים אמתיים שמייצרים ציוד גישה תקני ברמה נדרשת של Carrier grade , שמשמש לספקי תקשורת אני אפילו כבר לא מדבר, בגלל ששם כבר משתמשים בפורטי Uplinks של 25GB, של 40GB, של 50Gb לפי הצורך וכו'.

ועכשיו לשאלה: "איזה סוויץ בזק מתקינה בבניינים?"
והתשובה היא שבזק.... לא מתקינה שום מתגים בבניינים. 😄
זו גם הסיבה שרשת סיבים של בזק לא מושפעת מהפסקות חשמל בבניין, בגלל שאין לה שום ציוד אקטיבי מותקן בו. וזו גם הסיבה שבזק גם לא צריכה לבקש את האישור של בניין לחיבור לחשמל של הארון תקשורת שלה, כי הוא לא מחובר לחשמל. ואז גם אין את כל הכאב ראש זה שאם הדייר אחד או הועד לא מסכימים, אז אלה שכן רוצים חיבור סיבים בבניין, נשארים ללא חיבור זה. ואת הדיונים על כך בהקשר של פרוטנר למשל ראינו חוזרים על עצמם כאן בפורום זה בשנים אחרונות.
לבזק כל הציוד תקשורת אקטיבי נמצא ב MSAG שלהם, שמותקן אי שם ברחוב וממנו יוצאים סיבים אופטיים לכל הבניינים שמחוברים לשירות. בתוך הMSAG יש כמובן מתג שהמודולים נתיקים שלו הם מודולים של OLT, שכל אחד יכול להיות מפוצל לעד 128 לקוחות או לשרת לקוח בודד לפי הצורך ולפי התכנון של רשת זו. כמובן גם שלא מדובר שם על ציוד ברמה של כבלים פירטיים, אלה של Carrier grade אמתי ולמתגים אלה שב MSAG , שמשרת כמה מאות של לקוחות החיבור Uplink כבר באמת מורכב מחיבורים של 100Gb אחד או יותר לפי הצורך. גם כל MSAG מצוייד ביחידת אל פסק, בבקר בשבילו ובסל מצברים שלו, כך שגם שיש הפסקת חשמל, עדיין השירות ממשיך לעבוד ללא שום בעיה לשעות רבות ללא חשמל חיצוני.
נערך לאחרונה על ידי sys_admin ב 03/08/2022 10:36, נערך פעם 1 בסך הכל.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Re: Re:

נושא שלא נקרא #44 

03/08/2022 9:34  
dor4x כתב:
הסתכלתי בקישור ששלחת.
כתוב שם במפרט:
non-blocking 56Gbps switching fabric

חיפשתי בגוגל מה זה אומר
The maximum port speed on each switch port, add them all up
1000*2*28=56Gbps

אם אני מבין נכון, המגבלה לכל מי שמחובר היא 56GB אבל 1GB לכל חיבור בודד.
...
זה בסך הכל ה backbone הפנימי של המתג ותו לא. :lol:

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #45 

התמונות האלו כבר עלו בעבר, אין ספק שיש מקומות שזה המצב. מה קורה בבניינים שבהם יותר מ24 אנשים מחוברים? יש שניים כאלו?
אגב, אצלנו מסיבה כזאת או אחרת פרטנר החליפו את הציוד לפני כמה חודשים. לפני ההחלפה, לא היה ניתן לקחת חבילה של 1000/250 ומהירויות ההורדה היו קצת יותר נמוכות (בין 800 ל 900). עכשיו המהירויות הן מלאות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”