לא מצליח להתחבר ב VNC לאחר החלפת ספק לבזק - יש בעיה בבזק

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

Re: לא מצליח להתחבר ב VNC לאחר החלפת ספק לבזק - יש בעיה בבזק

נושא שלא נקרא #16 

@forum_adminראשית תודה רבה על המידע.
אציין שיש ללקוח במשרד בנוסף גם חיבור IPVPN (3/0.5 אני חושב) בנתב נפרד לצורך חיבור לשעם (נתב אלקטל פשוט בן איזה 10 שנים).
יכול להיות שבאמת כדאי לשקול איחוד של הקו IPVPN + הקו הרגיל של בזק + הטלפוניה של בזק עם נתב מאובטח שמנוהל ע"י בזק עסקים.
מבדיקה שטחית באינטרנט נראה שהביזנט הוא עם UPLOAD מקסימלי רק של 5 מגה....בעייתי מבחינת העלאת גבוי לילי לענן. אבל המשרד נמצא באיזור של בתים פרטיים ואני לא רואה בזמן הקרוב חיבור סיבים לאיזור.
אתקשר מחר לנסות לברר מה אפשרי לעשות עם הנתונים האלה מול בזק, כי ממה שזכור לי התשלום עבור קו השעם עצמו גם לא זול, אז אולי זאת באמת הזדמנות ליעל ולרכזת את הכל תחת מטריית שירותים אחת שגם יותר מקצועית ומאובטחת.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #17 

היום חשבתי שהבעיה נפתרה כי אחד התומכים הציע שאולי הבעיה בנתב שלי.
הבאתי נתב של NETGEAR עם קושחת FRESHTOMATO עדכנית, והפלא ופלא - פתאום הפורטים נפתחים בכתובת שמתחילה ב 149 !
אחרי שעה וחצי כבר שוב לא יכולתי להתחבר מרחוק......והסאגה ממשיכה.....
דיבר עמי סוף סוף נציג טכני בכיר שניסה לעזור והציע שבינתיים יבטל את ה IP הקבוע עד שהנושא יטופל מול מחלקת הנדסה על מנת שה IP לא ישתנה. שאלתי אותו 3 פעמים האם זה לא ישים אותי מאחורי NAT ? והוא אמר שלא.....ברגע שהסתיימה השיחה, קבלתי IP חדש שמתחיל ב 147.235 אבל שוב חסום...כנראה בכל זאת העביר אותי אל מאחורי NAT....🤓
עדכון : החזירו את ההגדרה של IP קבוע לזמני אחר וכרגע זה חזר לעבוד.....המשך יבוא...

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

28/06/2022 21:39  
Fish72 כתב:
@MrYairבמסגרת השיחה שלי היום עם בזק מה שניסו לדחוף לי זה נתב CISCO ושאקח את הספק 018 בכמעט 300 שח לחודש....אם אתה מדבר עם המכירות שלהם, אין אחד שלא מנסה לדחוף לך את ה CISCO שלהם....לא משנה למה אתה מתקשר....
זה לא שיש לי התנגדות, אבל אני אומר קודם בוא נפתור את הבעייה....אחרי זה תציע מה שאתה רוצה.
אני לא רוצה לנהל שום נתב מרחוק במשרד כזה קטן. מעדיף שהכל יהיה ברמת התמיכה הטכנית של ספק הציוד.
הם עוד אומרים לי שאני אהיה זכאי לתמיכה מהירה של 3-6 שעות......כאילו זה מהיר ? חחחחח אם אני לא פותר ללקוח בעיה תוך שעה כדאי לי לקנות קיה פיקנטו ולהתחפף מהארץ.
יש ללקוח איזה 2 טלפונים חכמים של בזק ועוד כמה אנלוגים פשוטים, אבל שמו להם איזה נתב טלפוניה פשוט ולא איזה פורטינט.

בשלב הזה אמתין כמה ימים עד שיפתרו את הבעיה באקספון, שלדעתי תפתר יותר מהר מאשר בזק, כי זה טווח כתובות IP לא חדש לדעתי שמתחיל ב 31.
...
וואלה מעניין שהם הציעו לך סיסקו מעניין איזה דגם הציעו
יש לי סיסקו 887VAW עם מודם VDSL מובנה שמתי לחמי כי באיזור שלו יש רק VDSL 30 מגה הסיסקו עובד פגז!
סיסקו הסדרה 800 ממש מעולה למגוון תשתיות רק בעיה שלהם שהם לא סוחבים יותר מ 100 מגה לכיוון ה WAN

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #19 

רק רציתי לעדכן שהבעיה נפתרה רק היום, לאחר יותר מחודש של שיחות מול כל גורם טכני אפשרי בבזק על ידי מעבר לבזק בינלאומי כעצתו של SYS_ADMIN.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

02/08/2022 13:05  
Fish72 כתב:
רק רציתי לעדכן שהבעיה נפתרה רק היום, לאחר יותר מחודש של שיחות מול כל גורם טכני אפשרי בבזק על ידי מעבר לבזק בינלאומי כעצתו של SYS_ADMIN.
...
כן, כפי שכבר כתבתי את זה לא פעם ולא פעמיים כאן, כל התמיכה של הילדים ממוקד פרטי או SMB בכל החברות תקשורת בישראל מסתכמת בכך שהם מציעים לאפס את הנתב ולהגדיר אותו מחדש. זו הסיבה שבשום מקרה לא לוקחים חבילת תקשורת שבה נותנים להם את האפשרות של שליטה על הניהול של ציוד תקשורת.

עכשיו אחרי שאתה יודע שיש לך חיבור תקין, כל מה שנשאר זה להגדיר את השרת OpenVPN לצורך של גישה מרחוק בנתב שכתבת שיש לך עם תוכנת padavan. כי בטח שאתה לא רוצה להשאיר את החיבור חשוף כך שה VNC יהיה זמין לחיבור מכל רחבי אינטרנט. גם החיבור שיש לך של 10M, זה מה שהנתב ביתי שיש לך יכול להתמודד בהקשר של שרות VPN.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #21 

02/08/2022 18:08  
sys_admin כתב:
כי בטח שאתה לא רוצה להשאיר את החיבור חשוף כך שה VNC יהיה זמין לחיבור מכל רחבי אינטרנט.
...
שאלה לידע כללי :
אם יש מוקד בחו"ל שמתחבר לרשת המדוברת מרחוק לצורך צפיה בNVR של מצלמות אבטחה, האם ה OPENVPN למעשה מחייב אותם להתחבר עם קליינט של OPENVPN כדי להתחבר ל NVR ? אם התשובה היא כן מאחר וכל התעבורה לרשת מוצפנת, ייתכן שתהיה בעיה אם הם מתחברים עם מערכת/תוכנה משלהם (כי הם מתחברים למאות NVR שונים ברחבי העולם) ויהיה צורך בהזמנת קו VDSL נפרד לצורך צפייה במצלמות.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

03/08/2022 3:08  
Fish72 כתב:
שאלה לידע כללי :
אם יש מוקד בחו"ל שמתחבר לרשת המדוברת מרחוק לצורך צפיה בNVR של מצלמות אבטחה, האם ה OPENVPN למעשה מחייב אותם להתחבר עם קליינט של OPENVPN כדי להתחבר ל NVR ? אם התשובה היא כן מאחר וכל התעבורה לרשת מוצפנת, ייתכן שתהיה בעיה אם הם מתחברים עם מערכת/תוכנה משלהם (כי הם מתחברים למאות NVR שונים ברחבי העולם) ויהיה צורך בהזמנת קו VDSL נפרד לצורך צפייה במצלמות.
...
אם מגדירים נכון את הנתב, כך שאין זליגה של המידע וש NVR לא חשוף לכל העולם, אז כמובן שאם יש מוקד בחו"ל שמתחבר לרשת המדוברת מרחוק לצורך צפיה בNVR של מצלמות אבטחה, הם יהיה חייבים להתחבר עם לקוח של OPENVPN כדי להתחבר ל NVR. אחרת המצב יהי כזה שכל הרשת תהיה כמו על מגש של כסף לכל פורץ מתחיל.
ואם תשובה היא כן (שהגישה מרחוק לרשת פנימית עוברת דרך ערוץ של OpenVPN ), אז כמובן כל התעבורה של גישה לרשת הפנימית מרחוק היא מוצפנת, כפי שזה נדרש להיות. ומן הסתם שלא תהייה שום בעיה אם הם מתחברים עם מערכת/תוכנה משלהם (כי הם מתחברים למאות NVR שונים ברחבי העולם), בגלל שאחרי שהם מחוברים לשרת של OpenVPN, אז כבר למערכת/תוכנה שלהם, זה שקוף והיא אפילו לא מודעת שהיא פועלת בתוך ערוץ של OpenVPN. ולא יהיה צורך בהזמנת קו VDSL נפרד לצורך צפייה במצלמות. כמובן גם שכל המצלמות אבטחה וה NVR צריכים להיות ב VLAN נפרד משאר הרשת ולפרופיל OpenVPN שבשימוש של אותו המוקד צריך להיות מוגדר שיש לו גישה אך ורק ל VLAN של המצלמות אבטחה ולא לשאר הרשת.
וכמובן שלא יהיה צורך בהזמנת קו VDSL נפרד לצורך צפייה במצלמות.

יש לי מספר רב של רשתות שפועלות כך כשני עשורים ואין שום בעיה או שום חידוש בצורת חיבור זו.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”