לא מצליח להתחבר ב VNC לאחר החלפת ספק לבזק - יש בעיה בבזק

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

לא מצליח להתחבר ב VNC לאחר החלפת ספק לבזק - יש בעיה בבזק

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,

החלפתי ללקוח היום את תשתית האינטרנט (חבילה שהיא לא בשוק הסיטונאי) מבזק + ספק אקספון 100/5 - לבזק + ספק בזק 100/10.
הוחלפה גם כתובת ה IP הקבועה לחדשה קבועה.
אני משתמש בציוד שלי (נתב מבוסס קושחת PADAVAN + מודם VDSL בתצורת ברידג' C1000A).
עד לפני המעבר התחברתי ללא כל בעיה ל-10 מחשבים באמצעות TIGHTVNC. לאחר מעבר התשתית אני לא מצליח להתחבר לא ב TIGHTVNC ולא ב ULTRA VNC.
הפורטים פתוחים בבדיקות שביצעתי ואפילו החלפתי ל DNS של גוגל וזה לא עזר.
בינתיים החלפתי את החיבורים מרחוק ל ANYDESK אבל הנושא מאוד מציק לי.
אשמח לעצות.
נערך לאחרונה על ידי Fish72 ב 26/06/2022 19:12, נערך 2 פעמים בסך הכל.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: לא מצליח להתחבר ב VNC לאחר החלפת ספק לבזק

נושא שלא נקרא #2 

תבדוק אם אתה מאחורי Nat כפול. איך בודקים? תבדוק מה הכתובת wan שהראוטר שלך רואה ותשווה ל what is my op address.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

23/06/2022 20:45  
oferlaor כתב:
תבדוק אם אתה מאחורי Nat כפול. איך בודקים? תבדוק מה הכתובת wan שהראוטר שלך רואה ותשווה ל what is my op address.
...
תודה, כן, הכתובות זהות. אני מזכיר שאני רואה שהפורטים פתוחים, כך שלא הייתי רואה זאת מאחורי NAT.

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

ניסית לשנות פורט ברירת מחדל?

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

23/06/2022 21:26  
OMRIJ כתב:
ניסית לשנות פורט ברירת מחדל?
...
כן. שיחקתי עם מספר כתובות פורטים וכולם פתוחים ותקינים בטווח 5900-6000.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

עדכון - הבעיה נפתרה ברגע שבזק החליפו כתובת IP קבועה לחדשה 😡

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Re: לא מצליח להתחבר ב VNC לאחר החלפת ספק לבזק - יש בעיה בבזק

נושא שלא נקרא #7 

עדכון - כתובת ה IP שניתנה הייתה זמנית להפתעתי (אבל למספר ימים במקום לזמן קצר יותר) והכתובת הקודמת חזרה ועמה הבעיה.
נאמר לי בתמיכה של בזק כי יש להם כרגע בעיה עם כתובות IP שמתחילות ב 149 ושמקווים שזה ייפתר בשבוע הקרוב.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

26/06/2022 20:20  
Fish72 כתב:
עדכון - כתובת ה IP שניתנה הייתה זמנית להפתעתי (אבל למספר ימים במקום לזמן קצר יותר) והכתובת הקודמת חזרה ועמה הבעיה.
נאמר לי בתמיכה של בזק כי יש להם כרגע בעיה עם כתובות IP שמתחילות ב 149 ושמקווים שזה ייפתר בשבוע הקרוב.
...
למה אתה פותח מחשבים של לקוח חשופים בפורט 5900 לכל העולם?
עם אתה כבר ניגש למחשבים של לקוח תקים שרת VPN או תעשה STS.
לפתוח פורטים לעולם זה פתח לצרות ואם חלילה יקרה משהו לקוח ירים
אותך על טיל!

לגבי הכתובות של בזק 149 זה בלוק חדש שבזק כנראה טרם סדרו את הניתוב
ובעלות עליו בגלל זה הבעיות.

היה לי אותו דבר כשהיתי בתשתית הוט עם כתובת שמתחילה ב 89 שזה היה שייך
לאיזה ספק אירופאי עד שהם סדרו לקח להם כמה חודשים טובים.
היתי נכנס לגוגל היתי מקבל google.co.uk.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

26/06/2022 21:14  
MrYair כתב:
לגבי הכתובות של בזק 149 זה בלוק חדש שבזק כנראה טרם סדרו את הניתוב
ובעלות עליו בגלל זה הבעיות.

היה לי אותו דבר כשהיתי בתשתית הוט עם כתובת שמתחילה ב 89 שזה היה שייך
לאיזה ספק אירופאי עד שהם סדרו לקח להם כמה חודשים טובים.
היתי נכנס לגוגל היתי מקבל google.co.uk.
...
תודה על המידע בנוגע לבלוק.לא ידעתי שזה עשוי לקחת כל כך הרבה זמן.
אם הם לא מסדרים את זה עד סוף השבוע פשוט אחליף ספק אינטרנט לאחד שיש לו בלוק שלא לוקח חודשים להעביר בעלות עליו...
לגבי אבטחת החיבור, מספיקה לי בשלב הזה הגנה על החיבור בסיסמה. אני גם דואג לגבות בענן + גיבוי מקומי כפול של מה שחשוב.
יש לי נתב של DRAYTEK 2760N שחשבתי אולי להתקין לצורך חיבור מרחוק מאובטח, אבל לא נראה לי שהאבטחה מספיק מעודכנת, ונראה לי שזה ייעשה יותר בעיות מאשר באמת ייעזור.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

27/06/2022 7:53  
Fish72 כתב:
תודה על המידע בנוגע לבלוק.לא ידעתי שזה עשוי לקחת כל כך הרבה זמן.
אם הם לא מסדרים את זה עד סוף השבוע פשוט אחליף ספק אינטרנט לאחד שיש לו בלוק שלא לוקח חודשים להעביר בעלות עליו...
לגבי אבטחת החיבור, מספיקה לי בשלב הזה הגנה על החיבור בסיסמה. אני גם דואג לגבות בענן + גיבוי מקומי כפול של מה שחשוב.
יש לי נתב של DRAYTEK 2760N שחשבתי אולי להתקין לצורך חיבור מרחוק מאובטח, אבל לא נראה לי שהאבטחה מספיק מעודכנת, ונראה לי שזה ייעשה יותר בעיות מאשר באמת ייעזור.
...
הפך הדרייטק ראוטר לא רע עם מלא אפשרויות רק תוודא שיש לו קושחה מעודכנת ואין פרצות אבטחה.
שנית כל הגנה בסיסמה של ה VNC לא תעזור עם הוא פתוח לכל העולם.
יש מלא דרכים לפרוץ VMC עם אקספלוייטים.

אני במקומך שם ללקוח חומת אש נורמלית כמו פורטינט ועושה STS בין הלקוח לבין הרשת שלך בבית או מאיפה שאתה מנהל את הציוד של הלקוח.

אני גם תומך בלקוחות מרחוק דרך פורטי VM בחוות שרתים של עבודה ויש לי שלנו STS לכל LAN של לקוח.
אני מתחבר ב STS למכונת VM בחווה ומשמה אני יכול לדלג לכל לקוח.
בלי קשר יש לנו גם TW לכל מחשב של כל לקוח.

יש מיליון פתרונות ועם אתה כבר פותח פורט 5900 אז לפחות תגביל את הפורט רק לאיפי שלך בבית או עבודה.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

@MrYair
ראשית תודה על ההצעות.

לדרייטק 2760N DELIGHT יש קושחה מ2021 והוא מוצר EOL אז לא נראה לי שאשתמש בו כי זה מתחיל להיות גבולי מבחינת אבטחה. אני גם לא יודע האם הוא מסוגל לתמוך בחיבור SSL VPN ל-10 מחשבים בו זמנית במידה ויהיה צורך בכך.

אברר את נושא התקנת FORTINET במשרד של הלקוח.

בTW התכוונת ל TEAMVIEWR ?

ה STS שיש לך ללקוחות הוא נקודת FORITNET שמקושרת בחיבור מאובטח לנקודת FORTINET אצלך (LAN TO LAN VPN ?)

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

עדכון - פשוט לא להאמין. בזק המשיכו עם כתובת ה IP הזמנית והחלטתי לעבור ספק ל 018 שהלקוח היה מחובר אליו בעבר.
לאחר המעבר והגדרת החייגן של 018, אני במצב שהנתב מראה שיש חיבור ומקבל כתובת IP אבל לא גולש !!! לא לקחתי ריסיקה וקניתי נתב חדש DSL 224 לוודא שהבעיה לא במציוד שלי. גם לא גלש....
בדקתי מול התמיכה של 018, ועם יוזר זמני לבדיקה וזה כן גולש ! אז כרגע זה עובד עם יוזר זמני כדי לא להשבית את הלקוח.
בנוסף התומך טוען שיש "הנמכה" בקו, שאלתי אותו למה הוא מתכוון, אז הוא אומר לי שאחד מחוטי הרשת גורם לקצר.....אז שאלתי אותו אז למה עם יוזר אחר זה מתחבר ?????
אבל איך זה יכול להיות שכל הדברים החובבניים האלה קורים בבזק וב 018 ? לחברות אחרות אין את חבילת ה 100/10 ולכן אני תקוע עם 2 אלו כרגע.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

28/06/2022 4:13  
Fish72 כתב:
@MrYair
ראשית תודה על ההצעות.

לדרייטק 2760N DELIGHT יש קושחה מ2021 והוא מוצר EOL אז לא נראה לי שאשתמש בו כי זה מתחיל להיות גבולי מבחינת אבטחה. אני גם לא יודע האם הוא מסוגל לתמוך בחיבור SSL VPN ל-10 מחשבים בו זמנית במידה ויהיה צורך בכך.

אברר את נושא התקנת FORTINET במשרד של הלקוח.

בTW התכוונת ל TEAMVIEWR ?

ה STS שיש לך ללקוחות הוא נקודת FORITNET שמקושרת בחיבור מאובטח לנקודת FORTINET אצלך (LAN TO LAN VPN ?)
...
כן הכוונה ל TEAMVIEWER יש לנו עם רישיון כדי שלמוקד תמיכה אהיה קל יותר לתחבר ולתמוך בלקוח.
לגבי STS כן יש לנו לכל לקוח STS לפורטי VM שיושב בחוות שרתים בראש העין ואני עם חיבור VPN לפורטי יכול לדלג
לכל LAN של לקוח שאני ירצה יש לנו גם כמה לקוחות שיש להם PTP לפורטי שבחווה לטובת חיבור לשרתים שלהם.

אני כרגע בחיפוש דרך להשיג סיסקו 892F עם כלוב SFP כדי לחבר עליו את הסיב של פרטנר ישירות לראוטר ולהגדיר עליו
STS לחווה שלנו.

עם אתה הולך על פתרון של פורטי ללקוח קח בחשבון שמדובר בציוד ורישוי לא זולים בכלל סביב ה 4000 וצפונה תלוי ברישוי,
יש לנו לקוחות עם פורטי 600E שעולה יותר מקיה פיקנטו בניילון אז ככה שאתה נכנס פה לעולם לא זול,
או שתציע ללקוח שלך לעבור לBOFFICE דרך בזק ואז תקבל מרכזיה טלפוניה ופורטי 60E מנוהל דרך בזק ועם תרצה ניהול אדמין
על הפורטי אתה יכו לקבל מבזק גישה.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

@MrYairבמסגרת השיחה שלי היום עם בזק מה שניסו לדחוף לי זה נתב CISCO ושאקח את הספק 018 בכמעט 300 שח לחודש....אם אתה מדבר עם המכירות שלהם, אין אחד שלא מנסה לדחוף לך את ה CISCO שלהם....לא משנה למה אתה מתקשר....
זה לא שיש לי התנגדות, אבל אני אומר קודם בוא נפתור את הבעייה....אחרי זה תציע מה שאתה רוצה.
אני לא רוצה לנהל שום נתב מרחוק במשרד כזה קטן. מעדיף שהכל יהיה ברמת התמיכה הטכנית של ספק הציוד.
הם עוד אומרים לי שאני אהיה זכאי לתמיכה מהירה של 3-6 שעות......כאילו זה מהיר ? חחחחח אם אני לא פותר ללקוח בעיה תוך שעה כדאי לי לקנות קיה פיקנטו ולהתחפף מהארץ.
יש ללקוח איזה 2 טלפונים חכמים של בזק ועוד כמה אנלוגים פשוטים, אבל שמו להם איזה נתב טלפוניה פשוט ולא איזה פורטינט.

בשלב הזה אמתין כמה ימים עד שיפתרו את הבעיה באקספון, שלדעתי תפתר יותר מהר מאשר בזק, כי זה טווח כתובות IP לא חדש לדעתי שמתחיל ב 31.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

28/06/2022 21:39  
Fish72 כתב:
@MrYairבמסגרת השיחה שלי היום עם בזק מה שניסו לדחוף לי זה נתב CISCO ושאקח את הספק 018 בכמעט 300 שח לחודש....אם אתה מדבר עם המכירות שלהם, אין אחד שלא מנסה לדחוף לך את ה CISCO שלהם....לא משנה למה אתה מתקשר....
זה לא שיש לי התנגדות, אבל אני אומר קודם בוא נפתור את הבעייה....אחרי זה תציע מה שאתה רוצה.
אני לא רוצה לנהל שום נתב מרחוק במשרד כזה קטן. מעדיף שהכל יהיה ברמת התמיכה הטכנית של ספק הציוד.
הם עוד אומרים לי שאני אהיה זכאי לתמיכה מהירה של 3-6 שעות......כאילו זה מהיר ? חחחחח אם אני לא פותר ללקוח בעיה תוך שעה כדאי לי לקנות קיה פיקנטו ולהתחפף מהארץ.
יש ללקוח איזה 2 טלפונים חכמים של בזק ועוד כמה אנלוגים פשוטים, אבל שמו להם איזה נתב טלפוניה פשוט ולא איזה פורטינט.

בשלב הזה אמתין כמה ימים עד שיפתרו את הבעיה באקספון, שלדעתי תפתר יותר מהר מאשר בזק, כי זה טווח כתובות IP לא חדש לדעתי שמתחיל ב 31.
...
הי , בשירות ביזנט יש אפשרות לצקפוינט 1570 או פורטי 60e
בשירות ביאופיס תקבל ברידג' של אודיוקודס לטלפוניה שדרכו יחובר ביזנט עם צקפוינט 1570 או פורטי 60e.
לא ברור לי מאיפה הגעת למצב שניסו לדחוף לך סיסקו . עד כמה שידוע לי זה מוצר שמספקים רק בשירות ipvpn או שרק לפרוייקטים שנדרש בהם ציוד אחר בשביל שרידות ועוד.

ללקוח יש נתב טלפוניה פשוט (מסוג adb,technicolor,alcatel,או מותג בזק ht178) כי כנראה הוא לקוח סוהו וגם יש לו שירות ipcentrex בלבד

טכנאי עד 6 שעות מרגע פתיחת הקריאה זה מאוד מהיר, תנסה להשיג את זה בתור לקוח פרטי או בתור לקוח עסקי בחברות אחרות..
כשיש תקלות משביתות טכנאי יכול להגיע גם תוך 2-3 שעות אפילו פחות מזה..

**תתקשר שוב לבזק ותבקש כתובת קבועה מ147.235 לא ברור למה זה לא מסופק. מכיר אנשים שרכשו כתובת קבועה בתור לקוחות פרטיים וקיבלו כתובות תקינות והכל מנגן.
**בהצלחה עם ההמתנה לאקספון, +בהצלחה בהתמודדות מול המוקדים שלהם (שהם אגב לא מוקדים שלהם אלא קבלן), ותהנה ממוצר שהוא 50/50

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”