HOT ביחד עם Hotnet סיבים (ברידג וניתוב)

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Edoroom (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

HOT ביחד עם Hotnet סיבים (ברידג וניתוב)

נושא שלא נקרא #1 

היי,
אחרי כמה שנים שהיינו מחוברים בבית בתשתית של הוט עם ספק 012 במהירות 200/5 כשהיה הוטבוקס 1 מתפקד בברידג ומחובר ל Netgear Orbi כראוטר עברנו לסיבים 1000/100 בבאנדל של הוט עם ספק שלהם הוטנט..

עכשיו הדבר הראשון שעשיתי היה לדבר עם הוטנט בשביל לצאת מה Double nat שלהם..תוך שנייה הנציג הוציא והאייפי השתנה ל 5.29.XXXX..
הדבר השני היה לנסות להעביר את ה Hotbox 5F שלהם לברידג בשביל שהאורבי יקח את הפיקוד אבל.. מסתבר החלטה מנהלתית של הוט שבסיבים כרגע אין אופציה לברידג (למרות שבממשק נשאר זכר לאופציה להעביר לברידג פשוט הם סירסו את הקושחה שם כי הדגם הזה GR140DG לפי כל חיפוש ברשת שעשיתי כל שאר חברות האינטרנט שמספקות אותו נותנות ללקוחות לעבור לברידג בשיחת טלפון מה שהוט מסרבים לעשות בטענה ש"מחלקת הנדסה בדקו ואין אפשרות" אלוהים יודע למה.. בכל אופן מה שעשיתי היה פשוט לבטל את ה WiFi לבטל את ה DHCP להגדיר אותו ב 192.168.100.1 ובאורבי להגדיר סטטי 192.168.100.2 כשבהוטבוקס הגדרתי את ה 192.168.100.2 כ DMZ (וכל מה שקשור ל Firewall בהוטבוקס מנוטרל) עכשיו מבחינת עבודה נראה שהכל תקין בתצורה הזאת כרגע (למרות שזה עדיין סוג של דאבל נט אבל מבחינת תקשורת מבחוץ ופורטים נראה שהכל עובד כמו שצריך לעבוד) בעיה אחת שמאוד מציקה זה מסתבר סיטואציה של Hairpinning שקוראת ואין לי מושג איך לסדר את זה אשמח להצעות למי שבקיא יותר בתחום אם יש רעיונות.. ביקשתי עזרה כאן https://www.reddit.com/r/HomeNetworking ... _modem_not אבל נראה שהכיוון שהציעו הוא משהו שהאורבי לא תומך אז אשמח להצעות נוספות אם קיים כי זה ממש מציק..
יש כתובת DNS שעשיתי שמופנת לאייפי של הבית ובדרך כלל נגיד להיכנס לפלקס או להתחבר למחשב מרוחק הייתי פשוט רושם את הכתובת DNS ביחד עם הפורט הרלוונטי אבל בגלל ה Hairpinning כל מה שקורה בתוך הרשת הביתית לא יודע לדבר עם האייפי החיצוני ה (5.29...) אם אני אעשה סריקת פורטים יבואו לי כל הפורטים של ההוטבוקס אבל אם אני אעשה סריקת פורטים מאינטרנט מבחוץ אז יגיעו הפורטים הרלוונטים שפתוחים דרך האורבי...

דבר שלישי זה לגבי הניתוב של הוטנט..
אני שם לב בעיקר במשחקי רשת שהניתוב פשוט על הפנים לעומת נגיד אם אפעיל VPN של שרת שמבוסס בארץ (של בזק) ברמה של 20-30ms שוני!!
דרך הוטנט רגיל
Tracing route to hosted-by.hiperz.com [85.114.136.175]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.100.1
3 * * * Request timed out.
4 * * * Request timed out.
5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * 73 ms ix-be-10.ecore1.fr0-frankfurt.as6453.net [80.231.65.4]
9 76 ms 76 ms 75 ms if-ae-25-2.tcore2.fr0-frankfurt.as6453.net [80.231.65.20]
10 * * * Request timed out.
11 * 79 ms 78 ms ae1.3104.ear2.Dusseldorf1.level3.net [4.69.135.58]
12 73 ms 74 ms 74 ms po18-h63e8.core2-dus1.bb.as24961.net [212.162.19.26]
13 80 ms 79 ms 80 ms po1.agr1-dedi-m1.bb.as24961.net [62.141.47.9]
14 79 ms 79 ms 79 ms hosted-by.hiperz.com [85.114.136.175]
בחיבור VPN לשרת ישראלי ודרכו לשרת המשחק...
C:\Users\Edo>tracert 85.114.136.175

Tracing route to hosted-by.hiperz.com [85.114.136.175]
over a maximum of 30 hops:

1 7 ms 6 ms 6 ms 10.15.0.1
2 8 ms 7 ms 7 ms 207.209.hqserv.co.il [185.191.207.209]
3 7 ms 7 ms 6 ms 192.168.20.254
4 6 ms 7 ms 8 ms bzq-103-168-31-209.red.bezeqint.net [31.168.103.209]
5 7 ms 8 ms 7 ms bzq-25-65-222.cust.bezeqint.net [212.25.65.222]
6 * * * Request timed out.
7 57 ms 57 ms 65 ms 10.250.31.11
8 62 ms 62 ms 89 ms po16q60-h9137.core1-dus-ix.bb.as24961.net [80.81.192.162]
9 59 ms 59 ms 60 ms po6.core3-dus1.bb.as24961.net [62.141.47.20]
10 62 ms 62 ms 63 ms po1.agr1-dedi-m1.bb.as24961.net [62.141.47.9]
11 60 ms 59 ms 59 ms hosted-by.hiperz.com [85.114.136.175]
השאלה שלי אם יש דרך למי שיודע לסדר את זה או שזה רק ברמה של הספקית ולא משהו מעבר..? כי לשלם חודשי על שירות VPN בשביל לקבל פינגים נורמלים למשחקי רשת זה מבאס..

גם לא מזמן לא יודע אם זה קשור אבל היה בעית DNS נוראית שאתרים לא נטענו (הגדרת בהוטבוקס ובאורבי DNS של קלאודפלייר 1.1.1.1) ופשוט הכל נתקע ורק ריסטרט של ההוטבוקס סידר לכמה שעות ואז שוב פעם עד שהפיתרון שסידר בנתיים זה להגדיר באורבי DNS של ההוטבוקס ובהוטבוקס להגדיר DNS של הוטנט עצמם ולא משהו חיצוני וזה בנתיים סידר את הבעיה הזאת אבל לא ברור למה זה ככה עקשן,אולי זה בגלל הדאבל נט הזה זה גורם לכל הכאב ראש הזה?

באמת שאם לא היה לי את ההתלהבות מהמהירות הורדה והעלאה והממירי סטירמרים שהם הביאו אני ממזמן הייתי מחזיר מהתסכול למה שהיה קודם במיוחד הברידג ואיך שהנציג מדבר על זה כאילו זה לא אפשרי זה פשוט הזוי איך יש להם את הכוח הזה שכל שאר החברות מאפשרות ציוד חיצוני ופה מילא אין בעיה שלא יאשרו מודם חיצוני אבל שיתנו להפוך את מה שהביאו לברידג ובלי להכריח את הלקוחות בכוח ולהגיד "זה החלטה של החברה מלמעלה"

Yikes
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: HOT ביחד עם Hotnet סיבים (ברידג וניתוב)

נושא שלא נקרא #2 

בגדול אני מציע לך לא לבזבז את זמנך, מהסיבים של הוט ניתן לעבור לסלקום או לאנילמיטד כביכול אזי פשוט תעשה את זה. סלקום קצת מציקים בסוגיה של ציוד פרטי אך ניתן לקבל מהם תמיכה בסיסת בחיבור כזה.

לגבי הוטנט, כן ידוע שבידם כעת התואר המפוקפק של הספק הכי גרוע בארץ, מניסיון רב שנים שלי שם אני מודע לכאבך, ההבדל היה שמיים וארץ בין הוטנט לבזב״ל עבורי, ואכן VPN או משהו נוסח Mudfish הם בין הפתרונות (העגומים יותר).

אגב לגבי ה-NAT יום אחד יחזרו אותו גם לך כנראה שנפלת על נציג נחמד, בעבר ניתן היה לבקש סינון אתרים כדי להתחמק מזה אך כיום זה מסחרה רצינית כי יש להם מחסור קשה בכתובות. האמנם… אולי לסיבים יש עדיפות? ועוד דבר קטן תנסה את שרתי הDNS של Quad9 או AdGuard ובהצלחה.

Edoroom (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

26/05/2022 3:55  
Yikes כתב:
בגדול אני מציע לך לא לבזבז את זמנך, מהסיבים של הוט ניתן לעבור לסלקום או לאנילמיטד כביכול אזי פשוט תעשה את זה. סלקום קצת מציקים בסוגיה של ציוד פרטי אך ניתן לקבל מהם תמיכה בסיסת בחיבור כזה.

לגבי הוטנט, כן ידוע שבידם כעת התואר המפוקפק של הספק הכי גרוע בארץ, מניסיון רב שנים שלי שם אני מודע לכאבך, ההבדל היה שמיים וארץ בין הוטנט לבזב״ל עבורי, ואכן VPN או משהו נוסח Mudfish הם בין הפתרונות (העגומים יותר).

אגב לגבי ה-NAT יום אחד יחזרו אותו גם לך כנראה שנפלת על נציג נחמד, בעבר ניתן היה לבקש סינון אתרים כדי להתחמק מזה אך כיום זה מסחרה רצינית כי יש להם מחסור קשה בכתובות. האמנם… אולי לסיבים יש עדיפות? ועוד דבר קטן תנסה את שרתי הDNS של Quad9 או AdGuard ובהצלחה.
...
לגבי ה NAT אני חושב אולי הם שינו כיוון כי כשביקשתי הם עשו את זה ישר ואחר כך התקשרתי שוב בשביל אחי (שאין לו סיבים יש לו 500/10 גם באנדל הוט/הוטנט ואחרי שראיתי שהוא גם תחת NAT אני התקשרתי בשבילו ובלי ויכוחים עשו את זה תוך 5 דקות הוציאו אותו לכתובת 77. משהו)
בעניין הזה אני מאמין שלא עושים יותר בעיות לפחות אני מקווה..
לגבי ה DNS אין בעיה אני אנסה תודה,אני חושב יותר בכיוון שהבעיות לא נבעו מה DNS של קלאודפלייר אלא משהו בקונפגרציה שההוטבוקס עדיין מתפקד כסוג של ראוטר ביחד עם האורבי וששתיהם שולטים על ה DNS כנראה היה התנגשות כלשהי שגרמה לבעיות האלה... הלוואי והיה פיתרון אבל אני באמת לא מבין מה הקטע של הוט עם הסירוס של הקושחה מהפיצר של הברידג,כאילו ממה הם מפחדים בדיוק? משתמשים עדיין בציוד שלהם (שגם זה להיות קהל שבוי אבל ניחה) אני מבין שזה שהוא לא בברידג יש להם שליטה הרי מרחוק להוטבוקס אבל מה כל כך מיוחד בסיבים שהם מכריחים את זה ובכבלים בכל הדגמים הרגילים של ההוטבוקס הברידג תמיד קיים כאופציה שעובדת... :roll:

לגבי הניתוב כן לצערי אתמול בים בדיקות שעשיתי ראיתי כמה הוא נחות, לא מבין למה זה בצורה כזאת קיצונית (כן נכון מדובר פה על 20MS/30MS אם מדברים על שרתים של משחקי רשת ונכון גלישה רגילה באינטרנט לא באמת ירגישו את זה אבליש כאלה שבאמת משמעותי להם הדברים האלה וזה ממש מציק) הפיתרון של להשתמש ב VPN של שרת ישראלי ומשם לצאת לאירופה זה מרגיש לי כל כך דפוק וזה באמת לא הקטע של הלשלם 5 יורו בחודש לאיזה תוכנה כלשהי, זה זה שצריך לעשות את כל הדברים האלה במקום שהכל יעבוד כמו שצריך :\

לעבור מהוט לסלקום וכו כרגע זה לא אופציה לצערי בגלל שכל המשפחה רוצה את הנוחות של הסטרימרים והתוכניות של הוט.. אותי זה פחות מעניין יותר מעניין שהרשת וכל מה שאני אהבתי להגדיר יעבוד כמו שצריך אם זה גישה לשרת Plex לסרטוני משפחה/סרטים וכו שבמקום לגשת אליו בצורה נוחה אני צריך להקליד ידנית את האייפי של השרת והפורט שלו במקום רק ה DNS והפורט (בגלל התופעת Hairpinning הזאת שאין לי שמץ איך אפשר לעקוף עד לפחות שיהיה אופציה לברידג..)

שלשום דיברתי עם נציג מטכני של הוט והוא הציג את הקטע של זה שאי אפשר לעשות ברידג כאילו אני מטומטם "הציוד אינו תומך את זה" "הסיבים לא תומכים בזה" אני אומר לו תעשה שנייה אחת גוגל על בדיוק אותו דגם שאתם מספקים ותראה איך הדגם הזה דבר ראשון חומרתית תומך באופציה הזאת (מן הסתם...) רק בלגשת למדריך של החברה שייצרה אותו אפשר לראות את זה קיים,ותראה איך חברות אינטרנט בעולם שמשתמשות באותו דגם נותנות את המעבר לברידג אחרי שיחת טלפון, אז מה כל כך מיוחד בהוט?
הוא בדק עם "מחלקת הנדסה" ובסוף התשובה שאמרו לו מזה שאין אופציה ולא קיים ולא עובד ושבדקו לזה שזה החלטה מלמעלה של החברה וזה הנהלים :?: :מבולבל:

Yikes
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

טוב לשמוע אם הם באמת שינו גישה למרות שאני בספק וכמובן לא הייתי ממליץ על הספק אפילו לסתם סבתא. אם מעניין אותך כאן תוכל להבין מדוע הNAT הוא בגדר ברירת מחדל עבורם https://db-ip.com/country/IL

הבעיות כנראה באמת לא נובעות מכך אבל תמיד רצוי לבדוק ולשחק, ולפי דעתי עדיף את הDNS של שניהם על זה של CF בכל מקרה וכמובן כולם עדיפים על זה של הספק למרות שבזק בסדר סה״כ.

רוב החברות לא משחקות נחמד בקטע הזה, רק פרטנר תומכים בעצם בכ99% ציוד פרטי, בזק לוקחת כופר אבל הם בסדר אחר כך, סלקום לפעמיים צריך להתווכח וכולי אך כל המידע הזה נמצא בפורום הנ״ל אז לא הרחיב עוד, ובעצם בהוט זה הדרך שלהם להוציא ממכם כעוד 20₪ בחודש.

הניתוב הוא בגדר זוועה רק מסיבה אחת, עלויות, הם חוסכים כאן בגדול כמות ואיכות הבחירה שלהם נמוכה לעומת האחרים, הופים לא הגיונים לאסיה (קוריאה) זה משהו שנתקלתי בו לא מעט, לשם השוואה הטווח של השהייה יכול להיות בערך 310-330 לעומת זאת האחרים יכולים להיות 270~310 לפני כל מיני משחקי VPN ושונות וכנ״ל לארצות הברית ואפילו אירופה אך הזוועה האמיתית היא החוסר יציביות בהופים לעיתים קרובות מדי.

אם תסתכל בטרייס שלך תראה שאתה בעצם ״מחובר דרך״ בזב״ל כעת די מצחיק ועצוב בו זמנית והתוצאות מדברות בעד עצמן, מעניין אותי אגב באיזה VPN אתה משתמש.

ובאסה אבל מבין, מצב עגום כי אכן מבחינת תוכן הם יחסית מוצלחים פה.

ולסיכום ממליץ לך להכנס לwebtools בדפדפן ולראות אם החסימה שם ״טיפשה״ קרי תוכל לערוך את הדף להעביר את הערך לנטב שלהם לא אפרט אך יש מספיק מידע ברשת כיצד לשחק עם זה.

Edoroom (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

26/05/2022 9:29  
Yikes כתב:
טוב לשמוע אם הם באמת שינו גישה למרות שאני בספק וכמובן לא הייתי ממליץ על הספק אפילו לסתם סבתא. אם מעניין אותך כאן תוכל להבין מדוע הNAT הוא בגדר ברירת מחדל עבורם https://db-ip.com/country/IL

הבעיות כנראה באמת לא נובעות מכך אבל תמיד רצוי לבדוק ולשחק, ולפי דעתי עדיף את הDNS של שניהם על זה של CF בכל מקרה וכמובן כולם עדיפים על זה של הספק למרות שבזק בסדר סה״כ.

רוב החברות לא משחקות נחמד בקטע הזה, רק פרטנר תומכים בעצם בכ99% ציוד פרטי, בזק לוקחת כופר אבל הם בסדר אחר כך, סלקום לפעמיים צריך להתווכח וכולי אך כל המידע הזה נמצא בפורום הנ״ל אז לא הרחיב עוד, ובעצם בהוט זה הדרך שלהם להוציא ממכם כעוד 20₪ בחודש.

הניתוב הוא בגדר זוועה רק מסיבה אחת, עלויות, הם חוסכים כאן בגדול כמות ואיכות הבחירה שלהם נמוכה לעומת האחרים, הופים לא הגיונים לאסיה (קוריאה) זה משהו שנתקלתי בו לא מעט, לשם השוואה הטווח של השהייה יכול להיות בערך 310-330 לעומת זאת האחרים יכולים להיות 270~310 לפני כל מיני משחקי VPN ושונות וכנ״ל לארצות הברית ואפילו אירופה אך הזוועה האמיתית היא החוסר יציביות בהופים לעיתים קרובות מדי.

אם תסתכל בטרייס שלך תראה שאתה בעצם ״מחובר דרך״ בזב״ל כעת די מצחיק ועצוב בו זמנית והתוצאות מדברות בעד עצמן, מעניין אותי אגב באיזה VPN אתה משתמש.

ובאסה אבל מבין, מצב עגום כי אכן מבחינת תוכן הם יחסית מוצלחים פה.

ולסיכום ממליץ לך להכנס לwebtools בדפדפן ולראות אם החסימה שם ״טיפשה״ קרי תוכל לערוך את הדף להעביר את הערך לנטב שלהם לא אפרט אך יש מספיק מידע ברשת כיצד לשחק עם זה.
...
לגבי הבדיקה עלהחסימה שלהם לצערי מאיך שזה נראה הם עשו את זה ברמת הקושחה ולא ב UI,ניסיתי לשחק עם זה ברמה של לערוך ידנית ולשלוח ישירות את הפקודה של הפעלת הברידגמוד שם אבל זה פשוט יזרוק אותי החוצה להתחברות שוב פעם להוטבוקס :\ הלוואי והיה פיתרון כלשהו לזה שהיה באמת מסדר לפחות 50% מהבעיות שאני חווה כרגע,
לגבי הניתוב כן הבנתי לצערי אין באמת פיתרון אני מבין חוץ משימוש VPN כלשהו שיגרום לניתוב כלפי חו"ל להיות של ספק אחר נניח מה שאני עושה למשחקי רשת משתמש ב VPN של Mullvad (תכלס זה לא באמת משנה איזה אבל כל VPN שיש לו שרת ישראלי יהיה מספיק טוב לפיתרון) בוחר בשרת של תל אביב שהוא בעצם שרת שהם קנו מ HQSERVERS והם לפי הטרייס עובדים עם רשת של בזק מה שגורם כפי שראית בטרייס ועזוב טרייס.. בפועל במשחקים לקבל 20ms-30ms פחות כמעט בכל שרת ושרת... לפעמים גם יש שרתים שיצא לי מקרה הזוי של פינג קבוע 300ms שכנראה הניתוב היה ממש ממש דפוק,בהפעלת ה VPN הכל מסתדר ל 60-70ms :\
פיתרון ממש מתסכל אבל צריך לחיות עם זה כנראה כרגע כי לעבור ספק במיוחד כשיש חבילה והכל זה לא הכי נוח..

טוב בכל מקרה תודה אני פחות או יותר באותה נקודה נשארתי לצערי אבל תמיד נישאר אופטימים :|

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

26/05/2022 3:55  
Yikes כתב:
...
מצטער להתפרץ בשאלה לא קשורה כ"כ. אני לפני מעבר דירה ועדיין לא יודע לאן. אני עם אנלימיטד עוד מהתקופה שהציעו פול דופלקס (רואה שכבר לא). היום הם מקשרים לחיבור דרך סלקום והוט (ועוד כל מיני ספקים קטנים). הקישור לחברות האלה מוביל לפייבר שלהן ולא כתוב מפורשות אנלימיטד. הפייבר של סלקום והוט זה בעצם אנלימיטד? או שכדי שזה יהיה אנלימיטד פונים אליהם והאחרות רק משמשות כספק?
קראתי פה שבחברות האחרות דרוש איזה מתאם כלשהוא לשימוש בראוטר פרטי. בזמנו לא לקחתי מאנלימיטד נתב והתקינו לי רק קופסא שממנה יצא כבל רשת שחיברתי ישירות לראוטר שלי בלי מתאמים נוספים.
Jack of some trades, master of none

Yikes
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

26/05/2022 10:50  
Avi_Dagan כתב:
מצטער להתפרץ בשאלה לא קשורה כ"כ. אני לפני מעבר דירה ועדיין לא יודע לאן. אני עם אנלימיטד עוד מהתקופה שהציעו פול דופלקס (רואה שכבר לא). היום הם מקשרים לחיבור דרך סלקום והוט (ועוד כל מיני ספקים קטנים). הקישור לחברות האלה מוביל לפייבר שלהן ולא כתוב מפורשות אנלימיטד. הפייבר של סלקום והוט זה בעצם אנלימיטד? או שכדי שזה יהיה אנלימיטד פונים אליהם והאחרות רק משמשות כספק?
קראתי פה שבחברות האחרות דרוש איזה מתאם כלשהוא לשימוש בראוטר פרטי. בזמנו לא לקחתי מאנלימיטד נתב והתקינו לי רק קופסא שממנה יצא כבל רשת שחיברתי ישירות לראוטר שלי בלי מתאמים נוספים.
...
אכן אתה מחובר דרך השיטה הישנה של הActive Ethernet, שיחסית עדיפה, לפי דעתי השאלה האמיתית היא במידה ותהיינה תשתית האם תאבד את החבילה שלך ואת זה תצטרך לבדוק עימם מאחר שהחבילה הזה מעולה.

בשיטה החדשה כן, סלקום=הוט=אנלימיטד החיבור הוא בעצם אותו הסיב וכפי שראיתה יש אותם ישרות כספקים אין ממש שוני בין unlimited+סלקום ופשוט סלקום אך לא תוכל לעשות הוט+סלקום בוא נגיד כך, אם זאת לפי התגובות ברשת אין ממש בעייה לעבור.
מבחינה היסטורית הדברים קרו כך, אנלימיטד הייתה מחברת בשיטה הישנה -> סלקום לצערנו פחות או יותר קנו אותם -> אנלימיטד החלה לחבר בשיטת gpon כמו סלקום -> הוט קנתה חלק והחלה לרכוב עליהם וכמו כן גם להתקין סיבים עבורם בפרוקסי* ישנם כמה אי דיוקים אך זהי התמצית.
אני מקווה שהPDF הנ״ל יהווה תשובה (תסתכל על הציוד 😉)
https://www.unlimited.net.il/wp-content ... C-2021.pdf

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

26/05/2022 11:18  
Yikes כתב:
אכן אתה מחובר דרך השיטה הישנה של הActive Ethernet, שיחסית עדיפה, לפי דעתי השאלה האמיתית היא במידה ותהיינה תשתית האם תאבד את החבילה שלך ואת זה תצטרך לבדוק עימם מאחר שהחבילה הזה מעולה.

בשיטה החדשה כן, סלקום=הוט=אנלימיטד החיבור הוא בעצם אותו הסיב וכפי שראיתה יש אותם ישרות כספקים אין ממש שוני בין unlimited+סלקום ופשוט סלקום אך לא תוכל לעשות הוט+סלקום בוא נגיד כך, אם זאת לפי התגובות ברשת אין ממש בעייה לעבור.
מבחינה היסטורית הדברים קרו כך, אנלימיטד הייתה מחברת בשיטה הישנה -> סלקום לצערנו פחות או יותר קנו אותם -> אנלימיטד החלה לחבר בשיטת gpon כמו סלקום -> הוט קנתה חלק והחלה לרכוב עליהם וכמו כן גם להתקין סיבים עבורם בפרוקסי* ישנם כמה אי דיוקים אך זהי התמצית.
אני מקווה שהPDF הנ״ל יהווה תשובה (תסתכל על הציוד 😉)
https://www.unlimited.net.il/wp-content ... C-2021.pdf
...
תודה רבה על התשובה המפורטת.
עדיין לא סגור לאן אני עובר, אז כרגע זה די באוויר. בעקרון אבל אם יש תשתית אנלימיטד אני פונה אליהם ובוחר אצלם ספק דרכו אני רוצה להתחבר ולא להוט או סלקום?
Jack of some trades, master of none

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אני לא יודע מה סיפור עם הוט שלא מאפשרים להגדיר את ה Zבל שלהם כי ברידג'
פרט לזה שהם קושרים לקוחות בכוח לציוד שלהם וגובים כסף אבל תיאורתית משאתה יכול לעשות זה ככה.

אני מניח שהוט מחברים לקוחות ב GPON עם חיבור SC אתה יכול לנסות להשיג מודם GPON
שיש לו אפשרות ל MAC CLONE לחבר אותו לקחת את הכתובת MAC של ההוטבוקס
ולהגדיר במודם תיאורתית הוא אמור לסתנכרן כי המערכת של הוט מסתכלת על כתובת MAC
ועם הכתובת MAC תקינה אז מסתנכרן,בסלקום זה יותר קשה כי המערכת שלהם מאפשרת
לתחבר עם מודם מאוקטב לפי סיריאל של המודם לדוגמה של נוקיה שהם חלקו.

עם אתה רוצה יד חופשית לתחבר עם איזה ציוד שאתה רוצה אז זה רק פרטנר
מביאים לך מתאם דלינק ג'יביק שלהם חבר תעשה משאתה רוצה סע ברכה.

אני מחובר עם ADB שמוגדר ל 4 briges אחד לסיב אחד ל ADSL אחד ל VDSL ואחרון זה ניהול.
מחובר לראוטר אסוס העסק עובד פגז.

לטובת ניסוי חברתי את הג'יביק לסיסקו 4331 הגדרתי חייגן גם עובד פיקס
פרט לזה היתי צריך לגרום לסיסקו לקבל את הג'יביק של פרטנר אחרת הוא עובד
רק עם ג'יביקים של סיסקו שסינגל מוד עולה הון תועפות.

Edoroom (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

26/05/2022 23:16  
MrYair כתב:
אני לא יודע מה סיפור עם הוט שלא מאפשרים להגדיר את ה Zבל שלהם כי ברידג'
פרט לזה שהם קושרים לקוחות בכוח לציוד שלהם וגובים כסף אבל תיאורתית משאתה יכול לעשות זה ככה.

אני מניח שהוט מחברים לקוחות ב GPON עם חיבור SC אתה יכול לנסות להשיג מודם GPON
שיש לו אפשרות ל MAC CLONE לחבר אותו לקחת את הכתובת MAC של ההוטבוקס
ולהגדיר במודם תיאורתית הוא אמור לסתנכרן כי המערכת של הוט מסתכלת על כתובת MAC
ועם הכתובת MAC תקינה אז מסתנכרן,בסלקום זה יותר קשה כי המערכת שלהם מאפשרת
לתחבר עם מודם מאוקטב לפי סיריאל של המודם לדוגמה של נוקיה שהם חלקו.

עם אתה רוצה יד חופשית לתחבר עם איזה ציוד שאתה רוצה אז זה רק פרטנר
מביאים לך מתאם דלינק ג'יביק שלהם חבר תעשה משאתה רוצה סע ברכה.

אני מחובר עם ADB שמוגדר ל 4 briges אחד לסיב אחד ל ADSL אחד ל VDSL ואחרון זה ניהול.
מחובר לראוטר אסוס העסק עובד פגז.

לטובת ניסוי חברתי את הג'יביק לסיסקו 4331 הגדרתי חייגן גם עובד פיקס
פרט לזה היתי צריך לגרום לסיסקו לקבל את הג'יביק של פרטנר אחרת הוא עובד
רק עם ג'יביקים של סיסקו שסינגל מוד עולה הון תועפות.
...
התקשרתי 4 פעם ל 4 נציגי תמיכה שכל אחד בדק כל פעם עם מחלקת הנדסה ולא משנה כמה התעקשתי הם טוענים או ש "הציוד לא תומך" שזה חרטא רצינית, או שאחד שבאמת בדק לעומק אמר "החלטת חברה מלמעלה"
אלוהים יודע ממה הם מפחדים,לא מדברים פה על שינוי דרסטי עכשיו של לאפשר לאנשים להשתמש במודם משלהם אלא אותו ציוד שלהם הם מקבלים את הכסף החודשי שלהם ככה או ככה אז מה הבעיה שלהם :\
אני אנסה להעיף מבט על מה שאמרת אני דיי מרגיש שהבדיקה שלהם תיהיה יותר מ MAC אבל אבדוק..
לעבור חברה בשביל יד חופשית הלוואי אבל זה לא כזה פשוט שכל המשפחה אוהבת את הערוצים והתוכן שלהם בטלוויזיה אז נוח מן הסתם גם שהכל בבאנדל אחד ותשלום אחד..
תודה על הרעיון אברר

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

@Edoroom אצלי גם מצב שאין לי אפשרות לעבור מהוט, ועכשיו עם איחוד הספק+תשתית אי אפשר לעבור רק לבזק בינלאומי, נשמע מעניין הפתרון של VPN, ניסיתי בעבר ולא עבד לי כזה טוב, הבעיה שלי היא שבPS5/4 אני מקבל תקשורת לא יציבה (פינגים סבירים על 80-100) וזה מפריע במיוחד במשחקי FPS, האם הVPN שהמלצת עוזר לפתור את הבעיה הזאת? במחשב אני משחק בMMORPG ושם זה פחות מורגש

Edoroom (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

02/06/2022 10:32  
Haimbin כתב:
@Edoroom אצלי גם מצב שאין לי אפשרות לעבור מהוט, ועכשיו עם איחוד הספק+תשתית אי אפשר לעבור רק לבזק בינלאומי, נשמע מעניין הפתרון של VPN, ניסיתי בעבר ולא עבד לי כזה טוב, הבעיה שלי היא שבPS5/4 אני מקבל תקשורת לא יציבה (פינגים סבירים על 80-100) וזה מפריע במיוחד במשחקי FPS, האם הVPN שהמלצת עוזר לפתור את הבעיה הזאת? במחשב אני משחק בMMORPG ושם זה פחות מורגש
...
אני חושב זה לא בהכרח ה VPN שאני משתמש בו אלא כמעט כל פיתרון שיתן לך להתחבר לשרת נניח שממוקם בארץ של בזק יוכל לפתור בעיות ברמת ניתוב לשרתים בחו"ל,
אני לא יודע לגבי משחקים בסוני אבל נניח אני משחק הרבה ב CSGO בפלטפורמה של FACEIT שמה השרתים לרוב מגרמניה אז תמיד לפני תחילת משחק אני עושה trace לראות איך הניתוב ברגיל לשרת ואיך עם VPN ו 90% מהפעמים ה VPN יתן תוצאה של 10-30MS פחות מחיבור רגיל.. (כמו נניח בדוגמה שהבאתי בפוסט הראשון)
או למשל הרבה פעמים ב LoL החיבור ברגיל הוא 150MS קבוע! מה שאומר שהניתוב של הוטנט ממש ממש על הפנים ואם אני מפעיל את ה VPN פתאום ה MS ניהיה 65-70 שזה מטורף...

אני חושב התוכנה נגיד WTFAST משווקת את עצמה כאותו רעיון "שיפור פינג וכו וכו" בפועל מה שהיא עושה היא תחבר אותך לשרתים שלהם (נניח לשרת שיש להם בתל אביב) ואז פשוט כל הניתוב החוצה לחו"ל יהיה דרך השרת שלהם עם הניתוב של אותו שרת (לרוב זה שרתים בחוות שרתים של בזק ככה שהניתוב של בזק)

לי נוח עם אותו Mullvad כי תוכנה פשוטה ו 5 יורו לחודש לא כזה נורא כשזה מספק את הסחורה אבל מאמין כל תוכנה שיש לה שרת נורמלי בארץ ושל בזק יתן לך את מה שאתה מחפש.. לגבי הגדרה בקונסולה זה לא משהו שיצא לי לראות ולבדוק

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

סגור תודה! פשוט אני לא יודע איזה VPN עובדים עם שרתים של בזק בגלל זה שאלתי, אצלי בLoL אני מקבל 80-110 פינג ככה שזה קצת פחות נוראי מאצלך, היה תקופה שזה היה מגיע לפינג יציב של 70-85 אבל מאז שחידשתי חבילה במחיר זול יותר הניתוב נעשה גרוע יותר( עכשיו אני משלם 25 שקל במקום 35 שקל לספק), לא בטוח אם זה קשור.

מבחינת קונסולה זה לא בעיה פשוט אצטרך להגדיר VPN בראוטר שיש לי, קצת טרחה אבל אולי יהיה שווה את זה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”