חיבור סוויץ בארון תקשורת ללא חשמל

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
plataoplomo (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

חיבור סוויץ בארון תקשורת ללא חשמל

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

יש לי ארון תקשורת קטן מאוד שכל הצנרת של התקשורת מובילה אליו שזה כרגע רק כבל של יס מכל החדרים וכבל טלפון שמגיע מבחוץ .האינטרנט עובר דרך ה hpna של יס שכל הזמן נתקע ויש איתו בעיות.
אני רוצה להעביר כסל רשת דרך הצנרת לכל החדרים. הבעיה היא שאין מקום ואין הכנה לשקע בארון תקשורת לשים סוויץ.
הבנתי שיש רפשרות לשים סוויץ poe שיקבל מתח דרך הכבל רשת. מספר שאלות: האם סוויץ poe צריך כבל רשת מיוחד?
האם כדי שסוויץ poe יקבל מתח צריך עוד סוויץ poe שכן מחובר לחשמל?

תודה

manipolard
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: manipolard
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: חיבור סוויץ בארון תקשורת ללא חשמל

נושא שלא נקרא #2 

Yeah, Poe switch need a special network cable.

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

האם ארון החשמל הדירתי קרוב?
אצלנו ארון החשמל מעל ארון התקשורת וחשמלאי התקין לי נק' חשמל בתוך ארון התקשורת בשביל מתג.

כמה חדרים אתה צריך לרשת?
ל-Ubiquiti יש שני דגמי מתגים קטנים שאולי יתאימו. ה- Switch Flex וה-Switch Flex Mini. הבעיה העיקרית היא זמינות מאוד נמוכה בגלל משבר השבבים העולמי.

לא צריך כבל מיוחד בשביל PoE.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

19/05/2022 9:26  
UriM כתב:
האם ארון החשמל הדירתי קרוב?
אצלנו ארון החשמל מעל ארון התקשורת וחשמלאי התקין לי נק' חשמל בתוך ארון התקשורת בשביל מתג.

כמה חדרים אתה צריך לרשת?
ל-Ubiquiti יש שני דגמי מתגים קטנים שאולי יתאימו. ה- Switch Flex וה-Switch Flex Mini. הבעיה העיקרית היא זמינות מאוד נמוכה בגלל משבר השבבים העולמי.

לא צריך כבל מיוחד בשביל PoE.
...
אני רוצה לרשת 4 חדרים , ראיתי שב KSP יש מתג של TP LINK שיכול לעזור. השאלה היא כדי שאותו מתג יקבל מתח אני צריך שיקבל מתח ממתג דומה שכן מחובר לחשמל ?

calvin_il
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Calvin Hobbes
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

19/05/2022 9:38  
plataoplomo כתב:
אני רוצה לרשת 4 חדרים , ראיתי שב KSP יש מתג של TP LINK שיכול לעזור. השאלה היא כדי שאותו מתג יקבל מתח אני צריך שיקבל מתח ממתג דומה שכן מחובר לחשמל ?
...
למיטב הבנתי העקרון של PoE כוונתו שהמתג שתומך בזה ושמחובר לחשמל, יכול לספק מתח דרך הפורטים שלו למכשירים שמחוברים אליו, כגון טלפוני IP, או מכשירים אחרים. אני לא בטוח שאפשר לשרשר מתגים על בסיס PoE, כי אני לא בטוח שגם מתג "קטן" יודע לקבל מתח דרך חיבור הרשת שלו במקום ספק הכוח.

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

PoE מתייחס להעברת מתח הפעלה למכשיר על אותו כבל של הנתונים. זאת אומרת שמכשירים, כמו לדוגמא,מצלמת רשת או נקודת גישה (Access Point), שתומכים ב-PoE, לא צריכים ספק כח בנוסף על כבל הנתונים כיוון שמתח ההפעלה שלהם מגיע על כבל התקשורת. בשביל זה צריך שיהיה מקור PoE כמו מתג שמוציא PoE או שימוש במזרק מתח שזה רכיב שמקבל הזנת נתונים רגילה (כבל רשת רגיל) ומתח מספק כח ויש לו יציאה אחת שהיא PoE לרכיב אותו רוצים להפעיל. אפשר לחשוב על מזרק PoE כמו על מתג עם כניסה אחת ויציאה אחת.
המתגים של ubiquiti, שהצעתי (ואולי יש גם ליצרנים אחרים, לא חיפשתי) יכולים להיות מופעלים באמצעות PoE. הקטן (ה-mini) יכול לקבל הזנת PoE בפורט מס' 1 ולהוציא נתונים בלבד על ארבעת הפורטים הנוספים. במתג השני ארבעת הפורטים הנוספים הם גם PoE.

בקיצור, אתה יכול לשים במקום שבו נמצא הנתב שלך מזרק PoE, שיקבל נתונים מהנתב ויזין את המתג הקטן, שישב בארון התקשורת במתח הפעלה ונתונים. משם יצאו 4 כבלי תקשורת אל ארבעת החדרים שאליהם אתה רוצה חיבור.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

19/05/2022 14:11  
UriM כתב:
PoE מתייחס להעברת מתח הפעלה למכשיר על אותו כבל של הנתונים. זאת אומרת שמכשירים, כמו לדוגמא,מצלמת רשת או נקודת גישה (Access Point), שתומכים ב-PoE, לא צריכים ספק כח בנוסף על כבל הנתונים כיוון שמתח ההפעלה שלהם מגיע על כבל התקשורת. בשביל זה צריך שיהיה מקור PoE כמו מתג שמוציא PoE או שימוש במזרק מתח שזה רכיב שמקבל הזנת נתונים רגילה (כבל רשת רגיל) ומתח מספק כח ויש לו יציאה אחת שהיא PoE לרכיב אותו רוצים להפעיל. אפשר לחשוב על מזרק PoE כמו על מתג עם כניסה אחת ויציאה אחת.
המתגים של ubiquiti, שהצעתי (ואולי יש גם ליצרנים אחרים, לא חיפשתי) יכולים להיות מופעלים באמצעות PoE. הקטן (ה-mini) יכול לקבל הזנת PoE בפורט מס' 1 ולהוציא נתונים בלבד על ארבעת הפורטים הנוספים. במתג השני ארבעת הפורטים הנוספים הם גם PoE.

בקיצור, אתה יכול לשים במקום שבו נמצא הנתב שלך מזרק PoE, שיקבל נתונים מהנתב ויזין את המתג הקטן, שישב בארון התקשורת במתח הפעלה ונתונים. משם יצאו 4 כבלי תקשורת אל ארבעת החדרים שאליהם אתה רוצה חיבור.
...
הסוויץ שציינת במלאי אבל לא נשלח לישראל, אני מחפש אותו בפלטפורמות אחרות.
עוד שאלה, אין בעיה לחבר לשאר 4 היציאות מכשירים שלא צריכים הזנת poe כמו מחשבים, טלויזיות וכד' נכון?

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

נתקלתי ב-Mini בכמה אתרי חנויות בארץ, כמובן במחיר גבוה משמעותית מזה שבחנות היצרן. כמו למשל כאן.

כמובן שאין בעיה לחבר צרכנים ל-4 הפורטים הפנויים, לשם כך הם שם.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

אתה יכול לקנות סוויץ' PoE, ולחבר אותו למכשיר אחר עם תמיכה ב-PoE.
אפשר גם לקנות PoE Injector, כזה: https://store.ui.com/collections/operat ... s/u-poe-af
הוא מתחבר לחשמל בחדר, ומחבר בין סוויץ' רגיל בחדר וסוויץ' PoEבתיבת תקשורת.
רק אם אתה הולך על PoE, תוודא תאימות של המתחים.
למשל הראוטר שלי נותן PoE של 24V, בזמן שה-AP שלי דורש 48V, אז נאלצתי לקנות PoE Injector למרות שהראוטר תומך ב-PoE.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

אני צריך שרק הסוויץ עצמו יהיה מוזן ע"י poe. שאר הצרכנים לא צריכים הזנת poe.. מחשבים, טלויזיות וכדומה. אז נראה לי שאקנה באמת מזרק poe שיזין את הסוויץ.

המון תודה

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

רק שים לב שאתה קונה מזרק מתאים.
ה- UI Switch Mini יכול לקבל POE בתקן 802.3af או 802.3at או 802.3bt

אל תקנה שום דבר שזה לא רשום עליו.

שלח תגובה