מעבר מ ADSL לסיב אופטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
yari (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

מעבר מ ADSL לסיב אופטי

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם
אני גר בבית פרטי ואתמול בזק הודיעה לי שגמרו לפרוש תשתית של סיבים אופטיים והציעו לי להצטרף.
הציעו לי 300/100 במחיר מצוין ו (לפחות כרגע) זה מספיק לי בהחלט.
אמרו שמחר יבואו להתקין.
אבל הם לוקחים (לבית פרטי) 900 שקל להתקנה. נציגת המכירות אמרה שזה מחיר "ברזל" ואין הנחות אבל שהם עושים, במחיר הזה, גם התקנות מורכבות. אני צריך שהסיב יגיע לקומה השנייה בבית שלי.
עם זאת אני לא מאמין שטכנאי בזק ירצו להעביר את הסיב האופטי מהכניסה לבית לקומה השנייה זה מאד מורכב כי לא ניתן להשחיל את זה במקום קו הנחושת הקיים אלא במסלול שונה לחלוטין. אני יכול לעשות את זה לבד. היה וכן – אין בעיה. היה ולא:
1. האם יתנו לי להעביר לבד ויחברו אותי במועד אחר אחרי שאסיים ?
2. האם זה עשוי להוזיל את מחיר ההתקנה ?
3. האם הם נותנים את הכבל/סיב אופטי להשחלה ? אם לא מה מומלץ לרכוש ?
אחר כך אני מבין שהם ירצו לשים לי את הראוטר B שלהם. אני לא רוצה אותו. כרגע יש לי ראוטר DSLG256DG ששייך לכאורה לבזק ואני עדיין משלם עליו שכירות, אני מאד מרוצה ממנו. הוא מכסה לי מצוין את כל הבית.
4. האם יש מצב להשתמש בו (ב DSLG256DG) כראוטר לסיב האופטי ? האם הוא מתאים ?אם כן איזה שינויים צריך לעשות בו ? (האם זה מה שנקרא להפוך אותו לברידג' ? או שאני מתבלבל בין המושגים ?)
5. אם לא יסכימו יש ראוטרים מומלצים לרכישה במקום לשים את הראוטר B של בזק לסיב האופטי ?
תודה למשיבים.

danik1956
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: דני קלמר
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: מעבר מ ADSL לסיב אופטי

נושא שלא נקרא #2 

שכן שלי (בית פרטי) היום בזק חיברו אותו לסיבים והעבירו את הכבל באוויר מהעמוד ישר לקומה השנייה אל החדר שהוא ביקש מהם. לקח רבע שעה.
שכן אחר התעקש על השחלה בצנרת המקורית, ירקו אצלו דם 3 שעות בגלל חסימות בצנרת.
אגב, אחד השכנים אמר לי שהתקנה נתנו לו בחינם...לפחות זו ההבנה שלו

DubelBoom
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

קודם כל אתה יכול להתחבר דרך חברה אחרת, למשל סלקום, שנותנת את ההתקנה במודל של חיוב-זיכוי כל עוד אתה לקוח שלהם. אצלנו הם השחילו את הסיב לקומה השנייה, אבל המעברים היו פתוחים אז זה היה יחסית פשוט.

עוד אופציה שהבנתי שאפשרית היא מתקין פרטי, ואז רק לבקש מבזק לחבר את הסיב בצד שלהם. זה ללא עלות אם הבנתי נכון. אז במקום מתקין פרטי אתה יכול לעשות את זה לבד - תשחיל את הסיב מאיפה שאתה רוצה עד לארון של בזק, ואז הם רק יחברו אותו.
תשאל אותם על זה. בעיקר כדי להבין בדיוק איזה סיב אתה צריך, ואם הם יסכימו להלחים לו חיבור משני הצדדים וכו וכו וכו.

yari (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תודה למשיבים ועדכון זמני לכל המעוניינים
קודם כל חלק ממה ששאלתי לא הייתי שואל אם הייתי קורא קודם את זה
viewtopic.php?f=62&t=370071&hilit=%D7%A ... 7%9E%D7%94
תודה ל TZAH שכתב את המדריך הזה.
לעצם העניין. לקח 2 ביקורי טכנאים של בזק כדי למצוא איפה נמצאת קופסת הסיבים ליד הבית שלי ואז התברר שאין שם אות וצריך לסדר את זה.
בנוסף הם צריכים להעביר משם סיב אופטי אל קיר הבית שלי (סיפור פשוט שכן יש צינור מוכן להשחלה והמרחק כ 10 מטרים)
בנתיים השחלתי סיב מוכן בתוך הבית (סיב SM עם קונקטורים מוכנים בשני הצדדים LC/APC)
קניתי גם ראוטר חדש ואת הישן (אותו אני אמור להחזיר לבזק כי אני משלם עליו שכירות חודשית) הפכתי לברידג'
מחכה כבר כמה ימים שבזק יבואו לסיים את ההתקנה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”