חדש בכל העניין של הסיבים = פייבר אפשר קצת סדר...

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eyal_7000 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חדש בכל העניין של הסיבים = פייבר אפשר קצת סדר...

נושא שלא נקרא #1 

אהלן לכולם.

חדש בכל העניין של הפייבר . אני כרגע גר בשכונה פרטית . בתי קרקע. התקינו אצלנו לא מזמן תשתית סיבים פייבר של בזק.

הבית הוא בית פרטי של 2 קומות. עכשיו אם אפשר לעשות קצת סדר ולהמליץ...

1) איך הולך התקנת הסיב האופטי בבית? בקומה השניה בחדר אני מעוניין לשים את הראוטר ולחבר לו נקודה קווית...
האם יש אפשרות להתקין סיב אופטי עד לקומה השניה בחדר למעלה ?

2) אלו חברות מומלצות להתחבר על תשתית פייבר בזק ?

3) האם הטכנאים של פרטנר / סלקום / עדיפים על פני הטכנאים של בזק למרות שהתשתית היא של פייבר בזק? והאם הטכנאים של בזק
כן יכולים להעביר את הסיב האופטי לקומה למעלה?

4) האם יש בחברה מסויימת טכנאים שכן מבצעים את הסיב האופטי עד לקומה שניה בחדר איפה שאני מעוניין שהראוטר יהיה?

5) על מי אתם ממליצים מבחינת הניסיון? ובמידה וארצה לחבר ציוד פרטי..... ולא להשתמש בשכירות של אחת החברות...

6) איך אפשר להעביר סיב אופטי לקומה השניה בחדר ?
האם החברות עצמן כן מתחייבות להעביר סיב אופטי עד לקומה השניה ? או המלצה היא להביא חשמלאי פרטי שיעשה זאת?

תודה אשמח מאוד לתשובות...

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

Re: חדש בכל העניין של הסיבים = פייבר אפשר קצת סדר...

נושא שלא נקרא #2 

מנסיון שלי (דירה בבניין), העבירו סיב מארון התקשורת בקומת המגורים שלי לתוך ארון התקשורת בדירתי (השחלה בתוך צינור) ומשם לנקודה שאני ביקשתי (גם בהשחלה).
בהתאם לזאת, אני חושב שגם אצלך זה יעבוד באותו האופן אם יש לך כבר תשתית צינורות בקירות המגיעים לנקודה שאתה צריך.
ולכל מקרה תתקשר לאחת מהחברות שמספקות שירות לשכונה שלך ותשאל.

borsood
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

1. החברות מתקינות עד לנקודה מסויימת בבית. אני מניח שאם זה לא קשה הטכנאי יסכים לקבוע את הנקודה בקומה השניה אבל הוא לא מחוייב לזה.
3. אם התשתית היא של בזק הטכנאים יהיו מטעם בזק גם אם ההתקנה הוזמנה ע״י חברה אחרת.
6. אם יפרשו לך רק לקומה הראשונה סלילת כבל רשת רגיל לנתב בקומה השניה תספק. כיום אין הגיון בסלילת סיב אופטי בתוך הבית.

Ezra.T
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: עזרא
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #4 

על תשתית בזק אפשר להתחבר לבזק.
או במסגרת השוק הסיטונאי לחבילת 1000 מגה לכל היותר, אפשר להתחבר עם סלקום או פרטנר או בזק בינ"ל.

סלקום הם היחידים כרגע שמציעים פריסה/התקנה בחינם. אפילו בבית פרטי.
בזק בינ"ל מציעים התקנה בתשלום מופחת.
פרטנר ובזק מציעים התקנה בתשלום מלא (בית פרטי בסכום של 900 ש''ח).

סלקום הם גם היחידים שמציעים בחינם השאלה של ממיר מדיה - כדי שתוכל לחבר ראוטר פרטי. מבלי להשכיר מהם ציוד.

בבזק בינ"ל בכלל אין אפשרות לציוד פרטי. בכלל. באופן גורף.
בבזק ופרטנר יש אפשרות לשימוש בציוד פרטי. -אבל זה בתשלום. למשל בפרטנר מציעים השכרה חודשית של ממיר מדיה שלהם תמורת כמה שקלים כל חודש.
ואילו בבזק מציעים תשלום ראשוני חד פעמי לרכישת ממיר מדיה + רכישה בתשלום גם של רכיב נוסף. ואז הם מאקטבים לך אותו.

יוצא שבגלל שבסלקום אין תשלום על התקנה.
ואין גם שום תשלום על רכישה/השכרה של ממיר מדיה,
אז בסלקום לקוחות עם ראוטר פרטי משלמים רק על דמי המנוי: זה יוצא 109 שקל בחודש לחבילה של 1000 מגה.
זו ההצעה הכי זולה כרגע בישראל. ככל הידוע לי.

רוב המתקינים שפורסים את הקו הסיב האופטי עובדים במקביל עם כמה חברות... ובאותו יום עבודה יחברו לקוחות שונים של חברות שונות.

המתקין מחוייב לפרוס לך סיב אופטי מהקופסא של בזק בחוץ ברחוב - ועד לארון תקשורת שלך.
אלא אם כן היתה ממש רשע כלפיו/ או תפסת אותו ביום רע שלו: אפשר לבקש ממנו לבצע פריסה נוספת בתוך התעלות של הבית שלך, לנקודת תקשורת אחרת ספציפית.
סביר להניח שהוא לפחות ינסה. אבל מראש יסביר לך שאין התחייבות.
אם מדובר בתעלה סתומה או שבורה או יהיה מדובר בעבודה ממושכת - הוא ירים ידיים מהר מאוד.

במקרה הטוב ישאל אותך אם יש נק' אחרת בבית שאולי תרצה להעביר אליה את הסיב.
במקרה הפחות טוב יבצע לך את הפריסה כפי שהוא חייב רק עד לארון תקשורת וזהו.

צריך לזכור שהוא רוצה להספיק כמה שיותר לקוחות ביום עבודה שלו. -הוא לא ישרוף אצלך את כל היום. וגם לא את מרבית היום שלו.

בכל מקרה אחרי שהמתקין הולך - אתה יכול לנסות בכוחות עצמך או בתשלום לצד ג' לבצע התקנה והשחלה של כבל רשת בתעלות של הבית שלך (להקפיד שהכבל רשת יהיה לכל הפחות בקטגוריה 5e).
למעשה כבל רשת שירוץ מהסיב שבארון תקשורת ועד לנק' הרצויה בתוך הבית.

מ-ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

09/05/2022 23:21  
borsood כתב:
3. אם התשתית היא של בזק הטכנאים יהיו מטעם בזק גם אם ההתקנה הוזמנה ע״י חברה אחרת.
6. אם יפרשו לך רק לקומה הראשונה סלילת כבל רשת רגיל לנתב בקומה השניה תספק. כיום אין הגיון בסלילת סיב אופטי בתוך הבית.
...
3. לא בהכרח נכון - באזור פברואר התקינו אצלנו והגיע טכנאי של בזק בינלאומי שעשה את ההתקנה.
6. לא בהכרח - הנתב/ממיר מדיה צריך כמובן להיות איפה שהסיב נגמר. אם משתמשים בממיר מדיה קטן אז כן, זה יכול להיות בארון התקשורת ומשם להעביר נחושת לנתב, אבל אם הנתב עצמו מקבל את הסיב אז הסיב צריך להגיע עד אליו. אם מתקינים בארון התקשורת שקע סיב אז אפשר פשוט להעביר בקיר סיב מהנתב לשקע, אם המתקין פשוט משאיר את סיב יוצא מהקיר עם קצה זכר (כמו שהיה אצלנו) אולי קצת יותר בעייתי.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”