האם יש פה מישהו שעובד עם נתב פרטי בסיבים דרך בזק בינלאומי?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

האם יש פה מישהו שעובד עם נתב פרטי בסיבים דרך בזק בינלאומי?

נושא שלא נקרא #1 

ערב טוב,
אחת הכתובות שלנו חוברה בשעה טובה לסיב של בזק.
כרגע אנחנו עובדים מול בזק בינלאומי בכל נושא האינטרנט, פשוט כי הם הספק הכי מוצלח.
יש לנו גם חשבונות חודשיים בפרטנר ובבזק עצמה לפלאפונים וטלפונים קוויים.

היום דיברתי עם נציגה עסקית שלהם שטענה בכל תוקף גם אחרי בדיקה שאין דרכם אפשרות לעבוד ללא נתב בשכירות.

אמורים לחזור אלי משימור לקוחות אבל עם החג עד שזה יקרה כבר אאבד סבלנות.

האם מישהו עובד איתם עם sfp ונתב פרטי? שלא אמתין סתם.
האפשרות לסגור דרך פרטנר היא האפשרות עליה אלך אם לא, אין סיבה לשלם לבזק עצמם 140 ש"ח לחודש. (גם אשמח לשמוע הסתייגויות)

תודה וחג שמח

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: האם יש פה מישהו שעובד עם נתב פרטי בסיבים דרך בזק בינלאומי?

נושא שלא נקרא #2 

מעדכן פה לטובת המתעניינים בחיבור כזה בהמשך:

מאז הרפורמה החדשה היו שינויים מהותיים בדרך העבודה של כל הספקיות בנושא.
בקצרה, דרך בזק עצמה אין יותר אפשרות לבחור ספק שאינו בזק עצמה (עד עכשיו היה ניתן לבחור מרשימת ספקים, בכתובת אחרת אני מחובר דרך בזק עצמה עם ספק בזק בינלאומי לסיבים) - העלות היא 139 לשנה ואח"כ קפיצה במחיר, התקנה 900 לבית פרטי ו450 לבניין, 180 מתאם SFP.
אם רוצים ספק אחר - צריך לשלם גם לבזק 139 וגם את התוספת שתסגרו לספק אחר באופן פרטי! טירוף.

דרך בזק בינלאומי העלות 120 לשנתיים, שכירות 20 ש"ח החל מהחודש ה4 (אין אפשרות למתאם SFP בשום מקרה לא משנה מה) והתקנה - 400 ש"ח גם אם זה בית פרטי! (שווה)

מחוסר ברירה הלכתי על בזב"ל עם שכירות, ואת הראוטר שלהם אגדיר בברידג' (viewtopic.php?t=364928).
מחיר הבסיס יוצא ~ שווה לבזק אבל פחות התעסקות עם חידושי חבילות כל שנה, ספק יותר מוצלח, והתקנה זולה יותר.

על פרטנר מנסיון רע בעבר בתור ספק פחדתי ללכת, דרכם 120 מחיר קבוע, מתאם 5 ש"ח לחודש, התקנה 900.

בהצלחה למי שיצטרך

עדכון 28/4:
נראה שבזק מנסים בכח להעביר לקוחות מבזב"ל אל בזק.
מהרגע שרשמתי פה שהלכתי עם בזב"ל - מסכת עינויים של טלפונים על בסיס יומי לחפור להם כי "יש תקלה במספר הקו" והם לא מצליחים לבצע שדרוג, או מוכנים למכור לי יוזר חדש ולבטל את הקיים. (כי כבר פתוחה פניית שירות על החשבון)
היום התייאשתי והתקשרתי לפרטנר, נחזור אליך. חוזר נציג של הטלויזיה. טעות, נחזור אליך. רושמת לי איזו שונטל בוואטסאפ אחרי חצי שעה "היי זאת שונטל מפרטנר עדיין מעוניין?", חברה שלי מהזבל, כן תתקשרי. אה לא כבר יצאתי אתקשר בראשון.

בקיצור - מה שעולה בזול עולה ביוקר. טלפון לבזק, המתנה של חצי שניה, חצי שניה אח"כ התקנה מתואמת ליום שלישי, עם מתאם SFP.
נערך לאחרונה על ידי Eargasma ב 28/04/2022 16:14, נערך 2 פעמים בסך הכל.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני מחובר עם בזק עם נתב פרטי וSFP, ולא חושב שהם הפסיקו את זה.

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

20/04/2022 23:14  
Eargasma כתב:
האם מישהו עובד איתם עם sfp ונתב פרטי? שלא אמתין סתם.
...
כן, מחובר דרכם כרגע בחבילה 1000/100 שהיא לצערי המקסימלית שהם נותנים על תשתית בזק.
אצלי עשו תרגיל מלוכלך של לומר שכן, אפשר נתב פרטי "רק קח בחשבון שהתמיכה שלנו תהיה מוגבלת". סבבה. ואז אחרי השחלת הסיב פתאום "לא מאשרים".
מה שעשיתי היה להתעקש לקבל מהם נתב Wifi+ שמגיע עם ג'יביק שאפשר לפרק, ואז פירקתי ואחרי כמה ימים החזרתי להם את הנתב ללא הג'יביק, במרכז שירות של פלאפון/יס. היו אמורים לחייב סכום חד פעמי על הג'יביק, אבל הבחורה במרכז השירות אמרה שמבחינתה החזרתי את הציוד בשלמותו.
העניין הוא שאני מאד רוצה לקבל אפלוד של 250, אז זה לא שאני מאד מרוצה מהמצב.

ozzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 545 פעמים
קיבל תודות: 151 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

חיברו לנו סוף סוף את התשתית של בזק.
רק בשביל שאבין:
אם אני סוגר מול ספק (נניח פרטנר), אני צריך לבצע משהו מול בזק או שהספק דואג להכל כולל ההשחלה עד לבית שלי?

בנוסף, @eargasma תוכל להרחיב לגבי הבעיות עם פרטנר כספק? (אפשר גם בפרטי). נראה שהם הכי אטרקטיביים גם מבחינת מחיר וגם ההפעלה של ראוטר פרטי.

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

24/04/2022 13:17  
nir11 כתב:
אני מחובר עם בזק עם נתב פרטי וSFP, ולא חושב שהם הפסיקו את זה.
...
תקרא שוב מה רשמתי, יש בזק ויש בזק בינלאומי
24/04/2022 13:24  
oferlap כתב:
כן, מחובר דרכם כרגע בחבילה 1000/100 שהיא לצערי המקסימלית שהם נותנים על תשתית בזק.
אצלי עשו תרגיל מלוכלך של לומר שכן, אפשר נתב פרטי "רק קח בחשבון שהתמיכה שלנו תהיה מוגבלת". סבבה. ואז אחרי השחלת הסיב פתאום "לא מאשרים".
מה שעשיתי היה להתעקש לקבל מהם נתב Wifi+ שמגיע עם ג'יביק שאפשר לפרק, ואז פירקתי ואחרי כמה ימים החזרתי להם את הנתב ללא הג'יביק, במרכז שירות של פלאפון/יס. היו אמורים לחייב סכום חד פעמי על הג'יביק, אבל הבחורה במרכז השירות אמרה שמבחינתה החזרתי את הציוד בשלמותו.
העניין הוא שאני מאד רוצה לקבל אפלוד של 250, אז זה לא שאני מאד מרוצה מהמצב.
...
זה בדיוק מה שניסיתי לעשות כל הבוקר, הם לא מוכנים לתת את הWIFI+ בשום אופן, לא משנה עם איזה נציג דיברתי וכמה איימתי להעביר את הקו חברה. מאז תחילת אפריל והרפורמה החדשה, לא קיימת האפשרות יותר.

24/04/2022 13:46  
ozzz כתב:
חיברו לנו סוף סוף את התשתית של בזק.
רק בשביל שאבין:
אם אני סוגר מול ספק (נניח פרטנר), אני צריך לבצע משהו מול בזק או שהספק דואג להכל כולל ההשחלה עד לבית שלי?

בנוסף, @eargasma תוכל להרחיב לגבי הבעיות עם פרטנר כספק? (אפשר גם בפרטי). נראה שהם הכי אטרקטיביים גם מבחינת מחיר וגם ההפעלה של ראוטר פרטי.
...
אין לי מה להרחיב. אצלי בדירה התחברתי דרכם בהתחלה על תשתית הוט לפני שנתיים שלוש, הייתי מקבל 100 מגה בשעות הבוקר ו0.5 מגה מהצהרים.
עברתי לבזק, עדיין היה על הפנים.
התנתקתי מהם לחלוטין ועברתי לבזב"ל ומאז שעון שוויצרי.
חשוב לציין שמאז פרטנר עברה כספקית שינוי מהותי ואין שום סיבה לא להתחבר דרכם כיום, אמורים להיות מעולים לראיה הרבה בפורום פה מחוברים אליהם.

לדעתי דרך סלקום אתה יכול לחסוך 900 ש"ח ולקבל התקנה חינם, 120 ש"ח לחודש וגם מתאם סיב. תבדוק באתר שלהם. לי אין אפשרות לעבוד מולם

Ezra.T
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: עזרא
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #7 

לא יכול להיות מה שאתם כותבים פה. אני לא מבין מה קורה.

היום דיברתי עם נציג של בזק בינל. היום בבוקר. לא אתמול ולא שלשום. שיחה מוקלטת. אצלי אצלו אצל כולם.
אמר לי בפירוש שיש תמיכה בציוד פרטי.
אמר שמקבלים מהם ציוד חינם ל 3 חודשים. אם רוצים בסוף התקופה ניתן להחזיר ולהמשיך עם ציוד פרטי.
במעמד ההתקנה הטכנאי בודק אם יש לך פורט של 1 ג'יגה בנתב הפרטי שלך וזה מספיק מבחינתם. תשיג לעצמך באופן פרטי את ה sfp והרכיב השני הדרוש וזהו.

(אגב אשמח להערות מה הרכיבים שבדיוק דרושים. יחד עם הראוטר הפרטי שלי. ניסיתי לקרוא פה בפורום אבל כל כך הרבה מלל ודעות שנהיה לי סלט)

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

במקרה שלי הטכנאי שיתף פעולה, כי הוא ראה את הסטאפ שלי והבין שאין שום דרך להוסיף לשם את הנתב שלהם, שכחתי את שמו. הוא אפילו לא הצליח להגדיר אותו כברידג', רק לרגע, כדי לבדוק שהעסק יכול בתיאוריה לעבוד בתנאים שלהם. אז מחוסר ברירה נתנו לי את ה- WIfi+, וכמובן ניסו להסתיר את העובדה שאפשר להחזיר אותו מבלי לאבד מייד את הגישה לשירות.

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

24/04/2022 14:28  
Ezra.T כתב:
תשיג לעצמך באופן פרטי את ה sfp והרכיב השני הדרוש וזהו.

(אגב אשמח להערות מה הרכיבים שבדיוק דרושים. יחד עם הראוטר הפרטי שלי. ניסיתי לקרוא פה בפורום אבל כל כך הרבה מלל ודעות שנהיה לי סלט)
...
כדי שה- SFP יעבוד על התשתית של בזק, צריך לאקטב אותו אצלם במערכת, והם לא מוכנים לאקטב SFP פרטי (לפחות כך אומרים), רק את הציוד שמגיע מהם.
הנתבים שהם נותנים היום הם ללא SFP אלא עם שקע סיב שאי אפשר לפרק ולחבר לראוטר פרטי כמו שאפשר עם מודול SFP.
במקרה שלי, הראוטר הפרטי לא הסתדר עם ה- SFP של בזב"ל, אז קניתי בהמלצת אחד השרשורים שהיו כאן בנושא, מתאם וג'יביק שתואמים גם למהירות עתידית של 2.5 ג'יגה.

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

24/04/2022 14:28  
Ezra.T כתב:
לא יכול להיות מה שאתם כותבים פה. אני לא מבין מה קורה.

היום דיברתי עם נציג של בזק בינל. היום בבוקר. לא אתמול ולא שלשום. שיחה מוקלטת. אצלי אצלו אצל כולם.
אמר לי בפירוש שיש תמיכה בציוד פרטי.
אמר שמקבלים מהם ציוד חינם ל 3 חודשים. אם רוצים בסוף התקופה ניתן להחזיר ולהמשיך עם ציוד פרטי.
במעמד ההתקנה הטכנאי בודק אם יש לך פורט של 1 ג'יגה בנתב הפרטי שלך וזה מספיק מבחינתם. תשיג לעצמך באופן פרטי את ה sfp והרכיב השני הדרוש וזהו.

...
אין לי מושג עם איזה נציג דיברת אבל תתן לו את הטלפון שלי :lol:
או שהוא חרטט אותך בשביל למכור או שהוא יודע משהו ש5-6 נציגים אחרים כולל 2 מקשרי לקוחות עסקים לא יודעים...
גם אם תשיג באופן פרטי SFP (לא בעיה) - הם לא יהיו מוכנים לאקטב אותו.

לשאלתך כל מה שצריך זה SFP מאוקטב ו"ממיר מדיה" בעלות של 100 ש"ח בKSP וכו.

24/04/2022 14:32  
oferlap כתב:
במקרה שלי הטכנאי שיתף פעולה, כי הוא ראה את הסטאפ שלי והבין שאין שום דרך להוסיף לשם את הנתב שלהם, שכחתי את שמו. הוא אפילו לא הצליח להגדיר אותו כברידג', רק לרגע, כדי לבדוק שהעסק יכול בתיאוריה לעבוד בתנאים שלהם. אז מחוסר ברירה נתנו לי את ה- WIfi+, וכמובן ניסו להסתיר את העובדה שאפשר להחזיר אותו מבלי לאבד מייד את הגישה לשירות.
...
לפני כמה זמן זה היה?
כיום הם בכלל לא מגיעים אליך.
מגיע קבלן של בזק להשחלה והתקנת שקע אופטי בקיר בבית, ואת הציוד שלהם הם שולחים עם שליח.
נערך לאחרונה על ידי Eargasma ב 24/04/2022 14:47, נערך פעם 1 בסך הכל.

Ezra.T
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: עזרא
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #11 

oferlap@ אפשר שם מלא ולינק למוצרים שקנית?
המון תודה.

פות"ש אז אני מבין ממך שזה דד אנד?

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

24/04/2022 14:45  
Ezra.T כתב:
oferlap@ אפשר שם מלא ולינק למוצרים שקנית?
המון תודה.
...
ממיר מדיה sfp/sfp
1.25G/2.5Gbps Two Ports SFP Mode Converter, SFP Repeater (without Transceiver)

ג'יביק תואם 2.5 ג'יגה
₪ 149.06 8%OFF | 2.5Gbps 100M Copper SFP Transceiver 2.5G Copper RJ45 SFP+Transceiver Module Compatible with Mikrotik Cisco 2.5G Ethernet Switch
https://a.aliexpress.com/_m0grsXG

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

24/04/2022 14:44  
Eargasma כתב:
לפני כמה זמן זה היה?
כיום הם בכלל לא מגיעים אליך.
...
לפני כמה שבועות. בלי העזרה מהטכנאי שלהם ללא ספק היה לי יותר קשה לעבור את המשוכה הראשונית, אבל גם אחר כך הם עשו הכל, אבל הכל, כדי לתת לי תחושה שאין לי ברירה אלא להמשיך לשכור או במקרה הגרוע *לקנות* מהם את ה- Wifi+. פניתי אליהם דרך Whatsapp והם העבירו אותי מנציג לנציג, משירות לקוחות לתמיכה טכנית וחזרה, עד שהבנתי שאני יכול פשוט להחזיר את הנתב. וגם אז ניסו שוב לקבוע לי החזרה לשם החלפה בנתב "המתקדם"...

ozzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 545 פעמים
קיבל תודות: 151 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

24/04/2022 13:59  
Eargasma כתב:
תקרא שוב מה רשמתי, יש בזק ויש בזק בינלאומי

זה בדיוק מה שניסיתי לעשות כל הבוקר, הם לא מוכנים לתת את הWIFI+ בשום אופן, לא משנה עם איזה נציג דיברתי וכמה איימתי להעביר את הקו חברה. מאז תחילת אפריל והרפורמה החדשה, לא קיימת האפשרות יותר.

אין לי מה להרחיב. אצלי בדירה התחברתי דרכם בהתחלה על תשתית הוט לפני שנתיים שלוש, הייתי מקבל 100 מגה בשעות הבוקר ו0.5 מגה מהצהרים.
עברתי לבזק, עדיין היה על הפנים.
התנתקתי מהם לחלוטין ועברתי לבזב"ל ומאז שעון שוויצרי.
חשוב לציין שמאז פרטנר עברה כספקית שינוי מהותי ואין שום סיבה לא להתחבר דרכם כיום, אמורים להיות מעולים לראיה הרבה בפורום פה מחוברים אליהם.

לדעתי דרך סלקום אתה יכול לחסוך 900 ש"ח ולקבל התקנה חינם, 120 ש"ח לחודש וגם מתאם סיב. תבדוק באתר שלהם. לי אין אפשרות לעבוד מולם
...
תודה רבה.
לגבי סלקום: יש בערך מליון שירשורים כאן בפורום על כך שהם לא מאפשרים עדיין להתחבר עם נתב פרטי...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

מישהו יודע איזה מ 2 הג'יביקים הללו יתאים? רכשתי את המתאם הנ"ל:

https://ksp.co.il/web/item/141236&appke ... 0wEALw_wcB
WhatsApp Image 2022-04-24 at 3.52.39 PM.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-24 at 3.51.55 PM.jpeg

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”