האם יש פה מישהו שעובד עם נתב פרטי בסיבים דרך בזק בינלאומי?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

Re: האם יש פה מישהו שעובד עם נתב פרטי בסיבים דרך בזק בינלאומי?

נושא שלא נקרא #31 

השאלה המאוד מעניינת היא האם בזק יאפשרו לך לעשות אקטיבציה לפי המספר הסיריאלי של ה SFP הזה. אם כן, יוצא ששילמת 15 דולר על משהו שבזק דורשים עליו 180 שקל.
נערך לאחרונה על ידי nir11 ב 27/04/2022 17:05, נערך פעם 1 בסך הכל.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

אדע חודש הבא ואעדכן. לא יתנו? אשאר בסלקום, לא סוף העולם.

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

עדכון:
נראה שבזק מנסים בכח להעביר לקוחות מבזב"ל אל בזק.
מהרגע שרשמתי פה שהלכתי עם בזב"ל - מסכת עינויים של טלפונים על בסיס יומי לחפור להם כי "יש תקלה במספר הקו" והם לא מצליחים לבצע שדרוג, או מוכנים למכור לי יוזר חדש ולבטל את הקיים. (כי כבר פתוחה פניית שירות על החשבון)
היום התייאשתי והתקשרתי לפרטנר, נחזור אליך. חוזר נציג של הטלויזיה. טעות, נחזור אליך. רושמת לי איזו שונטל בוואטסאפ אחרי חצי שעה "היי זאת שונטל מפרטנר עדיין מעוניין?", חברה שלי מהזבל, כן תתקשרי. אה לא כבר יצאתי אתקשר בראשון.

בקיצור - מה שעולה בזול עולה ביוקר. טלפון לבזק, המתנה של חצי שניה, חצי שניה אח"כ התקנה מתואמת ליום שלישי, עם מתאם SFP.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

28/04/2022 16:11  
Eargasma כתב:
עדכון:
נראה שבזק מנסים בכח להעביר לקוחות מבזב"ל אל בזק.
מהרגע שרשמתי פה שהלכתי עם בזב"ל - מסכת עינויים של טלפונים על בסיס יומי לחפור להם כי "יש תקלה במספר הקו" והם לא מצליחים לבצע שדרוג, או מוכנים למכור לי יוזר חדש ולבטל את הקיים. (כי כבר פתוחה פניית שירות על החשבון)
היום התייאשתי והתקשרתי לפרטנר, נחזור אליך. חוזר נציג של הטלויזיה. טעות, נחזור אליך. רושמת לי איזו שונטל בוואטסאפ אחרי חצי שעה "היי זאת שונטל מפרטנר עדיין מעוניין?", חברה שלי מהזבל, כן תתקשרי. אה לא כבר יצאתי אתקשר בראשון.

בקיצור - מה שעולה בזול עולה ביוקר. טלפון לבזק, המתנה של חצי שניה, חצי שניה אח"כ התקנה מתואמת ליום שלישי, עם מתאם SFP.
...
אם הבנתי נכון בזב"ל בדרך להתמזג לתוך בזק ולהיסגר בכל מקרה.

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #35 

30/04/2022 15:33  
NegativeIQ כתב:
אם הבנתי נכון בזב"ל בדרך להתמזג לתוך בזק ולהיסגר בכל מקרה.
...
אני גם קראתי שהם רצו להעביר את כל הלקוחות מבזב"ל לבזק עם החוק החדש, ולא אישרו להם.
אבל זה לא מסביר למה לתת הצעה משתלמת יותר מכל בחינה דרך בזב"ל ולא דרך בזק... ולא הפוך

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

26/04/2022 16:47  
Huber כתב:
לא הבנתי למה הזמנת SFP TO SFP? בראוטרים בתיים אין חיבור SFP. למה לא משהו כזה?
...
לצורך תמיכה במהירות 2.5 ג'יגה.
לראוטר שלי (Draytek Vigor3910) יש כניסות SFP+ וגם כניסות 2.5 ג'יגה נחושת.
כניסות ה- SFP+ לא תואמות לג'יביק שהשגתי מבזב"ל. אין לינק בכלל. הבנתי מהודעות פה בפורום, שגם במקרים שכן קיימת תאימות עם ראוטרים, היא חלקית בלבד ומתקבל לינק של 1 ג'יגה, לא יותר.
המתאם הזה פותר את הבעיה - צד אחד שלו עובד עם הג'יביק של תשתית בזק במהירות 2.5 ג'יגה. בצד השני ג'יביק שלי עם יציאת נחושת 2.5 ג'יגה, שמתחברת בכבל לאחת הכניסות המתאימות בראוטר. עכשיו הראוטר רואה לינק 2.5 ג'יגה מכיוון ה- WAN, למרות שעדיין אין לי חבילת 2.5 ג'יגה.

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #37 

26/04/2022 16:55  
Eargasma כתב:
מניח שיש לו נתב עם חיבור לSFP, והנתב לא הצליח להתחבר בצורה כזו, אז הוא קנה את מה שקנה כדי לגשר וגם להשאר עם תמיכה עתידית ב2.5 אם יחליט לשדרג, לא כמו במתאם שקישרת שמוגבל לג'יגה.
במה שהוא קנה אין יציאת RJ45 לכן ג'יביק של בזק נכנס מצד אחד, ומצד שני הג'יביק שלו וממנו RJ45.
...
נכון, אבל בראוטר לא חייבת להיות כניסת SFP+ אלא (כמו במקרה שלי) צריך בסופו של דבר כניסת נחושת 2.5 ג'יגה. אם היה מתאם דומה עם יציאת נחושת 2.5 ג'יגה (במקום SFP נוסף), הייתי מעדיף לקנות אותו ולחסוך רכישה של ג'יביק תואם.

אני לא יודע מה קורה אם מנסים לחבר את שני ה- SFP בכבל ישיר פסיבי. תחושת הבטן שלי היא שזה לא יעבוד או יתקבל חיבור ג'יגה במקרה הטוב. בסוף השבוע אני עומד לסדר את ארון התקשורת עם Patch Panel ו- Rack mount ואז אוכל לערוך ניסויים כאלה בקלות.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

למי שרוצה לדעת איך נראה הגיביק שבזק מספקים:
WhatsApp Image 2022-05-02 at 10.35.20 AM.jpeg

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #39 

24/04/2022 13:24  
oferlap כתב:
העניין הוא שאני מאד רוצה לקבל אפלוד של 250, אז זה לא שאני מאד מרוצה מהמצב.
...
חלומך התגשם...
חבל שהשירות לקוחות שלהם פשוט מחפיר ולא פחות מזה, ושאי אפשר ציוד פרטי. בזק הרי לא יישרו קו, הם מוכרים חבילות כאלה בתוספת תשלום.

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #40 

12/05/2022 16:27  
Eargasma כתב:
חלומך התגשם...
...
לא כל כך מהר.... אלי זה לא הגיע, המהירות אצלי לא השתנתה.

מ-ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

כנ״ל, אצלי לא קרה כלום, ושאלתי ליתר בטחון את התמיכה הטכנית שלא ידעו בכלל במה מדובר.

danik1956
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: דני קלמר
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

האם השאלה של פותח השרשור מתייחסת לחיבור נתב פרטי ישר אל הסיב ללא נתב של הספק? האם ניתן לחבר את הנתב של הספק אל הסיב ולהגדיר אותו כברידג' ואליו לחבר את הנתב הפרטי בכבל רשת רגיל (כמו שהיום מחובר אצלי נתב VDSL של בזק המוגדר כבריג') ?

oferlap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #43 

16/05/2022 23:41  
מ-ב כתב:
כנ״ל, אצלי לא קרה כלום, ושאלתי ליתר בטחון את התמיכה הטכנית שלא ידעו בכלל במה מדובר.
...
אני משתגע מהם. גם לא ברור איזה Prefix Delegation אני מקבל מהם ב- IPv6, בהיעדר הגדרה ברורה הראוטר שלי מתבלבל ולא תמיד מצליח לחלק כתובות בכל הרשתות הפנימיות, והתמיכה הטכנית לא יודעים במה מדובר: "בשלב זה אנחנו לא מחלקים כתובות IPv6 קבועות".
כל יום אני שוקל להרים טלפון לבזק ולעבור לחבילה המהירה ביותר שלהם, או אפילו להזמין מהם חיבור נוסף כדי להשוות למשך תקופה כזו או אחרת.

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

בשביל מה אתה צריך v6? זה לא נותן כלום

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #45 

17/05/2022 8:47  
oferlap כתב:
אני משתגע מהם. גם לא ברור איזה Prefix Delegation אני מקבל מהם ב- IPv6, בהיעדר הגדרה ברורה הראוטר שלי מתבלבל ולא תמיד מצליח לחלק כתובות בכל הרשתות הפנימיות, והתמיכה הטכנית לא יודעים במה מדובר: "בשלב זה אנחנו לא מחלקים כתובות IPv6 קבועות".
כל יום אני שוקל להרים טלפון לבזק ולעבור לחבילה המהירה ביותר שלהם, או אפילו להזמין מהם חיבור נוסף כדי להשוות למשך תקופה כזו או אחרת.
...
אני יכול להגיד לך שמאז התקרית חטפתי ג'ננה וניתקתי כל קשר מהם, כך גם השכן של ההורים שלא הצליח להגיע לנציג כדי להזמין חיבור והתייאש ועבר לבזק.
אין שירות. גם אם תתקשר 3 פעמים וכל פעם תחכה חצי שעה, שעה, יענה לך נציג לא רלוונטי, ויעביר אותך לנציג "רלוונטי" אחרי עוד המתנה של חצי שעה שפשוט אין לו שום מושג על מה הוא מדבר.
אין להם נציגים טכניים ואין להם נציגי שירות ואין להם נציגי קשרי לקוחות, עזוב במגזר הפרטי, אפילו במגזר העסקי!
אפילו בדירה הפרטית שלי התנתקתי מהם ועברתי לבזק, עזוב שהשירות אצל בזק עצמה ולא בחברה הבת לא בר השוואה בכלל, שירות פשוט מדהים ורמה גבוהה מאוד, תמיד עונה נציג רלוונטי במיידי ופותר את הבעיה בשניה - בשביל להתנתק מהם ולהחזיר את הנתב השכור שהיה לי מהם - חיכיתי 4 ימים לחזרה מנציגת קשרי לקוחות (שאלוהים יסלח לי אבל האייקיו בשיחה איתה היה נשמע משהו כמו 5) שמרחה אותי חצי שעה על הקו בצעקות שיש חוק והם מחוייבים לבוא לאסוף ממני את הציוד ללא עלות. בסוף גרמתי לה להגיד שיבואו לאסוף אבל תמורת 50 שקלים ואיבדתי סבלנות, התקשרה איתי לחברת השליחים וניתקתי לה את הטלפון כשהיא בהמתנה.
במקום לעבוד עם לקוחות הייתה שעה וחצי (!!!!) בהמתנה על הקו שלהם עד שענו לה וחזרה אלי 6 פעמים באטרף כי הייתי עסוק כדי שאענה לה ויתאמו איתי משלוח. פשוט סתומים.

בקיצור התחושה היא שהם עושים הכל כדי לייאש לקוחות ולהעביר אותם בצורה חוקית עקומה לבזק עצמה. ממליץ לזרום איתם.
הספק החדש פשוט מעולה, וגם על נחושת מחברים אותך בארון השכונתי לתשתית נפרדת מהסיטונאי עם 10 מגה העלאה... באסה שהמחירים גבוהים.

רק תהיה מוכן שבבזק יש CGNAT אבל יש IPV6

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”