סלקום סיבים ציוד פרטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

סלקום סיבים ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #1 

בשלב הראשון, סלקום ניסו להוציא לי את המיץ כאשר דרשתי לחבר נתב פרטי:
1) הביאו נתב שלהם בניגוד לסיכום מול מכירות, בטענה שאין ציוד אחר.
אחרי כמה שיחות וויכוחים
2) באו לאסוף את הנתב שלהם ושמו יחידת bridge של נוקיה.
אבל מזה 3 שבועות, לא מוכנים לאסוף את יחידת הBridge שלהם ולתת לי לעשות שימוש בSFP שנקנה מבזק.
התשובה האחרונה שלהם, שהם שלחו לי פעמיים. בה הם מתחמקים מהדרישה שלי לאקטב SFP נתמך.
כנראה התחנה הבאה, משרד התקשורת ו/או המועצה לצרכנות.
מישהו עם מצב דומה רוצה לאחד כוחות? :)

RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: סלקום סיבים ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #2 

מתוך החוזה העיקרי מול סלקום:
כלומר, תקנו אותי אם אני טועה, אבל נראה לי שסלקום מפרים את החוזה במקרים שהם עושים בעיות עם ציוד סיבים שנקנה מבזק.

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

הם לא חייבו אותך לרכוש או לשכור את המתאם, הוא בחינם. אז לא נראה שמפרים משהו.

מה אתה צריך דווקא SFP מבזק, מה הבעיה עם מה שסלקום נותנים? אצלי הנוקיה הזה עובד מצוין.

RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

07/04/2022 23:02  
odedee כתב:
הם לא חייבו אותך לרכוש או לשכור את המתאם, הוא בחינם. אז לא נראה שמפרים משהו.

מה אתה צריך דווקא SFP מבזק, מה הבעיה עם מה שסלקום נותנים? אצלי הנוקיה הזה עובד מצוין.
...
המתאם נמסר בהשכרה, ללא עלות. בהתאם לחוזה סלקום גם רשאית להתחיל לגבות עליו כסף בכל רגע.
השורה החשובה: ניתן לקבל את השירות באמצעות ציוד המורשה בישראל ונתמך - קרי, ציוד של בזק.

יש לי את מגוון הסיבות שלי לרצות לעבור לציוד פרטי באופן מלא.

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

07/04/2022 23:52  
RomaPek כתב:
המתאם נמסר בהשכרה, ללא עלות. בהתאם לחוזה סלקום גם רשאית להתחיל לגבות עליו כסף בכל רגע.
השורה החשובה: ניתן לקבל את השירות באמצעות ציוד המורשה בישראל ונתמך - קרי, ציוד של בזק.

יש לי את מגוון הסיבות שלי לרצות לעבור לציוד פרטי באופן מלא.
...
מה זה המתאם ברידג' הזה של נוקיה? ...זה אותו מוצר (SFP) זהה למה שכבר יש לך תואם בזק, פשוט הוא של מותג נוקיה?
-או מדובר במוצר שונה?

שאלה נוספת:
את הרכיב ברידג' הזה של נוקיה שהשכירו לך - אני כן יכול לקנות את הדגם הזה באופן פרטי (ממקום אחר בארץ/באינטרנט), ואז לבוא אליהם ולאקטב אותו דרך התמיכה הטכנית/הטכנאי של סלקום?

shay_g
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אוליי זה יהיה אפשרי עם "ZTE F601 V6" כי זה ציוד שבזק כן איקטבו לי וזה עולה 50 שקל דרך אליאקספרס (מהירות מקסימלית 1 גיגה!),
לא צריך SFP בשביל הZTE

RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

14/04/2022 11:18  
two-times כתב:
מה זה המתאם ברידג' הזה של נוקיה? ...זה אותו מוצר (SFP) זהה למה שכבר יש לך תואם בזק, פשוט הוא של מותג נוקיה?
-או מדובר במוצר שונה?
...
הוא מתוך הרשימה של בזק, אבל יוצא מהמחסנים של סלקום.
14/04/2022 11:18  
two-times כתב:
שאלה נוספת:
את הרכיב ברידג' הזה של נוקיה שהשכירו לך - אני כן יכול לקנות את הדגם הזה באופן פרטי (ממקום אחר בארץ/באינטרנט), ואז לבוא אליהם ולאקטב אותו דרך התמיכה הטכנית/הטכנאי של סלקום?
...
על זה אני נלחם בסלקום.
למרות שמהמכתב משתמע כאילו הם מאפשרים. בפועל סלקום מסרבים בתוקף לאקטב ציוד פרטי תואם, גם אם הציוד הזה נקנה מבזק/בזקסטור ובוודאות תומך בתשתית.

יותר מעניין:
התשובה של שניים-שלושה מהנציגים בתמיכה של סלקום הייתה שהסיבה היא לא טכנית אלא "כי לא יהיה להם גישה לציוד", וזה בדיוק מה שאני מחפש - שלסלקום לא תהיה גישה לציוד קצה אצלי בבית.

קצת רקע טכני:
ברשת GPON לספק-בעל התשתית יש שליטה מלאה על הלקוחות, כולל אך לא מוגבל לניטור וניהול הרשת הביתית בתוך בית הלקוח. בתאוריה, יכול מחר בבוקר לקום רפ"ק ישראל ישראלי, לזייף/להוציא במרמה צו בית משפט, לגשת לסלקום ולקבל בקליק גישה לכל הרשת הביתית שלי ושלך. יכול להיות גם ישראל ישראלי אחר, שמתחזה לשוטר.
אפילו ישראל ישראלי שזה הרגע השתחרר מאשפוז פסיכיאטרי ומצא עבודה בסלקום.
או סתם ישראל ישראלי חמום מח מסיבה אחרת, חסר חמומי מוח בארץ?
חסר חברות הייטק שפרצו אליהם בשנים האחרונות?

Yairnachum
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: יאיר נחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #8 

אם אני בתשתית של בזק, וקונה מבזק מודול sfp ומחבר אותו לממיר מדיה, כל עוד סלקום הספק שלי אני לא אצליח להתחבר לאינטרנט בלי שהם יאקטבו לי את זה?

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

האמת לא ברור לי איך הם יגשו לרשת הפנימית שלך דרך הנתב הפרטי שלך.
המתאם רק ממיר את הסיב לחיבור נחושת אבל כול זה מחוץ לרשת הפרטית. החיבור שלהם נכנס לכניסת ה wan בנתב שלך וכול הגדרות הפיירוול אצלך תקפות.

RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #10 

14/04/2022 23:03  
Yairnachum כתב:
אם אני בתשתית של בזק, וקונה מבזק מודול sfp ומחבר אותו לממיר מדיה, כל עוד סלקום הספק שלי אני לא אצליח להתחבר לאינטרנט בלי שהם יאקטבו לי את זה?
...
כן, זה בדיוק המצב.
למרות שיש דרכים עם צורך במעט חוש טכני, הרבה רצון ומעט כסף, לחבר ציוד פרטי לחלוטין ובלי לאקטב אותו בשום מקום - אבל עדיין משהו חייב להיות מאוקטב על רכיב הOLT של הרשת.
14/04/2022 23:10  
י-א כתב:
האמת לא ברור לי איך הם יגשו לרשת הפנימית שלך דרך הנתב הפרטי שלך.
המתאם רק ממיר את הסיב לחיבור נחושת אבל כול זה מחוץ לרשת הפרטית. החיבור שלהם נכנס לכניסת ה wan בנתב שלך וכול הגדרות הפיירוול אצלך תקפות.
...
במקרה ויש לך נתב פרטי, בפחות קלות ממה שהם עושים את זה עם נתב שלהם.
המתאם לא רק ממיר את הסיב לחיבור נחושת, יש לו קושחה, הספק יכול לצרוב את הקושחה הזאת מרחוק - ללקוח אין בקרה וחיווי על כך. מי נותן לך אחריות שמחר בבוקר בקושחה הזאת לא יצרב קוד זדוני?

הפיירוול שיש בראוטר בייתי הוא כמו מכונית צעצוע, על פניו נוסע אבל עד שאתה צריך אותו באמת.

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

זה נכון גם לגבי הציוד שאצל הספק, לא רק בבית שלך.

הפתרון לחשש כזה הוא רק שימוש ב vpn!

RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #12 

15/04/2022 16:38  
י-א כתב:
זה נכון גם לגבי הציוד שאצל הספק, לא רק בבית שלך.

הפתרון לחשש כזה הוא רק שימוש ב vpn!
...
VPN לא פותר בעיות ברמה הזאת,
הפתרון הוא חומרה עם תמיכה של קהילת מפתחים וציוד רשת המופעל בעזרת FreeBSD - כלומר הדברים שהמדיניות של סלקום מקשה עד כדי למנוע מלקוחות לעשות בהם שימוש.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

14/04/2022 23:56  
RomaPek כתב:
במקרה ויש לך נתב פרטי, בפחות קלות ממה שהם עושים את זה עם נתב שלהם.
המתאם לא רק ממיר את הסיב לחיבור נחושת, יש לו קושחה, הספק יכול לצרוב את הקושחה הזאת מרחוק - ללקוח אין בקרה וחיווי על כך. מי נותן לך אחריות שמחר בבוקר בקושחה הזאת לא יצרב קוד זדוני?

הפיירוול שיש בראוטר בייתי הוא כמו מכונית צעצוע, על פניו נוסע אבל עד שאתה צריך אותו באמת.
...
כשהמתאם הוא Bridge ומחובר לראוטר פרטי הם לא יכולים לגשת לך לרשת הפנימית, גם אם הם שולטים לחלוטין בקושחה של המתאם. הראוטר הוא מה שמקבל את כתובת ה-IP, הוא מה שמבצע את ה-NAT והוא מה שמחליט לאן להעביר פקטות שמגיעות מהאינטרנט (אם בכלל). המתאם נמצא מחוץ לרשת המקומית שלך ומבחינת הרשת המקומית זה כאילו הוא באינטרנט. זה נכון שכל התעבורה שלך לאינטרנט עוברת דרכו ולכאורה סלקום יכולה להאזין לך או אפילו לבצע Man in the Middle, אבל בוא לא נשכח שהם הספק שלך וגם אם המתאם היה 100% ציוד פרטי שלך הם עדיין היו יכולים לעשות את כל זה על ראוטר בצד שלהם.

danielnm
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #14 

14/04/2022 22:51  
RomaPek כתב:
קום לא תהיה גישה לציוד קצה אצלי בבית.

קצת רקע טכני:
ברשת GPON לספק-בעל התשתית יש שליטה מלאה על הלקוחות, כולל אך לא מוגבל לניטור וניהול הרשת הביתית בתוך בית הלקוח. בתאוריה, יכול מחר בבוקר לקום רפ"ק ישראל ישראלי, לזייף/להוציא במרמה צו בית משפט, לגשת לסלקום ולקבל בקליק גישה לכל הרשת הביתית שלי ושלך. יכול להיות גם ישראל ישראלי אחר, שמתחזה לשוטר.
אפילו ישראל ישראלי שזה הרגע השתחרר מאשפוז פסיכיאטרי ומצא עבודה בסלקום.
או סתם ישראל ישראלי חמום מח מסיבה אחרת, חסר חמומי מוח בארץ?
חסר חברות הייטק שפרצו אליהם בשנים האחרונות?
...

מה שאתה אומר לא הגיוני וגובל על הפרנואידיות.

התעבורה הביתית הפנימית שלך(אם אתה מריץ שירותים ביתיים כמו שרת Samba או כל מיני טכנולוגיות IOT) לא אמורה לגעת בONT, היא עוברת רק בתוך הראוטר(שאתה יכול להחליף בראוטר פרטי) ולא תלוייה בספק שלך.

התעבורה החיצונית ככה או ככה עוברת דרך ציוד של תשתית האינטרנט שלך ושל עוד הרבה תשתיות בעולם, כך שהעובדה שיש עוד איזה ONT של סלקום בין הנתב לטרמינל של הבניין/השכונה לא משנה מבחינת אבטחה/פרטיות. אם אתה רוצה לשפר את הפרטיות שלך, אתה יכול להשתמש בDNS over HTTPS/TLS (ע"י הגדרת DNS RESOLVER מתאים, כגון זה של cloudflare), וכן לדאוג לגלוש רק באתרים שתומכים בHTTPS. מעבר לזה ניתן להגדיר VPN או אף להשתמש בשירות טור. וכמובן לדאוג שהשירותים הפנימיים שלך מאובטחים, במיוחד ציוד IOT שידוע שיש לו הרבה פרצות.

דיברת על האבטחה של נתבים ביתיים - אתה צודק שהם לא הכי בטוחים, ואם זהו חשש רציני מצידך, כדאי להחליף את הראוטר. לבנות ראוטר משלך בעזרת OPNsense זו כנראה האופציה הכי חזקה ובטוחה, או ללכת על נתב prosumer של חברה כגון mikrotik/ubiquiti אם אתה רוצה משהו קצת יותר זול ופשוט.

RomaPek (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #15 

16/04/2022 20:10  
danielnm כתב:
התעבורה הביתית הפנימית שלך(אם אתה מריץ שירותים ביתיים כמו שרת Samba או כל מיני טכנולוגיות IOT) לא אמורה לגעת בONT, היא עוברת רק בתוך הראוטר(שאתה יכול להחליף בראוטר פרטי) ולא תלוייה בספק שלך.
...
לא אמורה לגעת בONT, לא אמורה להישלח לOLT ולהגיע לצד ג' - אבל אמור זה שם של דג, ברגע שיש לך ראוטר של ספקית האינטרנט בתשתית הסיבים GPON הטכנולוגיה מאפשרת גישה בקליק לכל תעבורת הרשת הפנימית שלך.
הטכנולוגיה מאחוריי רשת GPON מראש תוכננה ונבנתה כך שתאפשר ניטור ובקרה מקסימלי, יותר מזה המידע הזה נגיש וזמין באופן פתוח - פשוט תעשה גוגל, תחפש מערכת ניהול מנויים עבור ספק ברשת GPON ותבין.

נגיד שאתה משתמש מתקדם ורוכש את הציוד המומלץ בפורום הזה, לדוגמא ציוד של Tp-link:
https://www.reddit.com/r/hardware/comme ... _your_web/
16/04/2022 20:10  
danielnm כתב:
מה שאתה אומר לא הגיוני וגובל על הפרנואידיות.
...
אתייחס לזה כמחמאה, שמח לשמוע שאני מעלה את הסוגיה בצורה מובנת גם למי שלא בקיא בתחום.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”