סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
RomaPek
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

Re: סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #211 

מישהו ניתקל בצורך לפתוח תמיכה בלתי מוגבלת של SFP-ים בכרטיס intel x520?

לקריאה נוספת: https://forums.servethehome.com/index.p ... ers.24634/

מהות הבעיה, צריך לאפשר תמיכה בנוקיה של בזק.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

הי. מתנצל אם השאלה נענתה אבל בכ"ז 15 עמודים של דיון - אפשר TLDR?

מה אני צריך בדיוק לחיבור של בזק 1000/250? האם זה מתאים?

https://ksp.co.il/web/item/141236&appke ... ZYQAvD_BwE

mrgadgets
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

14/04/2022 10:50  
Huber כתב:
הי. מתנצל אם השאלה נענתה אבל בכ"ז 15 עמודים של דיון - אפשר TLDR?

מה אני צריך בדיוק לחיבור של בזק 1000/250? האם זה מתאים?

https://ksp.co.il/web/item/141236&appke ... ZYQAvD_BwE
...
אתה צריך GBIC SFP מבזק סטור, וכל מתאם כמו ששלחת אמור לעבוד.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #214 

SFP אפשר לקבל גם מהטכנאי של בזק שמגיע להתקנה, לא חייבים ללכת לבזק סטור.
הערה כללית לגבי בזק - צריך להזהר, לא תמיד בבזק סטור יידעו מה זה SFP, ולא תמיד נציג השרות שיענה לך יידע מה זה בכלל אקטיבציה ל SFP. אומר לך מנסיון.

vertig0
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #215 

היי, אני מתכנן לרכוש RB5009, ולשימוש שלנו מספיק לנו 1GB. כידוע לראוטר הזה יש חיבור SFP+ אבל ממחקר שעשיתי הוא תואם גם למהירויות נמוכות יותר. אני מעוניין לחבר את הסיב ישירות לראוטר ולקנפג אותו (עם PPP אני מניח?) להתחבר לבזק.

רציתי לדעת כי נדמה לי שכתבת שיש לך את הראוטר הזה או שאתה ממליץ עליו, במידה ואני לא מתכנן לעלות ל2.5GB אין לי צורך בכל הקונסטרוקציה והמתאמים שאתה תיארת אלא יספיק לי פשוט יספיק לי המודול שיש בבזק סטור, נכון?

מודה שאני לא חדש בתחום של הSFP, אז קצת שאלה של noob: רציתי לדעת בעצם כשרוכשים מודול SFP לאיזה רכיבים צריך לוודא שהוא יתאים? יש מצב שמודולים אחרים של חברות אחרות גם יעבדו עם הסיב של בזק? או שאין טעם להסתבך ופשוט לקחת את המודול שהם מציעים.

vertig0
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #216 

17/05/2022 16:35  
vertig0 כתב:
היי, אני מתכנן לרכוש RB5009, ולשימוש שלנו מספיק לנו 1GB. כידוע לראוטר הזה יש חיבור SFP+ אבל ממחקר שעשיתי הוא תואם גם למהירויות נמוכות יותר. אני מעוניין לחבר את הסיב ישירות לראוטר ולקנפג אותו (עם PPP אני מניח?) להתחבר לבזק.

רציתי לדעת כי נדמה לי שכתבת שיש לך את הראוטר הזה או שאתה ממליץ עליו, במידה ואני לא מתכנן לעלות ל2.5GB אין לי צורך בכל הקונסטרוקציה והמתאמים שאתה תיארת אלא יספיק לי פשוט יספיק לי המודול שיש בבזק סטור, נכון?

מודה שאני לא חדש בתחום של הSFP, אז קצת שאלה של noob: רציתי לדעת בעצם כשרוכשים מודול SFP לאיזה רכיבים צריך לוודא שהוא יתאים? יש מצב שמודולים אחרים של חברות אחרות גם יעבדו עם הסיב של בזק? או שאין טעם להסתבך ופשוט לקחת את המודול שהם מציעים.
...
דרך אגב, אני מתכנן להריץ עליו WIREGUARD CLIENT, ראיתי שזה נכנס כתמיכה בROS 7, אם למישהו יצא לעשות את זה אשמח לשמוע איך הרכיב התמודד עם זה מבחינת ביצועים וכן איזה רוחב פס הצלחתם להגיע

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #217 

17/05/2022 16:35  
vertig0 כתב:
...
זה צריך לעבוד (עם PPPoE), רק צריך לזכור שבשביל להשתמש במודול SFP (בלי +) צריך לבטל Auto Negotiation ולנעול את הפורט למהירות 1G, כפי שהוסבר מוקדם יותר בשרשור:
viewtopic.php?p=3219808#p3219808
...
כן.
...
אתה צריך מודול מסוג SFP ONT לטכנולוגית GPON שנכלל ברשימת הציוד המאושר לשימוש של בזק. את הרשימה הנ"ל ניתן למצוא בקישור הבא:
https://www.bezeq.co.il/media/PDF/gpon.pdf
נכון להיום, הרשימה הנ"ל כוללת ארבעה מודולים אפשריים, אבל היחידי מתוכם שידוע שהוא זמין לרכישה הוא הראשון: Nokia G-010S-A. זה המודול שנמכר בבזק-סטור (ולרוב גם ניתן לקבל אותו מהטכנאי שמתקין את הסיב). לא ידוע לי על אף מקרה של שימוש במודול SFP אחר.

RomaPek
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #218 

הדגמים של הsfp האוניברסלי שפרסמתי פה:
viewtopic.php?p=3235261#p3235261

רלוונטים גם לבזק במהירות של 2.5G, כגיבוי/תחליף לנוקיות מבזק.

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #219 

שלום קניתי לא מזמן ראוטר MICROTIC RB5009 וחיברתי אותו דרך SFP ל בזק בין לאומי מהירות 1G ואכשב אברתי לבזק של 2.5G ו לא מצליך לקבל מהירות מעל 1G מישהו יכול להעזור?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #220 

01/06/2022 10:48  
m1978 כתב:
שלום קניתי לא מזמן ראוטר MICROTIC RB5009 וחיברתי אותו דרך SFP ל בזק בין לאומי מהירות 1G ואכשב אברתי לבזק של 2.5G ו לא מצליך לקבל מהירות מעל 1G מישהו יכול להעזור?
...
ואתה בטוח בזה שהממשק SFP Plus של "MICROTIC" זה יכול לזהות את המודול שהוא SFP בלבד לעבודה במהירות של 2.5G ?

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #221 

בבזק אומרים שאותו SFP עובד הם ב1G הם ב 2.5G זה מודול של בזק אין אחרת יכול להיות הוא SFP+
להבי ראוטר עם יש לו יציה 2.5G הוא צריך לתמוח במהירות הזה.
פו מישהו מחבריי פרסם ש עבד עם ראותר הזה....
יש ברשותי SFP+ Media Converter G0200-SFP (Kit #31), 10GBase-T .. עם SFP NOVAC ניסיתי ו לא היצתלחתי
אני חושב שבייעה היא ב SFP צריך לבתל AUTONEGOTITATION ו הוא נינעל על 1G ....אחרת רושם לא מחובר (NOLINK

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #222 

01/06/2022 10:48  
m1978 כתב:
...
נכון לעכשיו, הפורט +SFP של ה-RB5009 לא תומך במהירות של 2.5G (רק ב-10G וב-1G). בשביל לקבל מהירות של מעל 1G צריך ציוד נוסף, כמו, למשל, השילוב של ממיר מדיה SFP to SFP עם מודול SFP to rj45 שתומך במהירות של 2.5G שהוצג בתחילת השרשור הנוכחי:
viewtopic.php?p=3210616#p3210616

האמת היא ש-MikroTik דווקא עובדים על הוספת התמיכה ב-SFP במהירות 2.5G לפחות לחלק מהציודים שלהם עם פורטים מסוג +SFP. גרסאות הפיתוח האחרונות של RouterOS (ובפרט הגרסה האחרונה, שהיא 7.3rc1) כוללות תמיכה ב-SFP במהירות 2.5G עבור רוב (ואולי כל) המתגים מסדרת CRS3XX (ובכלל זה ה-CRS305-1G-4S+IN הפופולרי) וכנראה שגם עבור נתבים מסוימים (אבל רק כאלה שהם high-end באופן יחסי, כמו ה-+CCR2116-12G-4S וה-CCR2004-1G-12S+2XS).

למרבה הצער, כנראה שבשלב זה ה-RB5009 וה-RB4011 הפופולריים לא נכללים במשחק.

בדקתי את ה-CRS305-1G-4S+IN עם RouterOS 7.3rc1 והוא עובד יפה מאד עם ה-Nokia G-010S-A במהירות 2.5G. אפשר לחבר אותו עם כבל DAC לנתב שיש לו פורט +SFP יחיד (כמו ה-RB5009 או ה-RB4011) במקום לחבר ממיר מדיה, להשתמש ב-VLANs להפרדת LAN/WAN, ואז נשארים שני פורטים +SFP לשימושי LAN. שימוש כזה ב-CRS305-1G-4S+IN (או במתגים עם יותר פורטים מסדרת ה-CRS3XX, למי שצריך יותר פורטים) מהווה אלטרנטיבה מעניינת לפתרון שהוצג בתחילת השרשור הנוכחי.

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #223 

01/06/2022 23:47  
m1978 כתב:
יש ברשותי SFP+ Media Converter G0200-SFP (Kit #31), 10GBase-T .. עם SFP NOVAC ניסיתי ו לא היצתלחתי
אני חושב שבייעה היא ב SFP צריך לבתל AUTONEGOTITATION ו הוא נינעל על 1G ....אחרת רושם לא מחובר (NOLINK
...
אם הבנתי נכון, ויש לך את הציוד שעליו המלצתי בתחילת השרשור, אז הוא צריך לעבוד עם ה-RB5009 בלי בעיות (אצלי זה עובד!). אם תסביר בצורה מסודרת מה חיברת למה ואיך, אני אוכל לנסות לעזור לך לגרום לזה לעבוד. (הדרך הכי פשוטה, אגב, וככה זה עובד אצלי, היא להשתמש בפורט 2.5G של ה-RB5009 בתור חיבור WAN ואז משתמשים בפורט +SFP של ה-RB5009 לשימושי LAN והוא לא חלק מהמשחק.)

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #224 

01/06/2022 23:47  
m1978 כתב:
בבזק אומרים שאותו SFP עובד הם ב1G הם ב 2.5G זה מודול של בזק אין אחרת יכול להיות הוא SFP+
להבי ראוטר עם יש לו יציה 2.5G הוא צריך לתמוח במהירות הזה.
פו מישהו מחבריי פרסם ש עבד עם ראותר הזה....
...
בבזק צודקים במה שהם אומרים. ואותו SFP עובד גם ב1G וגם ב 2.5G. רק מה. זה באמת SFP, כפי שהם אומרים. והפורט שיש לך ב MIKROTIK , כפי שכבר כתבתי לפני זה, הוא SFP PLUS. שמן הסתם עם המודולים של SFP בלבד הוא עובד רק עד 1G. בכדי שהוא יעבוד במהירות של 10G למשל צריך שיהיה מחובר עליו מודול SFP PLUS מתאים. מה שכן אתה יכול לעשות זה להשתמש בממיר מדיה עם יציעה של 2.5G על נחושת ולחבר אותו לפורט נחושת של 2.5G ב MIKROTIK ולכיוון LAN לחבר בו מודול SFP PLUS מתאים. זה כל הסיפור. רק מה, אל תצפה ליותר מדי ביצועים ממכשיר זה של MIKROTIK, כי כבר לפי המפרט משאבי חומרה שלו אתה יכול להבין לבד על מה מדובר.

m1978
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #225 

ממיר מדיה 10 G ----פורט 2.5G ראוטר פורט נחןשט (העם יעבדו שער פורטים ב 1 G?
-----מי SFPראותר עם DAC CABEL ל 305 CRS
נכן??????? מחיר ו איפו לקנות DAC CABEL
איך לאעשות נכון UPGRADE ל 305 CRS
תודה על שיתוף

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”