סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #1 

עדכון 19/02/2023: התחום של ציוד רשת שתומך במהירות 2.5G מתפתח כל הזמן. אמנם הציוד שמתואר בפוסט הנוכחי הוא עדיין האופציה הטובה ביותר בהרבה מקרים, אבל מאז שנפתח השרשור נוספו גם אופציות חיבור נוספות שעליהן נכתב בו. העדכונים העיקריים סוכמו לאחרונה בפוסט הבא:
viewtopic.php?p=3274391#p3274391

========================================

הדרך העיקרית להתחבר לתשתית הסיבים של בזק עם ציוד פרטי היא לרכוש מהם מודול SFP מסוג Nokia G-010S-A בעלות של 180 ש"ח. את המודול הנ"ל ניתן לחבר ישירות לנתבים שמצוידים בכלוב SFP או לחבר דרך ממיר מדיה מ-SFP ל-rj45 (ממיר כזה שמתאים למהירות של 1G ניתן לרכוש בארץ בפחות מ-100 ש"ח או להזמין מחו"ל במחיר נמוך יותר). זה סיפור די פשוט וסטנדרטי למהירויות של עד 1G, אבל מה עושה מי שרוצה להתחבר למהירות של 2.5G בלי להשתמש בנתב של בזק?

החדשות הטובות הן שהמודול SFP הנ"ל של Nokia תומך גם במהירות של 2.5G וניתן להשתמש בו גם במהירות הזו לחיבור ציוד פרטי. החדשות הפחות טובות הן שלא קל למצוא ציוד שתומך בחיבור של המודול הזה במהירות של 2.5G. הסיבה היא שהסטנדרט של SFP במהירות 2.5G אמנם קיים, אבל התמיכה בו מאד מצומצמת. רוב הנתבים שמצוידים בכלובי SFP שתומכים במהירויות של מעל 1G מצוידים בכלובי +SFP שמיועדים למהירות של 10G. רובם מאפשרים גם חיבור של מודולי SFP (בלי +) במהירות של 1G (אם כי זה דורש לרוב קינפוג ידני), אבל הם לא תומכים בסטנדרט הדרוש של SFP במהירות 2.5G.

אז מה עושים? אני חושב שמצאתי פיתרון פשוט יחסית שהוא פחות יקר מכל פיתרון אחר שידוע לי עליו. הפיתרון שלי מבוסס על ממיר מדיה SFP to SFP של חברת 10Gtek (מודל G0200-SFP) שניתן להזמין מ-eBay בקישור
https://www.ebay.com/itm/224551612442
או מ-AliExpress בקישור
https://www.aliexpress.com/item/1005002547053835.html
או מ-Amazon בקישור

בשילוב עם מודול SFP to rj45 שתומך במהירות של 2.5G. מודולים כאלה הם אמנם לא מאד נפוצים, אבל זמינים מכמה מקורות (בעיקר AliExpress) במחירים סבירים יחסית. נראה שהמודולים האלה מתחלקים לשני סוגים. הסוג הראשון כולל מודולים שתומכים אך ורק במהירות של 2.5G בצד של ה-SFP (כולם תומכים במהירויות 100M/1G/2.5G עם autonegotiation בצד של ה-rj45). מודולים כאלה לא עובדים כלל בכלובי SFP שתומכים רק במהירויות של 1G ו/או 10G אבל נראה שהם עובדים יופי לצורך חיבור במהירות 2.5G למודולי Nokia G-010S-A. עד עכשיו בדקתי שני מודולים כאלה שעבדו לי מצוין. הראשון הוא מודול של חברת OPTCORE שניתן לראות בקישור הבא
https://www.optcore.net/product/sfp-2g-t-gen
למרבה הצער, המודול הזה לא נמצא כרגע במלאי ולא ברור מתי הוא יהיה זמין לרכישה. מודול אחר שניסיתי הוא של חברת NVOC וניתן להזמין אותו מ- AliExpress בקישור הבא
https://www.aliexpress.com/item/1005003479802528.html
הוא דומה מאד למודול של OPTCORE אבל קצת יותר יקר.

הסוג השני של מודולים רלוונטיים כולל מודולים שתומכים גם במהירות של 1G (בנוסף למהירות של 2.5G) בצד של ה-SFP. אני מכיר רק אחד כזה והוא של חברת TP-LINK (מודל TL-SM410U). ניתן לרכוש אותו ממספר מוכרים ב- AliExpress ובפרט בקישור הבא
https://www.aliexpress.com/item/1005003300134185.html
המודול הזה זול יותר מהמודולים שתוארו לעיל מהסוג הראשון למרות שבאופן עקרוני הוא וורסטילי יותר (הוא כן עובד בכלובי SFP שתומכים במהירות של 1G) אבל למרבה הצער, בכל מה שנוגע לחיבור במהירות 2.5G למודולי Nokia G-010S-A, הוא בעייתי: הוא אמנם עובד כשמחברים אותו בצד של ה-rj45 לפורט שתומך בקצבים של עד 2.5G, אבל לא עובד אם מחברים אותו לפורט שתומך גם בקצבים גבוהים יותר (5G ו/או 10G). במקרה כזה נוצר, לכאורה, סנכרון על מהירות של 2.5G, אבל עם תופעה משונה של packet-loss עצום (סביב 50%) שהופך את החיבור לבלתי שמיש לחלוטין. (הערה: תופעה כזו של packet-loss בחיבור לפורטים שתומכים במהירויות גבוהות יותר מ-2.5G דווחה גם ע"י אנשים שניסו לחבר מודול Nokia G-010S-A דרך ממיר מדיה SFP to rj45 שתומך בקצבים של 1G/2.5G/5G/10G. ניתן לראות דיווח כזה בקישור הבא: https://github.com/hwti/G-010S-A/issues/7 )

אני מצרף תמונה שמראה את ההתקן שנוצר משילוב ה-10Gtek G0200-SFP עם ה-Nokia G-010S-A והמודול SFP to rj45. את הפורט rj45 של המודול מחברים, כמובן, לפורט rj45 מתאים (שתומך במהירות 2.5G) בנתב.
G0200-SFP.jpg
נערך לאחרונה על ידי itfan ב 19/02/2023 20:19, נערך 2 פעמים בסך הכל.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #2 

האם בדקת על אמת, או סתם מדובר על תאוריה?
אז אני ביררתי מול חברת 10Gtek ולטענת החברה ה- MEDIA CONVERTER שלהם לא תומך במודול GPON ONU Module

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

12/12/2021 10:59  
tzah כתב:
האם בדקת על אמת, או סתם מדובר על תאוריה?
...
ברור שבדקתי, הרי זה מה שכתבתי, לא? בדקתי גם את המודולים שעובדים מול ה- Nokia G-010S-A באופן מלא (אלו של OPTCORE ושל NVOC) וגם את המודול של TP-LINK שגיליתי, לצערי, מהבדיקה שלו, שהוא עובד מול ה- Nokia G-010S-A רק באופן חלקי/בעייתי, כפי שתואר לעיל.

אגב, הבדיקות שלי כללו כמה וכמה "ציודים" בצד של הנתב. ביתר פירוט, בדקתי גם מול שני כרטיסי רשת בחיבור ישיר למחשב (שניהם מהסוג שמתחבר למחשב בחיבור USB 3.0; אחד שתומך במהירויות עד 2.5G עם chipset Realtek RTL8156 ואחד שתומך במהירויות עד 5G עם chipset Aquantia AQC111U), גם מול נתב (MikroTik RB5009UG+S+IN) עם פורט rj45 שתומך במהירויות של עד 2.5G וגם מול נתבים ומתגים עם כלובי +SFP שהותקנו בהם מודולים SFP+ to rj45 שתומכים במהירויות 100M/1G/2.5G/5G/10G (בדקתי עם שני מודולים כאלה: MikroTik S+RJ10 ומודול סיני שניתן לראות בקישור https://www.aliexpress.com/item/1005001427516372.html ).

חוץ מזה, לא סתם בדקתי, ככה אני מחובר כרגע לאינטרנט (דרך ההתקן שהצילום שלו צורף לפוסט הקודם שלי). אני גם מצרף צילום של בדיקת מהירות דרך אותו ההתקן.

אז אני ביררתי מול חברת 10Gtek ולטענת החברה ה- MEDIA CONVERTER שלהם לא תומך במודול GPON ONU Module
...
הרבה יצרנים יגידו לך שהמתגים/נתבים/ממירים שלהם "לא תומכים במודולי GPON" אבל זה לא באמת קשור למודולי Nokia G-010S-A. המקור של אמירות כאלה הוא בקיום של מודולי GPON "טיפשים" שמיועדים להתחבר לפורטים ייעודיים ולא מיישמים ממשק SFP/Ethernet סטנדרטי בצד של ה-SFP. ה- Nokia G-010S-A מיישם ממשק סטנדרטי ולכן הוא עובד כמו מודול SFP סטנדרטי. בפרט, הוא עובד עם ה-10Gtek G0200-SFP כמו שהוא עובד ברוב כלובי ה-+SFP/SFP הסטנדרטיים בנתבים ומתגים.
2.5GSpeedTest.jpg

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #4 

"אבל למרבה הצער, בכל מה שנוגע לחיבור במהירות 2.5G למודולי Nokia G-010S-A, הוא בעייתי: הוא אמנם עובד כשמחברים אותו בצד של ה-rj45 לפורט שתומך בקצבים של עד 2.5G, אבל לא עובד אם מחברים אותו לפורט שתומך גם בקצבים גבוהים יותר (5G ו/או 10G). במקרה כזה נוצר, לכאורה, סנכרון על מהירות של 2.5G, אבל עם תופעה משונה של packet-loss עצום (סביב 50%) שהופך את החיבור לבלתי שמיש לחלוטין"

לא הבנתי...

ללא קשר לבדיקת המהירות היפה למעלה, האם זה עובד או לא עובד בצורה תקינה? אתה ממליץ על הקונפיגורציה המדוברת עם בעיות של 50% packet-loss ????
אתה טועה! היצרן יודע טוב מאוד איזה ציוד תואם. זה עניין של תאימות ברמת החומרה של השבבים במודולים עצמם.

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

12/12/2021 19:32  
tzah כתב:
לא הבנתי...

ללא קשר לבדיקת המהירות היפה למעלה, האם זה עובד או לא עובד בצורה תקינה?
...
עם המודולים של OPTCORE ושל NVOC זה עובד בצורה תקינה לחלוטין בכל הקונפיגורציות שבדקתי. עם המודול של TP-LINK זה עובד רק אם מחברים את המודול לפורט rj45 שתומך במהירות 2.5G ולא תומך במהירויות גבוהות יותר (ביתר פירוט, המודול הספציפי הזה עבד לי בחיבור ישיר למחשב עם הכרטיס שמבוסס על chipset Realtek RTL8156 וגם עבד לי בחיבור לפורט 2.5G של נתב MikroTik RB5009UG+S+IN, אבל לא עבד לי בשום קונפיגורציה אחרת מאילו שבדקתי).

אתה ממליץ על הקונפיגורציה המדוברת עם בעיות של 50% packet-loss ????
...
ממש לא! כמו שכתבתי, החיבור עם packet-loss עצום הוא בלתי שמיש לחלוטין. זה מצב "לא עובד." אני ממליץ על שימוש במודול של NVOC שהוא גם זמין לרכישה וגם עובד בכל הקונפיגורציות שבדקתי (והוא גם זה שאיתו אני מחובר כרגע), אבל בשביל מי שרוצה לחבר נתב עם פורט 2.5G פרופר (שלא תומך במהירויות גבוהות יותר), יש סיכוי טוב שגם המודול של TP-LINK יעבוד (והוא יותר זול).

האמת היא שהסיבה העיקרית שבגללה בכלל כתבתי על המודול הבעייתי הזה של TP-LINK היא זו: מי שיחפש באינטרנט מודולים SFP to rj45 של 2.5G יגלה שהמודול הספציפי הזה הוא הכי נפוץ (זמין מהרבה מוכרים שונים), הכי זול וגם מגיע מהחברה הכי ידועה. לכן, הכי טבעי זה לחשוב עליו בתור ברירת המחדל למודולים מהסוג הזה ולנסות להזמין אותו (וזה אכן המודול הראשון שהזמנתי ואז גיליתי שהוא בעייתי וכו'...). חשבתי שחשוב להבהיר שהוא בעייתי ולכן לא באמת מומלץ (למרות שהוא גם יכול לעבוד בתנאים מאד מסוימים).

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בהנחה שהבדיקה שלך ממצה ונסמכת על התנסותך
רצוי להוסיף תקציר מנהלים קצר או טבלה שתרכז את המודולים אות הממשקים ואת התצורות שניתן לעבוד איתן ואת אלו שלא עובדות,
ההודעה נקראת כסיפור בלי מסקנות ברורות וחד ערכיות לגבי מוצרים שמשתלבים עם אחרים ויותר חשוב, אלו שלא משתלבים...

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

הייתי אפילו עושה את זה בצורת תרשים, יהיה קל יותר להבין.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #8 

איזה סלט פירות :)
אז אתה טוען שהמודול של TPLINK לא עובד היטב עם הממיר סיב המדובר, אבל המודולים האחרים כן.. או בעצם הוא כן יכול לעבוד
LOL

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

סליחה שסיבכתי את הצגת הדברים. מי שרוצה מוזמן להתעלם מכל מה שכתבתי קודם. בסוף היום, הפיתרון שאני מציע מבוסס על 3 מרכיבים כדלקמן:

1) מודול SFP מסוג Nokia G-010S-A שאותו צריך לרכוש מבזק בעלות של 180 ש"ח (אמור להיות אפשרי לקבל אותו מהטכנאי שמתקין את הסיב או לרכוש אותו בבזקסטור).

2) מודול SFP to rj45 שתומך במהירות של 2.5G. יש רק מודול אחד כזה שהוא גם זמין לרכישה כרגע וגם נבדק על ידי ונמצא שהוא עובד טוב. זהו מודול של חברת NVOC שניתן להזמין מ- AliExpress בקישור הבא:

3) ממיר מדיה SFP to SFP של חברת 10Gtek (מודל G0200-SFP) שניתן להזמין מ-AliExpress בקישור

הוראות התקנה:

1) להכניס את המודול Nokia G-010S-A לפורט SFP1 של הממיר מדיה.

2) להכניס את המודול SFP to rj45 לפורט SFP2 של הממיר מדיה.

3) לחבר את הסיב האופטי למודול Nokia G-010S-A.

4) לחבר כבל רשת מהמודול SFP to rj45 לפורט WAN בנתב (רצוי פורט שתומך במהירות 2.5G).

5) לחבר את ספק הכוח שהגיע עם הממיר מדיה לצד האחורי שלו ולשקע חשמלי.

6) בהנחה ש המודול Nokia G-010S-A עבר רישום כנדרש במערכות של בזק (אחרת, צריך להתקשר לתמיכה הטכנית שלהם ולהסדיר את זה), החיבור אמור להיות פעיל תוך שתי דקות בערך מזמן החיבור לחשמל (צריך לחכות עד שכל שלושת הנורות בממיר ידלקו באופן רציף), ואז אמור להיות אפשרי להפעיל חייגן PPPOE בנתב ולקבל חיבור במהירות 2.5G/250M לאינטרנט.

הערה: הפיתרון הזה עובד אצלי מצוין. יכול להיות שהוא יעבוד גם אצל אחרים, אבל זה לא משהו שמומלץ לאנשים בלי רקע טכני מתאים וכמובן שגם אין על זה שום אחריות.

Pet4a
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

תוכל להעלות תמונה של כל הקונסטרוקציה ?

thelight
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

13/12/2021 1:13  
itfan כתב:
סליחה שסיבכתי את הצגת הדברים. מי שרוצה מוזמן להתעלם מכל מה שכתבתי קודם. בסוף היום, הפיתרון שאני מציע מבוסס על 3 מרכיבים כדלקמן:

1) מודול SFP מסוג Nokia G-010S-A שאותו צריך לרכוש מבזק בעלות של 180 ש"ח (אמור להיות אפשרי לקבל אותו מהטכנאי שמתקין את הסיב או לרכוש אותו בבזקסטור).

2) מודול SFP to rj45 שתומך במהירות של 2.5G. יש רק מודול אחד כזה שהוא גם זמין לרכישה כרגע וגם נבדק על ידי ונמצא שהוא עובד טוב. זהו מודול של חברת NVOC שניתן להזמין מ- AliExpress בקישור הבא:

3) ממיר מדיה SFP to SFP של חברת 10Gtek (מודל G0200-SFP) שניתן להזמין מ-AliExpress בקישור

הוראות התקנה:

4) לחבר כבל רשת מהמודול SFP to rj45 לפורט WAN בנתב (רצוי פורט שתומך במהירות 2.5G).

6) בהנחה ש המודול Nokia G-010S-A עבר רישום כנדרש במערכות של בזק (אחרת, צריך להתקשר לתמיכה הטכנית שלהם ולהסדיר את זה), החיבור אמור להיות פעיל תוך שתי דקות בערך מזמן החיבור לחשמל (צריך לחכות עד שכל שלושת הנורות בממיר ידלקו באופן רציף), ואז אמור להיות אפשרי להפעיל חייגן PPPOE בנתב ולקבל חיבור במהירות 2.5G/250M לאינטרנט.

הערה: הפיתרון הזה עובד אצלי מצוין. יכול להיות שהוא יעבוד גם אצל אחרים, אבל זה לא משהו שמומלץ לאנשים בלי רקע טכני מתאים וכמובן שגם אין על זה שום אחריות.
...
תודה רבה על ההסבר, מפשט לכאלה שאינם מומחי רשתות

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

13/12/2021 8:09  
Pet4a כתב:
תוכל להעלות תמונה של כל הקונסטרוקציה ?
...
התמונה שצירפתי לפוסט הראשון בשרשור מראה את כל הקונסטרוקציה. אני מצרף עוד תמונה שמראה את זה מזווית קצת אחרת. הכבל עם המחבר הירוק מצד שמאל זה הסיב האופטי שמתחבר (עם מחבר SC/APC) למודול Nokia G-010S-A שמוכנס לממיר. הכבל הצהוב מצד ימין זה כבל רשת (rj45 to rj45) שמתחבר למודול SFP to rj45 שמוכנס גם הוא לממיר (והצד השני שלו מחובר לפורט WAN בנתב). הכבל השחור למעלה זה הכבל שמגיע מהספק כוח.
G0200-SFP_1.jpg

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #13 

12/12/2021 21:03  
itfan כתב:
עם המודולים של OPTCORE ושל NVOC זה עובד בצורה תקינה לחלוטין בכל הקונפיגורציות שבדקתי. עם המודול של TP-LINK זה עובד רק אם מחברים את המודול לפורט rj45 שתומך במהירות 2.5G ולא תומך במהירויות גבוהות יותר (ביתר פירוט, המודול הספציפי הזה עבד לי בחיבור ישיר למחשב עם הכרטיס שמבוסס על chipset Realtek RTL8156 וגם עבד לי בחיבור לפורט 2.5G של נתב MikroTik RB5009UG+S+IN, אבל לא עבד לי בשום קונפיגורציה אחרת מאילו שבדקתי).

ממש לא! כמו שכתבתי, החיבור עם packet-loss עצום הוא בלתי שמיש לחלוטין. זה מצב "לא עובד." אני ממליץ על שימוש במודול של NVOC שהוא גם זמין לרכישה וגם עובד בכל הקונפיגורציות שבדקתי (והוא גם זה שאיתו אני מחובר כרגע), אבל בשביל מי שרוצה לחבר נתב עם פורט 2.5G פרופר (שלא תומך במהירויות גבוהות יותר), יש סיכוי טוב שגם המודול של TP-LINK יעבוד (והוא יותר זול).

האמת היא שהסיבה העיקרית שבגללה בכלל כתבתי על המודול הבעייתי הזה של TP-LINK היא זו: מי שיחפש באינטרנט מודולים SFP to rj45 של 2.5G יגלה שהמודול הספציפי הזה הוא הכי נפוץ (זמין מהרבה מוכרים שונים), הכי זול וגם מגיע מהחברה הכי ידועה. לכן, הכי טבעי זה לחשוב עליו בתור ברירת המחדל למודולים מהסוג הזה ולנסות להזמין אותו (וזה אכן המודול הראשון שהזמנתי ואז גיליתי שהוא בעייתי וכו'...). חשבתי שחשוב להבהיר שהוא בעייתי ולכן לא באמת מומלץ (למרות שהוא גם יכול לעבוד בתנאים מאד מסוימים).
...

באיזו אפשרות בחרת עבור הזמנת המודול RJ45 ? (בחנות עלי אקספרס) 
Cisco Code
Mikrotik Code
H3C Code
Huawei Code
Other Brand

naorbh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

13/12/2021 1:13  
itfan כתב:

הוראות התקנה:

...
תודה לך על הפירוט כאן, ואהבתי לקרוא את המחקר :)
האם יש צורך להיכנס לSFP בSSH ולשנות אותו ל2.5? או שברגע שהוא מחובר לציוד תומך 2.5 הוא אוטומטית משתנה?
ובקנייה של הטרנסיבר SFP to BASE-T מעלי, איזה סוג בחרת?

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

13/12/2021 17:25  
tzah כתב:
באיזו אפשרות בחרת עבור הזמנת המודול RJ45 ? (בחנות עלי אקספרס)
Cisco Code
Mikrotik Code
H3C Code
Huawei Code
Other Brand
...
13/12/2021 18:45  
naorbh כתב:
ובקנייה של הטרנסיבר SFP to BASE-T מעלי, איזה סוג בחרת?
...
אני הזמנתי Mikrotik Code (אבל, למיטב הבנתי, לצורך השימוש המיועד, זה לא באמת אמור לשנות שום דבר).

13/12/2021 18:45  
naorbh כתב:
האם יש צורך להיכנס לSFP בSSH ולשנות אותו ל2.5? או שברגע שהוא מחובר לציוד תומך 2.5 הוא אוטומטית משתנה?
...
אצלי לא היה שום צורך כזה. המודול שקיבלתי מבזק (שמריץ גרסת קושחה 3FE46398BGCB22 ) יודע להתחבר במהירות 2.5G באופן אוטומטי (ברגע שהוא מחובר לציוד מתאים) ולא הייתי צריך לשנות בו שום דבר. אותו כנ"ל לגבי מודול גיבוי שקניתי מ-eBay ושמריץ גרסת קושחה 3FE47111BFHB32 (הגרסה הזו לא נתמכת רשמית ע"י בזק, אבל היא עובדת, אז עוד לא ניסיתי לשדרג אותה).

מי שרוצה לדעת איך להתחבר למודול באמצעות SSH וכו'... יכול לקרוא על זה בקישור https://github.com/hwti/G-010S-A אבל אני ממליץ להיזהר עם זה. לא קשה לעשות bricking למודולים האלה (תשאלו איך אני יודע). יכול להיות שהצורך להתחבר ולשנות פרמטרים זה משהו שהיה רלוונטי לגרסאות קושחה ישנות, אבל כבר לא צריך אותו עם גרסאות קושחה עדכניות. כמובן שזה גם לא בלתי אפשרי שמודול כזה יגיע מבזק נעול למהירות של 1G ושאז כן יהיה צריך להתחבר אליו באמצעות SSH וכו'... אבל אני מאמין שהסיכויים שזה יקרה קטנים ושאם זה קורה אז אולי גם אפשר להתקשר לתמיכה הטכנית של בזק ולבקש מהם לשנות את זה (באופן עקרוני הם אלה שאמורים לנהל את המודול ולשלוט על הפרמטרים שלו).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”