סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

Re: סיב בזק במהירות 2.5G עם ציוד פרטי

נושא שלא נקרא #166 

06/02/2022 9:35  
sys_admin כתב:
מעניין איך שמת לב לזה. כי במציאות המצב הוא בדיוק הפוך ממה ששמת לב ובבזק "האפלואוד" הוא פי שניים וחצי יותר ממה שיש בפרטנר. אם בפרטנר עוד לפני חצי שנה עוד היו מוכנים לספק מהירות של הערוץ העולה כ 150M, אז היום הכי הרבה שהם מספקים זה 100M. ובבזק לעומת זאת, הערוץ העולה הוא 250M . גם החלק של החיבור לחו''ל, אם בספק של פרטנר לשרתים בחו''ל הערוץ העולה לא עלולה על כמה עשרות מגה, אז בבזק בינלאומי, לרוב הניתובים בחו''ל באמת מקבלים את אותם 250M.
גם בהקשר של "תשתיות מבוססות GPON" של בזק. המגבלה של 250M בערוץ העולה שהם מספקים, היא רק מגבלה ניהולית ואם מחר הם רוצים לבטלה, אז בלחיצת כפתור הם יכולים לספק כבר היום את הערוץ העולה במהירות של 1.5G אמתי. זה המצב.
מצד שני, שיטת P2P לא קיימת במונחים של טכנולוגיות וסוגי תקשורת והתקן תקשורת שפרטנר משתמשים, זה חיבור Ethernet רגיל ברשת שלהם, אפילו לא ב Metro Ethernet . ובנוסף לכך בדובר על כך שבניין שבו יש עשרות של לקוחות פעילים עם חבילת גלישה של 1G כל אחד, בפרטנר מחברים בדרך כלל למתג בבניין זה שה Uplink של מתג זה הוא גם 1G בלבד. וכך נוצר המצב, שמספיק שלקוח אחד מתוך עשרות הדיירים מנצל את הרוחב פס שמוקצה לו, אז שאר הדיירים בבניין נשארים עם חיבור שלא זז.
...
איך אתה יודע שהם לא מבצעים חיבור metro etherent ?
לדעתי זה כן חיבור כזה כי בסופו של דבר כל חברת תקשורת מיישמת רשת metro כזו או אחרת , של גוניפר, סיסקו, נוקיה וכו'..

מה שכן בקצה לדעתי הם מיישמים שיטה שדומה לmsag / olt / point to multipoint
מתייגים עשרות סוויצים תחת service vlan

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #167 

08/02/2022 20:25  
tzah כתב:
טוב. עכשיו זה הסבר ותירוץ לא הכי משכנע..
אופי ישראלי. אתה ישיר מסיק לא מעט מסקנות לגבי מה אני לא יודע או לא יודע :)

גם כעובד מטעם בזק, קצת אובייקטיביות לא יכולה להזיק.
...
התובנות שלך על כך שאני "עובד מטעם בזק" נכונות, מבוססות והגיוניות בדיוק כמו כל שאר הדברים שאתה מבין. :lol:
ומה שהכי מצחיק זה זה, שהתובנות אלה לא משתנות גם אחרי הסברים פשוטים ותמונות שצורפו כאן לא רק על ידי, כמי שנגיש למערכות אלה ( לא רק של בזק, אלה גם של פרטנר ושל החברות תשתית אחרות ), אלה גם על ידי משתמשי קצה שסובלים מאותו ה"פרייבט פייבר" וגם צילמו את הסיבה לסוג חיבור מוגבל זה של פרטנר וניהלו דיונים שלמים על כך ממש בפורום זה.
וזה עוד אחרי שצירפתי קישורים ישירים לדיונים אלה, כך שלא תצטרך אפילו לחפש אותם.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #168 

12/02/2022 11:49  
sys_admin כתב:
התובנות שלך על כך שאני "עובד מטעם בזק" נכונות, מבוססות והגיוניות בדיוק כמו כל שאר הדברים שאתה מבין. :lol:
ומה שהכי מצחיק זה זה, שהתובנות אלה לא משתנות גם אחרי הסברים פשוטים ותמונות שצורפו כאן לא רק על ידי, כמי שנגיש למערכות אלה ( לא רק של בזק, אלה גם של פרטנר ושל החברות תשתית אחרות ), אלה גם על ידי משתמשי קצה שסובלים מאותו ה"פרייבט פייבר" וגם צילמו את הסיבה לסוג חיבור מוגבל זה של פרטנר וניהלו דיונים שלמים על כך ממש בפורום זה.
וזה עוד אחרי שצירפתי קישורים ישירים לדיונים אלה, כך שלא תצטרך אפילו לחפש אותם.
...
אז אתה עובד מול בזק כשותף עסקי. יותר טוב ומדויק מבחינתך? :)
מצטער שאני לא מבין גדול כמוך. אבל אתה מוזמן לפתוח לי חשבון בבזק בינלאומי או לפחות לעשות אקטיבציה של המודול האופטי.
אני אשלם על המודול האופטי ונבדוק ביחד.

מתאים?

אני לא עוקב אחרי כל התקלות של מנויי פרטנר. אני כן יכול לרשום לך שאחוז התקלות לדוגמא בחברות כגון אנלימטד והוט הוא יחסית גדול.
לפחות אצלי, אחוז התקלות דרך פרטנר ממש נמוך. אחוז לא קטן מהתקלות נובע מבעיות כגון הגדרות ציוד קצה מהצד של הלקוח וכמובן תמיכה טכנית ברמה יחסית ירודה.
נערך לאחרונה על ידי tzah ב 12/02/2022 12:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #169 

10/02/2022 20:23  
forum_admin כתב:
איך אתה יודע שהם לא מבצעים חיבור metro etherent ?
לדעתי זה כן חיבור כזה כי בסופו של דבר כל חברת תקשורת מיישמת רשת metro כזו או אחרת , של גוניפר, סיסקו, נוקיה וכו'..

מה שכן בקצה לדעתי הם מיישמים שיטה שדומה לmsag / olt / point to multipoint
מתייגים עשרות סוויצים תחת service vlan
...
איך אני יודע, מסיבה מאוד פשוטה, יש מולי את כל המערכות שכוללות את הטופולוגית רשת גם של פרטנר ואת הסוגי ציודים שבשימוש בה.
ולפי זה אני יכול לספר שהם לא משתמשים לא בתפיסה של msag לא בטכנולוגיה שיכולה לכלול רכיב OLT, שקיים רק ברשתות PON, ולא ב point to multipoint. מה שהם משתמשים בחלק של רשת גישה, זה מתגים Ethernet עם פורטים של SFP, כמובן לא של "גוניפר, סיסקו, נוקיה וכו'", אלה של יצרנים עלומי שם, כמו שכבר ראינו בצילומים בדיון שהתנהל על נושא זה. כאן למשל:
וזו לא דוגמה בודדת, למשל השבוע שהייתי צריך לבקר באחד המקומות ששם פרטנר התקינו את הארון גישה של "פרייבט פייבר", זה מה שאפשר היה לראות בארון זה, שאמור לשרת את בניין של יותר מ 40 דירות:

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #170 

@itfan
בהמשך למשחק הניחושים של מה הוא גורם לתופעת חסימה של תעבורה שמסומנת עם תוויות של TOS\DSCP ובגלל שלא היו זוכים עד כה, אני יכול לגלות את התשובה הנכונה.

הרכיב הבעייתי בכל השרשרת זו ברשת בזק, הוא... מודול SFP של NOKIA שעליו דובר כאן. ה G-010S-A המפורסם. ואם להיות יותר מדוייק, אפילו לא הרכיב עצמו, אלה ההגדרות בו. וכפי שרמזתי, מדובר על הרכיב בשכבה של L2. אתן את צילום מסך של הגדרות שיכולות להשפיע על כך:

ואם למשל מחליפים את המודול ONU זה למכשיר HT-360AX, שמוכר גם בשם Be Fiber ומגדירים אותו כ Bridge, אז התופעה המדוברת לא מתרחשת, אפילו עם ערך הכי גבוהה:

עכשיו המשחק החברתי הבא, הפעם הרבה יותר פשוט, הוא למצוא את ההגדרה שאחראית לנושא במודול G-010S-A ולבטל את התופעה זו.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #171 

12/02/2022 12:33  
sys_admin כתב:
איך אני יודע, מסיבה מאוד פשוטה, יש מולי את כל המערכות שכוללות את הטופולוגית רשת גם של פרטנר ואת הסוגי ציודים שבשימוש בה.
ולפי זה אני יכול לספר שהם לא משתמשים לא בתפיסה של msag לא בטכנולוגיה שיכולה לכלול רכיב OLT, שקיים רק ברשתות PON, ולא ב point to multipoint. מה שהם משתמשים בחלק של רשת גישה, זה מתגים Ethernet עם פורטים של SFP, כמובן לא של "גוניפר, סיסקו, נוקיה וכו'", אלה של יצרנים עלומי שם, כמו שכבר ראינו בצילומים בדיון שהתנהל על נושא זה. כאן למשל:
וזו לא דוגמה בודדת, למשל השבוע שהייתי צריך לבקר באחד המקומות ששם פרטנר התקינו את הארון גישה של "פרייבט פייבר", זה מה שאפשר היה לראות בארון זה, שאמור לשרת את בניין של יותר מ 40 דירות:
...
הי אני מכיר את זה שהם משתמשים בציודים סוג ב' ברמה הכי זולה שיש, זה לא חדש (מסכנים הלקוחות)
מה שהתכוונתי זה שאולי הם משתמשים בפורט אחד במטרו כדי לשרשר דרכו 10-20-30 סוויצים (לשכונה או יותר), ברחוב ממה שיצא לי לראות הם שמים ארון סעף וכנראה בפנים סוויץ(שמחובר למטרו) שאליו משורשרים כל הסוויצים.
הרי אתה לא תקצה לכל לקוח פרטי פורט במטרו נכון ? זה מה שהתכוונתי לכך שזה דומה לשימוש בOLT / MSAG שמוזנים מפורט בודד במטרו

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #172 

12/02/2022 12:56  
sys_admin כתב:
@itfan
בהמשך למשחק הניחושים של מה הוא גורם לתופעת חסימה של תעבורה שמסומנת עם תוויות של TOS\DSCP ובגלל שלא היו זוכים עד כה, אני יכול לגלות את התשובה הנכונה.

הרכיב הבעייתי בכל השרשרת זו ברשת בזק, הוא... מודול SFP של NOKIA שעליו דובר כאן. ה G-010S-A המפורסם. ואם להיות יותר מדוייק, אפילו לא הרכיב עצמו, אלה ההגדרות בו. וכפי שרמזתי, מדובר על הרכיב בשכבה של L2. אתן את צילום מסך של הגדרות שיכולות להשפיע על כך:
...
מעניין, אבל לא ברור לי למה אתה חושב שההגדרות האלה קשורות לעניין. הפקודה הזו מראה את הגדרות הסוג של כמה משתנים שביחד מהווים את הקונפיגורציה של ה-"gpe_lan_egress_queue" ובפרט רואים שהמשתנה שסימנת הוא משתנה מסוג array שכולל 64 מספרים של שמונה ביט. הפקודה שמראה את הערכים הרלוונטיים של המשתנים האלה היא כנראה "onu gpeleqcg 0" וכשאני מריץ אותה אני מקבל את הפלט הבא:

קוד: בחירת הכל

ONTUSER@SFP:~# onu gpeleqcg 0
errorcode=0 lport=0 dscp_table_pointer=0 egress_queue_select=1 dscp_prio="0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 7 7"
ניתן לראות ש-64 הערכים של ה-dscp_prio הם כולם מספרים בין אפס לשבע וגם שה-egress_queue_select בכלל מקבל ערך שמתאים ל-PRIO_BASED_VLAN ולכן כנראה לא מושפע מ-DSCP. אמנם לא ברור לי מה זה בדיוק ה- gpe_lan_egress_queue הזה, אבל אני מתקשה לראות איך ההגדרות האלה והערכים של המשתנים הרלוונטיים קשורים לבעיה של חסימת חבילות IPv4 עם ערכי TOS/DSCP גבוהים.

ואם למשל מחליפים את המודול ONU זה למכשיר HT-360AX, שמוכר גם בשם Be Fiber ומגדירים אותו כ Bridge, אז התופעה המדוברת לא מתרחשת, אפילו עם ערך הכי גבוהה:
...
זה מאד מעניין ואכן יכול להצביע על כך שהבעיה היא ב-Nokia G-010S-A, אבל יש גם אפשרויות אחרות כגון:

1) שה-Be Fiber משנה את שדה ה-TOS (למשל, מאפס אותו) בזמן שה- Nokia G-010S-Aמעביר אותו ללא שינוי.

2) שמשהו במערכות של בזק מזהה את סוג ה-ONT שבשימוש ו"מעניש" את מי שלא משתמש בציוד שלהם.

השאלה היא: האם יש לנו איך לבדוק מה באמת קורה?

עכשיו המשחק החברתי הבא, הפעם הרבה יותר פשוט, הוא למצוא את ההגדרה שאחראית לנושא במודול G-010S-A ולבטל את התופעה זו.
...
זה לא נראה לי פשוט בכלל. אם אתה יודע איך לעשות את זה, אנא, שתף אותנו. תודה!!!

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #173 

13/02/2022 8:38  
itfan כתב:
זה מאד מעניין ואכן יכול להצביע על כך שהבעיה היא ב-Nokia G-010S-A, אבל יש גם אפשרויות אחרות כגון:

1) שה-Be Fiber משנה את שדה ה-TOS (למשל, מאפס אותו) בזמן שה- Nokia G-010S-Aמעביר אותו ללא שינוי.

2) שמשהו במערכות של בזק מזהה את סוג ה-ONT שבשימוש ו"מעניש" את מי שלא משתמש בציוד שלהם.

השאלה היא: האם יש לנו איך לבדוק מה באמת קורה?
...
טוב, אם זה מעניין, אז אנסה לענות על השאלה: "האם יש לנו איך לבדוק מה באמת קורה?". והתשובה, כן בכלות.
למשל לבדוק את האפשרויות שהעלית.
את האפשרות: "שה-Be Fiber משנה את שדה ה-TOS (למשל, מאפס אותו) בזמן שה- Nokia G-010S-Aמעביר אותו ללא שינוי.?" ניתן לבדוק בקלות על ידי שליחת מנת PING שמסומנת בתווית DSCP ולשלוח אותה למכונה שנמצאת אי שם בקצה השני של האינטרנט ושיש לנו גישה עליה. זה יכול להיות מכשיר בעבודה או למשל למי שלא עובד בתחום, זה יכול להיות גם שרת VPS, למשל ב AWS, או ב GCP או אפילו ב AZURE. שם אנו נלכוד את החבילות ICMP ששלחנו מהרשת שמאחורי ה Be Fiber ולצורך כך נשתמש ב SNIFFER . ב pfSense זה כבר מובנה וניתן לעשות את זה בפשטות וגם לצמצם את מה שאנו מנסים לדוג על ידי חיפוש רק של המנות ICMP ומהכתובת WAN שיש לנו ברשת שלשם מחובר Be Fiber.
טוב למי שלא מצליח לבצע את הניסוי הפשוט זה, אני אצרף את התוצאות שמתקבלות ואפילו אסמן באדום את הדברים הרלאוונטיים:

את האפשרות: "שמשהו במערכות של בזק מזהה את סוג ה-ONT שבשימוש ו"מעניש" את מי שלא משתמש בציוד שלהם." למי שעובד בתחום המיחשוב או רשתות תקשורת ניתן לבדוק עוד יותר פשוט וזה על ידי כך שלוקחים מכשיר OLT ומחברים עליו את ה G-010S-A, כמובן לא ישירות, אלה דרך מנחת של 10DB לפחות ( בכדי לא לשרוף את המכשירים ), רושמים את מס' סידורי של ה ONU שלנו במאגר של OLT ואחרי זה מגדירים שרת PPPoE עם שם משתמש וסיסמה שנרצה ועם כתובות פרטיות שנשתמש בהן. בשלב הבא מתחברים עם נתב ל ONT של NOKIA שאנו בודקים ומגדירים בו חייגן עם שם משתמש וסיסמה שהגדרנו בשרת. בשלב הבא מחברים מאחורי שרת PPPoE התקן שיקבל את המנות ICMP שנשלח מהצד של הנתב שמחובר ל G-010S-A. בסוף מה שנשאר לעשות, זה לשלוח PING מסומן בתווית DSCP להתקן שחיברנו לפני זה ולראות שגם במקרה זה מנות אלה לא עוברות את ה G-010S-A.
מי שלא עובד בתחום יכול להסתפק בתוצאות הניסוי שעשיתי ולקבל תשובה שאת התופעה שזיהינו בחיבור לרשת GPON של בזק נקבל גם ברשת GPON פשוטה שיצרנו על השולחן ניסויים שלנו.

13/02/2022 8:38  
itfan כתב:
זה לא נראה לי פשוט בכלל. אם אתה יודע איך לעשות את זה, אנא, שתף אותנו. תודה!!!
...
ובהקשר זה, אם אני זה שאשאל את השאלות במסגרת המשחק החברתי וגם אענה עליהן, אז זה כבר לא יהיה משחק חברתי, ואפילו לא משחק יחיד, אלה שזה כבר יהיו שאלות רטוריות שמי ששואל אותן גם בדרך כלל עונה עליהן. וזאת לא הייתה הכוונה שלי מלכתחילה :lol:

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #174 

14/02/2022 1:23  
sys_admin כתב:
טוב, אם זה מעניין, אז אנסה לענות על השאלה: "האם יש לנו איך לבדוק מה באמת קורה?". והתשובה, כן בכלות.
למשל לבדוק את האפשרויות שהעלית.
...
תודה רבה על כל הניסויים והבדיקות. הם אכן עוזרים מאד להבין מה קורה.

12/02/2022 12:56  
sys_admin כתב:
...
נראה לי שמצאתי פתרון. לא צריך לשנות שום דבר ב-Nokia G-010S-A. מסתבר שצריך להשתמש ב-VLAN מאד מסוים שאפשר לחלץ מהמודול הנ"ל (בעזרת הפקודה "onu gpevtfg 0"). להלן הפלט המתאים שאני מקבל:

קוד: בחירת הכל

ONTUSER@SFP:~# onu gpevtfg 0
errorcode=0 index=0 vlan_count=1 vlan="121 " vlan_mask=4095 pass_on_match_enable=1 tagged_drop_enable=0 tagged_pass_enable=0
אז מספר הקסם של ה-VLAN אצלי הוא 121. כדי שמספר ה-VLAN הזה יהיה מוגדר, המודול חייב להיות מאוקטב במערכות של בזק (וכמובן גם מחובר לסיב פעיל). לכן אני נוטה לחשוב שמספר ה-VLAN הזה מסופק ע"י ה-OLT. יתכן מאד שזה לא מספר אוניברסלי, אלא מספר שמותאם לפורט מסוים ב-OLT, לחשבון משתמש מסוים, או למשהו אחר שיכול לגרום לכך שלכל אחד מאיתנו יהיה מספר VLAN שונה. יהיה מועיל אם מי שיודע להתחבר למודול שלו באמצעות SSH יריץ את הפקודה לעיל וידווח כאן מהו מספר ה-VLAN שהוא מקבל. ככה נוכל לדעת די מהר אם 121 זה במקרה מספר אוניברסלי בבזק או שיש פה VLAN-ים "מותאמים אישית."

אז מה עושים עם מספר ה-VLAN הזה? צריך שחייגן ה-PPPoE יתחבר על גבי ה-VLAN המתאים (במקום על גבי untagged ethernet) ואז בדרך פלא הבעיה של חסימת חבילות IPv4 עם ערכי TOS/DSCP גבוהים נעלמת.

כמה הערות טכניות:

1) ממשק ה-IPv4 של המודול עצמו (בכתובת 192.168.1.10) לא מגיב כלל לתקשורת על גבי ה-VLAN ובשביל להתחבר אליו צריך להשתמש ב-untagged ethernet. זה לא מונע מ-PPPoE דרך המודול לעבוד על גבי ה-VLAN.

2) מבדיקה זריזה וחלקית שעשיתי נראה שמה שמגיע דרך המודול (כיוון ה-download) מגיע תמיד untagged. לכן חיבור ה-ethernet שעל גביו עובד ה-PPPoE צריך להיות מקונפג בהתאם (לשלוח tagged vlan בכיוון ה-upload ולקבל בחזרה untagged ethernet בכיוון ה-download).

3) ניתן להעביר את חיבור ה-PPPoE ממצב untagged ל-tagged וחזרה בלי שהוא יתנתק. מה שיוצא על גבי החיבור בזמן שהוא במצב untagged סובל מהבעיה של חסימת חבילות IPv4 עם ערכי TOS/DSCP גבוהים ומה שיוצא על גבי החיבור בזמן שהוא במצב tagged לא סובל מהבעיה. ככה פשוט.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #175 

לא, גם זה לא הגורם לתופעה ומן הסתם, אם זה היה המצב, אז בניסוי הפשוט שתיארתי לפני זה עם OLT משלי שהגדרתי, ללא רשת PON של בזק, התופעה לא הייתה צריכה להופיע. והיא כן מופיעה.

וגם ניתן בכלות לבצע את הניסוי דומה גם למי שלא נגיש לציוד תקשורת וזה על ידי הגדרה של VLAN121 בפרופיל ה BRIDGE של Be Fiber ולראות שזה לא גורם לתופעה המדוברת, אלה למשהו אחר לגמרי. :lol:

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #176 

15/02/2022 10:12  
sys_admin כתב:
לא, גם זה לא הגורם לתופעה ומן הסתם, אם זה היה המצב, אז בניסוי הפשוט שתיארתי לפני זה עם OLT משלי שהגדרתי, ללא רשת PON של בזק, התופעה לא הייתה צריכה להופיע. והיא כן מופיעה.
...
אני עדיין לא יודע מה גורם לתופעה ולא על זה כתבתי. כתבתי מה מאפשר למנוע אותה ואני יכול להבטיח לך שזה אכן מונע אותה אצלי. (אי לכך, נראה לי גם די סביר להניח שזה יעבוד אצל אחרים.) השאלות הן:

1) איזה מספר VLAN אתה מקבל כשאתה מריץ את הפקודה "onu gpevtfg 0" על ה-Nokia G-010S-A כשהוא מחובר ל-OLT של בזק?

2) האם התופעה נעלמת כשאתה מפעיל את חייגן ה-PPPoE על גבי ה-VLAN שאת המספר שלו קיבלת בתשובה לשאלה הקודמת, כאשר החיוג מתבצע דרך אותו ה-Nokia G-010S-A עצמו כשהוא מחובר ל-OLT של בזק?

וגם ניתן בכלות לבצע את הניסוי דומה גם למי שלא נגיש לציוד תקשורת וזה על ידי הגדרה של VLAN121 בפרופיל ה BRIDGE של Be Fiber ולראות שזה לא גורם לתופעה המדוברת, אלה למשהו אחר לגמרי. :lol:
...
זה לא אומר כלום! ראשית כי, כמו שכתבתי, יכול להיות שמספר ה-VLAN הרלוונטי תלוי במספר הסידורי של ה-ONT או בכל מיני דברים אחרים ואין שום וודאות שהמספר 121 הוא מה שרלוונטי עבורך. שנית כי, כמו שאתה היצעת, יכול להיות שהחסימה אכן מתבצעת ע"י ה-Nokia G-010S-A עצמו ש"מעניש" את מי שלא משתמש ב-VLAN שמבחינתו צריך להשתמש בו.

NIRz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #177 

אני אמור לקבל את ה RB5009 ושאר הציוד שתומך ב2.5 בימים הקרובים.
האם אני יכול להתקשר לבזק ולעבור לחבילה של 2.5 כרגע כשאני עם ציוד של 1 גיגה וזה ימשיך לעבוד כרגיל? כמובן במגבלות הציוד 1 גיגה שיש לי כרגע, מבלי להגיע למצב שהאינטרנט שלי לא יעבוד בכלל. יש מצב שזה פשוט יעבוד על 1000/250?
כרגע מחובר עם ER-X + ממיר מדיה של 1 גיגה

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #178 

17/02/2022 5:00  
NIRz כתב:
האם אני יכול להתקשר לבזק ולעבור לחבילה של 2.5 כרגע כשאני עם ציוד של 1 גיגה
...
כן. לא צריכה להיות עם זה שום בעיה.
יש מצב שזה פשוט יעבוד על 1000/250?
...
כן. בהחלט. ככה זה אמור לעבוד.

NIRz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #179 

טוב אז הגיע סוף סוף כל הציוד
לצערי אני לא מצליח לעבור את ה2000 וגם זה לא תמיד (בבדיקת מהירות בארץ בלבד)
בדקתי גם דרך ה RB5009 וגם דרך חייגן PPPoE מהמחשב
איך אפשר לבדוק אם הבעיה היא בציוד שלי, או פשוט עומס ברשת של בזק באזור שלי?

itfan (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #180 

10/03/2022 15:16  
NIRz כתב:
לצערי אני לא מצליח לעבור את ה2000 וגם זה לא תמיד (בבדיקת מהירות בארץ בלבד)
...
אתה צריך לקחת בחשבון שמה שבזק משווקים בתור 2.5G זה בעצם 2.225G וגם זו מהירות תיאורטית שמתחלקת בין כל הצרכנים שמחוברים על אותו סיב (יכולים להיות כמה עשרות כאלה). המהירות המקסימאלית שאתה יכול לצפות למדוד באופן מעשי היא בערך 2.2G וגם זה רק באמצע הלילה (כלומר בשעות שבהן כל השכנים שלך ישנים ולא משתמשים באינטרנט בכלל).
בדקתי גם דרך ה RB5009
...
ה-RB5009 יכול להגיע ל-2.2G בלי שום בעיה אם מופעל בו "Fast Path" (בלי זה, הגעתי איתו למעל 1.8G, שזה הישג יפה בפני עצמו, אבל לא נראה לי שהוא יכול לעבור את ה-2.0G בלי "Fast Path").
וגם דרך חייגן PPPoE מהמחשב
...
החייגן PPPoE של Windows הוא בעל ביצועים עלובים למדי. אני לא הצלחתי להגיע איתו ליותר מ-1.5G בערך על לפטופ די חדיש וחזק שמריץ Windows 10.
איך אפשר לבדוק אם הבעיה היא בציוד שלי, או פשוט עומס ברשת של בזק באזור שלי?
...
לבדוק באמצע הלילה ולפרסם פה מייד את התוצאות ככה שנוכל לראות שבאמת היית ער באמצע הלילה לבצע את הבדיקות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”