תשתית סיבים של בזק, ספק סלקום

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
turkled (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

תשתית סיבים של בזק, ספק סלקום

נושא שלא נקרא #1 

ניסיתי לחפש בפורום אבל לא מצאתי תשובה ברורה (אם קיימת, סליחה), אשמח אם יש למישהו עצה מה לעשות.

יש בבניין תשתית סיבים של בזק (בלבד), לאחרונה סלקום הציעו להצטרף לשירות סיבים שלהם על בסיס התשתית הקיימת של בזק.

התחברתי ושאלתי אם ניתן יהיה לחבר רואטר פרטי - ולא להשכיר את הראוטר של סלקום ב25 לחודש. נאמר לי שכן, אם הראוטר תואם.
יש לי כרגע מודם/ראוטר tplink archer vr400, שלמיטב הבנתי יכול לעבוד בנתיים (למרות שהוא לא יגיע למירב המהירות של 1000 Mb, אני בסדר עם זה). נציג המכירות אמר ש'רק צריך לבקש מהטכנאי מתאם מסיב לרשת'.

הטכנאי הגיע וטען שיש תקלה מול בזק בIBC ואפשר לחבר אך ורק את הראוטר של סלקום. לא ניסה לתת הסבר למה ראוטר פרטי לא יעבוד.
ביקשתי ממנו לנסות לחבר את הראוטר שלי קודם, ואם לא יעבוד - לחבר את של סלקום והוא סירב בטענה שהוא לא יוכל לחבר אחר כך את של סלקום, ואני אתקע בלי אינטרנט. אין הסברים, אין נימוקים. אמנם אני לא מומחה רשתות, אבל יש לי הבנה בסיסית במבנה הרשת, והטכנאי דיבר על הנושא כאילו מדובר בקסם.

שלחתי את הטכנאי הביתה מבלי שעשה דבר, וקבעתי למועד אחרי החגים, שאוכל לברר לעומק את מקור הבעיה (אם היא באמת תקלה בתשתית או שיטת מצליח לגבות ממני על הראוטר).

הבנתי שאני צריך לבקש את המתאם nokia בשביל לחבר את הראוטר שלי. יש עוד דברים שאני צריך לבדוק/לדרוש?

תודה

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: תשתית סיבים של בזק, ספק סלקום

נושא שלא נקרא #2 

אתה השני שמדווח על "תקלה" מוזרה במעמד רכישת ראוטר :)
אז לפי דבריו, אם אכן לא ניתן להשתמש בממיר סיב, כל לקוחות אנלימיטד בעצם מושבתים.

מערכת מאוד סלקטיבית :)

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

12/09/2021 15:37  
turkled כתב:
ניסיתי לחפש בפורום אבל לא מצאתי תשובה ברורה (אם קיימת, סליחה), אשמח אם יש למישהו עצה מה לעשות.

יש בבניין תשתית סיבים של בזק (בלבד), לאחרונה סלקום הציעו להצטרף לשירות סיבים שלהם על בסיס התשתית הקיימת של בזק.

התחברתי ושאלתי אם ניתן יהיה לחבר רואטר פרטי - ולא להשכיר את הראוטר של סלקום ב25 לחודש. נאמר לי שכן, אם הראוטר תואם.
יש לי כרגע מודם/ראוטר tplink archer vr400, שלמיטב הבנתי יכול לעבוד בנתיים (למרות שהוא לא יגיע למירב המהירות של 1000 Mb, אני בסדר עם זה). נציג המכירות אמר ש'רק צריך לבקש מהטכנאי מתאם מסיב לרשת'.

הטכנאי הגיע וטען שיש תקלה מול בזק בIBC ואפשר לחבר אך ורק את הראוטר של סלקום. לא ניסה לתת הסבר למה ראוטר פרטי לא יעבוד.
ביקשתי ממנו לנסות לחבר את הראוטר שלי קודם, ואם לא יעבוד - לחבר את של סלקום והוא סירב בטענה שהוא לא יוכל לחבר אחר כך את של סלקום, ואני אתקע בלי אינטרנט. אין הסברים, אין נימוקים. אמנם אני לא מומחה רשתות, אבל יש לי הבנה בסיסית במבנה הרשת, והטכנאי דיבר על הנושא כאילו מדובר בקסם.

שלחתי את הטכנאי הביתה מבלי שעשה דבר, וקבעתי למועד אחרי החגים, שאוכל לברר לעומק את מקור הבעיה (אם היא באמת תקלה בתשתית או שיטת מצליח לגבות ממני על הראוטר).

הבנתי שאני צריך לבקש את המתאם nokia בשביל לחבר את הראוטר שלי. יש עוד דברים שאני צריך לבדוק/לדרוש?

תודה
...
פתרון פשוט זה לקנות את הממיר הוא זול, זה קופסה קטנה ב99שח , שיבוא התכנאי תן לו לחבר אך שבה לא, אחרי זה תחבר לבד, תתקשר ותגיד שאתה מחזיר את הנטב שלהם.

יש ב קספ
https://ksp.co.il/web/item/152600

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #4 

זה מפתיע שסלקום ויתרו עליך כלקוח. אין להם יותר מידי שכל :)

במידה ותבחר להתחבר לבזק. העלות של חיבור לנתב פרטי היא בסביבות 280~ ש"ח.

ממיר סיב 90-100 ש"ח (נרכש באופן עצמאי ע"י הלקוח).
מודול אופטי - 180 ש"ח ( צריך לבקש מבזק).

סה"כ 280 ש"ח (עלות חד פעמית).

turkled (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

התחברתי עכשיו לרשת (סוף סוף) ורציתי לחלוק את המסע שלי מול סלקום.
אתחיל בעובדה שאין לי הבנה עמוקה במבנה הרשתות בארץ (או בעולם), ובתקשורת ביניהן. ידעתי שאני לא מעוניין לשלם מס מיותר של 25 בשביל נתב של החברה (שנסיון קודם לימד אותי שגם פחות יעיל). אחרי כל הסיפור הזה אני מבין קצת יותר.

כפי שאמרתי בראש הפוסט, בתחילת החודש הגיע טכנאי וטען שיש תקלה מול בזק עם נתבים פרטיים ולא ניתן יהיה להתקין באותו הרגע רשת ללא הראוטר של סלקום, אולי עוד עשרה ימים. בדיעבד, ואחרי שחקרתי את העניין - אני חושד שמדובר בשקר גס.
אבל בסדר, קבעתי טכנאי נוסף ל19.9 בערב וביקשתי מהנציגה במוקד השירות לרשום בהערות לטכנאי להביא מתאם סיבים/רשת נוקיה.

הטכנאי הגיע (באיחור שעה וחצי) ולפני הכל שאלתי אם עדיין יש תקלה כמו שהטכנאי הקודם אמר, והאם יש לו את המתאם. אחרי שענה שיש מתאם ושאין שום תקלה מול בזק (נראה גם שבחייו לא שמע על תקלה כזו), התחיל לעבוד והתקין את הסיב.
לאחר שחיבר לדירה את הסיב, חיבר מתאם נוקיה וקינפג אותו מול סלקום. לאחר זמן מה אמר שיש בעיה במכשיר, וצריך להחליף לאחד אחר (אותו דגם, פשוט המתאם הספציפי היה תקול). התקשר חזרה למוקד, השעה הייתה כבר מאוחרת והמחלקה שאחראית על "זה" כבר הייתה סגורה. אמר לי שאין בעיה ומחר עד שמונה וחצי בבוקר הוא סוגר את הפינה.

למחרת בבוקר התקשרתי לטכנאי (שלא ענה) ואז לשירות הלקוחות, הם התקשרו גם ואמרו שהוא 'עובד על זה עכשיו'. מיד אחר כך התקשר חזרה הטכנאי ואמר לי שהוא דיבר עם המחלקה וזה צריך להתעדכן בקרוב.

ב11 צלצלתי אליו שוב, והוא אמר שאין לו מה לעשות וזה לא תלוי בו. שאלתי איפה הבעיה והוא טען שזה בעיה בסנכרון מול בזק. צלצלתי לשירות הלקוחות של סלקום וביקשתי מהם לטפל בזה. אחרי המתנה של כמעט שעה נאמר לי שהם העבירו בקשה והם מקווים שזה יסתדר היום, אבל כדי שלא אתקע בחג סוכות בלי אינטרנט, הם מביאים לי בחינם מודם סלולרי על דונגל USB, "רק צריך לחבר לרואטר".

הסיפור הוא לא על כמה סלקום חסרי יכולת, אז לא ארחיב על הדונגל. רק אומר שהוא לא תומך בראוטרים פרטיים (שכמובן הנציג במוקד ידע שאני לא עובד עם הראוטר שלהם).

יום שלישי היה חג, אז נשארתי עם הדונגל ביד.

יום רביעי התקשרתי בבוקר. אמרו שיצלצלו עד 12. צלצלו בשלוש וחצי. טענו שיתכן שהבעיה בראוטר הפרטי. אני הייתי במשרד (כי גם אני ואשתי עובדים מהבית, ויש רק דונגל אחד) אז לא יכולתי לעבור איתם על הבדיקות שלהם.

חזרתי מוקדם הביתה וישבתי איתם על לתאם את המודם. כמובן שלא צלח. דיברתי עם 2 טכנאים ושניהם היו משוכנעים שהבעיה נובעת מהראוטר האישי שלי ואצלם אין בעיה. לכולם תיארתי שיש הבהוב קבוע של נורת הPON. כולם טענו שברשת שלהם הכול בסדר.

לבסוף, בסביבות שבע בערב, אחרי שכבר ויתרתי לנסות לסדר להערב והזמנתי טכנאי לראשון (עוד 4 ימים!!) עברתי לעומק על כל פוסט בפורום הזה שמזכיר את סלקום, ומצאתי את ההודעה הזו שהבהירה לי מה הבעיה, ופוצצה לי כלי דם בעיניים מרוב עצבים. הבעיה שהייתה לי מיום ראשון הייתה שפשוט לא הפעילו את המכשיר! קראתי לעומק את כל השרשור בשביל לנסות להבין כמה שיותר.

אחרי שהבנתי פלוס מינוס מה קורה, התקשרתי שוב לתמיכה של סלקום וישבתי עם הנציג 50 דקות, ולא שחררתי אותו. עשיתי כל בדיקה שרצה, תוך כדי שאני אומר לו שהבעיה היא לא אצלי בראוטר. היא אצלם. הנציג טען שזה בסדר והוא בדק בכל המחלקות ולא רשום לו שאין תקשורת. התעקשתי ואמרתי לו לבדוק מול בזק (התשתית) ושאני אמתין איתו. לבסוף הוא חזר ואמר שבאמת בזק אומרים שאין תקשורת (הפלא ופלא). לזכות הנציג יאמר שהוא היה אדיב, מנומס ומאוד מתנצל (דיר באלאק לא היה 😡) ולבסוף הקדים את הטכנאי ליום מחרת וגם הוסיף זיכוי של 50 שקלים לחשבון.

הטכנאי השני הגיע היום (חמישי, ה23) ותוך פחות משעה סידר את האינטרנט. זאת לאחר שצלצל למחלקת איקטוב (אני מניח - מלשון activate) והפעיל לראשונה את המכשיר, לאחר שגילו שאצלם רשום הMAC של המכשיר הקודם (התקול). הוא אמר שזה מאוד מתסכל כי מדובר בסופו של דבר זו הייתה בעיה שנפתרה בטלפון, ולא באמת היה צריך אותו בתהליך, אבל מכיוון שזו טכנולוגיה חדשה, התמיכה של סלקום כנראה עוד לא ממש יודעת איך להתמודד עם תקלות בסיבים.
אני חשדתי שמדובר בבעיה בתקשורת בין סלקום לבזק ושאלתי אותו על זה, ומסתבר שהוא כלל לא דיבר עם בזק - מחלקת האיקטוב היא של סלקום, וסתם יומיים אף אחד מחמשת הנציגים איתם דיברתי לא חשב להתקשר אליהם.

בכל התהליך הזה הרגשתי שאך ורק הטכנאי האחרון, יוסי, הבין מה הוא עושה, הכיר את המערכת ואת הטכנולוגיה, וידע מה צריך לעשות.
מכל הסיפור הזה, לא ממליץ בכלל על סלקום, ממליץ מאוד על יוסי.

לסיכום, לדעתי אם אתם רוצים שירות סיבים של סלקום, תנו להם שנה שנתיים להבין שזו טכנולוגיה חדשה ושהם צריכים לדעת איך להשתמש בה. עד אז, עדיף להישאר בנחושת.

ptrToPtr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

ממש לא עדיף להשאר בנחושת. מה שכן עדיף, זה לא לצרוך שרות תקשורת אחד משתי חברות שונות (לפחות בישראל).

לא רק שבחרת לערבב בין סלקום לבזק, בנוסף על כך גם בחרת לאתגר את המערכת עם ציוד פרטי משלך. כמובן שבעולם ורוד בו כל הטכנאים והנציגים מכירים לפרטי פרטים את המוצר שהם מספקים כל תהליך ההתקנה הזה היה עובר לך בלי שום בעיה תוך כמה דקות, אבל במציאות בה רוב הטכנאים והנציגים עובדים על אוטומט לפי ספר הוראות, כל סטיה מהסטנדרט תוביל אותך בדיוק למצב שהגעת אליו.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #7 

לפחות לא שילמת על ההתקנה? :) ,גם זה משהו.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מה כל כך חשוב לכם להשתמש בראוטר משלכם?
תשאירו את הציוד של הספק, בטלו את הwifi,dhcp ותחברו אליו לdmz איזה ראוטר שבא לכם
איזה שימוש כבר יש לגולש ממוצע ביתי בראוטר ? אין לקופסה הזו כמעט שום שימוש חוץ מביצוע nat וdefault route

עכשיו כשאתה משתמש בראוטר פרטי בכל תקלה שתהיה לך הספק יגיד לך "ראוטר פרטי"
תרצה לקבל טכנאי ? אין בעיה, עם פוטנציאל חיוב מסומן, תשלם את הכסף

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #9 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 20:07, נערך פעם 1 בסך הכל.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

25/09/2021 1:08  
shmizan כתב:
@turkled תוכל למצוא פוסטים רבים בפורום על חוסר היכולת של סלקום להתקין אינטרנט בלי הראוטר שלהם.
לי בעצמי הייתה חוויה כזאת ממש לפני כמה שבועות. רוב העובדים שלהם סתומים (אם לומר בעדינות), זה כולל טכנאים ומוקדנים.
הפוסט שקישרת אליו (שהקראתי אותו בלייב לטכנאי שהיה אצלי) בן יותר מ-7 חודשים, ועד עכשיו הם לא למדו, אז זה גם לא יקרה בקרוב.

@forum_admin מן הסתם יש לזה הרבה חסרונות. החל מעלות נוספת של 25 שקל בחודש, עוד מכשיר בשרשרת, עוד שקע חשמל, חוסר ודאות אם בכלל אפשר לבטל dhcp, או לשים dmz.. זה פשוט רעיון גרוע.
...
זה לא שלממיר מדיה אין שימוש בחשמל אז זה לא רלוונטי
אצלי אני לא משלם על הנתב הוא כלול בחבילה אולי כי זו חבילה ישנה, אפשר לבטל dhcp להגדיר dmz ועוד, עוד לא נתקלתי בקופסת all in one שאין לה את האפשרויות האלו
היתרון היחיד זה הכסף, אבל אם אתה מוכן להתפשר על כך שלא תקבל שירות וינפנפו אותך / כל שיחה איתם זה וויכוח אז אדרבא

וזה לא רעיון גרוע, אני מכיר הרבה אנשים ולקוחות עסקיים שעושים את השימוש הזה בצורה מצויינת

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

מאז שיש לי אינטרנט אלחוטי בבית הנתב הוא שלי ולא של הספק - בערך 15 שנה.
אם אתה יודע מה אתה עושה אין סיבה, לדעתי, להשתמש בציוד של ספק האינטרנט ולהשאיר לו את השליטה על הרשת הביתית שלך.
בנוסף, לרוב הציוד שספק האינטרנט מספק ללקוחות הוא בינוני באיכותו. יש מקרים רבים שזה מספיק אבל יש גם כאלו שלא.

כמובן שלמי שאין את הידע ו/או הרצון להבין איך לתפעל את הנתב והרשת הביתי אז הפתרון של נתב מהספק זאת אפשרות היחידה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”