הקמת רשת ביתית בדירה ישנה בעזרת Coax

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
mickey695 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

הקמת רשת ביתית בדירה ישנה בעזרת Coax

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם, בקרוב אני עובר דירה עם שותף ומשימת הקמת רשת האינטרנט של הדירה נפלה עלי
שנינו משתמשי אינטרנט כבדים ועל כן חשוב לנו שיהיה לנו חיבור Ethernet בכל חדר, אמה מה, הדירה מאוד ישנה ועל כן אין חיבור כזה (אפילו אל תנסו להזכיר סיבים אופטים) :(
אציין שהדיירים לפנינו פשוט השתמשו ב WiFi לכן הם לא נתקלו בבעיה הזו.

לפני שאני נכנס לכל הסיפור של לבחור ספק ותשתית אני רוצה להבין איך אני יכול להביא נקודות Ethernet לכל הדירה
התחלתי לקרוא קצת באינטרנט והגעתי לשתי אופציות - שימוש בתשתית כבלים קואקסיאלית(Coaxial ) שכבר קיימת בדירה, או שימוש בחיבורי טלפוניה של בזק שפרושים בדירה

עוד לא יצא לי לבדוק, אבל בגלל שהדירה ישנה אני מניח שחיבורי הטלפוניה הם רק כבל זוג ולא רביעייה של זוגות כמו שצריך לחיבור Ethernet אז כנראה שאופציה זו לא תעבוד.

האופציה השנייה שלדעתי יותר אפשרית בדירה שלנו היא השימוש בחיבורים הקואקסיאלים שפרושים בכל הדירה. קראתי קצת על הנושא וקצת הלכתי לאיבוד בכל המושגים. ראיתי שלושה סוגים שונים של סוגי מתאמים מעל Coax ואני לא בטוח מה ההבדלים ביניהם ומה הכי פשוט שיתאים לצרכים שלנו(MoCA, HPNA, DECA). אנחנו לא רוצים תשתית טלוויזיה בדירה לכן לא אכפת לנו שהאינטרנט יקח את כל התדרים של החיבורים הקואקסיאלים.

כנראה שמהירות האינטרנט המקסימאלית בדירה שלנו תהיה 100 מגה ביט בגלל שזה חיבור ADSL מיושן.
אנחנו רוצים לחבר שלושה חדרים לאינטרנט מעל החיבור הקואקסיאלי ולא היינו רוצים שחדר אחד יהיה מקופח על חשבון האחר. יש חיבורים בשלושת החדרים.

מישהו יכול לעשות לי קצת סדר בכל הבלאגן ולהמליץ על מה לעשות ?

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

Re: הקמת רשת ביתית בדירה ישנה בעזרת Coax

נושא שלא נקרא #2 

קח ראוטר AX ותשתמש ב-WIFI
זה פתרון מעולה

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לא נראה לי שכבלי קואקס ישנים יכולים לשמש למטרה גם לא ציינת איזה קואקס יש בדירה RG-59 ישן או RG-6
בכל מקרה זאת אפשרות פחות טובה לדעתי ,

מה שהייתי מציע לך הוא לפרוס כבלי CAT-6/7 חיצוניים לכל חדר , אפשר להעביר בתעלת אצבע מעל הפנל של המרצפות
או להדביק עם אקדח דבק חם וכו' ....מעבר לפריסת הכבלים להתקין סוויטץ' קטן ליד הראוטר וממנו לחבר לכבלים הנ"ל ,
אם אתה רוצה רשת בייתית אכותית לא תוכל להימנע מפריסת כבלי רשת יעודיים ...

mickey695 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

17/06/2021 12:37  
mrraz111 כתב:
קח ראוטר AX ותשתמש ב-WIFI
זה פתרון מעולה
...
אז יש לנו ראוטר AX אבל אנחנו לא רוצים להסתמך על WiFi. בסוף יש כמה מטרים וכמה קירות בטון בין חדרי השינה לאיפה שהראוטר הולך לשבת. ומהניסיון שלי (אולם קצת מיושן) כל ה net-stick שמתחברים ל wifi ואפשר לחבר למחשבים אישיים לא עובדים הכי טוב
17/06/2021 12:40  
גלובל כתב:
לא נראה לי שכבלי קואקס ישנים יכולים לשמש למטרה גם לא ציינת איזה קואקס יש בדירה RG-59 ישן או RG-6
בכל מקרה זאת אפשרות פחות טובה לדעתי ,

מה שהייתי מציע לך הוא לפרוס כבלי CAT-6/7 חיצוניים לכל חדר , אפשר להעביר בתעלת אצבע מעל הפנל של המרצפות
או להדביק עם אקדח דבק חם וכו' ....מעבר לפריסת הכבלים להתקין סוויטץ' קטן ליד הראוטר וממנו לחבר לכבלים הנ"ל ,
אם אתה רוצה רשת בייתית אכותית לא תוכל להימנע מפריסת כבלי רשת יעודיים ...
...
האמת שאני לא יודע איך סוג קואקס זה, לא ידעתי שיש הבדלים ביניהם. בגלל שהדירה ישנה אני מניח שמדובר ב RG-59. עוד קצת חיפושים שעשיתי מעלים שהוא אמור גם לתמוך בחיבורי אינטרנט, אבל לא ברור באיזו איכות

אני מעדיף להימנע מלפרוס כבלים לכל החדרים. זה ידרוש אקסטרה קידוחים בקירות כדי להכניס את הכבלים לחדרים ואולי בעלי הבית לא יאהבו את הרעיון. הייתי מעדיף לנצל את מה שכבר קיים בדירה בשביל האינטרנט, אבל אם לא תהיה ברירה אולי אני באמת אעשה תעלות ואעביר בהן את הכבלים

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

יש לי ראוטר asus ax86u שמחזיק בבית באלחוטי את המשרד של אשתי שמחובר למרכז שלהם ועוד שתי טלויזיות וטלפונים והכל באלחוטי
ועוד בנוסף שתי טלויזיות ומחשב שעובד קשה בחיבורים קווים
יש לראוטר תוכנת שליטה ולא ראיתי שזה לוקח למעבד יותר מכמה אחוזים בודדים של עומס
הקליטה בכל הבית מעולה עם קצב העברה גבוה

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

viewtopic.php?p=2708155

יש לי כמה כאלו בבית - עובד נהדר

mickey695 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

17/06/2021 14:18  
oris74 כתב:
viewtopic.php?p=2708155

יש לי כמה כאלו בבית - עובד נהדר
...
קראתי את השרשור אבל יש שם כמה נקודות שאני עדיין לא מבין - קודם כל ההבדלים בין moca, hpna, deca מה עדיף ולמה

ודבר שני ההתעסקות עם חיבורי החשמל שלהם. יש את אלו שיש להם כבל USB לחשמל ויש את אלו שיש להם חיבור חשמל אמריקאי.
לגבי חיבורי ה USB, האם אפשר לפשוט לחבר אותם לרשת החשמל הביתית עם שנאי שמתאים להטענת טלפונים או שכל מתאם כזה צריך להיות צמוד למחשב/מכשיר דיגיטלי כדי לקבל מתח?
לגבי האמריקאים, האם אפשר פשוט לחבר אותם עם מתאם מיוחד לרשת החשמל הביתית(מ120וולט ל230 התקני בארץ) ?

בנוסף אני עדיין מבולבל מחיבור של כמה נקודות כאלה. אתה כתבת בשרשור הנ"ל שיש לך מתאם אחד בראוטר ושלושה מפוזרים בבית. איך המתאם האחד הזה יודע לשרת את כל שלושת עמדות הקצה? האם זה פוגע בביצועים (רוחב פס מתחלק בין שלושת עמדות הקצה בגלל שיש רק מתאם אחד מחובר לרוטר)?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לא מכיר את ההבדלים - מה שמוצע בשירשור זה מתאם פשוט שמתאים למי שיש לו כבלי קואקס לא מנוצלים בבית (כלומר לא יעבוד במקביל ל YES או הוט)

לגבי החשמל - מה שמגיע עם חיבורי USB לא יעבוד עם שנאי טלפון - יעבוד עם חיבור USB של מכשיר כשלהוא - אצלי חלק מחוברים למסך וחלק לסטרימרים

המתאם לא משפיע על חלוקת רוחב הפס עד כמה שאני מבין - הוא פשוט מעביר את האינטרנט על גבי הקואקס.(הוא גם מוגבל ל 100 מגה - יש לי תשתית סיבים ואני לא מקבל מעל 100).
בכל נקודות הקצה שמחובר אליהן המתאם אני מקבל כמעט את המקסימום (כאמור - 100)

Yakirbh
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #9 

אם יש לך שקעים של בזק במקומות אסטרטגיים, אז פשוט במקום הכבל טלפון הישן אפשר להעביר כבל רשת, זה פשוט וקל לא צריך אפילו להתאמץ עם סטלבנד , מספיק לקשור את הכבל טלפון הישן לכבל רשת ולמשוך המצד השני.
אצלי בבית של ההורים, היה שנים כבל רשת שמתחו על מסילות בכל הבית ואז אמרתי למה לא להחליף את הכבל בזק שמעובר לקומה שנייה כבר בקיר ולא מנוצל אז החלפתי אותו בכבל רשת וחסכתי את כל הכבלים על הקירות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”