אם מחברים את הבניין לסיבים של פרטנר אז תקועים איתם?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
yuckfou (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

אם מחברים את הבניין לסיבים של פרטנר אז תקועים איתם?

נושא שלא נקרא #1 

לפני זמן מה בא איזה גשש מפרטנר להציע לועד בית לחבר את הבית (שלוש כניסות בחיפה) לסיבים שלהם, אז ניגשנו ביחד וחתמו אחרי כמה דקות שיחה ואמר שמחר יחברו ארון תקשורת (עם כבלים לעמודים של בזק) וכל ההתקנה על פרטנר ויצטרכו לשלם רק על החשמל לארון התקשורת החדש (אמר יעלה משהו כמו 10ש"ח בחודשיים) וזהו. עכשיו בדקתי לאיזה חבילה אינטרנט אפשר להתחבר על הסיב שלהם ולא ראיתי שום הצעה עם העלאה סימטרית להורדה. מקסימום שמציעים זה מאה מגהביט אם מצטרפים לחבילה עם הורדה של אלף מגהביט. הרבה יותר ממה שמקבל כרגע דרך חבילת ה500מגהביט של הוט, אבל עדיין מצער לראות שהיה אפשר לקבל יותר בעבר דרך Unlimited.

אז השאלה שלי שזהו, זה כל משיש כרגע בשוק לפרטי ואם בעתיד ירצה להתחבר לספק תשתית אחר, אז יצטרף לדבר עם ועד הבית שום פעם?
ומה עם הספקי אינטרנט ולא תשתית, אם ירצה להחליף? אפשר להחליף חופשי, נכון?

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

Re: אם מחברים את הבניין לסיבים של פרטנר אז תקועים איתם?

נושא שלא נקרא #2 

זה כל מי שיש בשוק היום.
ואין יותר משחקים של ספקי אינטרנט, זה כלול במחיר ואי אפשר להחליף (לפחות בפרטנר וסלקום)
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

yuckfou (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

פאק, אז איך אני בודק איזה ספק אינטרנט נותן לי ביצועים יותר טובים בשעות העומס באזור\בית שלי לאחר ההתקנה? שלא לדבר על לעבור ספק סיב אחר כאשר בעתיד יש חבילה יותר טובה עם מחיר יותר טוב. חתיכת הגבלה לא ממש נוחה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

ספקי האינטרנט לא קשורים לעומסים באיזור שלך.
ובמילה אחת, אתה פשוט לא.
בפרטנר ספק האינטרנט הוא של פרטנר (015 סמייל, אני מאד מרוצה בסה"כ), בסלקום ספק האינטרנט הוא של סלקום (נטוויז'ן), באנלימיטד יש לך קצת יותר מבחבר, אבל לא אופציות ממש טובות לטעמי, למרות שאין לי ניסיון.
אנלימיטד וסלקום זו אותה תשתית פיסית.
אבל כן, ע"מ לחבר תשתיות של חברות נוספות (סלקום\בזק), זה יצטרך לעבור אישור ועד בית.

l33cher
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

^^ חצי מדויק.
בזק לא צריכים אישור של אף אחד..באים מתקינים והולכים (רצוי לעקוב מקרוב כי יש הרבה תלונות על התקנות לקויות ואפילו נזק (!) בסיבים קיימים)

סלקום יצטרכו אישור מהוועד.
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

HT-Assaf
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 147 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

פרטנר בבניין שלי ביקשו טופס חתום והתקינו, וכבר התחברו אליהם דיירים.
בזק באו השחילו את הסיב בבניין שלי ואז באו לשאול אם מרשים להם להתקין קופסאות על הקיר, בכל קומה, כי אין מקום בארונות. לא ביקשו לחתום על כלום, ועדיין לא התקינו כלום, רק השחילו סיב לכל הקומות.
אנלימיטד חיברו את הבניין הצמוד, לא חיברו את הבניין שלי. (לדעתי אפילו לא צריך אותם, כבר אין מקום בארונות, וזה כבר מתכון לצרות, יותר מידי כבלים בקושי אפשר לסגור את הארון).

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אין, לצערי, יותר חיבורים סימטריים.

roee7777
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 75 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

16/06/2021 7:56  
oferlaor כתב:
אין, לצערי, יותר חיבורים סימטריים.
...
ומה לדעתך הסיבה ?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

הסיבה היא שאפשר למכור חיבור סימטרי ללקוחות עסקיים בכמה אלפי שקלים בחודש. אז למה להציע אופציה סימטרית ללקוחות ביתיים שמשלמים על החיבור 100 שקל בחודש?

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

15/06/2021 16:47  
yuckfou כתב:
לפני זמן מה בא איזה גשש מפרטנר להציע לועד בית לחבר את הבית (שלוש כניסות בחיפה) לסיבים שלהם, אז ניגשנו ביחד וחתמו אחרי כמה דקות שיחה ואמר שמחר יחברו ארון תקשורת (עם כבלים לעמודים של בזק) וכל ההתקנה על פרטנר ויצטרכו לשלם רק על החשמל לארון התקשורת החדש (אמר יעלה משהו כמו 10ש"ח בחודשיים) וזהו. עכשיו בדקתי לאיזה חבילה אינטרנט אפשר להתחבר על הסיב שלהם ולא ראיתי שום הצעה עם העלאה סימטרית להורדה. מקסימום שמציעים זה מאה מגהביט אם מצטרפים לחבילה עם הורדה של אלף מגהביט. הרבה יותר ממה שמקבל כרגע דרך חבילת ה500מגהביט של הוט, אבל עדיין מצער לראות שהיה אפשר לקבל יותר בעבר דרך Unlimited.

אז השאלה שלי שזהו, זה כל משיש כרגע בשוק לפרטי ואם בעתיד ירצה להתחבר לספק תשתית אחר, אז יצטרף לדבר עם ועד הבית שום פעם?
...
איפה בחיפה? (אני גם חיפאי).
לדעתי ,פרטנר יציעו גם חיבור דרך ספקיות אחרות. זה עניין של זמן..

yuckfou (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

16/06/2021 20:13  
tzah כתב:
15/06/2021 16:47  
yuckfou כתב:

...
איפה בחיפה? (אני גם חיפאי).
לדעתי ,פרטנר יציעו גם חיבור דרך ספקיות אחרות. זה עניין של זמן..
...
קריית אליעזר. רחוב דרך אלנבי ליד ד"ר פיצה.
ומקווה שבעתיד יתנו את האפשרות. עדיין לא מתחבר.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

הסיבים של פרטנר שייכים לפרטנר ולא ניתן להתחבר דרכם לספק אחר.
במקרה של סלקום יש מקומות שהסיב שייך להם (ואז אפשר להתחבר רק דרכם) אבל יש מקומות אחרים שהסיב של סלקום הוא בעצם תשתית אנלימיטד ואז אפשר לעבור בין אנלימיטד לסלקום (ובאנלימיטד אפשר לבחור מתוך כמה ספקים קטנים).

חוץ מזה אין יותר חיבורים סימטריים בארץ בשום חברה. פעם היה באנילימיטד והיום גם זה כבר לא קיים (למעט לקוחות קיימים). בכל מקום ההעלאה היא 10% מההורדה, מה שאומר שההעלאה המקסימלית שתוכל לקבל זה 100 מגה (שזה די מכובד).

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #13 

חיבור אינטרנט עסקי סימטרי בסיב, מתחיל היום סביב ה 1000 ש"ח ומע"מ ל 100 מגה, חיבור של 500 מגה סביב ה 2700 ש"ח ומע"מ תלוי בספק.
עד לפני כמה שנים חיבור אינטרנט עסקי 100 מגה בזק בינלאומי ספק ובזק היה עולה כ 3500 ומע"מ.....
מדובר בסיב אופטי ברשת המטרו שבזק מתחייבת לספק היום ברוב הארץ תוך כ 26 ימי עסקים
אין לזה שום קשר לסיבים הביתיים לא טכנולוגית ולא בניתוב שהוא אחר לגמרי מאשר לקוח ביתי.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”