תאימות Openwrt לראוטר - מספר שאלות

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ophir1412 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

תאימות Openwrt לראוטר - מספר שאלות

הודעה שלא נקראה #1 

יש לי ראוטר מדגם gr21s של אדימקס.
התוכנה של היצרן דיי זוועתית וחשבתי להחליף אותה בתוכנה צד ג'.

ראיתי שלמוצר עמוד ב-openwrt, אבל מוגדרת שם תמיכה מסוג - snapshot (בניגוד ל-archer c7 לדוגמה)
https://openwrt.org/toh/edimax/edimax_gemini_rg21s
מישהו יודע להגיד מה המשמעות של זה?
יכול לעשות בעיות?

איך התוכנה הזו בכלליות? מומלצת או שיש עדיפות ממנה?

sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 532 פעמים

Re: תאימות Openwrt לראוטר - מספר שאלות

הודעה שלא נקראה #2 

אם השאלה למשמעות של תמיכה ברמת snapshot. אז המשמעות של זה זה שצריך להתקין את הגירסת snapshot המתאימה, שמגיעה אחרי ההתקנה ללא חבילת LUCI מותקנת. ואם רוצים להשתמש בממק וובי, אז צריך להתקין את LUCI כמו כל חבילת תוכנה אחרת, אחרי שמותקנת כבר מערכת OpenWRT.
ולשאלה: "יכול לעשות בעיות?", התשובה היא, שאם עוקבים אחרי התהליך ההתקנה תקין וקוראים את ההוראות ההתקנה הפשוטות, אז יש סיכוי קטן יותר ש"יכול לעשות בעיות?".

התוכנה זו מומלצת מאוד למי רוצה מכשיר עם יכולות, אפשרויות, גמישות, עדכונים, מנגנוני אבטחה וביצועים הרבה יותר מתקדמים מאשר קיימים, אם בכלל בתוכנה מוגבלת של היצרן ולמי שגם יש לו טיפה של היכרות עם עולם המחשבים ותוכנות ומסוגל ללמוד איך לבצע הגדרות פשוטות מקריאה של מדריכים ברשת שקיימים בשפע למערכת זו, שהיא מערכת חוצה יצרנים ופלטפורמות חומרה, ושכוללת מגוון רחב של חבילות תוכנה שמספקות אפשרויות רבות.

Eargasma
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

המשמעות היא שההתקנה יותר מסובכת ודורשת יותר הבנה מאשר התקנה פשוטה דרך קובץ שמעלים לממשק של הראוטר והוא מרסט ועולה על luci (הממשק של openwrt)
מעבר לכך הכל זהה לגרסה "רשמית" ויעבוד באופן מלא ותקין בסבירות של 99.99999%, אם תסתדר עם תהליך ההתקנה

ophir1412 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

אני לא מפחד מהתקנה מסובכת, ואני יודע לעבוד גם עם ממשק טקסטואלי כמו בלינוקס.

השאלה שיותר מעניינת אותי אם יש באגים שיכולים לגרום לחוסר תפקוד של הראוטר כי הגרסה נבדקה פחות?

בהנחה שאין לי בעיה עם תהליך ההתקנה, הייתם ממליצים על ה-firmware הזה?

sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 532 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

07/03/2021 21:00  
Eargasma כתב:
המשמעות היא שההתקנה יותר מסובכת ודורשת יותר הבנה מאשר התקנה פשוטה דרך קובץ שמעלים לממשק של הראוטר והוא מרסט ועולה על luci (הממשק של openwrt)
מעבר לכך הכל זהה לגרסה "רשמית" ויעבוד באופן מלא ותקין בסבירות של 99.99999%, אם תסתדר עם תהליך ההתקנה
...
לא, המשמעות היא הפוכה לגמרי. והיא, שההתקנה היא בדיוק: "התקנה פשוטה דרך קובץ שמעלים לממשק של הראוטר", רק שאחרי זה הוא לא "עולה על luci", אלה רק עם ממשק CLI בלבד, שנגיש ב TELNET ואחרי הגדרה רלוונטית גם דרך SSH . וזה מסיבה פשוטה ביותר, שאותה גם הסברתי כבר במדייק מקודם, והיא שבהפצות מסוג snapshots ממשק וובי LUCI לא נכלל בהפצה ויש צורך להתקין אותו כמו כל חבילת תוכנה אחרת, אם רוצים להשתמש בכל זאת בממשק וובי.

Eargasma
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

07/03/2021 21:42  
sys_admin כתב:
לא, המשמעות היא הפוכה לגמרי. והיא, שההתקנה היא בדיוק: "התקנה פשוטה דרך קובץ שמעלים לממשק של הראוטר", רק שאחרי זה הוא לא "עולה על luci", אלה רק עם ממשק CLI בלבד, שנגיש ב TELNET ואחרי הגדרה רלוונטית גם דרך SSH . וזה מסיבה פשוטה ביותר, שאותה גם הסברתי כבר במדייק מקודם, והיא שבהפצות מסוג snapshots ממשק וובי LUCI לא נכלל בהפצה ויש צורך להתקין אותו כמו כל חבילת תוכנה אחרת, אם רוצים להשתמש בכל זאת בממשק וובי.
...
זה בדיוק מה שרשמתי. מבין שאתה מתקשה בהבנת הנקרא ומצטיין בסיבוך הכתיבה. מעניין אם יש קורס לזה. תבדוק בטכניון.
אני חושב שכבר הבהרתי מספר פעמים שאיני מעוניין בתגובות הנפלאות שלך או בציטוטים מצידך. יום קסום.

לכותב הפוסט, עבדתי עם גרסה כזו על השיומי ac2100 לפני כמה זמן והכל עבד באופן מושלם. בהצלחה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”