איתור IP של צרכן רשת

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

איתור IP של צרכן רשת

נושא שלא נקרא #1 

יש לי רשת סגורה - משמע - אי אפשר להתחבר אליה עם שום ציוד קצה למעט מחשב נייד מורשה.
המון ציוד יושב על הרשת והוא מוגדר לכתובות IP קבועות וידועות.

מסתבר שבתוך אחת היחידות יש סוויטש מנוהל (שאין לי עניין בכלל לנהל או לגשת אליו) אבל הוא מוגדר כ DHCP ולכן באופן אקראי הוא "תופס" כתובות שמיועדות למחשבים אחרים ואז נוצר בלאגן.

מי שמקצה לו את הכתובות הוא כנראה סוויטש 48 של סיסקו - שהוא גם לא נגיש לי. - יכול להיות שדרכו יכולתי לראות את הקצעת הכתובות... אבל לא נגיש.

הדרך הכי פשוטה להתחבר למתג ולבטל את מוד ה DHCP היא לחבר את "צרכן הסורר" לראוטר (לכניסת LAN) יחד עם המחשב נייד
הראוטר יקצה כתובות למחשב ולצרכן ברשת שלו
דרך הממשק של הראוטר אני אוכל למצוא את הכתובת של הצרכן הסורר ולקנפג אותו

הבעיה היא... שאסור לי להוסיף ציוד קצה למערכת וגם לא להתקין תוכנות כמו Wireshark על המחשב...
איך אני יכול להתחבר ישירות עם מחשב נייד ל"ציוד" שמוגדר כ DHCP, שהלפטופ יקצה לו כתובת ואני אוכל לגשת לכתובת הזו?

רעיונות?

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

Re: איתור IP של צרכן רשת

נושא שלא נקרא #2 

נראה לי קצת מוזר לטפל ברשת בלי הרשאות גישה לרכיביה
אבל הכי פשוט לגשת לכל מי שמחובר לסוויטש הלא נגיש ולהגדיר להם כתובת ip ידנית מה"כתובות שמוגדרות מראש" כמיועדות להם ברשת הסגורה והמסוגרת הזו..
כרשת שמקונפגת בצורה כל כך סגורה בטוח שנקבעו לצרכנים כולם כולל אלו שמחוברים לסוויץ כתובות יעודיות אחרת לא ברור מה משיגים בתצורה הזו

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כמובן שאפשר היה להציע להריץ את התוכנות המתאימות הנדרשות למה שאתה מבקש, כאלה שלא צריכות התקנה ( בגלל שכתבת שאסור לך להתקין תוכנות כאלה ), אבל אז כנראה יתברר שלא רק אסור לך להתקין תוכנות כמו WireShark , אלה גם להריץ תוכנות אחרות לניהול רשת. או שאפשר היה להמליץ לך להתחבר בכבל CONSOLE למתג שאתה רוצה לדעת ולשנות את הכתובת IP שלו, אבל אז גם יתברר שגם אין לו בכלל ממשק CONSOLE או שאסור לך גם להתחבר לממשק זה, אם הוא קיים. :lol:

בגלל זה ההמלצה הכי הגיונית בשבילך היא לפנות למי שכן מורשה להתחבר לממשקי ניהול של ציוד רשת זה וכן מורשה לחבר שם דברים או לנתק אותם ולהתקין או להסיר תוכנות במקום. ואם לא הוא ולא מי שנותן לו הוראות לכך לא יסכימו לבצע את מה שאתה רוצה, אז כנראה שבאמת עדיף גם לך וגם למי שאחראי על מקום זה, שאתה לא תעשה שם שום שינויים ושום שיפורים, בגלל שאם רוצים שמישהו יבצע שינויים כלשהם, אז נותנים לו כלים והרשאות נדרשות לכך ואם רוצים שהוא לא יבצע שום שינויים, אז מונעים ממנו את הגישה לציוד זה.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כשרוצים שיהיו תחנות עם IP קבוע, וגם שיהיו תחנות שיקבלו כתובות מ- DHCP, הדבר הכי בסיסי הוא להגדיר את ה- DHCP לתחום כתובות שלא בשימוש ע"י תחנות עם IP קבוע.
אם אתה לא יכול לעשות זאת, בוודאי יש מישהו אחר שיכול, כי אחרת, תישאר עם הבעיה ללא פיתרון.

אם לא רוצים שתיגע בכלום, וגם לא רוצים לשנות שום דבר שלא בשליטתך, לפחות שיגידו לך מה תחום הכתובות של ה- DHCP, שתוכל להימנע מלהקצות כתובות (קבועות) באותו תחום.
05/03/2021 16:48  
ahersko כתב:
הבעיה היא... שאסור לי להוסיף ציוד קצה למערכת וגם לא להתקין תוכנות כמו Wireshark על המחשב...
איך אני יכול להתחבר ישירות עם מחשב נייד ל"ציוד" שמוגדר כ DHCP, שהלפטופ יקצה לו כתובת ואני אוכל לגשת לכתובת הזו?
...
יש DHCP Server for Windows, כמו זה, למשל:
https://www.dhcpserver.de/cms/
לא מכיר, לא ניסיתי.

אבל שוב, אם אסור להוסיף ציוד, ואסור להתקין, איך תעשה את זה?

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

< נערך: פנייה לגופו של אדם>

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

תודה לכולם... באמת
חשבתי שיש דרך קלה.

הציוד הוא ציוד לקוח ואסור לי לגעת בו, עם זאת יש לנו איזה פספוס קטן בהגדרות שמידי פעם צף כמו רוח רפאים, עד שהבנתי מאיפה הוא מגיע
היות ואני יודע איזה סאבנט הסוויטש מקצה, אני אפעל בדרך הכי ברברית ופשוט אנסה את כל הטווח של ה255 כתובות כמו איזה מפגר.

עקום, אבל יעבוד!

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

06/03/2021 6:03  
ahersko כתב:
תודה לכולם... באמת
חשבתי שיש דרך קלה.

הציוד הוא ציוד לקוח ואסור לי לגעת בו, עם זאת יש לנו איזה פספוס קטן בהגדרות שמידי פעם צף כמו רוח רפאים, עד שהבנתי מאיפה הוא מגיע
היות ואני יודע איזה סאבנט הסוויטש מקצה, אני אפעל בדרך הכי ברברית ופשוט אנסה את כל הטווח של ה255 כתובות כמו איזה מפגר.

עקום, אבל יעבוד!
...
אם אתה כבר בכל זאת נחוש לנסות את מה שרשמת, אז לפחות מומלץ לא לטחון סתם מים ולא לבצע מאות ניסיונות ידניים, אלה להשתמש באחד הכלים הפשוטים שעליהם כתבתי מקודם והוא סורק של טווח כתובות IP, למשל כזה שלא נדרש אפילו להתקין על המחשב, אלה שאפשר להריץ אותו כתוכנה ניידת. מהכי פשוטים, שלא נועדו לאנשי מקצוע וגם חינמיים יש את advanced ip scanner . מצורף צילום מסך של הפעולה שלו שממנו ניתן לראות שהוא תוך כמה שניות יכול למפות את כל ההתקני רשת פעילים שעונים על בקשות ECHO וגם מסוגל לזהות את השירותים הסטנדרטיים הנפוצים שמופעלים עליהם, להציג את רשימת כתובות, את השם שלהם ברשת ואת היצרן של ממשק רשת שלהם:
וזה הקישור הישיר להורדה של הכלי המדובר:
https://www.advanced-ip-scanner.com/dow ... 5.3850.exe

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #8 

אני לא יכול להוריד תוכנות למחשבים...
אם יכולתי הייתי משתמש ב wiresharck ושלום על ישראל

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

06/03/2021 9:50  
ahersko כתב:
אני לא יכול להוריד תוכנות למחשבים...
אם יכולתי הייתי משתמש ב wiresharck ושלום על ישראל
...
לפי איך שזה נראה, הכל נראה כמו שניחשתי את זה מלכתחילה. נניח שאתה לא יכול "להוריד תוכנות למחשבים", אז אתה יכול להריץ את התוכנה מ DISK ON KEY, שאת התוכנה זו הורדתה לשם לפני זה במקום אחר. אני רק מקווה שעכשיו לא יתברר שאתה גם לא יכול לחבר DISK ON KEY למחשב שם ולהריץ ממנו תוכנות. :lol:

אם זה המצב, אז לפחות אתה יכול משורת פקודה לכתוב לבד מחרוזת שתסרוק את כל הטווח ותרשום לך לקובץ את השמות של ההתקנים ברשת ואת הכתובות IP שלהם. למשל כזו:
for /L %i in (0,1,255) do ping -a -n 1 -w 10 192.168.11.%i>>ipaddress.txt
ואחרי זה לראות את הטבלת ARP במחשב זה, שם יהיו כל הכתובות וכל המספרי MAC שלהם. ולפי ה MAC אתה כבר בשנייה יכול לזהות את המכשיר שאתה רוצה. כך נראית טבלת ARP למשל:
רק שלא יתברר גם, ש... אסור לך להפעיל את השורת פקודה במחשב שם. :lol:

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

זה בדיוק!!!!!!!!!!!! מה שהייתי צריך

המון תודה.

נריץ את הפקודה ודרך ה ARP נמצא את הכתובת של הבן #ונה

שוב תודה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

רק תיקח בחשבון שטבלת ARP בהתקן רשת ( במחשב ) "נלמדת" בהדרגה ולא נוצרת בשלמותה בין רגע שהמחשב נדלק או התחבר לרשת.

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

מעדכן שזה עבד כמו קסם.
הפינג החזיר הד שנרשם בטבלת ה ARP

קיבלתי את כל הצרכנים ברשת ומהר מאוד מצאתי את הכתובת של הצרכן הסורר ובא לציון גואל.

תודה

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

רשת שאתה לא יכול לחבר אליה כלום אבל ממשק הניהול של הציוד נמצא ברשת המשתמשים? נשמע קצת מוזר.

עוד יותר מוזר שלא מופעל DHCP SNOOPING.

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

בוא נסכם שרב הנסתר על הגלוי
והשאלה שנשאלה היא טכנית ולא מהותית לגופו של המשתמש או הרשאות הרשת שלו

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

השאלה הראשונה שאני שואל את עצמי לפני שאני מגיב בפורום היא מה מטרת השואל.
אם מישהו ישאל איך לעבור סיסמת ביוס של לפטופ בלי הסבר מניח את הדעת למה אני לא אעזור לו.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”