קונפיגורציה של tp-link td-w9970

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
zivshosh
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

קונפיגורציה של tp-link td-w9970

הודעה שלא נקראה #1 

אני מחובר לנטויז'יון עם תשתית של הוט. השתמשתי בהוטבוקס כמודם-ראוטר.
ניסיתי היום להגדיר אותו כמודם בלבד ע"י ברידג'ינג וחבר אליו ראוטר של tp-link td-w9970
הסתבכתי עם הקונפיגורציה של הראוטר.
לא ברור לי איפה אני מוצא כתובות IP ו- gateway (מצאתי רק כתובות DNS ו- IP של IPv4)?
ואיפה אני מכניס את ה ?ISP
האם יש באיזה מקום מדריך שאיתו אוכל להתחבר?
הרבה תודות

zivshosh
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: קונפיגורציה של tp-link td-w9970

הודעה שלא נקראה #2 

ניסיתי שוב
הגדרתי את הוטבוקס כמודם בלבד ע"י ברידג'ינג
חיברתי אותו ל WAN של TPLINK ואת הראוטר מ LAN1 למחשב
כיביתי והדלקתי את ההוטבוקס ו TPLINK
חיכיתי שהאורות ידלקו
וניסיתי להיכנס ל 192.168.1.1 כדי להגדיר כמה דברים ב TPLINK כמו dynamic IP , IPv4 , סיסמה וכו'
ולא הצלחתי להיכנס לדף
מה עושים במקרה כזה?
תודה

zivshosh
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

לא מבין מה קרה, אולי הכבלים לא היו תקועים עד הסוף. פתאום הצלחתי להתחבר ל 192.168.1.1
ואני מחובר! גם הטלפון והמדפסת
מה שעדיין לא ברור:
NETWORK WAN - יש לי שם מוזר ipoe_1_d. האם זה משנה? האם אפשר לשנות אותו?
כשנכנסים פנימה - האם VLAN_ID צריך להיות enabled? ניסיתי אבל אז קיבלתי הודעת שגיאה שניסיתי לעשות save
האם bandwidth control צ"ל enabled?
ב DYNAMIC DNS - רשום כ service provider שם מוזר www.no-ip.com ב- domain רשמתי נטויז'יון עם שם וסיסמה
מה המשמעות של register
איפה מוצאים הנחיות ל forwarding ו- firewall?
הבנתי שהראוטר תומך ב WMM. למה אני לא רואה את הסטרימר והרסיבר שמחוברים ל wifi?
תודה

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 740 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

@zivshosh
1. אני חייב לציין שאני לא רואה שום הגיון בלהשתמש ב-9970 אפילו כמודם + ראוטר בתשתית בזק ובטח לא כראוטר בלבד (לשום תשתית ובפרט לא לתשתית הוט). ה-9970 ציוד מאד מיושן וחלש, עם פורטים של 100 מגה ו-wifi איטי בתקן N המיושן. השימוש היחיד שבשבילו ה-9970 מתאים היום הוא כמודם בלבד לתשתית בזק של עד 100 מגה (למיטב הבנתי הוא לא יצליח בכלל להסתכרן מול תשתית בזק 200 מגה). אם הייתי חייב לבחור בין הוטבוקס 1 ל-9970 כראוטר הייתה לי התלבטות קשה ולא בטוח מה הייתי בוחר (וזה אומר הרבה כי ההוטבוקס 1 אחד הראוטרים הכי מעפנים שיצא לי להשתמש בהם כראוטר, לזמן מוגבל מאד כמובן).

הייתי ממליץ לך אחת משתי האופציות הבאות:

א. לקנות ראוטר פרטי שמתאים לדרישות ולתקציב (אם ההוטבוקס לא עונה לדרישות שלך אני לא רואה איך ה-9970 יענה). באופן מאד כללי, במיוחד למי שלא רוצה להוציא יותר מידי כסף, יש דעות חיוביות על ה-AX3:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=345150
שם לב שזהו ראוטר AX (הנקרא היום wifi 6) שהחליף את תקן AC שהפך את תקן N לאבסולטי לפני כמה שנים טובות.

ב. לנסות להשיג מהוט הוטבוקס 4. זהו אמנם "רק" ראוטר AC וזה עדיין הוטבוקס (כלומר לא בדיוק שיא האיכות), אבל עדיין קפיצה משמעותית קדימה לעומת ה-9970 המיושן.

2. אם אתה מתעקש להשתמש ב-9970 כראוטר בלבד אז בשביל לעשות את זה נכון אתה צריך:

א. בחיבור ישירות להוטבוקס תוודא שהצלחת להגדיר אותו כ-bridge. אם הצלחת הממשק שלו יהיה בכתובת 192.168.100.1 (במקום הכתובת הרגילה 192.168.1.1).

ב. תעביר את ה-9970 למצב של wireless router:
https://www.tp-link.com/ae/support/faq/543/
בהגדרות WAN תשאיר אותו על ה-dynamic IP כי הוט לא עובדים עם חייגן (כרגיל, אם איכשהו יש לך חייגן מול הוט זה בכלל l2tp שאני לא בטוח אם הוא תומך). לפי מה שרשמת מוגדר לך חייגן pppoe שזה מה שמשתמשים בשביל תשתית בזק אז זה בטוח לא נכון ומחשיד שבכלל לא הצלחת להעביר אותו למצב wireless router.

ג. אחרי שהעברת אותו למצב wireless router הפורט LAN4/WAN הופך ל-WAN והוא זה שמתחבר להוטבוקס. תקפיד שלא יהיה שום דבר אחר שמחובר להוטבוקס מודם, רק הפורט WAN של ה-9970.

3. dynamic DNS זה כנראה משהו אחר ממה שאתה חושב. זה שרת dynamic DNS שאתה נרשם אליו ומקבל כתובת שתגיעה לכתובת של הבית שלך ותתעדכן באופן דינמי. no-ip אחד הספקים הידועים, אין שום קשר לנטויז'יון ולפרטי ההתחברות שלהם. מעל תשתית הוט החיבור לספק כמעט תמיד ללא חייגן ומוגדר במערכות של הוט ואתה לא מכניס את הפרטים של נטויז'יון בשום מקום בראוטר. לגבי ה-dynamic DNS, אם וכאשר תצטרך כנראה תדע מה להכניס פה, לבינתיים תעזוב את ההגדרות האלו בברירת מחדל (בתקווה המעבר ל-wireless router איפס לך את כל ההגדרות).

4. הגדרות של fowarding מוחבאות היטב תחת השם Forwarding. איפה בדיוק הבעיה?

5. לא ברור איזה הגדרות firewall אתה מחפש בראוטר ביתי, למיטב הבנתי עדיף לך לא לגעת בהגדרות שם. אם תסביר מה אתה מנסה לעשות אפשר יהיה להתייחס.

6. אין לי מושג לגבי WMM, אף לא התענייתי בנושא. מה שכן אני רואה שתחת Wireless ואז Wireless Advanced אפשר למצוא הגדרה של Enable WMM.

zivshosh
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

המון תודות ERAN405
ענית על הכל
בקשר ל WMM הוא מופעל ובכ"ז אני לא רואה את הסטרימר.
בהגדרות הסטרימר יש לו כתובת IP והוא ב DHCP אבל היה עוזר לי לראות אותו ברשת במחשב
הסטרימר הוא של DUNE

zivshosh
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #6 

מה שרציתי לעשות עם ה firewall זה להיפתר מ RalinkLinuxClient שאני רואה ברשת יחד עם טלפונים שאני לא מכיר למרות הסיסמה
אולי אחליף שם רשת וסיסמה מתוגברת ל 20 תווים
או שאשתמש בתוכנת רשת חיצונית
כרגע ה firewall enabled וזהו בלי שום תוספות
תודה

zivshosh
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #7 

אני לא יודע מה זה wifi6 ולא ברור לי שהמחשב שלי ידע לעבוד עם כזה דבר
הראוטר של huawei מפחיד אותי. אני לא קורא סינית ולא ברורים לי כל הדברים בקישור שרשמת
אבל שוב תודה על הכל
האינטרנט עובד ויציב

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”