מהירות של רשת ביתית קווית - מודם B

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Saaron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

מהירות של רשת ביתית קווית - מודם B

הודעה שלא נקראה #1 

בוקר טוב.
עד אתמול הייתי בפרטנר עם תשתית בזק עם מודם ראוטר טכניקולור 789 ובגדול הייתי יחסית לרוצה מהמהירות של הרשת הביתית (לא אינטרנט) הקווית.
הרוב הגדול אצלי בבית מחובר ברשת קווית, סוויצים של ג׳יגה, CAT6 בקירות.
אתמול עברתי לבזק במהירות 200 וסיפקו לי את הראוטר שלהם (B) ומאז הרשת הביתית מאד איטית. למיטב הבנתי כל הרשת הביתית עוברת בשלב כלשהו במודם/ראוטר של בזק שבעצם מספק את כל הכתובו ומנתב את התקשורת.
אני מעוניין לרכוש מודם שיודע להתחבר לתשתית בזק 200 עם יכולות ״קוויות״ חזקות וטובות (אין לי צורך בוויפי מכיוון שכל הבית מרושת עם דקו M9 כרשת MESH. האם יש המלצות למודם כזה לרכישה בארץ?

תודה

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 173 פעמים

Re: מהירות של רשת ביתית קווית - מודם B

הודעה שלא נקראה #2 

עד כמה שידוע לי אין מודמים למכירה, מה שאתה צריך זה ראוטר איכותי ולהפוך את הראוטר של בזק ל Bridge
Trinnov Altitude 16 Processor
Pass Labs XA100.8 Monoblocks
Nad T973 7 Ch Power Amp

Wilson Audio Sasha 2 Speakers
B&W DB1D Subwoofer
B&W DS3 Surround
B&W CWM663 Atmos

JVC X5500 Projector
Da-Lite Fixed 133" 2.35:1Fixed Screen

Saaron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #3 

יש מודמים למכירה בטוח.
אחד מהם, ומומלץ מאד לפי מה שקראתי נקרא Fritz!Box 7530

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 173 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

זה ראוטר משולב מודם.
https://cd-rom.co.il/product/fritzbox-7530/
Trinnov Altitude 16 Processor
Pass Labs XA100.8 Monoblocks
Nad T973 7 Ch Power Amp

Wilson Audio Sasha 2 Speakers
B&W DB1D Subwoofer
B&W DS3 Surround
B&W CWM663 Atmos

JVC X5500 Projector
Da-Lite Fixed 133" 2.35:1Fixed Screen

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 740 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

22/12/2020 11:43  
Saaron כתב:
אני מעוניין לרכוש מודם שיודע להתחבר לתשתית בזק 200 עם יכולות ״קוויות״ חזקות וטובות (אין לי צורך בוויפי מכיוון שכל הבית מרושת עם דקו M9 כרשת MESH. האם יש המלצות למודם כזה לרכישה בארץ?
...
דפדף בשירשור הזה ותראה את החוות דעת שם:
viewtopic.php?f=44&t=353233

ממה שאני רואה כאן בפורמים (אין לי ניסיון אישי עם ה-200 מגה של בזק), לקניה פרטית יש בעיקר או את ה-dlink 245GR או את ה-fritzbox. אני רואה דעות יותר חיוביות על ה-fritzbox אבל אם אני מבין נכון גם ה-245GR עובד ב-200 מגה והוא עולה כחצי מחיר (למיטב הבנתי שצריך לוודא שהוא מריץ גירסת קושחה מעודכנת של dlink ישראל).

אם יש לך ראוטר פרטי, כמו ה-M9, אז הכי טוב להפוך את המודם של בזק/ספק/פרטי למודם בלבד, שנקרא גם מצב bridge. אבל אם קיבלת לדוגמא את ה-Be של בזק אין אפשרות כזאת. במקרה שאתה לא יכול לעביר את המודם למצב bridge, אז תעביר את ה-M9 למצב AP בלבד, שבאופן קצת מבלבל יכול גם להקרא מצב bridge (כלומר bridge במודם/ראוטר זה מודם בלבד, ו-bridge בראוטר רגיל או פתרון mesh זה מצב של AP בלבד).

בכל מקרה, אני ממליץ לך דבר ראשון לנסות להבין איפה הבעיה אצלך כרגע. אם לדוגמא הבעיה בתשתית של בזק זה לזרוק כסף לקנות מודם שמתאים ל-200 מגה. תתחיל מלנתק את כל שאר החיבורים מהציוד של בזק ולחבר אליו אך ורק מחשב בודד בחיבור קווי בכבל קצר שבטוח תקין. אם בחיבור כזה עדיין אתה מקבל מהירות נמוכה אז זה בעיה אצל בזק ואתה צריך לפנות אליהם שיטפלו. אם בחיבור כזה אתה מקבל מהירות תקינה אין סיבה שתהיה בעיה כאשר או המודם או ה-M9 במצב bridge (בדיוק אחד מהם, לא ששניהם יהיו ראוטרים ובטח לא ששניהם יהיו bridge). אם עדיין יש בעיה צריך לבודד אותה (לדוגמא האם יש בעיה כאשר רק ה-M9 מחובר לציוד של בזק ואותו המחשב באותה הבדיקה מחובר ישירות ל-M9 וכך הלאה).

Saaron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #6 

22/12/2020 20:56  
eran405 כתב:
22/12/2020 11:43  
Saaron כתב:
...
דפדף בשירשור הזה ותראה את החוות דעת שם:
viewtopic.php?f=44&t=353233

ממה שאני רואה כאן בפורמים (אין לי ניסיון אישי עם ה-200 מגה של בזק), לקניה פרטית יש בעיקר או את ה-dlink 245GR או את ה-fritzbox. אני רואה דעות יותר חיוביות על ה-fritzbox אבל אם אני מבין נכון גם ה-245GR עובד ב-200 מגה והוא עולה כחצי מחיר (למיטב הבנתי שצריך לוודא שהוא מריץ גירסת קושחה מעודכנת של dlink ישראל).

אם יש לך ראוטר פרטי, כמו ה-M9, אז הכי טוב להפוך את המודם של בזק/ספק/פרטי למודם בלבד, שנקרא גם מצב bridge. אבל אם קיבלת לדוגמא את ה-Be של בזק אין אפשרות כזאת. במקרה שאתה לא יכול לעביר את המודם למצב bridge, אז תעביר את ה-M9 למצב AP בלבד, שבאופן קצת מבלבל יכול גם להקרא מצב bridge (כלומר bridge במודם/ראוטר זה מודם בלבד, ו-bridge בראוטר רגיל או פתרון mesh זה מצב של AP בלבד).

בכל מקרה, אני ממליץ לך דבר ראשון לנסות להבין איפה הבעיה אצלך כרגע. אם לדוגמא הבעיה בתשתית של בזק זה לזרוק כסף לקנות מודם שמתאים ל-200 מגה. תתחיל מלנתק את כל שאר החיבורים מהציוד של בזק ולחבר אליו אך ורק מחשב בודד בחיבור קווי בכבל קצר שבטוח תקין. אם בחיבור כזה עדיין אתה מקבל מהירות נמוכה אז זה בעיה אצל בזק ואתה צריך לפנות אליהם שיטפלו. אם בחיבור כזה אתה מקבל מהירות תקינה אין סיבה שתהיה בעיה כאשר או המודם או ה-M9 במצב bridge (בדיוק אחד מהם, לא ששניהם יהיו ראוטרים ובטח לא ששניהם יהיו bridge). אם עדיין יש בעיה צריך לבודד אותה (לדוגמא האם יש בעיה כאשר רק ה-M9 מחובר לציוד של בזק ואותו המחשב באותה הבדיקה מחובר ישירות ל-M9 וכך הלאה).
...
תודה רבה.
כל ההגדרות אצלי תקינות.
לדעתי לא הבנת אותי, הבעיה אצלי היא לא במהירות האינטרנט אלא במהירות של הרשת הביתית הקווית, החיבור בין המחשבים בבית לבין השרתים ומזרימי המדיה ברשת הביתית. הרי הכל עובר דרך המודם/ראוטר ומאז ההחלפה ל-B הכל איטי מאד ולא זז. הזמנתי Fritz!Box וכשיגיע אדע אם נפתרה הבעיה.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 740 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

23/12/2020 15:51  
Saaron כתב:
תודה רבה.
כל ההגדרות אצלי תקינות.
לדעתי לא הבנת אותי, הבעיה אצלי היא לא במהירות האינטרנט אלא במהירות של הרשת הביתית הקווית, החיבור בין המחשבים בבית לבין השרתים ומזרימי המדיה ברשת הביתית. הרי הכל עובר דרך המודם/ראוטר ומאז ההחלפה ל-B הכל איטי מאד ולא זז. הזמנתי Fritz!Box וכשיגיע אדע אם נפתרה הבעיה.
...
אכן לא הבנתי נכון. שם לב שאפשר גם לבודד תקלות ברשת המקומית בכל מיני דרכים, לדוגמא ע"י שימוש ב-iperf3. בכל מקרה ה-Fritz!Box נראה לי ציוד מצויין מקווה שפשוט יפתור לך את הבעיה.

Saaron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #8 

עדכון

רכשתי Fritz!Box 7530, משימוש של יומיים חד משמעית יש הבדל במהירות של הרשת הפנימית וביציבות של האינטרנט של בזק.
קנפוג קל, שירות מדהים מהיבואן, בכל שעה של היום ועל כל שאלה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”