סלקום פיייבר ראוטר 5656 - חיבור ראוטר פרטי כ AP

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
tstrul
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

סלקום פיייבר ראוטר 5656 - חיבור ראוטר פרטי כ AP

הודעה שלא נקראה #1 

שלום לכולם
היום חיברו אותי לסלקום פייבר (במקום בזק) יש ברשותי ראוטר מסוג archer c9 שבו הייתי רוצה להמשיך להשתמש.
לא הצלחתי להוציא מסלקום את המתאם והם טוענים שהם לא מספקים אותו יותר בגלל בעיות שהוא יוצר. לכן נשארתי עם הראוטר 5657 שלא ניתן להגדיר במצב bridge.

יש לי כמה אפשרויות :
1. ביטול ה wifi בראוטר שלהם וחיבור ה C9 כ access point (אני לא משתמש ב mac filter ואופציות כאלה בכל מקרה)

2. חיבור פורט מהראוטר של סלקום ליציאת ה wan בראוטר של tp link (double nat) - אני לא ממש סגור מה החסרונות של השיטה מלבד הקושי בפתיחת פורטים ידנית מה שאני בדכ לא עושה.

3. להמשיך להתווכח עד שאקבל מתאם. השאלה היא אם זה שווה את האנרגיה?

איך כדאי לי לחבר את הציוד ומה אני מפסיד בכל תצורה?

בנוסף אם אלך על קונפיגורציה כזאת (ap or double nat) , לאן עדיף לחבר את כל מה שמתחבר באופן קווי? לראוטר של סלקום או של tp link?

תודה רבה!

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 886 פעמים
קיבל תודות: 791 פעמים

Re: סלקום פיייבר ראוטר 5656 - חיבור ראוטר פרטי כ AP

הודעה שלא נקראה #2 

ממש מוזר הקטע שלהם לא לתת את המתאם למי שרוצה להשתמש בנתב פרטי - יש המון תלונות על זה בפורום.

לדעתי אופציה 1 הכי הגיונית - אני גם לא חושב שאתה מפסיד משהו חוץ ממקום על המדף..

אגב חוץ מחוסר היכולת לקנפג את הנתב של סלקום - נתקלת בעוד חסרונות בשימוש בו? אולי הוא עונה על הצרכים שלך ולא צריך לשנות כלום?

הייתי גם בודק אם המתחרים שלך זמינים - הבנתי שפרטנר ואנלימידטד כן מספקים מתאם סיבים

mrraz111
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 90 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

פרטנר מספקים בלי בעיה
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tstrul
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #4 

20/12/2020 16:57  
oris74 כתב:
ממש מוזר הקטע שלהם לא לתת את המתאם למי שרוצה להשתמש בנתב פרטי - יש המון תלונות על זה בפורום.

לדעתי אופציה 1 הכי הגיונית - אני גם לא חושב שאתה מפסיד משהו חוץ ממקום על המדף..

אגב חוץ מחוסר היכולת לקנפג את הנתב של סלקום - נתקלת בעוד חסרונות בשימוש בו? אולי הוא עונה על הצרכים שלך ולא צריך לשנות כלום?

הייתי גם בודק אם המתחרים שלך זמינים - הבנתי שפרטנר ואנלימידטד כן מספקים מתאם סיבים
...
את האמת שלא בדקתי את הראוטר שלהם. כל הציוד של הבית החכם שלי מחובר בצורה אלחוטית לראוטר הקיים ולא היה בא לי להתחיל לקנפג הכל. בנוסף ההגיון אומר לי להשתמש בראוטר היחסית טוב שלי מאשר מוצר מדבקה סיני. בעיקר בגלל כמה תגובות פה שקראתי על הראוטר שלהם. כרגע ה AP מוגדר ואני מקבל מהירויות טובות. בקטע מוזר אחרי שחיברתי את הראוטר של tp link אני מקבל מה wifi של סלקום מהירויות הרבה יותר נמוכות של 30 במקום 480 בערך. לא שזה כזה משנה כי אני רוצה לבטל אותו.

אגב בנוגע לציוד המחובר קווית. כדאי לחבר אותו ל tp link או לראוטר של סלקום אם אני עובד בתצורת ap?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 739 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

20/12/2020 17:35  
tstrul כתב:
אגב בנוגע לציוד המחובר קווית. כדאי לחבר אותו ל tp link או לראוטר של סלקום אם אני עובד בתצורת ap?
...
ברגע שה-tplink מוגדר כ-AP בלבד (ומחובר בהתאם מפורט LAN לפורט LAN), אז הכל רשת אחת ואין הבדל בין חיבור ישירות לראוטר הראשי או דרך ה-tplink אם זה בחיבור קווי או אלחוטי (לדוגמא כל הציוד יקבל כתובת מה-DHCP בראוטר הראשי ולכן גם קריטי לכבות את ה-DHCP בציוד שמתפקד כ-AP בלבד).

הערה: במקרה שאתה מעביר העברות גדולות וכבדות בין מכשירים מסויימים ברשת המקומית כדאי שהם יהיו מחוברים לאותו ראוטר/סוויץ. אחרת יתכן ויהיה צוואר בקבוק על הכבל שמחבר בין הראוטרים/סוויצ'ים.

tstrul
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #6 

תודה רבה על העזרה.
אגב אחד הדברים המעצבים הוא שאני לא יכול לשנות את הרשת של הראוטר המוגבל של סלקום למשהו שונה מ 10.100.102 וזה ממש מבעס כי יש לי שרת בבית עם איי פי קבוע ועכשיו בכך מקרה אצטרך לשנות מלא קונפיגורציות :/

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”