ראוטר תומך ב1000 מגה מתאים לפרטנר פייבר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ronyk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

ראוטר תומך ב1000 מגה מתאים לפרטנר פייבר

הודעה שלא נקראה #1 

שלום,
התחברתי בשבוע האחרון לאינטרנט 1000 מגה של פרטנר פייבר הכול טוב איתו מלבד בעיה שבחדר בקומה עליונה הwifi לא מגיע.
עכשיו מנסיון עבר עם מגדילי טווח למיניהם כולל אלו על בסיס רשת החשמל לא היו מוצלחים במיוחד(תשתיות ישנות).

לאחר שיחה עם טכנאי כנה של פרטנר הוא הציע להעביר כבל רשת מהראוטר שלהם technicolor (לא זוכר את שמו המלא אבדוק וארשום אם רלוונטי)
לחדר בו אין קליטה ולמקם שם ראוטר נוסף שיוגדר כמשני ובכך לאפשר ווי פיי וחיבור קווי למכשירים הסמוכים לו.
עכשיו לשאלות:
1. ראשית איזה ראוטר מתאים למשימה?
2. האם בחיבור כבל רשת מהראוטר הראשי למשני המהירות תרד?
3. האם קריטי באיזה כבל רשת אשתמש?
הטכנאי הציע סוג cat 6. המרחק בין הראוטר של פרטנר לחדר העליון הוא כ25 מטר.
4. האם יש ציוד נוסף לדעתכם שדרוש כדי שכל זה יעבוד?

אשמח לעצות
תודה ושבת שלום

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 738 פעמים

Re: ראוטר תומך ב1000 מגה מתאים לפרטנר פייבר

הודעה שלא נקראה #2 

@ronyk

1. התשובה הקצרה: כל ראוטר ויותר מדוייק כל ראוטר או AP יתאים.
בכל זאת ארחיב על הנושא:

דבר ראשון, אנא וודא שאתה מכיר את הנושא של roaming, לדוגמא לפי ההסבר שלי בפוסט כאן (הכולל גם פרטים נוספים לדוגמא על הנושא של SSID זהה או שונה במקרה שאין roaming):
viewtopic.php?p=3124148#p3124148

האופציה הכי "פשוטה", היא דווקא להחזיר לפרטנר את הראוטר שלהם ולקבל מהם מתאם מדיה בנפרד (מתאם מהחיבור סיב לחיבור רשת אבל ללא ראוטר) ולחבר אליו פתרון mesh לפי בחירתך. במקרה שלך, ובהנחה שבאמת הצלחת להעביר את הכבל, חשוב לוודא שפתרון ה-mesh תומך בחיבור קווי בין היחידות. היתרון של פתרון mesh שהוא יתמוך ב-roaming, ולטוב או לרע כמעט תמיד המילה mesh גם מעידה על ציוד עם הגדרות פשוטות המכוון למשתמשים ללא רקע טכני.

יתכן גם שאתה יכול למקם את היחידה הנוספת של ה-mesh ב"אמצע" הדרך כך שתהיה לה קליטה אלחוטית מספקת מהיחידה הראשית ותהיה קליטה מספקת ממנה לחדר המרוחק. זה יכול לחסוך לך את העברת כבל הרשת. שם לב שתמיד כבל רשת יתן חיבור יותר יציב ומהיר.

אופציה אחרת היא כמו שתיארת: להשאיר את הציוד של הספק כראוטר הראשי אבל לחבר אליו ראוטר/AP. כל ראוטר שתבחר יכול לשמש כ-AP בלבד, בחלק מהציודים יש הגדרה מיוחדת למצב AP (שיכולה להקרא גם מצב bridge) ואחרת אפשר לעקוב אחרי ההראות כאן. שם לב שבמקרה כזה לא יהיה לך roaming בין היחידה הנוספת לראוטר של הספק. בחלק מהמקרים אפשר לקבל מהספק AP מדגם ספציפי שכן יודע לעבוד ב-roaming מול היחידה הראשית שלו, לדעתי במקרה של פרטנר אין אופציה כזו אבל אני לא בטוח.

כהערת אגב אציין, שאפשר גם לקחת ציוד יותר עסקי/מקצועי, כמו לדוגמא סדרת ה-unifi, שאילו APs בלבד אבל הם תומכים גם ב-roaming ובאופן כללי יותר גמישים ואמינים מציוד ביתי (כמובן יש גם ראוטרים בנפרד מתאימים וכו'). אני מנחש שזה פחות הכיוון שלך.

בהמשך להסבר לעיל, בהנחה שאתה רוצה לקנות רק יחידה בודדת (ולחבר אותה לראוטר של הספק), לא הייתי משקיע יותר מידי ביחידה הזאת כי סביר שבעתיד כן תרצה פתרון עם roaming. מצד שני חבל "לזרוק" כסף על ציוד ישן. לכן לדעתי במקרה הזה כדאי ללכת על ציוד סיני שם אפשר לקבל גם ציוד חדיש ובעל יכולות מרשימות וגם מחיר נמוך. יש כרגע דעות מאד חיוביות כאן בפורום על ה-AX3:
viewtopic.php?f=62&t=345150
ולגבי קניה שלו ראה כאן:
viewtopic.php?p=3134277#p3134277
בנוסף לפחות במקרה של ה-AX3, אפשר גם לחבר מספר יחידות בחיבור קווי או אלחוטי ולהגדיר mesh ביניהם (כלומר יהיה roaming). כך שאתה יכול היום או בעתיד לקנות יחידות נוספות ולהחליף את הראוטר של פרטנר כמו שתיארתי לעיל.

2. כבל רשת מגיע למהירות של (לפחות) 1 גיגה (לפחות) עד 100 מטר. בעתיד הנראה לעין לא יהיה לך חיבור אינטרנט ביתי של יותר מגיגה ולכן לא תרגיש שום פגיעה המהירות בגלל הכבל רשת (לפחות מול האינטרנט). בכל מקרה לא סביר שבחיבור אלחוטי, בטח לא חיבור אלחוטי למרחק גדול, תתקרב אפילו לקצב כזה, לכן תמיד כבל רשת הוא האופציה הכי טובה והכי אמינה.

3. למהירות 1 גיגה במרחקים שאתה מדבר אין משמעות לאיזה סוג כבל (ראה עוד פרטים לדוגמא כאן). תבדוק את ההפרשים במחיר, אני לא ממש מכיר אבל אם אין הפרש גדול ל-cat 6a הייתי כבר הולך עליו (ממה ששמעתי cat 7 יכול להיות יותר קשה להשחיל ולכן הייתי "עוצר" ב-cat 6a).

אם אתה מתכוון להעביר לבד היה שירשור בנושא יחסית לאחרונה:
viewtopic.php?f=62&t=350327

4. בשביל מה שביקשת לא צריך ציוד נוסף.

ronyk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

תודה רבה על התגובה, אחקור כל מה שרשמת קצת יותר לעומק ואבדוק את האופציה הכי טובה.
לגבי הראוטר Ax3 האם יש כניסות לחיבור קווי? (קשה להבין מהתמונות)
תודה שוב!

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 738 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

20/12/2020 1:22  
ronyk כתב:
...
אני לא מכיר באופן אישי את ה-AX3 אבל יש כפתור specifications באתר שלהם ומופיע:
WAN: One 10 / 100 / 1000 Mbps Ethernet port
LAN: Three 10 / 100 / 1000 Mbps Ethernet ports
...

ronyk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

מצוין אבדוק תודה

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 197 פעמים
קיבל תודות: 388 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

20/12/2020 1:22  
ronyk כתב:
תודה רבה על התגובה, אחקור כל מה שרשמת קצת יותר לעומק ואבדוק את האופציה הכי טובה.
תודה שוב!
...
ברור. 4 כניסות/יציאות .אחת ל WAN ו 3 נוספות למה שאתה רוצה

תמונה

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 1642 פעמים
קיבל תודות: 3868 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

ronyk,
מעבר לתשובה המצויינת שקיבלת מ- eran405, הייתי מציע לך להפטר מהציוד של הספק (תחסוך 10~ ש"ח בחודש) ותקנה 2 יחידות של ה- AX3 Pro, לחצי מהפורום יש את הנתב הזה, הוא תקציבי, אמין ומוצלח.

השרשור הרישמי לנתב עם תשובות לכל השאלות שאולי יש לך:

הוראות עבור הגדרת Mesh:
viewtopic.php?p=3109137#p3109137

רכישה מ- Banggood - זמן אספקה עומד על קצת פחות משבועיים לערך:
לבחור מחסן HK. קופון: BGN202J
https://bit.ly/2T9cBTD

ronyk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #8 

20/12/2020 22:35  
ziv_r כתב:
ronyk,
מעבר לתשובה המצויינת שקיבלת מ- eran405, הייתי מציע לך להפטר מהציוד של הספק (תחסוך 10~ ש"ח בחודש) ותקנה 2 יחידות של ה- AX3 Pro, לחצי מהפורום יש את הנתב הזה, הוא תקציבי, אמין ומוצלח.

השרשור הרישמי לנתב עם תשובות לכל השאלות שאולי יש לך:

הוראות עבור הגדרת Mesh:
viewtopic.php?p=3109137#p3109137

רכישה מ- Banggood - זמן אספקה עומד על קצת פחות משבועיים לערך:
לבחור מחסן HK. קופון: BGN202J
https://bit.ly/2T9cBTD
...
תודה על התשובות המפורטות, האמת שדגם הפרו נשמע מצוין ראיתי את הסקירה ולחסוך במנוי לפרטנר תמיד נשמע טוב (;
עכשיו מספר הבהרות ושאלות טכניות ברשותכם-

מתשובתך אני מבין כי בהנחה שאקנה 2 יחידות מהנתב הזה אחד ראשי והשני במיקום רחוק כנקודת הממסר.
חיבור ביניהם חייב להיות חיבור קווי בגלל המרחק והמיקום הנדרש לנתב השני (כ35 מטר לאחר בדיקה מדויקת) לא יהיה איבוד מהירות לכן זו אופציה מצוינת.

1. חבר הצליח לשים ידיו על כבל CAT 8 באורך 50 מטר בערך זה אידיאלי היות ולא אצטרך לרכוש חדש, השאלה האם הוא יעבוד ויתמוך בחיבור שני הנתבים? ממה שיצא לי לבדוק הוא "BACKWARDS COMPATIBLE" אבל אשמח לקבל אישור.

2. החיבור שלי לנתב TECNICOLOR של פרטנר הוא עם חיבור ייעודי של הכבל האופטי לנתב, האם קיימת נקודת חיבור מתאימה בנתב AX3 PRO או נדרש מתאם?(אשלח תמונה במידה ולא ברור על חיבור אני מדבר )

3. האם יש חיבור לטלפון קווי (קריטי ביותר) או יש צורך במתאם?

שוב תודה!

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 1642 פעמים
קיבל תודות: 3868 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

1. הכבל יתאים כל עוד יש לו מחבר RG45.
2. ל- AX3 יש כניסות RG45. אם אין לך כזה, אתה צריך מתאם מאופטי לרשת, זה נקרא מתאם SFP to RJ45.
3. אם אתה זקוק לשירותי טלפוניה מפרטנר, אתה תצטרך להשתמש בציוד שלהם.

ronyk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #10 

הבנתי אז אקנה רק יחידה אחת לחדר העליון כדי לשמר את הקו הטלפוני.
תודה רבה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”