ראוטר עם dual wan במחיר שפוי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ariel-ro
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

ראוטר עם dual wan במחיר שפוי

הודעה שלא נקראה #1 

אהלן,
לאור ריבוי תקלות בתשתית הוט לאחרונה(פעם פעמיים בחודש לכמה שעות) וזמינות של תשתית בזק, אני מחפש ראוטר שיידע לעשות לי את המיתוג באופן אוטומטי. (אני לא יכול לוותר על ה500/12 של הוט לטובת 40/5 שמקבלים בבזק באיזור שלי)
משמע:
קו ראשי - הוט. במקרה נפילה ניתוב לקו של בזק, כאשר הקו חוזר לפעולה - חזרה לקו של הוט.
מבחינת הראוטר, כיום יש לי R6400 שמספק אותי לגמרי, ככה שמשהו ברמת הביצועים הזו זה אחלה. - אין צורך בWIFI, אשתמש בR6400 עד לקניית MESH.
תקציב? כמה שיותר זול שנותן את המענה.

אריאל

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 388 פעמים

Re: ראוטר עם dual wan במחיר שפוי

הודעה שלא נקראה #2 

הייתי מציע לך ER-X, אבל לא יודע עד כמה יעמוד בקצבים גבוהים במקביל אפילו עם OFFLOADING מופעל אם תרצה להפעיל QOS :

תמיד תוכל אם לא יספק אותך, להפוך אותו לסוויטש וללכת על ER-4

https://www.senetic.co.il/product/ER-X

https://www.senetic.co.il/product/ER-4

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 512 פעמים
קיבל תודות: 3946 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

אני עם ASUS וה-dual lan לא עובד להיט, לא ממליץ.

ariel-ro
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #4 

@oferlaor,איך זה בא לידי ביטוי? האם כאשר הקו הראשי תקין, האינטרנט עובד טוב והבעיה רק בניתוב בין הקווים? או שיש בעיות חמורות יותר שמשפיעות על יציבות הרשת

@integralקראתי קצת על המוצרים של החברה, עושה רושם שהם הכיוון הנכון, ראיתי גם שיש פה חברי פורום שמשתמשים בו על מהירויות של סיבים אופטיים ועובדים טוב.
איך הם מבחינת ההגדרות? יש GUI סביר בשביל להגדיר את הדברים האלה?

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #5 

בשביל הגדרה ראשונית ועדכון קושחה, כדאי לראות וידיאו ויש מליון ברשת.

חשוב להגדיר את כל השחקנים (שני מודמים והראוטר) על סאבנטים שונים.

בשביל כל השאר יש ויזרדים פשוטים שמספקים את הסחורה פלוס כמה פקודות בסיסיות ב CLI.

אני לא יודע איזה ER ראית עם סיבים אופטיים,אבל הוידיאו ממחיש את הקושי של הדגם הזול להתמודד כאשר מופעלות פונקציות נוספות שלפחות בעיניי חשובות.

אצלי מדובר על שני קווי בזק עם סנכרון באיזור ה 70 וגם לא צפויים להגיע לפה בטווח הבינוני סיבים אופטיים ולכן קניתי את הזול שעושה עבודה מצויינת ויציב מאוד.

כמו שאמרתי, תוכל להתחיל איתו ואם יפריע תמיד תוכל לשדרג ל ER-4. יכול להיות שבמקרה שלך הייתי קונה ישר ER-4 . לשיקולך

קרא את שני השרשורים הבאים:

https://htmag.co.il/forum?q=dmlld3RvcGl ... Q9MzQ4NTgy

https://htmag.co.il/forum?q=dmlld3RvcGl ... Q9MzUxNTY2

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 512 פעמים
קיבל תודות: 3946 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

יש שני סוגים של dual wan. אחד זה זיהוי כשיש תקלה ומעבר אוטומטי. כאן ASUS לא תמיד מצליחים להיות תקלה ולא עובר בהכרח החיבור באופן חלק ומיידי.

הסןכ השני זה load balancing. גם שם האלגוריתם לא להיט וזה גורם להרבה הפרעות.

י-א
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

יש לי את הנתב הזה https://www.system-il.com/product/check ... -25-users/ למכירה. מאפשר חיבור לשני WAN.

אם מעניין לך אז צור קשר בפרטי

ariel-ro
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #8 

@integralאין לי שימוש בQOS ולכן נראה שהER-X מתאים, אלך עליו.

@י-אהמחיר של נתב כזה חדש הוא כ3000ש"ח, אין לי ספק שבשביל מי שצריך הוא יכול להיות שווה סכום כזה, אבל עבורי אין ערך מוסך בלשלם יותר מכמה מאות שקלים על נתב. (אם מחיר המכירה שלך הוא באיזור הזה, יש על מה לדבר)

ariel-ro
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #9 

@integralמה דעתך על על הER Lite 3?

integral
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הודעה שלא נקראה #10 

בזמנו חשבתי עליו, אבל מנהל הפורום אמר שהמעבד של ה ER-X חזק יותר וחדש יותר אז עדיף ה ER-X.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 739 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

16/12/2020 17:38  
ariel-ro כתב:
מה דעתך על על הER Lite 3?
...
אל תקנה היום ER Lite 3 ואני אומר את זה כמישהו שמשתמש ב-ER Lite 3 ומרוצה מאד ממנו. אז למה לא? בגלל שהוא דגם מיושן והבחירה היום צריכה להיות בין ה-ER-X (או ER-X-SFP) לבין ה-ER-4 או ה-ER-12 וכו'. ה-ER-4 הוא המחליף של ה-ER Lite 3 ולמיטב הבנתי הוא דגם ממש מצויין. ה-ER-12 בעל יכולות דומות ל-ER-4 ומשלב גם סוויץ מובנה. שם לב שב-ER-4 (כמו ב-ER Lite 3) אין סוויץ מובנה ותצטרך סוויץ בנפרד (כדאי מאד להקפיד שלכל פורט של ה-ER-4 תחובר רשת שונה).

ה-ER-X לדעתי ציוד מצויין שנותן תמורה מדהימה למחיר, שם לב שהוא כולל סוויץ מובנה (ואם צריך פורט SFP יש את ה-ER-X-SFP). כמעט הייתי אומר שגם אם אתה מעוניין ב-edgerouter יותר יקר אבל לא מכיר הסדרה הזאת תתחיל מ-ER-X ותוודא שאתה מסדר עם הממשק שלהם. זהו ציוד מספיק גמיש שסביר שתמצא לו שימוש גם אם תקנה בעתיד ראוטר יותר יקר/חזק (שם לב שאפשר לדוגמא להשתמש ב-ER-X כסוויץ תומך VLANs).

באופן כללי אני ממליץ בחום על ציוד של Ubiquiti ובמיוחד על סדרת ה-edgerouters. אבל צריך לשם לב שזה לא לכל אחד: בציוד כזה יש קונפיגורציה הרבה יותר מקיפה ומקצועית אבל זה דורש קצת ידע ברשתות ויש עקומת לימוד מסויימת במיוחד בשביל להפעיל את התכונות היותר מתקדמות. חלק מהדברים אפשר לעשות גם דרך ה-GUI וחלק רק דרך ה-CLI. יתר על כן, חלק מהדברים ידרשו קצת ניסויי וטעיה ו/או חיפושים רלוונטים בגוגל/הפורמים שלהם. תרפרף לדוגמא בשירשור הבא ותנסה להבין האם ציוד כזה מתאים לך:
viewtopic.php?f=62&t=310977
(שם לב שאף אחת מהאופציות שם היא לא חובה, וחלק מהדברים כמו לדוגמא site-to-site vpn עובדים מצויין גם בצורה הפשוטה דרך ה-GUI, אני בחרתי לעדן את הקונפיגורציה דרך ה-CLI מהסיבות שפירטתי שם)

כמו שכבר ציינו מעלי, את ההגדרה הראשונית עושים בעזרת wizard שממש נוח וקל ויש אפילו אשף ל-daul wan. ראה גם את הדיון שמתחיל כאן:
viewtopic.php?p=3101714#p3101714

אם תפרט בדיוק איזה דרישות אתה דואג שה-ER-X לא יעמוד בהם, או את האופציות שאתה רוצה לדעת האם זמינות בממשק GUI שלהם, אנסה להתייחס. דרך אגב לדעתי אין שום סיבה להירתע מה-CLI ואחרי שמתרגלים לדעתי ה-CLI הרבה יותר נח מכל GUI.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 1643 פעמים
קיבל תודות: 3876 פעמים

הודעה שלא נקראה #12 

Synology RT2600ac
viewtopic.php?f=44&t=349436

ariel-ro
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #13 

@eran405תודה על התשובה המפורטת.
האמת שאני לא מחפש הרבה, היום אני עם הR6400 הפשוט.
סה"כ הדבר היחיד ששיניתי בו זה לתת IP לפי כתובת MAC וזהו.
לכן החשש לא באמת מוצדק, עד כדי זה שהוא צריך לתמוך ב500/12, שבזה יש קצת ספקות ברחבי הרשת.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 1834 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #14 

אם אתה לא משתמש ב-QOS, או הגדרות "מתקדמות" נוספות, ה-ER-X יעשה את העבודה עבור חיבור של 500 מגה.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 739 פעמים

הודעה שלא נקראה #15 

17/12/2020 1:05  
ariel-ro כתב:
עד כדי זה שהוא צריך לתמוך ב500/12, שבזה יש קצת ספקות ברחבי הרשת.
...
אין שום ספקות, יכולות הניתוב של ה-ER-X מוגבלת ל-1 גיגה בסה"כ, אפילו בחיבור של 1 גיגה לא סביר שתרגיש את המגבלה הזאת (שם לב שמדובר רק על "ניתוב", התעבורה בין הפורטים של הסוויץ בתוך הרשת הפנימית אינה נחשבת אבל אם אתה מגדיר VLANים שונים ומנתב ביניהם זה כן וכמובן החיבור בין LAN ל-WAN).

אולי אתה מבלבל עם דברים כמו QoS או VPN וכו', שם המהירות מוגבלת לפי החוזק של החומרה וכרגיל תקבל ביצועים ER-4 > ER-X > ER-Lite (אני לא בטוח לגבי QoS, אבל ב-VPN זה בטוח ככה). לגבי QoS, למיטב הבנתי, אפשר להפעיל אותו אך ורק על ה-upload ואז הוא יעמוד גם במהירות של 500 מגה הורדה (אסימטרית).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”