שאלה טכנית - זקוק לעזרה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
linyotam
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 60 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

שאלה טכנית - זקוק לעזרה

הודעה שלא נקראה #1 

שלום לכולם,

אז ככה - בקומה השנייה של הבית, יש לי בחדר העבודה ראוטר (תשתית הוט) שעד לא מזמן היה מחובר למחשב (שרת) שמחזיק את ספריית הסרטים שלי ב- Plex
בקומה הראשונה של הבית יש Shield שעליו מותקן Plex Client שמחובר ל- Hot Box וכך הוא יושב על אותה הרשת כמו השרת וניתן לצפות בתכנים ב- Plex.

לא מזמן קניתי משקפי VR של Quest 2 שיכולים להתחבר ב- Wifi דרך Virtual Desktop למחשב ברשת 5GHZ. הבעיה שאם אני רוצה לשחק בקומה הראשונה, זה לא היה אפשרי כי הראוטר בקומה למעלה לא מספיק חזק.

אז, רכשתי את TP-LINK DECO 5 שרבים המליצו עליו. התקנתי בבית, וחיברתי את ה- Deco לראוטר למעלה ואת המחשב ל- Deco.
עכשיו, בקומה הראשונה של הבית (היכן שיש עוד Deco) ניתן להתחבר ב- 5GHZ למחשב בקומה השניה כי המחשב מחובר ל- Deco למעלה והוא מזהה אותו על אותה הרשת.

אבל עכשיו (ופה הבעיה) ה- Plex Client שלי בקומה הראשונה, לא מזהה את ה- Plex Server כי כנראה דרך ה- DECO המחשב עכשיו מוגדר אחרת.

הפתרון הפשוט והמבאס, הוא לחבר את השרת ישירות לראוטר, וכל פעם שאני רוצה לשחק עם ה- Quest בקומה הראשונה, לחבר את המחשב ל- Deco ואת ה- Deco לראוטר. ואם אני רוצה לצפות ב- Plex לחזור ולחבר את המחשב ישירות לראוטר ואת ה- Deco לראוטר בנפרד.

אבל אני מחפש פתרון שאיכשהו יגרום לראוטר ול- Deco שמחוברים אחר לשני להיות מוכרים ככתובת אחת (אם זה אפשרי) כדי שגם ה- Plex Client יזהה את השרת וגם ה- Quest 2 יזהה את המחשב בחיבור Wifi דרך ה- Deco בקומה הראשונה.

במילים אחרות - אני מניח (שוב אני רחוק מלהיות מומחה בתחום) שאם הכתובת של הראוטר ושל ה- Deco שמחובר אליו תהיה זהה, אז הכל יסתדר.

מצטער אם ההסבר לא ברור או מורכב.

בכל מקרה, אשמח לשמוע האם מישהו מכיר את הבעיה ויודע איך לפתור אותה.

תודה,
יותם.

moog
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

Re: שאלה טכנית - זקוק לעזרה

הודעה שלא נקראה #2 

נסה להגדיר את הדקו כאקסס פויינט ולא כראוטר

ChinggisKhan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 107 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

לא הצלחתי להבין האם ״ראוטר (תשתית הוט)” הוא ההוטבוקס אליו מחובר השילד ?
אם כן, האם העברת אותו למצב ברידג' ? במידה ולא, ושניהם מתפקדים כראוטרים זה מצב לא תקין.

linyotam
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 60 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

11/12/2020 1:17  
moog כתב:
נסה להגדיר את הדקו כאקסס פויינט ולא כראוטר
...