האם אפשר להעביר כבל רשת (CAT6) מהוטבוקס 4 ישירות למחשב/נתב?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
MamoRambo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

האם אפשר להעביר כבל רשת (CAT6) מהוטבוקס 4 ישירות למחשב/נתב?

הודעה שלא נקראה #1 

שלום לכולם!

רציתי לשאול האם זה אפשרי לחבר את הנתב עם כבל cat6 ישירות להוטבוקס 4 (במרחק של כ15 מטר) ואז לחבר את המחשב לראוטר? (כנראה יהיה HUAWEI WiFi AX3 Wi Fi 6 PRO) והאם הראוטר יתן לי גם WIFI?

תודה לכל העוזרים!

ChinggisKhan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

Re: האם אפשר להעביר כבל רשת (CAT6) מהוטבוקס 4 ישירות למחשב/נתב?

הודעה שלא נקראה #2 

יותר הגיוני שההוטבוקס יחובר לררוטר ואז למחשב...

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 738 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

02/12/2020 11:41  
MamoRambo כתב:
רציתי לשאול האם זה אפשרי לחבר את הנתב עם כבל cat6 ישירות להוטבוקס 4 (במרחק של כ15 מטר) ואז לחבר את המחשב לראוטר? (כנראה יהיה HUAWEI WiFi AX3 Wi Fi 6 PRO) והאם הראוטר יתן לי גם WIFI?
...
כן בהחלט, תמיד חיבור בכבל עדיף.

בשביל להמנע מ-double NAT, עדיף אחת משתי האופציות:

א. ההוטבוקס ישמש כמודם בלבד (מצב bridge). במקרה כזה הראוטר הפרטי, לדוגמא ה-AX3, הוא הראוטר הראשי וכל הציוד יהיה מחובר רק אליו (הדבר היחיד שמתחבר להוטבוקס bridge הוא ה-WAN של ה-AX3). זה נכון גם לגבי חיבורים אלחוטיים, ובמקרה שאתה מעביר את ההוטבוקס ל-bridge ה-wifi שלו אמור להיות מכובה.

ב. ההוטבוקס 4 הראוטר הראשי ולכל כדאי להעביר את הציוד הפרטי למצב AP בלבד (שבאופן קצת מבלבל יכול להקרא גם מצב bridge, מצב bridge בציוד ללא מודם, כמו לדוגמא ה-AX3, יהיה מצב של AP בלבד). את ה-wifi בהוטבוקס אפשר לכבות או להשאיר דולק לפי הצורך (עם SSID שונה או עם אותו SSID).
במקרה כזה החיבור הוא לפורט LAN בראוטר הפרטי. אני לא בטוח, אבל לדעתי ב-AX3 ברגע שאתה מעביר אותו למצב AP בלבד הפורט WAN שלו יתפקד כ-LAN ולכן בכל מקרה אתה מחבר את הפורט שמסומן WAN להוטבוקס וההבדל רק בהגדרות.

בהנחה שאתה צריך לחבר חלק מהציוד ישירות להוטבוקס וחלק מאחורי הראוטר הפרטי, אז אופציה ב' היא האופציה בשבילך. אחרת הייתי מעדיף את אופציה א'.

MamoRambo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #4 

02/12/2020 19:09  
eran405 כתב:
02/12/2020 11:41  
MamoRambo כתב:
...
כן בהחלט, תמיד חיבור בכבל עדיף.

בשביל להמנע מ-double NAT, עדיף אחת משתי האופציות:

א. ההוטבוקס ישמש כמודם בלבד (מצב bridge). במקרה כזה הראוטר הפרטי, לדוגמא ה-AX3, הוא הראוטר הראשי וכל הציוד יהיה מחובר רק אליו (הדבר היחיד שמתחבר להוטבוקס bridge הוא ה-WAN של ה-AX3). זה נכון גם לגבי חיבורים אלחוטיים, ובמקרה שאתה מעביר את ההוטבוקס ל-bridge ה-wifi שלו אמור להיות מכובה.

ב. ההוטבוקס 4 הראוטר הראשי ולכל כדאי להעביר את הציוד הפרטי למצב AP בלבד (שבאופן קצת מבלבל יכול להקרא גם מצב bridge, מצב bridge בציוד ללא מודם, כמו לדוגמא ה-AX3, יהיה מצב של AP בלבד). את ה-wifi בהוטבוקס אפשר לכבות או להשאיר דולק לפי הצורך (עם SSID שונה או עם אותו SSID).
במקרה כזה החיבור הוא לפורט LAN בראוטר הפרטי. אני לא בטוח, אבל לדעתי ב-AX3 ברגע שאתה מעביר אותו למצב AP בלבד הפורט WAN שלו יתפקד כ-LAN ולכן בכל מקרה אתה מחבר את הפורט שמסומן WAN להוטבוקס וההבדל רק בהגדרות.

בהנחה שאתה צריך לחבר חלק מהציוד ישירות להוטבוקס וחלק מאחורי הראוטר הפרטי, אז אופציה ב' היא האופציה בשבילך. אחרת הייתי מעדיף את אופציה א'.
...
אני אסביר בדיוק מה התיכנון ותגיד לי אם אופציה ב' הכי טובה בשבילי:
יש לנו דירה בעלית גג ואחי גר מעלינו, אנחנו רוצים לעשות נקודת תשתית מהגג (שם ההוטבוקס 4 יהיה) והוא יתחבר לממיר יס וגם יתן WIFI שם ואז
אני רוצה להעביר כבל רשת (לדעתך הוא בסדר?: https://ksp.co.il/?uin=27455&select=&tx ... %9C%20cat6) מההוטבוקס 4 לראוטר הפרטי (ד"א, אם כרגע יש לנו מודמים וראוטרים של בזק, יהיה אפשר לעשות אם זה משהו עד שהראוטר יגיע?) ובסוף הרואטר גם יתן WIFI לבית וגם נחבר אליו מחשב.

אז האם אתה רואה בעיה עם זה?

ותודה על התשובה! (:

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 326 פעמים
קיבל תודות: 738 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

02/12/2020 19:42  
MamoRambo כתב:
יש לנו דירה בעלית גג ואחי גר מעלינו, אנחנו רוצים לעשות נקודת תשתית מהגג (שם ההוטבוקס 4 יהיה) והוא יתחבר לממיר יס וגם יתן WIFI שם ואז
אני רוצה להעביר כבל רשת (לדעתך הוא בסדר?: https://ksp.co.il/?uin=27455&select=&tx ... %9C%20cat6) מההוטבוקס 4 לראוטר הפרטי (ד"א, אם כרגע יש לנו מודמים וראוטרים של בזק, יהיה אפשר לעשות אם זה משהו עד שהראוטר יגיע?) ובסוף הרואטר גם יתן WIFI לבית וגם נחבר אליו מחשב.
...
אני לא רואה שום בעיה. שם לב שאתה כן רוצה לחבר ציוד גם ישירות להוטבוקס (כולל קווית וכולל לרשת האלחוטית שלו) ולכן אופציה א' לא מתאימה.

לגבי הכבל הרשת אני לא מכיר, אבל זה דבר די סטדנרטי אז לא אמורה להיות בעיה. מה שכן אם אתה צריך 15 מטר הייתי מחפש כבל של 20 מטר, כמו לדוגמא:
https://ksp.co.il/?uin=11860
(כדאי שיהיה קצת ספייר אבל לא צריך 15 מטר ספייר)

לגבי ראוטרים ישנים שיש לך, כל ראוטר יכול לתפקד כ-AP בלבד. ראה הוראות כאן:
viewtopic.php?p=3045112#p3045112
(במקרה של ה-AX3, שאני לא באמת מכיר אז תיקח את הדברים בעירבון מוגבל, למיטב הבנתי ברגע שאתה מעביר אותו למצב bridge הוא מכבה את ה-DHCP ומחליף את הפורט WAN לפורט LAN ולכן לא צריך כלום מעבר להגדרה שלו במצב של AP mode או bridge).

MamoRambo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #6 

02/12/2020 19:58  
eran405 כתב:
02/12/2020 19:42  
MamoRambo כתב:
...
אני לא רואה שום בעיה. שם לב שאתה כן רוצה לחבר ציוד גם ישירות להוטבוקס (כולל קווית וכולל לרשת האלחוטית שלו) ולכן אופציה א' לא מתאימה.

לגבי הכבל הרשת אני לא מכיר, אבל זה דבר די סטדנרטי אז לא אמורה להיות בעיה. מה שכן אם אתה צריך 15 מטר הייתי מחפש כבל של 20 מטר, כמו לדוגמא:
https://ksp.co.il/?uin=11860
(כדאי שיהיה קצת ספייר אבל לא צריך 15 מטר ספייר)

לגבי ראוטרים ישנים שיש לך, כל ראוטר יכול לתפקד כ-AP בלבד. ראה הוראות כאן:
viewtopic.php?p=3045112#p3045112
(במקרה של ה-AX3, שאני לא באמת מכיר אז תיקח את הדברים בעירבון מוגבל, למיטב הבנתי ברגע שאתה מעביר אותו למצב bridge הוא מכבה את ה-DHCP ומחליף את הפורט WAN לפורט LAN ולכן לא צריך כלום מעבר להגדרה שלו במצב של AP mode או bridge).
...
הבנתי, תודה רבה חבר! עזרת לי מאוד להבין שאני עושה הכל כשורה, אם מעניין אותך אעדכן איך הלך או אם יש תקלות שבוע הבא (:

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”