אודיו מועבר לעיתים באוזניות ולעיתים ברמקולים של המחשב, בעת חיבור אוזניות PL

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
urielp (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

אודיו מועבר לעיתים באוזניות ולעיתים ברמקולים של המחשב, בעת חיבור אוזניות PL

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

מחשב לנובו I5 עם חלונות 10.

כאשר אני עם אוזניות, חלק מהסאונד של אפליקציות מסוימות (לדוגמא - יוטיוב) - שומעים דרך הרמקולים של המחשב, ובחלק מהאפליקציות, שומעים את הסאונד דרך האוזניות.
אני רוצה שברגע שאני מחבר אוזניות - כל הסאונד יישמע דרכן. כאשר אני מסיר את האוזניות - כל האודיו (של כל האפליקציות) יעבור לרמקולים. לגיטימי, לא?

איך עושים זאת?
תודה

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: אודיו מועבר לעיתים באוזניות ולעיתים ברמקולים של המחשב, בעת חיבור אוזניות PL

נושא שלא נקרא #2 

07/11/2020 11:24  
urielp כתב:
שלום,

מחשב לנובו I5 עם חלונות 10.

כאשר אני עם אוזניות, חלק מהסאונד של אפליקציות מסוימות (לדוגמא - יוטיוב) - שומעים דרך הרמקולים של המחשב, ובחלק מהאפליקציות, שומעים את הסאונד דרך האוזניות.
אני רוצה שברגע שאני מחבר אוזניות - כל הסאונד יישמע דרכן. כאשר אני מסיר את האוזניות - כל האודיו (של כל האפליקציות) יעבור לרמקולים. לגיטימי, לא?

איך עושים זאת?
תודה
...
לפחות אצלי (מחשב נייח), האוזניות התקן אודיו שונה מהרמקולים ולפעמים אני צריך להחליף לאזוניות אחרי שאני מחבר אותם. כשאני מנתק את האוזניות הוא מספיק חכם לזהות שהם לא מחוברות, "מחביא" את ההתקן של האוזניות וחוזר אוטומטית להתקן אחר.

לגבי זה שבאפליקציות שונות השמע שונה:

א. יש אפליקציות, במיוחד נגני מדיה, שאפשר לקבוע בהגדרות של האפליקציה עצמה לאיזה התקן הוא מוציא את השמע (אצלי אני בכוונה הגדרתי לנגן סרטים שתמיד יוציא לרמקולים גם אם יש אוזניות ובפרט אפשר לשמוע לדוגמא משהו מ-youtube באוזניות במקביל לניגון סרט לרמקולים דרך הנגן). במקרה של "יוטיוב", אני מנחש שאתה מדבר על דפדפן אבל לא ציינת איזה, לדוגמא ב-firefox וב-chrome אם אני לא טועה אין אופציה כזו והוא תמיד מוציא להתקן שמוגדרת ב-windows. האם בכל הדפדפנים זה מתנהג אצלך ככה או רק בחלק? מה לגבי אפליקציות אחרות?

ב. ב-windows 10 עצמו יש אופציה לקבוע פר אפליקציה לאיזה התקן השמע יוצא:
https://www.laptopmag.com/articles/how- ... windows-10
אישית לא יצא לי לשחק את ההגדרות האילו, אבל במקרה שלך כנראה שווה לנסות לשנות עבור האפליקציה הרלוונטית (לדוגמא הדפדפן שלך) למשהו אחר ואז להחזיר ל-default או לפחות בשביל להגדיר ישירות לאוזניות.

ג. בהנחה שגם באפלקיציה וגם בהגדרות פר אפליקציה של windows זה מוגדר על default אז זה אמור להוציא את השמע להתקן שאתה בוחר בהגדרות sound (למעלה). איזה התקן מוגדר לך שם, האוזניות או הרמקולים?

הייתי בודק גם איך מתנהגים הדרייברים הרגילים שבאים עם windows (תסיר דרייברים של lenovo אם מותקנים לך כאלה) ואיך מתנהגים הדרייברים העדכניים מהאתר של lenovo עבור הדגם שלך (גם אם אין גירסה חדשה כדאי להתקין מחדש ליתר ביטחון ולשם לב האם יש אופציות מסויימות בהתקנה או אחריה). בנוסף האם ניסית אוזניות שונות? במיוחד אם אלה אוזניות עם מיקרופון ו/או כפתורים מסויימים, תנסה אוזניות "פשוטות" ותראה האם זה מתנהג שונה.

urielp (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: אודיו מועבר לעיתים באוזניות ולעיתים ברמקולים של המחשב, בעת חיבור אוזניות PL

נושא שלא נקרא #3 

תודה: הסתדרתי. פשוט הסרתי את הדרייבר של האוזניות. השארתי רק את הדרייבר של הרמקולים. כעת, זה מתנהג כמו שצריך.
תודה רבה

נ.ב רק עכשיו ראיתי את ההודעה, וגם זה במקרה (לא קיבלתי שום מייל, כמו בתמיד)

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”