שיתוף אינטרנט עובד חלקי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
boubi (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

שיתוף אינטרנט עובד חלקי

נושא שלא נקרא #1 

יש לי מכשיר סטרימר שהוויפי שלו לא עובד כבר.
אין אפשרות לחבר ישירות לנתב ואני מנסה למצוא פתרון -בינתיים בלי לקנות רכיב נוסף.
אני יודע שמגדיל טווח או קניית סטרימר יפתרו לי את הבעיה אבל מנסה להימנע מרכישה.

ניסיתי כמה דברים ונתקלתי בבעיה באפליקציה של סלקום.

ליד הסטרימר נמצא מחשב נייד ישן - קולט ומתחבר לוויפי.
יש לו כרטיס רשת פנוי.
חיברתי אליו כבל רשת וממנו אל הסטרימר - המטרה לספק אינטרנט לסטרימר.
ניסיתי לבצע bridge בין הכרטיסים. ההגדרות נראות תקינות, יש לי כתובת מתאימה בנייד ואני יכול לגלוש ממנו.
הסטרימר מראה את אותה כתובת ולא גולש בכלל, שום אפליקציה לא עובדת (יוטיוב, נטפליקס וכו')

במקום זה יצרתי שיתוף של הכרטיס אלחוטי (right click - properties - sharing).
הפעולה מודיעה לי שתהיה כתובה 192.168.137.1.
הסטרימר מתנהג כמעט רגיל, יש לו אינטרנט, יוטיוב עובד ורק סלקום לא מאפשר צפייה כי "תוכן אינו זמין" שזה בוודאות לא נכון כי מכשיר עם כתובת רגילה עובד טוב.
ניסיתי לשנות כתובות ועדיין לא עובד.

יש למישהו רעיון?

boubi (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #2 

זה לא שייך לפורום הזה?
להעביר לסטרימרים/אינטרנט/טלויזיה מהרשת או פשוט אין לזה פתרון?

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אם הווייפיי שלו לא עובד, איך מגדיל טווח יפתור את הבעיה?

boubi (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

@kingikra
·
מגדיל טווח יהיה קרוב אליו באותו שקע ויקבל אינטרנט, מחבר כבל רשת ממנו למכשיר וזה פותר את הבעיה.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: שיתוף אינטרנט עובד חלקי

נושא שלא נקרא #5 

@boubi
·

אני לא בטוח שאני מבין מה אתה מנסה לעשות, ובטוח שאני לא מבין מה בפועל עשית.

דבר ראשון, האם עשית את הבדיקה הבסיסית של לחבר את הסטרימר בכבל לראוטר הראשי ולראות שזה עובד? בהנחה שכן, דרך המלך היא ללא ספק להעביר כבל רשת לנקודה שאתה צריך וסיימת (ואז גם הלפטופ יכול להתחבר לכבל רשת בעזרת סוויץ קטן וזול).

אם אתה חייב לעשות "תעלולי" חיבור אלחוטי לחיבור קווי:

האופציה היותר טובה היא bridge ולמיטב הבנתי זה אמור לעבוד (אבל אף פעם לא עשיתי דבר כזה). מה בדיוק הבעיה שאתה רואה? "הסטרימר מראה את אותה כתובת" אתה מתכוון אותה כתובת של הנייד?! זה בטוח לא תקין.
בהנחה שהצלחת להגדיר את ה-bridge בצורה תקינה והסטרימר מקבל כתובת תקינה (לדוגמא בדיוק את אותה הכתובת שאותה קיבל בחיבור קווי ישירות לראוטר), אז צריך למצוא דרך לבודד את התקלה. אם יש אופציה לבצע בדיקת פינג או מהסטרימר או אל הסטרימר, אז אפשר להשתמש בזה לבידוד התקלה.

אני לא בטוח מה אתה מתכוון "שיתוף" של כרטיס הרשת, אבל זה נשמע כמו double-NAT (הנייד מתקפד כמו NAT). גם במקרה של double NAT הייתי מצפה שזה יעבוד, אם לדוגמא הספק שם אותך מאחורי NAT אז אתה מאחורי double NAT וזה אמור להיראות דומה שביל הסטרימר. אני מודה שאני לא מכיר את השימוש המוזר הזה ב-sharing (אם זה מה שאני חושב עליו השתמשתי בזה רק בשביל hotspot וגם זה בקושי ורק לצרכים בסיסיים), יתכן ש-windows עושה דברים מוזרים לגבי ה-sharing הזה (נגיד להפעיל את חוקי ה-firewall שלו עליו).

boubi (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

@eran405
·
היי ערן,

תודה רבה על המענה.
לגבי הבדיקה הבסיסית, הייתי שמח לעשות אותה אבל הראוטר רחוק מהחשב הנייד ומהסטרימר.
בעצם הוא תלוי על מדף דיי גבוה במרכז הבית אחרי שהכנתי לו מקום יעודי (רחוק ממגע ילדים ומכרסמים).
זו הסיבה שעברתי לחיפוש פתרון אחר כרגע.
באמת ש-bridge אמור לתת פתרון קל ומהיר אבל לא ממש עבד לי:
כרטיס ה-bridge החדש שנוצר מקבל כתובת מסויימת והמחשב הנייד גולש.
הסטרימר מקבל dhcp ומראה את אותה כתובת בדיוק (גם לי לא נראה תקין) וכמובן לא גולש.
ניסיתי לשנות ידנית את הכתובת וזה לא מקבל אינטרנט (לא גולש ולא מפעיל צפייה ביוטיוב לדוגמא)

פעם אחרונה שהשתמשתי בזה הייתה לפני המון שנים כשחיברתי סוני 2 למחשב עם 2 כרטיסי רשת כדי לשחק ברשת וזה עבד טוב, אז למה לא היום.

בכל מקרה אנסה לעבור שוב על ההגדרות בברידג' - אולי אני מפספס משהו.

לגבי ה-sharing קראתי עוד קצת ואכן אתה צודק, זה הופך את הנייד למעיין ראוטר ויוצר NAT נוסף.
ועדיין רוב הדברים עובדים בסטרימר למעט סלקום שכנראה לא מרוצה מה-NAT החדש.
גם כאן, ניסיתי לשנות ל-IP ידני בסטרימר וכלום לא עובד - אפילו גלישה כבר לא.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@boubi
·

התכוונתי לבדיקה זמנית: אתה לוקח את הסטרימר זמנית ושם אותו מספיק קרוב לראוטר שתוכל לחבר אותו בכבל ישירות. בכל חנות מחשבים תוכל למצוא כבלי רשת מוכנים באורכים של לפחות עד 10 מטר וכבל של 5 או 10 מטר אמור להיות די והותר בשביל בדיקה כזאת.

עוד בדיקה שאני יכול לחשוב עליה: תיקח מחשב נוסף ותחבר אותו "במקום" הסטרימר (כלומר מאחורי ה-bridge של הנייד)? גם כאן זה לא חייב באותה נקודה פיזית, בשביל הבדיקה אפשר להזיז את הנייד לדוגמא ליד מחשב נייח אם יש כזה, ולבדוק דרכו האם ה-bridge עובד. המחשב/סטרימר מאחורי ה-bridge אמור לקבל IP דינמי בצורה תקינה, אין שום הגיון בזה שהוא מקבל את אותה הכתובת שהנייד מקבל.

מה לגבי בדיקות פינג האם אפשר לעשות בדיקות פינג לכיוון כלשהו בין הסטרימר למחשב אליו הוא המחובר (לדוגמא כאשר אתה מגדיר IP סטטי לשניהם מ-subnet אחר ולא קשור ואין שום bridge או sharing מוגדר במחשב)?

boubi (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

@eran405
·
כנראה שאני יאלץ להוריד את המודם והראוטר כדי לעשות בדיקה ישירות עם חיבור בין סטרימר לראוטר.
שיחקתי עם זה שוב היום כשחזרתי הביתה, ביטלתי את ה-sharing והפעלתי שוב bridge.
נתתי למחשב נייד כתובת 192.168.3.253 מחוץ לטווח DHCP.
הסטרימר נתתי בסוף 252.
נראה שהפעם זה כן עבד מבחינת גלישה וצפייה בסטרימר ביוטיוב.
משום מה עדיין בסלקום זה כותב "תוכן אינו זמין".

אבל כמו שאמרת, לא הגיוני שהם קיבלו את אותה כתובת - אולי רק בגלל שזה היה על DHCP מופעל בשניהם.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”