רישות קווי של כל הבית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
avichaish_1 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

רישות קווי של כל הבית

נושא שלא נקרא #1 

אחרי שנים של סבל ממגדילי טווח ורפיטרים שלא עבדו בבית שכנראה נבנה מעופרת ייצוקה או מה שלא יהיה הקריפטונייט של wifi אנחנו רוצים ללכת על האופציה הבטוחה ופשוט לעשות לכל חדר כניסת רשת
אז יש לי כמה שאלות ואני אשמח לשמוע הצעות

1. יש קיצור דרך?
אופציה 1: היה שיפוץ לפני כמה שנים ובכל חדר סידרו את הכבל טלפון אבל בגלל שאין באמת טלפון קווי בבית החוט סתם יושב לו שם אפילו בלי ראש, יש דרך לרכוב עליו? לחבר לו ראש של Lan וסיימנו סיפור?

אופציה 2: להעביר דרך החשמל, אני יודע שאפשר להעביר גם דרך החשמל מה שמצריך 2 מכשירים לכל נקודה. כניסה ויציאה שממה שאני ראיתי יעלה בסביבות ה300 שקל לכל נקודה. יש אופציה להוזיל עלויות אבל כן להשתמש בשיטה הזאת? ואם יש ירידה באיכות ככה? (כמובן סטרימינג וכו' בכל חדר)

אופציה 3: כמו 1 אבל לרכב על הכבל של הוט 🤷‍♂️ לא נראה לי אפשרי אבל שלא יצא שלא שאלתי

2. ללכת עד הסוף ולהעביר מחדש. יש המלצות? מה עדיף? cat 6? 7? משהו אחר? לא אשקר וכבר חשבתי על אופטי בכל הבית ולהמיר חזרה לlan הייתרון מבחינתי (שזה יתרון גדול כי אני אצטרך להעביר בתעלות קיימות שכבר יש בהן הוט וטלפון) זה שהכבל אופטי נראה לי דק יותר בהפרש גדול מהcat למינהם וגם למרות שברור שעכשיו לא יהיה לי אינטרנט יותר מהיר בגלל זה (אפילו תשתית אופטית אין לבית עדיין) אבל מי יודע מה יקרה עוד 5 שנים אולי יתחילו לייצר מכשירים עם חיבור וכולנו נעבור לאופטי ובסוף נהיה חלוצים ונגיד תודה שלקחנו את ההימור

במצב קיצון אני אמשוך את הטלפון החוצה (מעדיף לא את ההוט כי זאת אופציה שאני מעדיף להשאיר.. טלפון קווי זה ממש מיותר)

תודה מראש לכל מי שעוזר

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

Re: רישות קווי של כל הבית

נושא שלא נקרא #2 

@avichaish_1
·אני באופן אישי לא אוהב קיצורי דרך. אז אענה לך לפחות על חלק מהשאלות:
1.
אופציה 1 - לא יעבוד.
אופציה 2 - בעוד כשבועיים אציע למכירה שתי זוגות מתאמים על חשמל, כאלה שניתן להתחבר אליהם גם קווי וגם נותנים WiFi. אצלי עובד סביר, אבל רק סביר, בגלל עומס מכשירי חשמל בחיבור לאותו שקע. במקומות הכי חשובים לא יכול לפתור את העומס.
אופציה 3 - אפשרי, זה נקרא מתאמי moca, חפש באמזון, גם היה ממש לפני כמה ימים דיון, מישהו קנה יחסית לא יקר.

2. הפתרון הכי טוב. לעניות דעתי נכון להיום אין צורך מעל cat6, אבל כל אחד השיקולים שלו.
א י חושב שיותר נכון לוותר על כלי כבלים מאשר על קו טלפון. ישנם שירותים שעדיף להפעיל על קווים רגילים, כמו לחצני מצוקה וכד', שיכולים לעבוד גם בהפסקת חשמל.

בהצלחה

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה,
ובאמת נכנסתי לשרשור ונראה דווקא אחלה אני אחקור על זה עוד שם. ובכללי אחרי הסתכלות ארוכה ונסיון להבין את ההוט פייבר שלא ידעתי שיש לנו שמסתבר דחפו להורים בלי הרבה הסברים (וחבל לפחות זה היה עוזר כל עוד אנחנו משלמים להם ובדיקת מהירות קווית למכשיר כתבה 1000mb שזה בכלל משעשע כי אין לנו תשתית לכזה דבר) וכל המליון כבלים שהם שמו לנו בצורה נוראית זה נראה לי בול אותו דבר אז אם אני אצליח לעשות את זה לבד הוט יהיו ממש מיותרים ונפסיק את המשכנתא להוט

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

Re: רישות קווי של כל הבית

נושא שלא נקרא #4 

@avichaish_1
השחל כבל רשת לכל חדר ודלג על כל פתרונות הקסם האחרים.
אחרי הרישות הבסיסי תוכל כמובן לשקול הוספת נקודות גישה אלחוטיות וכד׳ לפי הצורך.
בהנחה ויש לך כבלי טלפון מושחלים לכל חדר (דרך תעלות תקניות) אז אין שום בעייה להשחיל כבל רשת (או רשת וטלפון אם נושא הטלפון עקרוני לך).
CAT5e הוא כבל קל להשחלה ויספיק לך בהחלט גם למהירויות של ג'יגה.
אם יש לך שתי ידיים ״סבירות״ אז תוכל בודאות להתמודד עם האתגר. יש מאות אם לא אלפי סרטוני הדרכה ברשת (Y)
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה sagamore
האמת שהעצלות שלי בלהעביר נובעת רק מזה שבכל צינור כזה שבקיר כבר עובר גם הוט וגם טלפון ומדברים שקראתי (גם פה אם אני לא טועה) זה יכול להקשות ממש
חשבתי אולי לנסות כבל שטוח שראיתי שמוכרים אבל ההבדל במחיר הוא ענק מסיבה לא ברורה ולא מצאתי עדיין בגלגל רצוף שאפשר לחתוך לבד לפי הגודל הרצוי
הבית עצמו דיי גדול ואני עדיין מנסה להבין פה איך עשו פה את החציבות ואיך למשוך 13 מטר חוט בערך (החדר הכי רחוק) מחפש לראות אם מישהו במקרה השאיר תוכניות כלשהם
או שאני אעביר רק לקרובים (בתקווה 7 מטר בערך) ולרחוק לחפש דרך קיצור

בקיצור הרבה החלטות

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מאיזה אזור אתה?

אולי יש לי מישהו שיכול לסייע לך בנושא

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

@mescaline
·חיפה

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אם אתה ממש לא רוצה להשחיל, שימוש בכבלי טלפון אמור לעבוד, אבל אל תצפה למהירות 100 מגה אפילו שכן הם רגישים מאוד לרעשים. ועם הוט ועוד באותו צינור זה מועד לפורענות. אבל תמיד אפשר לנסות.
כמובן שההמלצה היא להעביר כבל רשת תקני, ובמקרים כמו שלך פשוט מושכים את כל הסט שבצינור, שמים מה שצריך ומושכים מחדש.
כל המתאמים ע"ג חשמל, או קואקס או חצילים עובדים גם, אבל לא יציבים (לפחות אלו שנתקלתי\ראיתי)
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

מקווה שעוד תראו.. היה קשה אבל העברתי את הסטלבנד לאחד החדרים (בלי להוציא את הכבלים האחרים כי כמעט מתתי כשניסיתי למשוך אותם החוצה ועפתי רחוק כשהכבל טלפון נקרע באחיזה שלי 😂),

ומחר אני אלך לקנות כבל..
יש למישהו מושג אם הסטלבנד הצהוב מגיע בגדלים סטנדרטים כלשהם? שכחתי לבדוק את האורך שנכנס בסוף ובגלל שאני עדיין בניסויים לראות כמה זה אפשרי פה מחפש לקנות כבל מתאים בערך ועדיין לא גליל ענק

דבר שני ויותר חשוב... יש סוגים של cat 5e ו6? מבחינת עובי ועמידות של הציפוי? כי עומדת להיות פה משיכה רצינית וקשה ואני מעדיף להקל על עצמי מלחסוך 20 שקל

וגם מבחינת קיבוע הקיימים שלא יזוזו במשיכה
והמלצות בכללי (חוץ ממשחת השחלה שכבר יש לי) כל הצעה תתקבל בברכה (;

תודה לכל מי שייעץ

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לקחים ליישום בפעם הבאה:
1. לקשור חזק יותר.
2. לשים ג'ל השחלה לחשמלאים לאורך כל הכבל שרוצים להכניס.
3. לעבוד עם עוד מישהו - אחד מושך והשני דוחף. זה מקטין לחץ על הכבל ונקודת הקשירה, ומקל מאוד על ההשחלה.
כבל CAT6 (ולא CAT6A שהוא עבה ומסורבל יותר) הוא הכי מומלץ לדעתי. מה שמוכרים ברשת "חשמל ישיר" (כשיש במלאי) זה בד"כ באיכות טובה.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

גם אני עשיתי משהו כזה בסוכות,
השחלתי cat7 בארבע תעלות. היה מאוד קשה, בתעלה אחד לא הצלחתי להכניס את הסטלבנד בגלל איזו זווית ( יש פתרון לדברים האלה ? ).
אז חיברתי אותו לכבל הקיים ( coax ) ומשכתי את הכבל החוצה יחד עם הסטלבנד. התוכנית היתה להכניס באמצעות הסטלבנד את הכבל שהוצאתי ואת ה cat7.
בסוף לא התסדר ( ה coax התנתק מהסטלבנד ) ורק ה cat7 בתעלה. לא נורא, בלאוו הכי אף אחד לא משתמש יותר ב coax באותו חדר.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אפשרות 4. אם רישות כל הבית יקר אתה יכול למצוא את הנקודות הבטובות ביותר לAP ורק לשם למשוך כבלים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”