חוות דעת - Mesh של שיומי, Wifi 6, בגרושים (AX6, AX1800, AX5, AX3600)

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

Re: חוות דעת - Mesh של שיומי, Wifi 6, בגרושים (AX6, AX1800, AX5, AX3600)

נושא שלא נקרא #166 

04/04/2022 12:45  
YoniKori כתב:
כבר אני רץ לחפש לך מידע כדי שתאמין לי.
לא רוצה אל תאמין, תזמין את הדגם החדש "והעוצמתי".
אה ודרך אגב למקרה שלא ידעת ה S מסמל Slim ולא Speed סתם שתדע
...
לא אמרתי עוצמתי יותר או פחות.
ההנחה שלי אחרי השוואת המפרטים בינהם היא שהS יצא עקב המחסור בצ'יפים בתעשיה, לא היה מלאי של הAX6 כבר חודשים רבים, ושלא קיים שום הבדל יותר ממינורי בינהם למשתמש הממוצע. (מלבד התמיכה הרשמית בOPENWRT שמבחינתי היא יתרון מובהק)

יש לי 2 יחידות של הAX6 אצל ההורים והם מדהימים, בשבועות הקרובים סוף סוף יקבלו גם סיב של בזק אחרי שהם יסיימו שם את חיבורי הסיב לארונות בשכונות.
אצלי יש AX3 PRO שאני לא נהנה ממנו, לא מתחבר אליו. יש לו צ'יפ שגם הוא הוחלף בצ'יפ אחר בדגם "חדש", עקב, המחסור בצ'יפים.......
אני רוצה לקנות את הAX6S ולמכור את הוואווי, אתה בא ואומר דבר כזה וגורם לי לחשוב שוב, לפחות תן משהו אמין שיתמוך במה שאתה אומר.

YoniKori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 38 פעמים

נושא שלא נקרא #167 

04/04/2022 15:00  
Eargasma כתב:
לא אמרתי עוצמתי יותר או פחות.
ההנחה שלי אחרי השוואת המפרטים בינהם היא שהS יצא עקב המחסור בצ'יפים בתעשיה, לא היה מלאי של הAX6 כבר חודשים רבים, ושלא קיים שום הבדל יותר ממינורי בינהם למשתמש הממוצע. (מלבד התמיכה הרשמית בOPENWRT שמבחינתי היא יתרון מובהק)

יש לי 2 יחידות של הAX6 אצל ההורים והם מדהימים, בשבועות הקרובים סוף סוף יקבלו גם סיב של בזק אחרי שהם יסיימו שם את חיבורי הסיב לארונות בשכונות.
אצלי יש AX3 PRO שאני לא נהנה ממנו, לא מתחבר אליו. יש לו צ'יפ שגם הוא הוחלף בצ'יפ אחר בדגם "חדש", עקב, המחסור בצ'יפים.......
אני רוצה לקנות את הAX6S ולמכור את הוואווי, אתה בא ואומר דבר כזה וגורם לי לחשוב שוב, לפחות תן משהו אמין שיתמוך במה שאתה אומר.
...
נתחיל מזה ששאלתי כמה מוכרים של הדגם החדש והוא תומך עד 80Mhz בתדר ה 5G
ה AX6 הרגיל תומך 160Mhz

יש דף בפורום 4pda על ה AX6 שמכיל מאות דפים עם מידע.
משם יצא כל המידע על ה OPENWRT וזה פורום של כרישים בתחום הזה..
כולם שם אומרים פה אחד ש AX6 הרבה יותר טוב מדגם S .. אתה מוזמן לתרגם ולחפש שם מידע.. או אפילו לשאול שם (ממליץ לתרגם לרוסית ולא לרשום באנגלית, הם מתעצבנים מזה)

ולגבי הוואווי שיש לך, זה גירסא גלובלית? סינית? ברזילאית אולי?

עריכה**
יש גם שמועות בקרב הרבה אנשים שבחברת שיאומי הבינו שהביצועים של ה AX6 דומים מאוד ל AX3600 ובגלל זה גם החליטו להפסיק לייצר אותו

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #168 

04/04/2022 15:26  
YoniKori כתב:
נתחיל מזה ששאלתי כמה מוכרים של הדגם החדש והוא תומך עד 80Mhz בתדר ה 5G
ה AX6 הרגיל תומך 160Mhz

יש דף בפורום 4pda על ה AX6 שמכיל מאות דפים עם מידע.
משם יצא כל המידע על ה OPENWRT וזה פורום של כרישים בתחום הזה..
כולם שם אומרים פה אחד ש AX6 הרבה יותר טוב מדגם S .. אתה מוזמן לתרגם ולחפש שם מידע.. או אפילו לשאול שם (ממליץ לתרגם לרוסית ולא לרשום באנגלית, הם מתעצבנים מזה)

ולגבי הוואווי שיש לך, זה גירסא גלובלית? סינית? ברזילאית אולי?

עריכה**
יש גם שמועות בקרב הרבה אנשים שבחברת שיאומי הבינו שהביצועים של ה AX6 דומים מאוד ל AX3600 ובגלל זה גם החליטו להפסיק לייצר אותו
...
בעמוד של OPENWRT כתוב ספציפית שיש לו 160Mhz ובOPENWRT כרגע זה לא עובד. בכ"מ בארץ על הנייר אין דבר כזה 160MHZ כי אסור.
הוואווי גלובלי, WS7200, עם gigahome לא קוואלקום. נקנה במקום AX5 שעבר לבית אחר במשפחה לצערי הרב, שהחליף AC2100 שגם הוא עבר לבית אחר במשפחה לצערי הרב :roll:

ציטוט מnetchief.com:
"ישימות בישראל של תקן 802.11ac

העתיד של תקן 802.11ac בישראל לוטה כרגע בערפל. בניגוד למרבית מדינות העולם, בישראל מספר הערוצים החופשיים לשימוש בתדר 5Ghz הוא 12 בלבד (ערוץ 34 עד ערוץ 64). הטווח הכולל של 12 הערוצים הללו הוא 150Mhz בסה"כ. ניתן להיעזר בטבלה המצ"ב המתארת את פריסת ערוצי תדר 5Ghz ברחבי הגלובוס.

המשמעות היא שלא ניתן יהיה להשתמש ב-Channel Bonding של 160Mhz וגם לא ברור כמה ערוצי 80Mhz, שאינם חופפים, יהיו חופשיים. מעבר לכך, הפריסה הייחודית של ערוצי תדר 5Ghz בישראל מצד אחד והדרישות הקשיחות של משרד התקשורת מצד שני, יאלצו את היצרנים שירצו לשווק כאן מוצרי 802.11ac לפתח קושחות ייעודיות.

על פי הניסיון הנצבר עם נתבי תקן N העושים שימוש בתדר 5Ghz, הרי שמספר היצרנים שירצו להיכנס להרפתקה ישראלית זו יהיה קטן מאוד, אם בכלל. בשורה התחתונה, אם לא תשתנה המדיניות לגבי הערוצים המותרים לשימוש בתדר 5Ghz, הרי שהסיכוי שישווקו כאן בצורה מסודרת נתבי 802.11ac הוא אפסי."

YoniKori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #169 

04/04/2022 15:52  
Eargasma כתב:
בעמוד של OPENWRT כתוב ספציפית שיש לו 160Mhz ובOPENWRT כרגע זה לא עובד. בכ"מ בארץ על הנייר אין דבר כזה 160MHZ כי אסור.
הוואווי גלובלי, WS7200, עם gigahome לא קוואלקום. נקנה במקום AX5 שעבר לבית אחר במשפחה לצערי הרב, שהחליף AC2100 שגם הוא עבר לבית אחר במשפחה לצערי הרב :roll:

ציטוט מnetchief.com:
"ישימות בישראל של תקן 802.11ac

העתיד של תקן 802.11ac בישראל לוטה כרגע בערפל. בניגוד למרבית מדינות העולם, בישראל מספר הערוצים החופשיים לשימוש בתדר 5Ghz הוא 12 בלבד (ערוץ 34 עד ערוץ 64). הטווח הכולל של 12 הערוצים הללו הוא 150Mhz בסה"כ. ניתן להיעזר בטבלה המצ"ב המתארת את פריסת ערוצי תדר 5Ghz ברחבי הגלובוס.

המשמעות היא שלא ניתן יהיה להשתמש ב-Channel Bonding של 160Mhz וגם לא ברור כמה ערוצי 80Mhz, שאינם חופפים, יהיו חופשיים. מעבר לכך, הפריסה הייחודית של ערוצי תדר 5Ghz בישראל מצד אחד והדרישות הקשיחות של משרד התקשורת מצד שני, יאלצו את היצרנים שירצו לשווק כאן מוצרי 802.11ac לפתח קושחות ייעודיות.

על פי הניסיון הנצבר עם נתבי תקן N העושים שימוש בתדר 5Ghz, הרי שמספר היצרנים שירצו להיכנס להרפתקה ישראלית זו יהיה קטן מאוד, אם בכלל. בשורה התחתונה, אם לא תשתנה המדיניות לגבי הערוצים המותרים לשימוש בתדר 5Ghz, הרי שהסיכוי שישווקו כאן בצורה מסודרת נתבי 802.11ac הוא אפסי."
...
גלובלי תמיד נחות הרבה יותר לעומת סיני
לגבי השיאומי, בהצלחה .

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #170 

04/04/2022 16:10  
YoniKori כתב:
גלובלי תמיד נחות הרבה יותר לעומת סיני
לגבי השיאומי, בהצלחה .
...
מסתבר שיש מחליף ראוי....
https://ali.ski/boxc9
המחיר מבאס.

YoniKori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #171 

04/04/2022 17:43  
Eargasma כתב:
מסתבר שיש מחליף ראוי....
https://ali.ski/boxc9
המחיר מבאס.
...
מציאה מעניינת ללא ספק
נקווה שהמחירים ירדו

kmvsbemjammmawhezw
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #172 

04/04/2022 13:21  
ziv_r כתב:
אבל אין בטבלה את דגם ה- AX6S.
מה ההבדלים המדויקים? כמות הליבות? התדר? נפח הזכרון? ה- SoC?
זה המידע שכולנו רוצים לדעת :)
...
פה יש השוואה:
https://www.acwifi.net/19509.html
בתחתית העמוד יש טבלה (נראה כמו סינית, אבל אפשר לזהות את הדגמים)

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #173 

תודה לבחור מעלי,
יש פה השוואה בין הAX6 לAX6S, כל הדיבורים על כך שהוא חלש יותר וכו, ושאין לו 160MHZ, קשקוש בלבוש.
https://www.acwifi.net/16612.html
https://www.acwifi.net/19291.html

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #174 

05/04/2022 16:43  
Eargasma כתב:
תודה לבחור מעלי,
יש פה השוואה בין הAX6 לAX6S, כל הדיבורים על כך שהוא חלש יותר וכו, ושאין לו 160MHZ, קשקוש בלבוש.
https://www.acwifi.net/16612.html
https://www.acwifi.net/19291.html
...
ממש לא קישקוש, תבדוק את המפרט בעלי אקספרס.
ה-AX6S הוא עם חצי מהזיכרון עבודה (256), מעבד DUAL של מדיאטק במקום מעבד 5 ליבות של קוואלקום + שתי ליבות NPU שיש ב-AX6 המקורי.לא סתם המוכרים לא מזכירים תמיכה ב- 160.
העובדה שאולי תומך עם קושחה לא ידועה ולא רשמית לא רלוונטית. לא כל אחד מעוניין ורוצה לקחת את הסיכון בלהתקין קושחה לא רשמית.
בכל מקרה הם אומרים בעצמם בהשוואה שבשימוש עם ערוץ של 160 בסה"כ יותר איטי לעומת 80, למעט מקרה של מכשיר בודד שנמצא קרוב שזה לא מקרה מציאותי במיוחד.
היתרון שלו היחיד על AX6 הוא 4x4 MIMO בתדר 2.4. אבל את זה יש גם ב-AX3000 ועם תמיכה רשמית ב-160.
בקיצור, AX6 הוא יותר כמו דגם משופר של AX5, מיועד לתמוך בשימוש כבד יותר. ה-AX5400 נראה יותר מתאים כמחליף\שידרוג ל-AX6 מבחינת חומרה.
AX6S קרוב יותר לדגם ה-AX3000 החלש יותר חומרתית והמחירים בהתאם.

מבחינה פרקטית אם ממש צריך MESH אפשר לקחת זוג AX3000\AX5, אם מספיק נתב בודד אפשר ללכת על AX5400.

YoniKori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #175 

05/04/2022 19:13  
gildmor כתב:
ממש לא קישקוש, תבדוק את המפרט בעלי אקספרס.
ה-AX6S הוא עם חצי מהזיכרון עבודה (256), מעבד DUAL של מדיאטק במקום מעבד 5 ליבות של קוואלקום + שתי ליבות NPU שיש ב-AX6 המקורי.לא סתם המוכרים לא מזכירים תמיכה ב- 160.
העובדה שאולי תומך עם קושחה לא ידועה ולא רשמית לא רלוונטית. לא כל אחד מעוניין ורוצה לקחת את הסיכון בלהתקין קושחה לא רשמית.
בכל מקרה הם אומרים בעצמם בהשוואה שבשימוש עם ערוץ של 160 בסה"כ יותר איטי לעומת 80, למעט מקרה של מכשיר בודד שנמצא קרוב שזה לא מקרה מציאותי במיוחד.
היתרון שלו היחיד על AX6 הוא 4x4 MIMO בתדר 2.4. אבל את זה יש גם ב-AX3000 ועם תמיכה רשמית ב-160.
בקיצור, AX6 הוא יותר כמו דגם משופר של AX5, מיועד לתמוך בשימוש כבד יותר. ה-AX5400 נראה יותר מתאים כמחליף\שידרוג ל-AX6 מבחינת חומרה.
AX6S קרוב יותר לדגם ה-AX3000 החלש יותר חומרתית והמחירים בהתאם.

מבחינה פרקטית אם ממש צריך MESH אפשר לקחת זוג AX3000\AX5, אם מספיק נתב בודד אפשר ללכת על AX5400.
...
כל מילה בסלע.
כמה שלא ניסיתי להסביר ובסוף אומרים קשקוש בלבוש 😌

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #176 

עזוב אותי מהמפרט. מה אכפת לי שיש חצי מהראם, מה אני שדה תעופה? קניון? אוניברסיטה? בחיים לא תגיע לכמות מכשירים כזאת שזה ישנה.
גם למעבד של אפל יש כמות מגוכחת של ליבות לעומת הקוואלקומים באנדרואיד. אז מה? הוא חלש יותר?
בפועל קיבל איתו תוצאות אפילו יותר טובות מהAX6...
כמו שאמרת ביחס למחיר נותן אחלה תמורה, למשתמש הרגיל ההבדל בינו לבין הAX6 מינורי. + OpenWRT רשמית שזה בונוס מטורף למי שמעניין אותו להתעסק קצת מעבר ולקבל תמיכה תוכנתית לכל החיים וניתוק מהממשלה הסינית.

YoniKori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #177 

05/04/2022 19:37  
Eargasma כתב:
עזוב אותי מהמפרט. מה אכפת לי שיש חצי מהראם, מה אני שדה תעופה? קניון? אוניברסיטה? בחיים לא תגיע לכמות מכשירים כזאת שזה ישנה.
גם למעבד של אפל יש כמות מגוכחת של ליבות לעומת הקוואלקומים באנדרואיד. אז מה? הוא חלש יותר?
בפועל קיבל איתו תוצאות אפילו יותר טובות מהAX6...
כמו שאמרת ביחס למחיר נותן אחלה תמורה, למשתמש הרגיל ההבדל בינו לבין הAX6 מינורי. + OpenWRT רשמית שזה בונוס מטורף למי שמעניין אותו להתעסק קצת מעבר ולקבל תמיכה תוכנתית לכל החיים וניתוק מהממשלה הסינית.
...
אז תקנה אותו וזהו, תפסיק לנחם את עצמך.
זה שהוא יכול להכיל חצי מכמות המשתמשים כבר מוכיח שהוא יותר חלש. נקודה.

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #178 

אין פה שום עניין של ניחום עצמי או פן כלכלי, בעניין הזה אני יותר מבסדר מה שנקרא, טפו טפו.
נטו עניין אישי בנושא, והנאה מההתעסקות. הסיבה היחידה ששקלתי אותו זה האופןורט, ביאסתם אותי בטוענות שווא וזהו... רק מניח פה עובדות לאנשים שיהיו באותו מקום אחרי.

YoniKori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #179 

05/04/2022 20:57  
Eargasma כתב:
אין פה שום עניין של ניחום עצמי או פן כלכלי, בעניין הזה אני יותר מבסדר מה שנקרא, טפו טפו.
נטו עניין אישי בנושא, והנאה מההתעסקות. הסיבה היחידה ששקלתי אותו זה האופןורט, ביאסתם אותי בטוענות שווא וזהו... רק מניח פה עובדות לאנשים שיהיו באותו מקום אחרי.
...
לא יודע איך הגעת לפן הכלכלי , לא הייתה כוונה כזאת..
סתם שתדע, היה לי AX6 ו AX1800 במש
מאז שעשו לי סיב בבית 1000 מגה רק אז הבנתי שה AX1800 מסרס לי את המהירות בבית...
בתמימותי נכנסתי לעלי אקספרס להזמין AX6 חדש.. וראיתי פתאום דגם שחור, היה לי מוזר, ראיתי את השם שהוסיפו S פתאום
אמרתי יאללה למה לא, דגם חדש יותר מה רע.
מפה לשם התעניינתי קצת לפני הרכישה וכמה וכמה אנשים אמרו לי שהדגם הישן כבר לא נמכר עקב חוסר בציפים , ובגלל שלא השתלם לחברה כי הוא דומה מאוד ל AX3600 שעולה כפול ממנו.
התחלתי לחפש השוואות בין הדגמים בפורום שהזכרתי למעלה ורובם ככולם אמרו שזה דגם נחות מהקוואלקום הישן...
מפה לשם חיפשתי כמה שבועות AX6 יד שניה עד שמצאתי פתאום מישהו שמוכר, כבר איבדתי תקווה ובסוף מצאתי..
מפה לשם טפו חמסה מקבל 940~ מגה בוויפי, קבוע.
אחלה שיאומי שבעולם.
העיקר הבריאות ותזמין מה שנראה לך לנכון :)

Eargasma (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #180 

05/04/2022 21:19  
YoniKori כתב:
לא יודע איך הגעת לפן הכלכלי , לא הייתה כוונה כזאת..
סתם שתדע, היה לי AX6 ו AX1800 במש
מאז שעשו לי סיב בבית 1000 מגה רק אז הבנתי שה AX1800 מסרס לי את המהירות בבית...
בתמימותי נכנסתי לעלי אקספרס להזמין AX6 חדש.. וראיתי פתאום דגם שחור, היה לי מוזר, ראיתי את השם שהוסיפו S פתאום
אמרתי יאללה למה לא, דגם חדש יותר מה רע.
מפה לשם התעניינתי קצת לפני הרכישה וכמה וכמה אנשים אמרו לי שהדגם הישן כבר לא נמכר עקב חוסר בציפים , ובגלל שלא השתלם לחברה כי הוא דומה מאוד ל AX3600 שעולה כפול ממנו.
התחלתי לחפש השוואות בין הדגמים בפורום שהזכרתי למעלה ורובם ככולם אמרו שזה דגם נחות מהקוואלקום הישן...
מפה לשם חיפשתי כמה שבועות AX6 יד שניה עד שמצאתי פתאום מישהו שמוכר, כבר איבדתי תקווה ובסוף מצאתי..
מפה לשם טפו חמסה מקבל 940~ מגה בוויפי, קבוע.
אחלה שיאומי שבעולם.
העיקר הבריאות ותזמין מה שנראה לך לנכון :)
...
חיברו היום בשעה טובה את הAX6ים של ההורים לסיב בזק עם ג'יביק וממיר מדיה. לצערי היחידה שבמש מחוברת אלחוטית ומסורסת קשות וקשה לי להאמין שנשחיל אליו כבל אין תעלה ישירה לשם וזה יצטרך לעבור על הגג של הבית חשוף + התעלה מפוצצת עד 0 מקום גם ככה.
בקווי אני מקבל 940/100 עם מתאם USBC, לא רק בארץ גם לאירופה.
וויפי גם בוואנפלוס 8 פרו, גם טאב אס 7+ (שניהם סנפדרגון 865) וגם גלאקסי 21 אולטרה (עם האקסינוס המקביל) לא מצליח לקבל מעל 750/100 בוויפי.
עם איזה מכשיר אתה מקבל תוצאה כזו? תוכל לשלוח לי בפרטי את ההגדרות / תדרים שאצלך מוגדר?
עורך - אחרי קצת התעסקות זה וויפי מהטלפון. עדיין אשמח לראות את ההגדרות מאצלך
https://www.speedtest.net/my-result/a/8351669866

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”