דרייבר כרטיס רשת

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: דרייבר כרטיס רשת

נושא שלא נקרא #16 

@nir11
·

נחמד שאתה מזלזל בלי לקרוא או להבין מה רשמתי. סליחה, בעצם קראת והבנת. פשוט יצאת לא מבין בעצמך.

א. את כל מה שרשמת על מערכת ההפעלה אני יודע.
ב. Tcp/IP לא ממומש בדפדפן או באפליקציה עצמה? מה אתה אומר. TCP/IP זה מודל הרי. השכבה העליונה היא שכבת האפליקציה שכוללת את הפרוטוקולים בשכבת האפליקציה. האפליקציה מייצרת בעצמה פרוטוקולים של שכבת האפליקציה לדוגמא דפדפן שמייצר HTTP Headers.

כמו הרבה כאן ניסית לזלזל ולהתנשא ולטעון על "חוסר הבנה בסיסית" ויצאת לא מבין כלום בעצמך.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@Dor1992
·
"
איזו תוכנית אחראית מבחינת פקודות בינאריות לייצור header של Tcp או Udp? האם הדבר נעשה על ידי הדרייבר של כרטיס הרשת או בכלל באפליקציה שמייצרת את הפרוטקולים שעובדים ברמת האפליקציה, לדוגמא בדפדפן עצמו.
""
ידידי אתה לא עקבי. בשאלה המקורית שאלת אם הדפדפן מייצר את בקשות ה TCP IP. זה החלק שמראה על חוסר ההבנה.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #18 

Dor1992 כתב:@nir11
·

ב. Tcp/IP לא ממומש בדפדפן או באפליקציה עצמה? מה אתה אומר. TCP/IP זה מודל הרי. השכבה העליונה היא שכבת האפליקציה שכוללת את הפרוטוקולים בשכבת האפליקציה. האפליקציה מייצרת בעצמה פרוטוקולים של שכבת האפליקציה לדוגמא דפדפן שמייצר HTTP Headers.

...
יש לי הרגשה שאתה חושב ששכבת האפליקציה היא חלק מ TCP/IP.
אז בוא נעשה סדר, היא לא. HTTP הוא לא חלק מ TCP/IP. בעולם האינטרנט המימוש של OSI, למיטב ידיעתי הוא כזה:

שכבה פיזית - ממומשת להבנתי בצ'יפ שנקרא phy בכרטיס הרשת
שכבת ה LINK - ממומשת בכרטיס הרשת וגם במערכת ההפעלה. זה ה MAC
שכבת הניתוב - IP, ממומשת בדרך כלל במערכת ההפעלה, אבל יכולה להיות ממומשת גם בכרטיס הרשת.
שכבת השיחה - TCP - ממומשת במערכת ההפעלה, אבל יכולה גם להיות ממושת (בחלקה?) בכרטיב הרשת
שכבה 5 - לא יודע
שכבה 6 - לא יודע
שכבה 7 - שכבת האפליקציה, ממומשת לעיתים באפליקציה, כמו HTTP, אבל לעיתים במערכת ההפעלה, כמו SCSI.

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

@nir11
·

ואסביר גם למה רשמתי את זה.
כי כשמתכנתים Socket כל התכנות הוא על הדאטא של האפליקציה שבסוף הכל הופך הרי ל-exe בווינדוז.
ונתקלתי הרבה פעמים במונח Tcp Socket כשהסתכלתי על הודעות של מתכנתי אפליקציה.
כך שזה מה שבלבל אותי גם. אם הרי הכרטיס רשת לא אחראי על ייצור Tcp Headers וגם לא התוכנית שברמת האפליקציה של ה-OSI, אז תהיתי איזו תוכנית אחראית לזה. בסוף הרי חייבת לרוץ תוכנית שתייצר Tcp Headers.

ואחי, זה בסדר לשאול כאן שאלות כדי להבין אם יש משהו שמבלבל. כל פעם שאני מפרסם פוסט מגיעים כאן כל מיני תוקפים שמנסים להאדיר את עצמם על ידי זה שהם יגידו לאחרים "יש לך חוסר הבנה בסיסית".

יש לי חבר, מתכנת באפל מצטיין במדעי המחשב שלא ידע מה זה המושג נטוורקינג (והוא מתכנת Sockets בין היתר). אז אם הוא היה שולח פוסט כאן ששואל מה זה נטוורקינג היית אומר לו הרי שיש לו חוסר הבנה בסיסי מן הסתם לא? אבל הוא מצטיין מדעי המחשב באחד המוסדות המובילים בעולם, אז מה תגיד?

אז בוא נשים את הדברים במקומם. לא נראה לי שיש אדם אחד בעולם שיודע את כל הפקודות ואת כל הדברים במחשבים מהסיבה הפשוטה שכדי לדעת את הכל אבל הכל הכל בלי להחסיר פרט קטן אפילו מפקודה בינארית אחת זה דורש למידה של מאות או אלפי שנים ואנחנו חיים רק עד 120 שנים..

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #20 

nir11 כתב:
...
...
יש לי הרגשה שאתה חושב ששכבת האפליקציה היא חלק מ TCP/IP.
אז בוא נעשה סדר, היא לא. HTTP הוא לא חלק מ TCP/IP. בעולם האינטרנט המימוש של OSI, למיטב ידיעתי הוא כזה:

שכבה פיזית - ממומשת להבנתי בצ'יפ שנקרא phy בכרטיס הרשת
שכבת ה LINK - ממומשת בכרטיס הרשת וגם במערכת ההפעלה. זה ה MAC
שכבת הניתוב - IP, ממומשת בדרך כלל במערכת ההפעלה, אבל יכולה להיות ממומשת גם בכרטיס הרשת.
שכבת השיחה - TCP - ממומשת במערכת ההפעלה, אבל יכולה גם להיות ממושת (בחלקה?) בכרטיב הרשת
שכבה 5 - לא יודע
שכבה 6 - לא יודע
שכבה 7 - שכבת האפליקציה, ממומשת לעיתים באפליקציה, כמו HTTP, אבל לעיתים במערכת ההפעלה, כמו SCSI.
...
·

יש לי הרגשה שאתה מבלבל תמוח ולא יודע שהמושג TCP\IP הוא המודל כולו עצמו(מודל חדש שנועד לקצר חלק מהדברים המיותרים של מודל ה-OSI) ולא מתייחס רק לפרוטוקולים TCP ו-IP.
תעשה גוגל ותבדוק אותי.
אז HTTP זה חלק בלתי נפרד מ-TCP\ IP.
שוב אתה מנסה לעשות לי הרצאה על מודל ה-OSI שכל ילד יודע אותו ויוצא חסר הבנה עם שטויות שאתה פולט.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #21 

HTTP הוא לא חלק מ TCPIP. אתה עכשיו מדבר שטויות.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

אי אפשר לעשות תואר בפורום.
בשביל זה הולכים ללמוד.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #23 

@nir11
·

אח יקר. Http הוא חלק מ-TCP\IP מהסיבה הפשוטה שאתה פשוט לא מבין ש-TCP\IP זה שם המודל כולו. המושג הזה לא מתייחס לפרוטקולים TCP ו- IP שהם חלק מהמודל עצמו.

יש מודל OSI ויש את מודל ה-TCP\IP שנועד לקצר אותו ולהוריד דברים שכבר לא בשימוש...
במודל הזה לדוגמא חברו את שכבת הייצוג ושכבת האפליקציה לשכבהה אחת - שכבת האפליקציה.

עכשיו לגבי המימוש של הTCP. לפי מה שהסתכלתי עכשיו בגוגל. התכנות של ה-TCP Headers מתבצע כחלק מהתכנות של ה-SOCKET באפליקציה.
מודל OSI או מודל הTCP/IP הם רעיונות כלליים שנועדו לפשט לנו את הדברים. בתכלס בסוף זה כן ממומש באפליקציה. ולא אפליקציה במובן של "שכבת האפליקציה" כפי שאתה חושב. אלא אפליקציה כתוכנית מחשב (EXE וכו').
בתוך תוכנית המחשב יש את הHTTP למשל שהוא שייך לשכבת האפליקציה ויש את ה-SOCKET שהוא שייך גם לשכבת האפליקציה (למשל התכנות של האזנה לפורט זה דבר שקשור לשכבת האפליקציה) אבל , ה- SOCKET בעיקר קשור לשכבת התעבורה כי הוא מריץ יותר פקודות שקשורות לפרוטוקול Tcp כמו פקודות של Handshake וכו'.

מה הסיכום שלי בסופו של דבר? שתפסיק להיתקע על מודל הOsi או מודל Tcp\Ip שאתה כל כך גאה בזה שאתה יודע אותם (בעצם אתה לא מצליח להבין דבר בסיסי שלומדים במבוא לרשתות ש-Tcp\Ip זה שם של מודל שלם ולא רק של שני הפרוטוקולים. כולנו יודעים את מבנה המודלים (OSI או TCP\IP).
זה דבר שנועד לעשות סדר ברמה תיאורטית. בסופו של דבר פרוטקול TCP רץ על תוכנית מחשב שהיא אפליקציה בעצם. ולא, לא אפליקציה במובן שאתה מתכוון. אתה מתכוון ל"שכבת האפליקציה". זה משהו אחר שנועד לעשות סדר בעולם הרשתות. זה הכל.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #24 

·

אח יקר. Http הוא חלק מ-TCP\IP מהסיבה הפשוטה שאתה פשוט לא מבין ש-TCP\IP זה שם המודל כולו. המושג הזה לא מתייחס לפרוטקולים TCP ו- IP שהם חלק מהמודל עצמו.

י
...
·

אני מבין בדיוק מה אתה אומר. אלו שטויות. בבקשה תמצא לזה סימוכין.

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #25 

@nir11
·

TCP/IP היא חבילת פרוטוקולי תקשורת שעליה מושתתת רשת האינטרנט, ושם למודל שכבתי המתאר תקשורת ברשתות מחשבים. חבילת פרוטוקולים זו ידועה בעיקר כמודל 4 השכבות, אך נהוג להתייחס אליה בין היתר כאל מודל 4\5 השכבות. הבחנה זו נובעת מההסתכלות על שכבת הקשר כשתי שכבות שונות, אחת המקשרת באופן פיזי בין חולייה ברשת לחולייה אליה צריך למסור את המידע (link layer), ואחת שפיזית מבצעת את תמסורת הנתונים (physical layer).

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

@Dor1992
·

לא רק זה אלא שכחלק ממודל חמש רבעי השכבות מכניסים היום את האפשרות לעשות offloading ל-javascript לכרטיסי רשת מתאימים מה שמאיץ את כל האינטרנט בצורה מאד משמעותית. הבעיה שבחוק ההסדרים החדש לא יתאפשר לעשות offloading בשבת, אז נצטרך לחכות ולראות האם ומתי הוא יאושר.

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #27 

@eran405
·

איך זה יתבצע לא הבנתי? כחלק מהקושחה של הכרטיס רשת?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

@Dor1992
·

רמז אין דבר כזה מודל 5/4 שכבות.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

אתם אנשים עם הרבה יותר סבלנות ממני
אני התייאשתי מזמן מכל ילידי שנות התשעים למיניהם......

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #30 

·

יש מודל OSI ויש את מודל ה-TCP\IP שנועד לקצר אותו ולהוריד דברים שכבר לא בשימוש...
במודל הזה לדוגמא חברו את שכבת הייצוג ושכבת האפליקציה לשכבהה אחת - שכבת האפליקציה.

עכשיו לגבי המימוש של הTCP. לפי מה שהסתכלתי עכשיו בגוגל. התכנות של ה-TCP Headers מתבצע כחלק מהתכנות של ה-SOCKET באפליקציה.
מודל OSI או מודל הTCP/IP הם רעיונות כלליים שנועדו לפשט לנו את הדברים. בתכלס בסוף זה כן ממומש באפליקציה. ולא אפליקציה במובן של "שכבת האפליקציה" כפי שאתה חושב. אלא אפליקציה כתוכנית מחשב (EXE וכו').
בתוך תוכנית המחשב יש את הHTTP למשל שהוא שייך לשכבת האפליקציה ויש את ה-SOCKET שהוא שייך גם לשכבת האפליקציה (למשל התכנות של האזנה לפורט זה דבר שקשור לשכבת האפליקציה) אבל , ה- SOCKET בעיקר קשור לשכבת התעבורה כי הוא מריץ יותר פקודות שקשורות לפרוטוקול Tcp כמו פקודות של Handshake וכו'.

מה הסיכום שלי בסופו של דבר? שתפסיק להיתקע על מודל הOsi או מודל Tcp\Ip שאתה כל כך גאה בזה שאתה יודע אותם (בעצם אתה לא מצליח להבין דבר בסיסי שלומדים במבוא לרשתות ש-Tcp\Ip זה שם של מודל שלם ולא רק של שני הפרוטוקולים. כולנו יודעים את מבנה המודלים (OSI או TCP\IP).
זה דבר שנועד לעשות סדר ברמה תיאורטית. בסופו של דבר פרוטקול TCP רץ על תוכנית מחשב שהיא אפליקציה בעצם. ולא, לא אפליקציה במובן שאתה מתכוון. אתה מתכוון ל"שכבת האפליקציה". זה משהו אחר שנועד לעשות סדר בעולם הרשתות. זה הכל.
...

·@eran405

כשכבר אין מה לענות כי הסברתי לניר בצורה ארוכה את הטעויות שלו (כולל ציטוטים מויקיפדיה בתגובה הקודמת על מודל TCP/IP שהוא טען שזה לא מודל אלא שני פרוטוקולים בלבד) אז מתחילים לנסות להסתלבט במקום להגיב לעניין.

נעול

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”