השרשור הרישמי: נתב HUAWEI AX3 Wi-Fi 6

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

Re: השרשור הרישמי: נתב HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6

נושא שלא נקרא #1846 

26/06/2022 20:29  
nir11 כתב:
אני לא אומר בודאות שהקרינה של "הסיני" מסוכנת, אך זיו לא מדייק. לקרינה לא מייננת, מעל עוצמות מסוימות, יש אפקט חומני. זה אפקט שמחמם. נשמע מוכר? נכון. מיקרו. גלי מיקרו.
חימום עמוק של הגוף יכול להיות מסוכן. לכן למשל לא מתקרבים למשדרי ראדאר שמשדרים מיקרו בעוצמות מאוד גבוהות. ולא, אני לא טוען בשום פנים ואופן שזה דומה לראוטר שלנו.
יחד עם זאת, תיקני הקרינה נקבעו על סמך אפקט זה. שיהיה ברור: מבחינה טכנית, אין שום בעיה לבנות ראוטר שיכסה בית של 500 מטר, כולל ממד. למה אין כזה ראוטר? בגלל התקן, והתקן הוא בגלל האפקט החומני.
פעם שלישית אני אזכיר פה לקפדנים, אני בשום פנים ואופן לא יודע לומר ש"הסיני" מסוכן, אבל התאוריה הזו שהדגם הארופאי חלש יותר בגלל התקינה, נשמעת לי ניחוש לא רע.
...
אני מניח שאף אחד לא שם את הנתב בכיס, מצד שני כולנו צמודים לטלפון שמשדר למרחקים של קילומטרים ולא מאות מטרים ועוצמת השידור שלו בהתאם למרות שגם היא על פי תקן כלשהו. גם אם משתמשים באוזניה עדיין עוצמת השידור מהטלפון גם כשהוא לא בכיס הרבה יותר גבוה מהשידור של הנתב גם אם היינו צמודים אליו.

לא יודע למה התקן הוא כזה אבל הייתי משער שזה גם קשור למה שהחליטו שהוא גודל של בית ממוצע ואני מניח שלא לקחו בחשבון ממ"ד...

ds123
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 84 פעמים

נושא שלא נקרא #1847 

יש פה גם כנראה עניין של מרחק וקירות. אני מניח שיש הבדל משמעותי אם הנתב נמצא בחדר שינה ליד הראש לעומת אם הוא נמצא בסלון במרחק קיר מחדר השינה.
אני מסכים עם הדעה שאפשר לסמוך קצת יותר על התקינה האירופאית וכנראה היא לא סתם נקבעה כך.

אני מנסה להשיג את נתוני הקרינה של הנתב הסיני / ברזילאי אך ללא הצלחה כרגע.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #1848 

26/06/2022 22:59  
gildmor כתב:

לא יודע למה התקן הוא כזה אבל הייתי משער שזה גם קשור למה שהחליטו שהוא גודל של בית ממוצע ואני מניח שלא לקחו בחשבון ממ"ד...
...
אין שום קשר בין התקן לגודל בית ממוצע. התקן נובע מהגבלת עוצמת השידור. עסקתי בזה באזרחות ובמילואים אבל עברו שנים וכבר איני זוכר את היחידות בה מודדים עוצמת קרינה אלקטרומנגטית לא מייננת.
אומר רק ואדגיש, שבניגוד למה שזיו כתב, קרינה לא מיננת, מעל עוצמות מסויומות, היא לחלוטין מסוכנת. מי שחושב שאני טועה, מוזמן לעשות ניסוי על תנור מיקרו והחתול שלו.
הדברים כמובן נקבעים לפי אפקט חומני. מי שעדיין מחפש הגיון, שיחשוב מה קורהם אם לוקחים אור נראה (לחלוטין לא מסוכן....), מרכזים אותו איכשהו, ומקרינים על איבר בגוף שיש בו מעט כלי דם יחסית, כך שיכולת הקרור שם מוגבלת, נניח העין שלנו.
לייזר, מישהו מכיר? זאת קרינה לא מיננת, מאוד מרוכזת, ומה היא עושה? אפקט חומני קיצוני.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #1849 

@nir11
לפני שאתה מנסה להפחיד פה אנשים, תראה את ערכי עוצמות הקרינה בין הדגמים השונים וגם תראה למה זה בעייתי אם המספרים שונים (אולי "הבעיה" היא עם ערכי הקרינה של דגם ה- EU?).

הדוגמה עם החתול והמיקרו, הלייזר והעיניים, זה בפירוש דמגוגיה. לפני שקוראי שורות אלו נופלים בדוגמאות המניפולטיבית אשר מתבססות על פנייה לרגש הפחד ובאמירות ריקות מתוכן רלוונטי למסר המדובר, תגגלו קצת, הרשת מלאה בחומר בנושא (רק לא לקרוא בקבוצות פייסבוק של טבעונים, צמחונים ומתנגדי חיסונים).

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1850 

זיו, אין שום כוונה להפחיד, ואף הדגשתי (כי אני יודע כבר) לא פחות משלוש פעמים, את העובדה שאין דין רדאר כדין ראוטר. כך שטיעון הדמגוגיה נפסל.
אתה, כמי שמקפיד פהעל כל פרט הכי קטן שיהיה מדויוק, צריך לקבל יותר מכל אחד אחר את חשיבות הדיוק. האם קרינה לא מייננת מסוכנת או לא?
התשובה הפשוטה שלי היא - תלוי. תלוי בכל מני גורמים. כל המידע שלי מגובה בטיעונים מדעיים, שהמדע והרפואה הקונבנציונלית מסכימים עליהם.
"
ואם כן, תראו שזה באמת בעייתי, כי לומר שבסיני יש יותר קרינה בלתי מייננת (שבכלל לא מסוכנת)
"
אמירה שהיא באופן חד משמעי, לא מדויקת.
ואתן לך דוגמה שכבר נתתי פה פעם כמדומני. זכורים לנו הטלפונים הקבועים שהיו לנו במכוניות, אלו עם האנטנה. בשנות ב 90, חברת וולוו, שידועה כחלוצה בכל הקשור לבטיחות, הוציאה המלצה מאוד ברורה - אתה האנטנה יש להתקין בחזית המכונית, ולא על החלון האחורי. למה? בגלל שמאחור יושבים ילדים. כמובן שזו המלצה מרחיקת לכת, מקדם ביטחון שיש שיאמרו מוגזם, אבל שורה, תחתונה, קרינה לא מיננת. "בכלל לא מסוכנת". פשוט לא נכון.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1851 

זיו, אין שום כוונה להפחיד, ואף הדגשתי (כי אני יודע כבר) לא פחות משלוש פעמים, את העובדה שאין דין רדאר כדין ראוטר. כך שטיעון הדמגוגיה נפסל.
אתה, כמי שמקפיד פהעל כל פרט הכי קטן שיהיה מדויוק, צריך לקבל יותר מכל אחד אחר את חשיבות הדיוק. האם קרינה לא מייננת מסוכנת או לא?
התשובה הפשוטה שלי היא - תלוי. תלוי בכל מני גורמים. כל המידע שלי מגובה בטיעונים מדעיים, שהמדע והרפואה הקונבנציונלית מסכימים עליהם.
"
ואם כן, תראו שזה באמת בעייתי, כי לומר שבסיני יש יותר קרינה בלתי מייננת (שבכלל לא מסוכנת)
"
אמירה שהיא באופן חד משמעי, לא מדויקת.
ואתן לך דוגמה שכבר נתתי פה פעם כמדומני. זכורים לנו הטלפונים הקבועים שהיו לנו במכוניות, אלו עם האנטנה. בשנות ב 90, חברת וולוו, שידועה כחלוצה בכל הקשור לבטיחות, הוציאה המלצה מאוד ברורה - אתה האנטנה יש להתקין בחזית המכונית, ולא על החלון האחורי. למה? בגלל שמאחור יושבים ילדים. כמובן שזו המלצה מרחיקת לכת, מקדם ביטחון שיש שיאמרו מוגזם, אבל שורה, תחתונה, קרינה לא מיננת. "בכלל לא מסוכנת". פשוט לא נכון.

וזה מה CDC, לא בדיוק גוף קיקיוני. ההדגשה שלי. אני מדייק.
"
We are exposed to low levels of non-ionizing radiation every day. Exposure to intense, direct amounts of non-ionizing radiation may result in damage to tissue due to heat. This is not common and mainly of concern in the workplace for those who work on large sources of non-ionizing radiation devices and instruments.
"
נערך לאחרונה על ידי nir11 ב 27/06/2022 10:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #1852 

@nir11
לפני שאתה מנסה להפחיד פה אנשים, תראה את ערכי עוצמות הקרינה בין הדגמים השונים וגם תראה למה זה בעייתי אם המספרים שונים (אולי "הבעיה" היא עם ערכי הקרינה של דגם ה- EU?).

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #1853 

@nir11
אתה חסום מלהגיב בפורום שבוע.

ds123
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 84 פעמים

נושא שלא נקרא #1854 

27/06/2022 10:31  
HTmag כתב:
@nir11
אתה חסום מלהגיב בפורום שבוע.
...
אפשר לדעת למה הוא נחסם?

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #1855 

.....
נערך לאחרונה על ידי OMRIJ ב 27/06/2022 20:18, נערך פעם 1 בסך הכל.

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #1856 

חברי קהילה נחסמים כאשר הם עוברים על תקנון האתר.
נא לא להמציא דברים.

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #1857 

מה כל כך חריג בתגובה, שעבר על התקנון?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #1858 

שום הכנסות של האתר. אני אישית הזהרתי את המשתמש הזה לפחות 5 פעמים על הפצת "חוסר אמיתות". יש גבול לכל תעלול.

moshebe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #1859 

מישהו נתקל במצב כזה?

שני ראוטרים ax3 pro, אחד השתדרג לגרסה מתקדמת יותר והשני לא "רואה" את הגרסה.
software version=2.1.0.203 מול software version=11.0.5.15
huawei_fw.jpg

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #1860 

כנראה הנתבים מאיזורים שונים. העדכון משוחרר בהדרגה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”