הוטנט, Bridge mode ו- Double NAT

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: tomer953
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 1452 פעמים

הוטנט, Bridge mode ו- Double NAT

נושא שלא נקרא #1 

היי,
אני משתמש בהוט+הוטנט ויש לי את ההוטבוקס שלהם וראוטר פרטי של Asus u86

ההוטבוקס מוגדר כ- Bridge והכתובת שמופיעה לי בממשק של האסוס כ- WAN היא באמת האייפי האמיתי החיצוני.

כל זה היה נכון עד לשיחת טלפון שעשיתי להם היום, בגלל שהעלו לי את מחירי החבילה, התקשרתי בנוהל לצעוק קצת ולקבל זיכוי + מבצע חדש.. כנראה ברגע שהיא אישרה את המבצע, ההוטבוקס עשה איפוס כלשהו ומשך מהם הגדרות יצרן, משמע ההגדרה של Bridge Only התאפסה והייתי צריך לבצע לא מעט התעסקות כדי לחבר את ההוטבוקס למחשב בכבל, להיכנס להגדרות, להחזיר את ההגדרות של Bridge Mode ולהגדיר את הרשת מחדש.

אוקיי, עשיתי את זה ולהפתעתי הרבה, האייפי שהיה לי קבוע המון מאוד זמן, התחלף באייפי שמתחיל ב 100.X.X.X
והוא אינו האייפי האמיתי, כלומר אני מאחורי Double Nat

לא יודע אם זה רגעי, אבל מבדיקות מהירות שאני עושה עכשיו אני לא עובר את ה-100MB (אולי גג 103)
(הייתי מקבל בין 180 ל200 יציב)

יש מה לעשות? האם ה-NAT משפיע על הגדרות הרשת שלי כמו פורטים וכו'?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: הוטנט, Bridge mode ו- Double NAT

נושא שלא נקרא #2 

@tomer953
·

דבר ראשון, לפי מה שאתה אומר כמעט בטוח שאתה מאחורי NAT של הספק (בשביל להיות 100% בטוח תשווה את הכתובת שאתה רואה בממשק של הראוטר עם הכתובת שאתה מקבל בחיפוש "my ip" בגוגל, בתיאוריה יש גם כתובות תקינות שמתחילות במספר 100, אבל כמה שידוע לי אין כאלה כתובות להוטנט ולכן בתכלס אני כמעט בטוח שאתה מאחורי NAT שלהם).

בהנחה שאתה מאחורי NAT שלהם, גלישה "רגילה" לא אמורה להפגע ולחלק גדול מהמשתמשים לא כזה משנה אם הם מאחורי NAT. אבל אם יש לך שימושים שדורשים פתיחת פורטים אז ה-NAT של הספק הורג כל אפשרות לפתוח פורטים ולפתוח חיבורים מהכיוון של האינטרנט לתוך הרשת הביתית (כולל הרצת שרתים כלשהם ברשת הביתית, טורנטים וכו').

סציפית לגבי הוטנט במשך הרבה זמן הדבר היה בעייתי והמעקף המומלץ היה בקשת סינון אתרים, ראה עוד פרטים לדוגמא בפוסט הזה:
https://www.hometheater.co.il/vp2923070#2923070

לאחרונה, לפי דיווחים בשירשור הבא, אפשר פשוט לבקש מהם להוציא מה-NAT והם עושים זאת ללא בעיה:
https://www.hometheater.co.il/vt324356.html
(עדיין אם יש בעיות אני ממליץ פשוט לבקש את הסינון אתרים ולהשתמש ב-public DNS, דבר שמומלץ גם בלי קשר)

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #3 

כן כתבתי שאני מזהה הבדלים בין ה- IP החיצוני ל- IP שמוצג ב WAN ולכן אני מאחורי NAT.
אני משתמש ב- DNS של גוגל.

ניסיתי עכשיו לעשות Clone MAC Address באופציות של הראוטר שלי, שמעתי שאולי זה יעזור (הרי עד לפני כמה שעות היה לי שנים כתובת "קבועה"\"אמיתית" ורק אחרי השיחת טלפון הכל התחרבש..)
אבל זה לא עזר.
מעצבן אותי שהשיחת טלפון גרמה לכל הבלאגן הזה, יותר נזק מתועלת.

עכשיו אני אתקשר אליהם ואבקש לצאת מה- NAT, אם הם לא יבינו, אבקש סינון אתרים חינמי (להבנתי מבוסס על DNS ולכן לא אמור להשפיע עליי בשום צורה אם אני משתמש בגוגל), וגם אנסה לבקש שלא כל שיחת טלפון ההוטבוקס יאפס את עצמו להגדרות יצרן כי זה פשוט מעיק.

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #4 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:10, נערך פעם 1 בסך הכל.

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #5 

אני משלם לספק ולתשתית בנפרד.

תשתית הוט - 65 מחיר קבוע לתשתית של 200 מגה (היה פעם מבצע לזמן מוגבל מי שתפס זכה עד שמשרד התקשורת אסר עליהם למכור את החבילה הזו)

ספקית הוטנט, הייתה לי הטבה של 9.90 ש"ח לשנה בגלל מנוי שיש לי בהוט מובייל..
שעברה שנה הם העלו לי מבלי התראה בחשבונית/במייל/בהודעה את המחיר ל 25 ש"ח אז התקשרתי לצעוק שהם עברו על החוק וזיכו אותי על כל תקופת החיוב ואז עדכנו לי למבצע הנוכחי שיש להם היום (20 ש"ח לשנה וחודשיים ראשונים חינם)

לא חושב שיש מחירים כאלו היום

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

@tomer953
·
תתקשר לתמיכה ותתלונן שאתה לא מצליח להתחבר למחשב שלך מרחוק (למשל כשאתה מחוץ לבית).

Mad-Dog
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 519 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

וואלה גם אצלי פתאום השתנה

tomer953 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

התקשרתי לתמיכה,
הם ישר זיהו שיש "בעיית שיוך" וסידרו את זה.
אמרו שלפעמים אחרי איפוס יש הקצאה מחדש שעושה בעיות וגורמת לתקלות ואיטיות.

בקשר לבעיה של מצב Bridge mode שמתאפס אחרי כל שיחה איתם, הם יצאו ליצנים ברמות. אף אחד לא ידע מה זה, העלו נציגים מכל מחלקה אפשרית והם רבים ביניהם בטלפון "זה בטוח לא אנחנו.. זה אתם" וכו' וכו'.
אחרי הרבה מאוד ויכוחים שלהם הם מצאו שצריך לבטל מהשירות לקוחות את השירות "רשת ביתית" וזה אמור לעשות את העבודה.
נקווה שכך הדבר.

בכל אופן חזרתי לאייפי רגיל שלא מאחורי NAT ולביצועים טובים. העיקר שהסתדר

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

טוב שאמרת. זה נתון חשוב שאולי אפילו כדאי להכניס בעריכה להודעה הראשונה בשרשור. זה קורה מדי פעם לכל האנשים "המוזרים" כמונו שיש להם ראוטר אמיתי במקום הצ'יקמוק שהחברות נותנות.

rafib65
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: רפי ב
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@tomer953
·

לא יאומן! אני כבר שנתיים נאבק עם ההוט בוקס, ברידג' מוד והשירות "המקצועי" של הוט... תודה!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”